کپکام: Super Street Fighter 5 هرگز عرضه نخواهد شد

توسط سینا جعفری در ۹ دی ۱۳۹۵ , ۲۰:۳۲

مبارز خیابانی ۵ در ابتدای امسال برای پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی عرضه شد. بازی هرگز در حد انتظارات نفروخت. پس بسیاری به دنبال این بودند که ببینند که آیا کپکام برخلاف قول اولیه، آیا عرضه‌های متعدد را برای مبارز خیابانی ۵ در نظر دارد یا خیر. برای دانستن پاسخ این سوال با دنیای بازی همراه باشید.

از زمان مبارز خیابانی ۲ ما شاهد عرضه‌ی دوباره و گاها بی‌شمار بازی‌ها در این سری بوده‌ایم و شماره‌ی چهارم این مساله را به مرحله‌ی جدیدی برد! این مساله برای بسیاری از بازی‌کنان ناامیدکننده است. به همین دلیل کپکام رونمایی غافل‌کننده‌ای داشت و در آن اعلام کرد که آن‌ها میخواهند این سنت را کنار بگذارند و مبارز خیابانی ۵ تنها یک بار عرضه خواهد شد. به جای آن، شما برای دسترسی به شخصیت‌های جدید نیاز به سیزن‌پس دارید، اما می‌توانید با بازی کردن هم به این شخصیت‌های جدید برسید.

به عرضه‌ی مبارز خیابانی ۵ ایراداتی گرفته شد که بزرگ‌ترین آن‌ها محتوای کم بود و احتمالا همین دلیل باعث فروش ضعیف بازی تا به امروز بوده است. هرچند،‌ با توجه به مصاحبه‌ی جدید کپکام، آن‌ها قصد ندارند که از مسیر اصلی منحرف شوند. در این مصاحبه آمده است:

«اگر کسی بخواهد الان مبارز خیابانی ۵ بازی کند، نباید نگران این باشد که خریدش در طول گذر زمان کهنه شود. البته ایشان اگر می‌خواهد به سرعت به همه شخصیت‌ها دسترسی داشته باشد، به جای تلاش برای رسیدن به آن‌‌ها، باید مقدار قابل توجهی هزینه کند. در حال حاضر،‌ میزان قیمت نسخه‌ی موجود در بازار کاهش یافته که در واقع همان نسخه‌ی اولیه‌ی عرضه شده است. با وجود این‌که ما به ترکیب ها مدل‌های جدید رسیده‌ایم، اما هم‌چنان به قول خود وفاداریم که نسخه‌ی اولیه تنها نسخه‌ای از بازی است که شما نیاز دارید و تمامی به‌روزرسانی‌ها رایگان خواهد بود.»

این خبر خیلی خوبی است؛ البته ما امیدواریم که کپکام کار بهتری برای ارزش‌گذاری روی سیزن‌پس‌ها و محتواهای مشابه انجام دهد. به جز شخصیت‌های ابتدایی، میزان تلاش برای رسیدن به شخصیت‌های دیگر بسیار خنده‌دار است و ما امیدواریم که کپکام کمی آن‌ها را آسان‌تر کند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: