NES Classic هک شد!

توسط سینا جعفری در ۱۹ دی ۱۳۹۵ , ۰۰:۳۰

NES Classic سال گذشته عرضه شد و یکی از محصولاتی بود که به سختی پیدا می‌شد. این کنسول در واقع همان کنسول NES است؛ اما مدل کوچک‌تر و مینیاتوری آن. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

این کنسول کوچک با ۳۰ بازی از پیش نصب شده به بازار عرضه شد و نینتندو هم اعلام کرد که بازی دیگری به لیست عناوین این کنسول اضافه نخواهد شد. اما به نظر می‌رسد که حالا این کنسول هک شده و می‌توان بازی‌های جدیدی به کتاب‌خانه‌ی آن اضافه کرد.

یک هک نرم‌افزاری به مصرف‌ کننده اجازه‌ی تزریق بازی‌های بیشتر را می‌دهد. البته انجام این کار خطراتی را هم در پی دارد.  به‌نظر می‌رسد که این هک با یک فایل ذخیره از بازی «برادران سوپر ماریو» کار می‌کند. زمانی که فایل ذخیره ساخته شد، وصل کردن دستگاه به رایانه و روشن کردن آن در حالت FEL آغازگر این عملیات خواهند بود. در این‌جا قصد نداریم که کامل این عملیات را توضیح دهیم، اما قبل از هرکاری شما نیاز دارید که تمامی اطلاعات داخل دستگاه را خوانده و در رایانه‌ی خود ذخیره کنید. حالا با استفاده از ابزاری که هکرها ساخته‌اند، می‌توانید بازی‌های خود -که به صورت ROM هستند- را وارد دستگاه کنید؛ عناوینی که در لیست بازی‌های از پیش نصب شده‌ی دستگاه موجود نیستند. شما حتی می‌توانید فایل عکس با پسوند .jpg را هم وارد دستگاه کنید تا ظاهر رابط کاربری را تغییر دهید.

این می‌تواند برای دارندگان NES Classic خبر خوبی باشد تا بتوانند بازی‌های بیشتری را وارد دستگاهشان کنند، اما این عمل خطرات مخصوص به خودش را دارد. اشتباه در دریافت اطلاعات از دستگاه و نوشتن اطلاعات غلط روی دستگاه می‌تواند آن را کاملا بی‌استفاده کند و با توجه به این‌که این دستگاه به‌سختی پیدا می‌شود،‌ می‌تواند بسیار ناراحت کننده باشد. البته در این بین مساله دست یابی به ROM های اصلی و قانونی هم وجود دارد که کمی مشکل است. شاید با استفاده از ROM های غیر قانونی مشکلات حقوقی هم گریبان‌گیر صاحب دستگاه شود.

تعداد بازی‌‌هایی که به طور هم‌زمان در دستگاه جای می‌گیرند، نامشخص است.  به نظر می‌رسد که نینتندو حافظه‌ای ۵۱۲ مگابایتی درون دستگاه جای داده است. با توجه به حجم بازی‌ها، می‌توان گفت که تعداد قابل توجهی بازی میتوان در این دستگاه کوچک جای داد.

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “NES Classic هک شد!”

  1. R.M.G.S گفت:

    NES Classic هک شد :10:
    یاد میکرو افتاد یهو همین الان یهویی

    ۰ ۰