اولین دوره‌ی جوایز شبکه‌ی استیم معرفی شد

توسط پوریا حسینی در ۴ آذر ۱۳۹۵ , ۱۹:۰۰

دیروز حراج پاییزه‌ی شبکه‌ی استیم آغاز شد و در صفحه‌ی اصلی فروشگاه، اطلاعیه‌ی اولین دوره‌ی جوایز استیم اعلام شد که در ادامه به جزئیات آن اشاره خواهیم کرد. با دنیای‌بازی همراه باشید.

قرار است ماه بعد نامزد‌ها رسما توسط شبکه‌ی استیم اعلام شوند. فعلا در مدت زمان محدودی این اختیار به شما داده است تا نامزدهای دلخواه خود را  در ۹ بخش مختلف انتخاب کنید تا از بین آن‌ها نامزدهای اصلی مشخص شوند که تا نهم آذر ماه فرصت دارید. شاید ترجمه‌ و نام بخش‌ها برایتان عجیب به نظر برسد. اما اگر کمی دقت کنید متوجه می‌شوید مدت‌ها است که منتظر چنین بخش‌هایی بوده‌ایم و از بخش‌های زجر آور (مثل خاطره‌سازترین صداپیشه‌ی زن) که در مراسم‌های  مختلف برگزار می‌شوند خبری نیست. بخش‌های تعیین شده به شرح زیر است:

• جایزه‌ی «سنجش زمان» (The Test of Time Award) : این جایزه به بازی‌ای تعلق می‌گیرد که شما را برای مدت طولانی سرگرم کرده و حتی عناوین جدید نیز نمی‌توانند شما را از آن منحرف کرده و هنوز برای شما تازگی دارد.

•  جایزه‌ی «گریه نمیکنم، فقط چشمم خیس شده» (The “I’m Not Crying, There’s Something In My Eye” Award) : همانطور که از اسم این بخش مشخص است، این جایزه به بازی‌ای تعلق می‌گیرد که احساسات شما را بر انگیخته و بدون هیچ پیش‌زمینه‌ای شما را به گریه انداخته است.

• جایزه‌ی «فقط ۵ دقیقه دیگر» (The “Just 5 More Minutes” Award) : قرار است فردا صبحِ زود سر کار بروید اما فعلا درگیر یک مرحله‌ی حساس از بازی شده‌اید. هر پنج دقیقه به خود می‌گویید که «الان خاموشش می‌کنم» اما دست از آن بر نمی‌دارید تا اینکه پس از اتمام آن متوجه می‌شوید که ساعت ۳ صبح است! جایزه به این بازی تعلق می‌گیرد.

• جایزه‌ی «هی پسر! این محشره» (The “Whoooaaaaaaa, dude!” Award) : این جایزه به بازی‌ای تعلق می‌گیرد که داستان آن، شما را تحت تاثیر خود قرار داده و از اتفاقاتی که در بازی ‌افتاده است شگفت زده هستید.

 • جایزه‌ی «شخصیت منفی‌ای که به ترحم نیاز دارد» (The “Villain Most In Need Of A Hug” Award) : کمتر بازی‌ای پیدا می‌شود که برای شخصیت منفی آن دلسوزی کنیم، اما شاهد چنین عناوینی نیز بوده‌ایم. این جایزه به این بازی تعلق می‌گیرد.

• جایزه‌ی «بازی در بازی» (The “Game Within A Game” Award)‌ : این جایزه به بازی‌ای تعلق می‌گیرد که بهترین مینی‌گیم‌ها را در خود دارد. از بازی‌های نقش آفرینی یا سندباکسی که انجام داده‌اید می‌توانید انتخاب کنید.

• جایزه‌ی «قبل از اینکه این بازی برنده شود بهترین بازی من بود» (The “I Thought This Game Was Cool Before It Won An Award” Award) : این جایزه برای بازی ناشناسی است که خیلی سروصدا نکرده است و شما از آن لذت برده اید و به دوستان خود نیز آن را پیشنهاد کرده‌اید. همیشه به خاطر دارید که شما اولین نفری بوده‌اید که این بازی را قبل از دیگران تجربه کرده است.

• جایزه‌ی «بهترین استفاده از حیوانات اهلی» (The “Best Use Of A Farm Animal” Award) : همیشه حیوانات در بازی‌ها جالب به نظر می‌رسند. بازی که بهترین استفاده را از حیوانات اهلی داشته است این جایزه را دریافت می‌کند.

• جایزه‌ی بخش منتخب توسط شما : اگر فکر می‌کنید جای بخش خاصی در این فهرست خالی است، می‌توانید موضوع آن را اعلام کرده و بازی مورد علاقه‌ی خود را در آن بخش بنویسید.

پس از انتخاب بازی‌های مورد نظر در بخش‌های ذکر شده، اگر موارد زیر را انجام دهید، به پروفایل شما «نشان» (Badge) تعلق خواهد گرفت. به‌علاوه، ۱۰۰ امتیاز به پروفایل شما افزوده می‌شود:

• یکی از بازی‌هایی را که به آن رای داده‌اید، بلافاصله پس از رای دادن بازی کنید (حداقل وارد بازی شده و از آن خارح شوید).

• یکی از بازی‌هایی را که به آن رای داده‌اید، نقد کنید یا اگر قبلا آن را نقد کرده‌اید به‌روزرسانی کنید.

حراج پاییزه و انتخاب نامزدها توسط کاربران شبکه‌ی استیم تا نهم آذر ماه پا برجاست. ماه بعد نامزد‌های اصلی اعلام خواهند شد. انتخاب‌های خود را در بخش نظرات مطرح کنید.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: