باکس آفیس : ادامه‌ی صدر نشینی «دکتر استرنج» / «ورود» اکران شد!

توسط امیرحسین صفری در ۲۴ آبان ۱۳۹۵ , ۲۲:۱۴

این هفته نیز همانند هفته‌ی گذشته، گزارش فروش فیلم‌ها در هفته‌ی دوم ماه نوامبر در حالی ارائه شد که ابر قهرمانیِ «دکتر استرنج» (Doctor Strange) پس از یک هفته صدر نشینی، این هفته نیز مجددا در راس باکس آفیس آمریکا قرار گرفت. در ادامه با دنیای بازی همراه شوید.

ابرقهرمانیِ دکتر استرنج امروز برای دومین هفته‌ی پیاپی صدر جدول فروش را فتح کرد. این هفته فیلم موفق کمپانی «مارول» (Marvel) در ادامه‌ی موفقیت‌هایش با چیزی حدود ۵۰ درصد افت فروش، رقمی بالغ بر ۴۰ میلیون دلار فروش داشت تا در مجموع به مبلغ فوق‌العاده‌ی ۱۵۳ میلیون دلار دست پیدا کند. دکتر استرنج این هفته به علاوه‌‌ی تسخیرِ بازار فیلم‌های آمریکا، در سایر مناطق دنیا نیز به نتایج خوبی دست یافت. ابرقهرمانی موفق مارول با اکران در ۵۳ نقطه‌ دنیا حدوداً ۳۴۰ میلیون دلار فروخت و امروز با احتساب فروش آمریکا به مرز فروش ۵۰۰ میلیون دلار در دو هفته رسید؛ با این وجود دکتر استرنج ظاهراً رقیب خوبی برای ابرقهرمانیِ اخیر مارول یعنی «کاپیتان آمریکا : جنگ داخلی» (Captain America : Civil War) به حساب می‌آید. فیلم در فروش وسیع جهانی چنان که مشخص است، در بازارهای چین و کره‌ جنوبی تا به‌حال به ترتیب ۸۴ و ۳۷ میلیون دلار کسب کرده و این در حالی است که دکتر استرنجِ ۱۶۵ میلیون دلاری هنوز در ژاپن نمایش داده نشده است. طبق اخبار، این فیلم در ۲۷ ژانویه‌ی ۲۰۱۶ در ژاپن به اکران در خواهد آمد.

bo4

Doctor Strange

این هفته علاوه بر دکتر استرنج، انیمیشن «ترول‌ها» (Trolls) نیز با حفظ جایگاه دوم جدول باکس آفیس ۳۵ میلیون دلار فروخت. فروش مجموع این انیمیشن امروز به ۹۴ میلیون دلار رسید. همچنین ترول‌ها با کسب ۱۲۷ میلیون دلار از سایر بازارهای جهانی به فروش سراسریِ ۲۲۲ میلیون دلار دست یافت.  کمپانی «فاکس» (Fox) هزینه‌ی ساخت ترول‌ها را تقریبا ۱۲۵ میلیون دلار اعلام کرده است. این هفته ترول‌ها برای دومین هفته‌ی پیاپی پس از دکتر استرنج در رده‌ی دوم جدول فروش ثابت ماندند.

سومین پرفروش این هفته، اولین تازه اکران هفته‌ی دوم ماه نوامبر است. فیلم جنجالی «ورود» (Arriavl) این هفته با اکران گسترده در بیش از ۲۳۰۰ سالن سینما هفته‌ی افتتاحیه‌ی فروش را با چیزی در حدود ۲۴ میلیون دلار به پایان برد. استقبال جهانی فوق‌العاده ضعیف از ورود باعث شد تا این فیلم امروز در اولین هفته‌ی اکرانش تنها ۴ میلیون دلار فروخت و در مجموع به فروش سراسری ۲۸ میلیون دلار در هفته‌ی اول دست پیدا کرد. فیلم «ورود» روایتگر ماجرایی دیگر از حضور فرازمینی ها در سیاره‌ی زمین است. یک سفینه‌ی فضایی در زمین فرود می‌آید و انسان‌ها با عدم آگاهی از این‌که چه چیزی انتظارشان را می‌کشد به شدت در تلاش برای یافتن راهی در جهت برقراری ارتباط با فرابشری‌ها هستند. در واقع انسان‌ها نمی‌دانند که آیا فضایی‌ها قصد نابودی زمین را دارند و یا برای مصالحه و گفتگو به زمین آمده‌اند. در پی یافتن این حقیقت، دولت آمریکا با درخواست از یک استاد زبان شناسی، از او درخواست می‌کند تا ارتباطی میان انسان‌ها و فرابشری‌ها برقرار کند. دکتر بنکس زبان شناس قصه، درگیر این ماجرا می‌شود و در تلاش برای یافتن حقیقتی پنهان مخاطب را با خود همراه می‌کند. از طرف دیگر سایر کشورهای جهان حضور مشکوک فرازمینی‌ها را به عنوان عامل تهدید برشمرده و اعلام می‌کنند که بزودی جنگی را علیه موجودات فضایی آغاز خواهند کرد. در این فیلم ستارگانی از جمله «امی آدامز» (Emmy Adams) و «جرمی رنر» (Jeremy Renner) به ایفای نقش پرداخته‌اند. چیزی که مشخص است، برخلاف نمودار ضعیف و ناامید کننده‌ی فروش فیلم، اثرِ ورود، از لحاظ فنی و محتوایی طبق نظریات منتقدان، فیلمی قابل توجه و قوی در حیطه‌ی تقابل انسان‌ها و فضایی‌هاست. تقابلی که عمدتا به جنگ و خون‌ریزی وابسته نیست و تنها مخاطب را تشنه‌ی حقیقتی جذاب و پنهان می‌کند. طبق تحلیل‌های منتقدان، ورود فیلمی با ساختاری کاملا جدید است. یعنی در به تصویر کشیدن موجودات فرا بشری با حفظ جزییات و اصول، استایلی جدید از موجودات فضایی را معرفی می‌کند که نه انسان نما هستند و نه رفتارهای انسانی دارند. فضایی هایی که برای اولین بار با هدفی غیر از تصرف زمین در این سیاره حضور یافته اند. با این همه فیلم چنان که به نظر می‌آید، در بخش فروش در گیشه چندان موفق به نظر نمی‌رسد. ساخت و تولید این فیلم با هزینه‌ای بیش از ۴۷ میلیون دلار صورت گرفته است.

1bo

Arrival

در دامه و پس از ورود، این هفته فیلم تازه اکران جدیدی به جمع ۱۰ پرفروش پیوست. کمدی «تقریبا کریسمس» (Almost Christmas) این هفته اکران افتتاحیه‌ی خود را با ۱۵.۵ میلیون دلار آغاز کرد. این فیلم با بودجه‌ای برابر با ۱۷ میلیون دلار به تولید رسیده است. این فیلم در مورد خانواده‌ای است که در تلاشند تا آخرین خواسته‌ی مادرشان را برآورده کنند ، اعضای خانواده به احترام مادرشان در کنار یکدیگر جمع می‌شوند و پنج روز زیر یک سقف زندگی می‌کنند، بدون اینکه به هم بی‌احترامی کنند و یا باهم به مشاجره بپردازند. تماشای این کریسمس دوست داشتنی این هفته هزاران مخاطب را به سینماها کشاند تا تقریبا کریسمس را به سومین فیم پرفروش هفته تبدیل کند. تقریبا کریسمس این هفته در ۲۳۰۰ سالت سینما در آمریکا به نمایش درآمد.

2bo

Almost Christmas

پس از کمدی تقریبا کریسمس، ساخته‌ی تحسین شده‌ی «مل گیبسون» (Mel Gibson) با حضور در رده‌ی پنجم جدول باکس آفیس، با ۳۰ درصد کاهش نرخ فروش، ۱۰ میلیون دلار فروخت تا در دومین آخر هفته‌‌ی اکرانش به مجموع ۳۲ میلیون دلار دست پیدا کند. بودجه‌ی ساخت «ستیغ اره‌ای» (Hacksaw Ridge) پس از گذشت دو هفته از افتتاحیه، هنوز اعلام نشده است. اکشن/تریلر «حسابدار» The Accountant)) هم این هفته با ۴.۵ میلیون فروش، ششمین فیلم پرفروش هفته شد. حسابدارِ ۴۴ میلون دلاری تا کنون ۷۷ میلیون دلار بدست آورده و با احتساب فروش ۵۰ میلیون دلاری خود در سایر نقاط جهان، امروز به فروش سراسری ۱۲۸ میلیون دلار دست یافت.

این هفته پس از ورود و تقریبا کریسمس، فیلم «حبس شده» (Shut In) نیز بعنوان سومین تازه اکرانِ هفته، در جمع پروفروش‌های هفته حضور یافت. حبس شده، درام هیجان انگیزی است که ماجرای مرموز یک زن را به تصویر می‌کشد. داستانی هیجان انگیز و مهیج درباره زنی بیوه که در منطقه‌ای روستایی در نیوانگلند زندگی می‌کند. زن بیوه به واسطه‌ی شعلی که دارد -روانشناس کودک- خود را موظف می‌داند که در جریان طوفان زمستانی مرگباری که آغاز شده است، یک پسر جوان را پیدا کند تا قبل از اینکه کودک صدمه‌ای ببیند، او را از مرگ نجات دهد.

bo3

Shut In

به دنبال درام حبس شده، فیلم «بووو! یک هالوین مادیایی» (Boo! A Madea Hollowen) هم این هفته با ۴ پله سقوط نسبت به جایگاه هفته‌ی پیش ۳.۵ میلیون دلار فروخت تا در چهارمین هفته‌ی اکرانش به مجموع ۷۰ میلیون دلار برسد. این درحالی است که بودجه‌ی ساخت فیلم، مبلغی در حدود ۲۰ میلیون دلار اعلام شده است. پس از هالوین مادیا، فیلم‌های «دوزخ» (Inferno) و «جک ریچر : هرگز باز نگرد» (Jack Reacher : Never Go Back)امروز به ترتیب در رده‌های دهم و نهم جدول قرار قرار گرفتند. این هفته دوزخ و جک ریچر هرکدام با فروش تقریبا ۳ میلیون دلار به ترتیب به مجموع ۵۴ و ۳۱ میلیون دلار دست یافتند. جک ریچر با احتساب فروش خارجی ۷۳ میلیون دلار امروز در مجموع جهانی به رقم ۱۲۷ میلیون دلار دست یافت. این درحالی است که کمپانی «پارامونت» هزینه‌ی ساخت فیلم را ۶۰ میلیون دلار اعلام کرده است. دوزخ نیز امروز در سومین هفته‌ی اکرانش با مجموع ۳۱ میلیون دلار در آمریکای شمالی و فروش قابل توجه‌اش در سایر کشور‌های دنیا، تاکنون ۲۰۲ میلیون دلار از بازار‌های جهانی بدست آورده است. فروش ۲۰۲ میلیون دلاری دوزخ در حالی است که بیش از ۸۴ درصد فروش فیلم از راه نمایش در سینماهای سایر نقاط جهان صورت گرفته است و تنها ۱۵ درصد این مبلغ به فروش در آمریکای شمالی تعلق دارد. کمپانی «سونی» هزینه‌ی ساخت این فیلم را بیش از ۷۵ میلیون دلار اعلام کرده است. این هفته فیلم‌های «اویجا : خواستگاه شیطان» (Ouija: Origin of Evil)، «دختری در قطار» (The Girl on The Train) و فانتزی «خانه‌ی دوشیزه پرگرین برای بچه‌های عجیب» (Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children) نیز به ترتیب با ۴، ۶ و ۷ هفته حضور در لیست پرفروش‌های آمریکا بالاخره از جمع ۱۰ برتر خارج شدند و به ترتیب در جایگاه‌های یازدهم، دوازدهم و چهاردهم قرار گرفتند.

جدول فروش‌ فیلم‌های این هفته بدین شرح است : (۲۴ آبان ۹۵)

ردیفعنوان

فیلم‌ها

فروش

آخرهفته

مجموع

فروش

بودجه‌

ساخت

۱Doctor Strange$۴۳,۰۳$۱۵۳,۰۱$۱۶۵
۲Trolls$۳۵,۰۵$۹۴,۰۱$۱۲۵
۳Arrival$۲۴,۰۰$۲۴,۰۰$۴۷
۴Almost Christmas$۱۵,۵۶$۱۵,۵۶$۱۷
۵Hacksaw Ridge$۱۰,۷۷$۳۲,۲۶
۶The Accountant$۴,۵۷$۷۷,۷۲$۴۴
۷Shut In$۳,۷۰$۳,۷۰
۸Boo! A Madea Halloween$۳,۵۵$۷۰,۴۰$۲۰
۹Jack Reacher: Never Go Back$۳,۳۲$۵۴,۵۸$۶۰
۱۰Inferno$۳,۲۵$۳۱,۵۸$۷۵
دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “باکس آفیس : ادامه‌ی صدر نشینی «دکتر استرنج» / «ورود» اکران شد!”

 1. پارسا گفت:

  فکر نکنم حالا حالا ها پایین بیاد!
  __________
  یاده چند سال پیش افتادم و پست های بردیا برای باکس افیس و یه لحظه همه خاطراتم زنده شد…
  چقدر زود همه چیز عوض میشه

  ۰ ۰