آمار جدیدی از میزان فروش کنسول‌ها در ژاپن منتشر شد

توسط سینا جعفری در ۸ دی ۱۳۹۵ , ۲۲:۳۴

در حالی‌که فصل خرید در تعطیلات در غرب پایان یافته، در ژاپن شرایط متفاوت است. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

در ژاپن، بزرگ‌ترین میزان خرید و فروش در هفته‌ی ابتدایی ژانویه است، چون در ژاپن سنت هدیه دادن در سال جدید وجود دارد. البته رسم دیگری با نام اوتوشیداما هم وجود دارد که در آن بزرگ‌ترها به کودکان خانواده‌شان پول می‌دهند. در حالی‌که آمار هفته‌ی گذشته‌ی Media Create نشان‌دهنده‌ی افزایش فروش نسبت به هفته‌ی گذشته بوده است (۱۲۷.۷۹ درصد افزایش فروش در نرم‌افزار و ۱۱۱.۳۴ درصد افزایش در سخت‌افزار٬ نسبت به هفته‌ی گذشته)، اما تحلیل دقیقی که بعد از آن عرضه شد، نشان‌دهنده‌ی کاهش فروش نسبت به سال گذشته در همین مدت زمان (در هر دو بخش سخت‌افزار و نرم‌افزار) بوده است. فروش سخت‌ افزار (۲۵۷۰۰۰ واحد)  ۷۸.۶۸ درصد سال گذشته و فروش نرم‌افزار (۱.۴۴۱.۰۰۰ واحد) در واقع ۷۳.۴۹ درصد سال قبل و در مقایسه با همین هفته در سال ۲۰۱۶ بوده است.

تحلیل Media Create دلیل این مساله را کنار رفتن سریع WiiU می‌داند. این پلتفرم در هفته‌ی قبل از سال نو میلادی در سال گذشته ۸۰۰۰۰ واحد فروش داشته است؛ اما امسال فقط ۵۰۹۵ واحد WiiU به فروش رفته است.

WiiU فروش درخشانی در ژاپن نداشت و در ماه سپتامبر از پلی‌استیشن ۴ عقب افتاد. این مساله در حالی اتفاق می‌افتد که WiiU چهارده ماه بیشتر از پلی‌استیشن ۴ در بازار بوده است. با وجود این‌ها، فروش این پلتفرم با توجه به عرضه‌ی عناوین قدرت‌مند در دسامبر قابل قبول بود. هم‌چنین والدین این دستگاه خانوادگی را برای فرزندانشان می‌خریدند. این مساله در تعطیلات امسال دیده نشد.

پشتیبانی از این کنسول تقریبا بعد از ۴ سال تمام شده است و حالا تمام تمرکزها روی محصول جدید نینتندو، یعنی سوییچ است. باید منتظر ماند و عمل‌کرد سوییچ در ژاپن را نیز بررسی کرد. مراسم ۲۴ دی کمک زیادی برای شناخت بیشتر سوییچ خواهد کرد.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: