Nintendo نام تجاری Eternal Darkness را دوباره ثبت کرد

توسط سینا جعفری در ۱۵ دی ۱۳۹۵ , ۲۱:۰۰

تاریکی ابدی: مرگ هوشیاری (Eternal Darkness: Sanity’s Requiem) یکی از تحسین‌ شده‌ترین عناوین انحصاری نینتندو است؛ اما از زمانی‌که از این بازی صحبت جدیدی شنیده‌ایم، زمان زیادی می‌گذرد. بازی در سال ۲۰۰۲ برای گیم‌کیوب عرضه شد و از آن زمان، صحبت‌های خیلی کمی درباره‌ی ادامه‌ی این عنوان بوده است. هرچند به نظر می‌رسد که این مساله در حال تغییر است. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

دفتر ثبت اختراع و علامات تجاری آمریکا اعلام کرد که نینتندو برای گرفتن حق امتیاز دوباره‌ی تاریکی ابدی پرونده‌ی جدیدی باز کرده است. این پرونده در تاریخ ۲۰ دسامبر سال گذشته ثبت شده است. نکته‌ی جالب در زمان ثبت این پرونده است؛ چون این کار دقیقا قبل از رونمایی بزرگ نینتندو برای دستگاه جدیدش یعنی سوییچ انجام شده است.

اگر بازی تاریکی ابدی را بازی نکرده‌اید، باید درباره‌ی آن گفت که این بازی عنوانی اکشن-ماجرایی در سبک ترس و بقای روان‌شناسانه است که توسط استودیو سیلیکون نایتز ساخته شده است. بازی در جزیره‌ی رود دنبال می‌شود؛ جایی که بازیکن باید ۱۲ شخصیت مختلف را در دوره‌های زمانی مختلف هدایت کند. هم‌چنین بازیکن باید با سیستم تاثیرات هوشیاری بازی هم دست و پنجه نرم کند که همه‌ی آن‌ها باعث افزایش اضطراب در روند بازی می‌شوند. این عنوان یکی از بهترین بازی‌های گیم‌کیوب شناخته می‌شود، ‌اما در بخش فروش نمی‌توان این‌گونه گفت.

با وجود این‌که نینتندو در سالیان اخیر دائما این بازی را نادیده می‌گرفت، اما تلاش‌های زیادی برای ادامه دادن این بازی به اشکال خاص انجام شد. کارگردان بازی یعنی آقای دنیس دیاک، برنامه‌های خود را برای ساخت دنباله‌ای معنوی و با نام سایه‌ی ابدی‌ها (Shadow of the Eternals) از طریق حمایت‌های مردمی اعلام کرد. البته این جنبش در نهایت شکست خورد.

با وجود این‌که تلاش‌های قبلی برای عنوان سایه‌‌ی ابدی‌ها شکست خورد، اما به‌نظر می‌رسد که بازی هنوز کاملا نمرده است. در ابتدای سال گذشته آقای دیاک اعلام کرد که بازی هنوز در دست ساخت است، اما اطلاعات جدیدی از آن نداد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: