گزارش باکس آفیس: آغاز اکران گسترده‌ی «افراد پنهان» / «جهان زیرین» اکران شد

توسط امیرحسین صفری در ۲۱ دی ۱۳۹۵ , ۲۳:۱۶

حدود چهار هفته از افتتاحیه‌ی فیلم «سرکش: داستانی از جنگ ستارگان» (Rogue One: A Star Wars Story) می‌گذرد و امروز فیلم پس از گذشت یک ماه، بالاخره جایگاه یکِ خود را به تازه اکرانِ «افراد پنهان» (Hidden Figures) تقدیم کرد، با این حال استار وارز در اختلاف نزدیکی با افراد پنهان، هم‌چنان در حال کسب سود است. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

استار وارز، این هفته پس از حدود ۲۸ روز صدر نشینی، بالاخره رقیب خود را یافت و با اختلاف حدود ۷۰۰ هزار دلار مغلوب افراد پنهان شد. به این ترتیب فیلم با ۲۲ میلیون و ۶۰ هزار دلار جایگاه دوم جدول این هفته را به خود اختصاص داد. مجموع جهانی فروش، این هفته با ثبت ۴۷۷ میلیون دلار فروش آمریکا به ۹۱۴ میلیون دلار رسید. با این شرایط، یک میلیارد دلاری شدن فیلم در هفته‌های پیش رو، قطعاً اتفاق پیش‌بینی نشده‌ای نخواهد بود.

استار وارز، این هفته پس از حدود ۲۸ روز صدر نشینی، بالاخره رقیب خود را یافت و با اختلاف حدود ۷۰۰ هزار دلار مغلوب افراد پنهان شد. به این ترتیب فیلم با ۲۲ میلیون و ۶۰ هزار دلار جایگاه دوم جدول این هفته را به خود اختصاص داد. مجموع جهانی فروش، این هفته با ثبت ۴۷۷ میلیون دلار فروش آمریکا به ۹۱۴ میلیون دلار رسید. با این شرایط، یک میلیارد دلاری شدن فیلم در هفته‌های پیش رو، قطعاً اتفاق پیش‌بینی نشده‌ای نخواهد بود.

Hidden Figures

فیلم افراد پنهان که دو هفته‌ی پیش برای اولین بار به صورت محدود در چند سالن سینما به اکران درآمد، این هفته با دریافت سهمیه‌ی بیش از ۲۴۰۰ سالن سینما، در اولین فروش کلان خود، ۲۲ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار کسب کرد. فیلم تنها در آمریکا به نمایش درآمده و چنان که به‌نظر می‌رسد، در اولین هفته‌ی اکران گسترده‌اش، به صورت حدودی، بودجه‌ی تولید فیلم را کسب کرده و از این پس به سوددهی وارد می‌شود. «اکتاویا اسپنسر» (Octavia Spencer) از بازیگران افراد پنهان، دو روز پیش برای دریافت جایزه‌ی بهترین بازیگر مکمل زن، در گلدن گلوب ۲۰۱۷ نامزد شد با این حال از کسب جایزه باز ماند. افراد پنهان داستان سه زن آفریقایی/آمریکایی به نام های «کاترین جانسون»، «دوروتی وان» و «مری جکسون» را روایت می‌کند که به عنوان سه مغر متقکر، برای یکی از بزرگترین آزمایش‌های تاریخ جهان برگزیده شده‌اند. آنها در یک مرکز تحقیقاتی وظیفه دارند تا با انجام محاسبات دقیق ریاضی، یک فضانورد را به مدار زمین بفرستند. این یک دستاورد خیره کننده است که اعتماد به نفس را دوباره به ملت باز می گرداند. درام افراد پنهان با هزینه‌ای در حدود ۲۵ میلیون دلار به تولید رسیده است.

این هفته انیمیشن «آواز» در حالی که دو روز پیش در جریان مراسم گلدن گلوب ۲۰۱۷ در دو بخشِ بهترین آهنگ و بهترین انیمیشن نامزد شده بود، با ۵۱ درصد کاهش نرخ فروش، ۲۰ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار فروخت. آواز این هفته با وجود اکران افراد پنهان یک پله سقوط کرد و در جایگاه سوم جدول قرار گرفت. این انیمیشن با بودجه‌ی ۳۵ میلیون دلاری‌اش، تا کنون ۲۱۴ میلیون دلار از سینماهای آمریکا بدست آورده است؛ این مقدار در فروش کل، با وجود فروش ۱۴۳ میلیون دلاریِ انیمیشن در سایر نقاط دنیا، این هفته به ۳۵۸ میلیون دلار رسید.

در هفته‌ای که گذشت، علاوه بر افراد پنهان، فیلمی تحت عنوان «جهان زیرین: جنگ‌های خونین» (Underworld: Blood Wars) اکران شد. فیلم علی‌رغم انتظاراتِ منتقدین با اقبال مواجه شد و در هفته‌ی افتتاحیه ۱۳ میلیون دلار فروخت تا بعد از آواز، در چهارمین جایگاه جدول باکس آفیس جا خوش کند. در کشورهای همچون السالوادور، مالزی، استرالیا و نیوزیلند اما فیلم با استقبال قال توجه‌تری مواجه شد. به این ترتیب فیلم با بودجه‌ای در حدود ۳۵ میلیون دلار، این هفته در بازارهای جهانی ۵۸ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار فروخت تا در مجموع جهانی به ۵۸ میلیون دلار دست پیدا کند. جهان زیرین: جنگ‌های خونین یک فیلم اکشن ترسناک محصول سینمای آمریکاست. این فیلم که پنجمین قسمت از مجموعه فیلم‌های جهان زیرین و ادامه‌ای بر فیلم «جهان زیرین: بیداری» (Underworld: Awakening) در سال ۲۰۱۲ به شمار می‌رود، به دست «آنا فوستر» (Anna Foerster) کارگردان ن نسخه‌ی پیشین فیلم به تولید رسیده است. نویسندگی فیلم را «کوری گودمن» به عهده داشته است.  در این فیلم بازیگرانی همچون «کیت بکینسیل» (Kate Beckinsale) یکبار دیگر در نقش «سیلین»، «تئو جیمز» (Theo James) بازیگر سرشناس سری «ناهمتا» (Divergent)، «توبیاس منزیس» (Tobias Menzies) و «لارا پالور» (Lara Pulver) ایفای نقش می‌کنند.

Underworld: Blood Wars

این هفته موزیکال/کمدی «لالاند» (La La Land) که در مراسم گلدن گلوب طوفان به پا کرد، هم‌چنان با حفظ نرخ فروش، در آخرهفته ۱۰ میلیون دلار بدست آورد و در مجموع داخلی، به ۵۱ میلیون دلار فروش دست یافت. در گلدن گلوب، این فیلم با کسب هفت جایزه به‌عنوان موفق‌ترین اثر جشنواره معرفی شد و رکورد دریافت همزمان هفت جایزه در یک مراسم را برای خود به ثبت رساند. لالالند امسال هفت جایزه بهترین فیلم، کارگردانی،‌ فیلمنامه، بازیگر مرد، بازیگر زن، موسیقی متن و ترانه را به دست آورد. لالالند پنجمین هفته‌ی اکرانش را در حالی سپری می‌کند که در مجموع فروش جهانی‌اش تا کنون ۸۶ میلیون دلار سود کسب کرده است با این حال پیش‌بینی می‌شود که موفقیت فوق‌العاده‌ی فیلم در کسب جوایز گلدن گلوب، در هفته‌های بعدی قطعا اثر مثتبی بر فروش فیلم داشته باشد. بودجه‌ی ساختِ لالالند ۳۰ میلیون دلار است.

در ادامه فیلم علمی «مسافران» (Passengers) با سه پله سقوط نسبت به هفته‌ی گذشته، ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار فروخت و در ششمین جایگاه جدول فروش قرار گرفت. به این ترتیب فیلم با مجوعِ ۸۰ میلیون دلاری آمریکا و فروش ۹۷ میلیون دلاریِ سراسر دنیا، با فروش کل ۱۷۸ میلیون دلار در این هفته به کار خود پایان داد؛ فروش ۱۷۸ میلیون دلاریِ فیلم در حالی است که هزینه‌ی ساخت فیلم، مبلغی در حدود ۱۱۰ میلیون دلار اعلام شده است. پس از مسافران، این هفته کمدیِ «چرا او » (Why Him?) هم در آخرهفته ۶ میلیون دلار بدست آورد. این چر او که با هزینه‌ای بالغ بر ۳۸ میلیون دلار به تولید رسیده است، این هفته با دو پله سقوط در هفتمین جایگاه جدول قرار گرفت. این فیلم تاکنون در فروش بین‌المللی، ۲۵ میلیون دلار کسب کرده و امروز در سومین هفته‌ی اکرانش به مجموع جهانی ۷۴ میلیون دلار دست یافت.

در جریان هفته‌ای که گذشت، انیمیشن «موانا» (Moana) با وجود حضور در نامزدهای هفتاد و چهارمین دوره‌ی گلدن گلوب، در سراشیبیِ سقوط، ۶ میلیون دلار به مجموع ۲۱۹ میلیون دلاری‌اش اضافه کرد. این انیمیشن که با ۴۵۰ میلیون دلار فروش جهانی در مرز نیم میلیاردی شدن قرار دارد، این هفته با ۴ پله سقوط در ردیف هستم جدول ایستاد. درام «حصارها» (Fences) هم آخرِ اولین هفته‌ی ماه را با ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار به پایان برد تا در مجموع آمریکای شمالی به ۴۰ میلیون دلار دست پیدا کند، مجموع فروش فیلم در حالی است که اکران فیلم در سایر مناطق جهان هنوز آغاز نشده است. این فیلم که در مراسم روز دوشنبه، برای دریافت جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش اول مرد در فیلم درام نامزد شده بود، با هزینه‌ای معادل ۲۴ میلیون دلار به تولید رسیده است. در پایانی‌ترین ردیف‌های جدول هم طبق چیزی که پیش‌بینی می‌شد، فیلم «فرقه‌ی قاتلین» (Assassin’s Creed) حضور دارد. فیلمی که در مجموع فروش سومین هفته‌ی اکرانش در آمریکا تنها ۴ میلیون دلار به دست آورد تا در فروش کل، به ۴۹ میلیون دلار برسد؛ فیلم در سایر نقاط جهان هم‌چنین ۹۸ میلیون دلار فروخت تا در مجموع سراسر جهان به ۱۴۸ میلیون دلار دست پیدا کند؛ این مقدار فروش در حالی است که فیلم با بودجه‌ای در حدود ۱۲۵ میلیون دلار به تولید رسیده است.

A Monster Calls

فیلم «ندای یک هیولا» (A Monster Calls) هم این هفته به اکران گسترده رسید و در ۱۳۰۰ سالن سینما ۲ میلیون و ۸۰ هزار دلار فروخت تا در مجموع جهانی به ۳۶ میلیون دلار دست پیدا کند. فیلم داستان پسر جوانی را روایت می‌کند که به دنبال آزار قلدرهای مدرسه و بیماری مادرش از دنیای واقعی خسته می‌شود و به دنیای هیولاهای بزرگ و کوچک وارد می‌شود. افسانه‌ی زندگی او شامل شجاعت، از دست دادن، ایمان و کمک به دیگران است. این داستان بر اساس کتابی از «پاتریک نس» (Patrick Ness) خواهد بود. از جمله بازیگران شاخص فیلم «فلیسیتی جونز» (Felicity Jones) است. در کنار فلیسیتی جونز، «لیام نیسون» (Liam Neesno) هم در فیلم به صداپیشگی می‌پردازد. این هفته فیلم «شیر» (Lion) هم پس از دو هفته اکران محدود، در ۶۰۰ سالن سینما به نمایش نسبتا گسترده‌ای ‌رسید و در اولین هفته‌ی اکران گسترده‌اش، ۹ میلیون دلار فروخت. فیلم شیر که در جریان مراسم گلدن گلوب، برای دریافت چندین جایزه‌ی مهم در میان لیست نامزدها قرار گرفته بود، جز در آمریکا، هنوز در کشور دیگری به اکران نرسیده است. درامِ شیر، ماجرای پسربچه ای پنج ساله است که در خیابان‌های شهری کیلومترها دور از خانه گم می‌شود. او  پس از عبور سیل عظیم مشکلات و خطرات، توسط یک زوج بزرگ و تربیت می‌شود. او اکنون پس از ۲۵ سال تصمیم میگیرد تا خانواده‌ی واقعی‌اش را پیدا کند. این فیلم این هفته در جایگاه سیزدهم جدول فروش قرار گرفت.

جدول فروش این هفته بدین شرح است: (۲۱ دی ۱۳۹۵)


ردیف عنوان مجموع آخرهفته بودجه
۱ Hidden Figures $۲۲,۸۰۰ $۲۵,۷۵۴ $۲۵
۲ Rogue One: A Star Wars Story $۲۲,۰۶۳ $۴۷۷,۳۶۴ $۲۰۰
۳ Sing $۲۰,۷۱۲ $۲۱۴,۵۱۲ $۷۵
۴ Underworld: Blood Wars $۱۳,۶۸۸ $۱۳,۶۸۸ $۳۵
۵ La La Land $۱۰,۱۳۲ $۵۱,۷۸۸ $۳۰
۶ Passengers  $۸,۸۱۶ $۸۰,۹۰۹ $۱۱۰
۷ Why Him? $۶,۹۰۱ $۴۸,۹۶۱ $۳۸
۸ Moana $۶,۳۸۴ $۲۲۵,۳۶۵
۹ Fences $۴,۸۱۳ $۴۰,۷۷۶ $۲۴
۱۰ Assassin’s Creed $۴,۱۷۸ $۴۹,۸۸۴ $۱۲۵
۱۱ Manchester by the Sea $۲,۵۱۷ $۳۳,۸۵۸
۱۲ A Monster Calls $۲,۰۸۰ $۲,۱۷۱
۱۳ Lion $۲,۰۷۳ $۹,۸۶۶
دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: