سوپر دیتا

«سوپر دیتا» انتظار افت فروش «سوپر ماریو ران» را دارد

توسط مسعود محمودپور در ۲۷ آذر ۱۳۹۵ , ۲۳:۰۰

شرکت تحقیقاتی «سوپر دیتا» (SuperData) رسما اعلام کرده بود که «سوپر ماریو ران» (Super Mario Run) حدود ۶۰ میلیون دلار، در ماه اول عرضه خواهد فروخت. اکنون و پس از عرضه‌ی بازی پیش‌بینی از فروش آن به شدت کاهش یافته است. سوپر دیتا اکنون میزان فروش بازی را ۱۲ تا ۱۵ میلیون دلار تخمین زده است. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

سوپر دیتا عنوان کرده است:

با توجه به اعداد و ارقام مربوط به فروش بازی تا این لحظه و میزان استقبال کاربران از آن، ما پیش‌بینی سابق خود از فروش بازی را کاهش داده و آن را چیزی بین ۱۲ تا ۱۵ میلیون دلار در ماه اول عرضه، تخمین زده‌ایم. این کاهش به دلیل نیاز بازی به اتصال دائم به اینترنت و سنگین بودن آن است. در نهایت ما پیش‌بینی می‌کنیم که نینتندو پس از تعطیلات کریسمس، قیمت بازی را کاهش دهد.

سوپر دیتا تغییری در تعداد دانلود بازی از سوی کاربران، که قبلا آن را ۳۰ میلیون بار اعلام کرده بود، ایجاد نکرده است.

پیش‌بینی افت فروش بازی منطقی به نظر می‌رسد؛ زیرا قیمت بازی بالا است و تنها ۳ مرحله‌ی اول رایگان هستند. چیزی که باعث ناامیدی بسیاری از کاربران شده است. نیتندو اعلام کرده بود که یک بازی عالی با قیمتی منصفانه منتشر خواهد کرد اما به نظر می‌رسد شرایط آن‌طور که آن‌ها می خواستند، پیش نرفته است.

سوپر دیتا درباره‌ی نسخه‌ی اعلا و ۱۰ دلاری بازی هم گفت:

پس از مدت زمانی طولانی که نینتندو استراتژی خاصی برای بازار بازی‌های موبایل نداشت، بالاخره و در زمان مناسبی وارد این بازار شده است. درست است که بازار آن‌طور که تصور می‌شد از قیمت این بازی استقبال نکرد اما باید گفت که غول ژاپنی با یک فرانچایز قابل توجه و مرغوب وارد این بازار شده است. جدا از موفقیت نینتندو، سایر بازی‌سازان هم منتظر هستند که نتیجه‌ی فروش نسخه‌ی ۱۰ دلاری بازی را ببینند.

سوپر ماریو ران هم‌اکنون برای سیستم‌عامل iOS موجود است و انتظار می‌رود که نسخه‌ی اندرویدی بازی، سال ۲۰۱۷ منتشر شود.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: