معرفی استانداردهای ۸۰۲.۱۱ad و ۸۰۲.۱۱ax

توسط دنیای بازی در ۱ دی ۱۳۹۵ , ۲۳:۲۴

انتظارات خود را از یک مودم وایرلس افزایش دهید. یک مودم وایرلس باید مثل نرم افزار های آموزشی کوچکترین جنبه ها را نیز درنظر بگیرد و تضمین کند که تمام گجت های شما که با اینترنت کار می کنند به هم متصل باشند. تا پایان سال ۲۰۱۶ فروش قطعات دارای Wi-Fi به ۱۵ میلیارد محصول میرسد؛یعنی گجت هایی زیاد با نیاز به هماهنگی زیاد.

هر نسخه‌ی جدید از مدل استاندارد ۸۰۲.۱۱ یک سر و گردن از نسخه ی قبلی بالاتر است. در ۱۲ تا ۱۸ ماه اخیر جدیدترین نسخه ی استاندارد (۸۰۲.۱۱ac) قسمت چشمگیری از سهم بازار را بدست آورده است. ۸۰۲.۱۱ac سرعتی غیر قابل مقایسه با مدل قبلی ۸۰۲.۱۱n دارد و باید قبول کنیم که اطلاع داشتن از تک تک اعضای خانواده ۸۰۲.۱۱ دشوار است، پس بیایید با بهترین ها آشنا شویم. مدل هایی که با تکیه بر آنها میتوانید سریال های خود را با کیفیت ۴K بدون وقفه دنبال کنید.

 با AD۸۰۲.۱۱ آشنا شوید

اگرچه ممکن است ساده نگری باشد، ولی وای فای خیلی شبیه رادیو کار میکند. سیگنال ها معمولا در فرکانس های ۲.۴ گیگاهرتزی و ۵ گیگاهرتزی در فضا حرکت میکنند و اگر وای فای قلب خانه ی شما باشد این باند ها مانند رگ های قلب خانه شما سیگنال ها را با هر ضربان جابه جا میکنند، ولی اگر یک باند بیش از حد کارکند میتواند باعث نارسایی قسمت های دیگر شود. اگر شما در حال تماشای سریال محبوبتان از طریق یک مودم هستید و جدیدترین نسخه ی iOS را همزمان دانلود میکنید و بقیه اعضای خانواده نیز در حال استفاده از همان مودم ۲.۴ گیگاهرتزی هستند انتظار سرعت بالایی را نداشته باشید.

برای همین سری جدید ۸۰۲.۱۱ad با خط اختصاصی ۶۰ گیگاهرتزی خود در عرصه ی سرعت امروزی وای فای و فرکانس ها به هنجار شکنی میپردازد. ممکن است از خود بپرسید که این تکنولوژی چقدر سریع است، اگر از تکنولوژی کمینه سازی پارازیت بگذریم، سرعتی معادل ۷Gbps را تصور کنید. هر گیگابیت معادل ۱,۰۰۰ مگابیت میباشد که در مقایسه با سرعت ۸۰۲.۱۱n که ۳۰۰Mbps میباشد، جای هیچگونه مقایسه ای باقی نمی گذارد.

البته باید توجه داشت ۸۰۲.۱۱ad بُرد موثر محدودی (حدود ۱۰ متر) دارد برای همین بهترین کارایی این سری برای فضاهای بسته می باشد. کارهایی از قبیل:

  • استفاده از دسکتاپ خود با استفاده از ایستگاه داکینگ وایرلس – محبوبترین استفاده ی فعلی از این سری
  • پخش آنلاین و مستقیم از کامپیوتر یا دستگاه هوشمند شما به تلویزیون هوشمند یا Chromecast.
  • جابجایی و استفاده از فایل های سنگین در محیط کار خود.

با ۸۰۲.۱۱AX آشنا شوید

آیفون ها و سامسونگ گلکسی ها و خانواده ی هوشمند این مدل ها استاندارد ۸۰۲.۱۱ac را پشتیبانی می کنند. استفاده‌ی انحصاری آن از باند ۵ گیگاهرتزی تمام خانه و دفترکار شما را پوشش می دهد و تلفیقی از برد و سرعت بالا ارائه می دهد که به همین دلیل بهترین انتخاب برای تماشای آنلاین، بازی کردن و گردش در شبکه های اجتماعی می باشد.

در حالی که سری ۸۰۲.۱۱ad سرعت باورنکردنی در بردی کوتاه را به ارمغان می آورد، سری جدید ۸۰۲.۱۱ax  مانند ۸۰۲.۱۱ac خدمتگزاری همه فن حریف و سریعتر می باشد. مدل ۸۰۲.۱۱ax با نسخه های پیشین سازگار است، ویژگی ای که ۸۰۲.۱۱ad ندارد. مدل های این سری از MU-MIMO(Multi-User Multiple Input-Multiple Output) استفاده می کنند. این تکنولوژی با استفاده از آنتن ها اطلاعات را به دستگاه های مختلف به صورت همزمان میفرستد.

در حالی که سری های قبلی وای فای ها بر روی ارقام بالای Gbps و Mbps تمرکز دارند، این اعداد می توانند گول زننده باشند و سرعت واقعی را نشان ندهند. ۸۰۲.۱۱ax ضمن توجه به سرعت، تمرکز را بر اتصال تمامی دستگاه های خانه‌ی شما با سرعتی بالا و بهبود کلی عملکرد سیستم وای فای شما می گذارد. ۸۰۲.۱۱ax می تواند به تمام نیاز های روزمره‌ی شما از قبیل موارد زیر پاسخ دهد:

  • تماشای آنلاین سریال ها و فیلم ها با کیفیت ۴K(UHD)
  • دانلود سریع فایل های حجیم از قبیل بازی ها
  • تجربه ی گیمینگ بدون لَگ
  • استفاده ی تمامی اعضای خانواده از یک مودم بدون کاهش سرعت چشمگیر
  • استفاده در مکان هایی با تعداد کاربران متصل بالا
  • اتصال تمام دستگاه های اینترنتی خانه‌‎ی شما به صورت دائم
دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: