بیست برتر | به یادماندنی‌ترین طراحی لباس شخصیت‌های بازی

توسط حامد محمدپور در ۲۴ آبان ۱۳۹۵ , ۱۴:۰۰

شخصیت‌های بازی‌های ویدئویی هر کدام بر اساس مشخصه‌های متفاوت و خاصی به طرفداران و مخاطبین این صنعت معرفی شده‌اند. در این میان هر کدام از آن‌ها به خاطر داشتن برخی ویژگی‌های ناب و منحصربه‌فرد و به یادماندنی در ذهن و دل مخاطب حک می‌شوند؛ حال آن ویژگی می‌تواند صدایی خشن یا لطیف، حالت ژست یا طرز رفتار شخصیت،  یا لباسی که بر تن دارد باشد. مجموع این موارد از عوامل شهرت و محبوبیت یک شخصیت میان مخاطبین دنیای بازی‌های ویدئویی است. با این بیست برتر در نظر داریم، شخصیت‌های محبوب را از حیث ظاهر و زره و لباس بر تن آن‌ها مرتب کنیم. این امر واضح است، اولین چیزی که مخاطب مشاهده می‌کند، ظاهر شخصیت مورد نظر است و اگر این ظاهر و طراحی آن در نوع خود خاص باشد، یکی از مولفه‌های مهم در ایجاد محبوبیت برای شخصیتی نو به نتیجه رسیده است. برای مشاهده برگزیده‌های دنیای بازی، در ادامه همراه ما باشید.

(لازم به ذکر است که در این مقاله بیشتر هدف معرفی لباس‌ها و طراحی‌های برتر بوده تا رتبه‌بندی آن‌ها؛ بنابراین سعی شده که رتبه‌های بیستم الی دهم را بدون ترتیب خاصی قرار دهیم و این کار را به خودِ شما واگذار کنیم.)

King of the Cosmos

photo_2016-10-12_21-44-43

لباسی تنگ، چسبان و خاکستری همراه کلاهی دراز و خربزه شکل(!) و البته رنگین کمانی که از دهان چنین شخصیتی با چنین ظاهری خارج می‌شود! پادشاه تمام کهکشان و همگی هم‌نژاد‌هایش (از جمله شخصیت اصلی که پسر این بزرگ است) در مجموعه بازی «کاتاماری» از پوششی یکسان بهره‌ می‌برند که تفاوت‌شان در رنگ‌بندی و حالت هندوانه‌ای/خربزه‌ای بخش سرشان است. اگر این مجموعه بازی آثار خاصی هستند، آقای پادشاه به تنهایی نماینده‌ی تمام و کمال این خاص بودن، افسار گسیختگی و دل‌نشین بودن این آثار است که صرفا با مشاهده وی می‌توان به غایت عجیب بودن اثر پی برد.

Prince

photo_2016-10-12_21-44-12

یک شاهزاده‌ی ناشناخته و قاطر سوار را تصور کنید و تصمیم بگیرید که چنین شخصیتی، با هویتی نامشخص و اخلاقی شوخ و ماجراجو باید چه نوع ظاهر و پوششی داشته باشد؟ شاهزاده‌ی بی نامِ نسخه‌ی ۲۰۰۸، یکی از بهترین طراحی‌های نسل پیشین است که کاملا با خلق و خوی شخصیت مورد نظر سازگاری دارد. گذشته از ظاهر خاص و جالب شخصیت اصلی در این بازی به یاد ماندنی، دستکش سنگی با طراحی و کاربرد خلاقانه‌اش بیشتر جلب توجه می‌کند. به شخصه همیشه به این موضوع فکر کردم که شخصیت اصلی در این بازی پتانسیل داشتن لایه‌های عمیقی را داشت که در نسخه‌های بعدی و ادامه دهنده می‌توانست به آن‌ها پرداخت و شاهکارهایی خلق کرد؛ شاید هم برنامه‌ی یوبی‌سافت همین بوده و بعد منصرف شده‌اند؟ از این دغدغه‌های همیشگی که بگذریم، به شخص یکی از شیفتگان این عنوان و طراحی شاهزاده هستم؛ مخصوصا شیفته‌ی دستکش او هستم که تصور داشتن چنین دستکشی چقدر می‌تواند جالب باشد؛ البته طراحی لباس و ظاهر کلی شاهزاده‌ی ۲۰۰۸، از دومین بازی شاهزاده الهام گرفته شده که در تاریخچه‌ی بازی‌های شاهزاده اشاره کرده و این که شباهت‌هایی به سندباد محبوب دارد. تقابل رنگ‌های قرمز و آبی در لباس این شخصیت یکی دیگر از جذابیت‌های اساسی آن است.

Malthael

photo_2016-10-13_21-29-03

Malthael یکی از چند فرشته حاضر در دنیای بازی دیابلو است که تفاوتی بسیار خاص و استثنایی در وی وجود دارد که او را از بقیه شخصیت‌ها شیاطین و فرشتگان دنیای دیابلو مستثنا می‌کند. حتا دوبله و صداگذاری Malthael، متفاوت و بسیار با ابهت است و این موضوع در طراحی متفاوت ظاهر و لباسی که بر تن دارد نیز بسیار محسوس و قابل درک است. لباس Malthael  همانند خود او با ابهت است و حس هولناک خاصی را منتقل می‌کند که باعث شده لایق حضور در لیست ما باشد.

Leon S. Kennedy

v2shox

«لیون اس کندی» بیشتر یادآور دوران خوش گذشته و زمانی است که عنوان «رزیدنت اویل» بر صنعت گیم حکم‌رانی می‌کرد. لباس پلیس او با لوگو و علائم خاصی که بر روی شانه‌هایش درج شده بود به همراه تیپ جذاب او باعث شده که لئون همیشه به یادماندنی باشد. تنوع لباس‌های او در بازی‌هایی که حضور داشت هر کدام بسیار شیک و عالی کار شده‌اند.

Nanosuit Crysis

2124310-169_crysis3_7wonders_ep3_ot_multi_010913

حتما دیالوگ‌های مختصر و البته مهم از هوش مصنوعی لباس نانوئی  بازی کرایسیس را به خاطر دارید. وقتی که لحظه به لحظه گزارش تغییرات متنوع لباس را به مخاطب منتقل می‌کرد و وضعیت آن را از لحاظ قدرت٬ سرعت و سلامتی بررسی می‌کرد. بدون شک لباس نانوئی به عنوان یک مارک و برند مهم در این مجموعه تبدیل شده و از ارکان مهم بازی به حساب می‌آید.

Scorpion

gandex-ru-26_5391_mk-scorpion-artwork

شخصیت‌های سبک مبارزه‌ای، اکثرا از طراحی لباس زیبا و منحصربه‌فردی برخوردار هستند که این تنوع کار انتخاب را برای ما سخت می‌کرد. بر همین اساس سعی کردیم تا از میان سیل انبوه این شخصیت‌ها، متفاوت‌ترین آن‌ها را انتخاب کنیم. «اسکورپین» و البته رقیب همیشگی‌ او «ساب‌زیرو» از جمله نفراتی هستند که از دیرباز به واسطه ظاهری که دارند در دل هوادارن جا خوش کرده و در طول چندین سال فقط با یک طرح و رنگ در میادین ظاهر شده‌اند.

Vincent Valentine

vincent_valentine_by_garang76

انتخاب از میان انبوه شخصیت‌های مجموعه‌ی Final Fantasy واقعا سخت بود؛ به خصوص که تقریبا همه این شخصیت‌ها به نوبه خود دارای لباس زیبا و متفاوت و بعضا محبوب نیز بوده‌ند که کار ما را در انتخاب سخت می‌کرد. بنابراین تصمیم گرفتیم که فقط یک گزینه انتخاب کنیم و مطمئنا اکثر شما نیز با این انتخاب موافق خواهید بود؛ شخصیت برگزیده‌ی ما کسی نیست جز «وینسنت ولنتاین» محبوب که نه تنها از لحاظ شخصیت‌پردازی در این سری خاص و نمونه است، بلکه نوع لباس و طراحی که دارد در بین اکثر شخصیت‌های این مجموعه تک و خاص است.

Raziel

bde2ae2317c78ce41728ac21fd50fa71_l

«رازیل» (Raziel) از جمله شخصیت‌هایی است که لباس و وجودشان در هم آمیخته است؛ و در نتیجه این درآمیختگی باعثِ به وجود آمدن یک شخصیت متفاوت و بسیار خاص شده است. اگر تجربه‌ی بازی «میراث کین» را داشته‌اید، حتما به انتقال حس و احساسی خاص از طریق این شخصیت پی برده‌اید و با او به اوج هم‌ذات‌پنداری رسیده‌اید.  شنل خاص به همراه روبندی با طرح و رنگ بندی خاص‌تر در این شخصیت باعث شده تا در  لیست ما قرار بگیرد.

Mario

mario-wallpaper-super-mario-bros-5429603-1024-768

ماریو یا همان قارچ‌خور خودمان یکی از پیرترین و با سابقه‌ترین شخصیت‌های بازی‌های ویدئویی بوده و به نظر می‌رسد به این زودی‌ها قصد بازنشسته شدن ندارد؛ ماریو با لباسی مشابه تعمیرکاران و سبیل خود موفق شد دل بیشتر مردم دنیا را به دست آورد.

Solid Snake suit in MGS4

old-snake

مغز متفکر استاد «کوجیما» مثل همیشه در بازی جدید خود یک نوآوری تمام عیار خلق کرد و با ارائه لباس «سالید اسنیک» که دارای قابلیت بسیار منحصربه‌فردی است، گیم‌پلی بازی را در شماره چهارم از مجموعه‌ی محبوب «متال‌گیر» نیز تحت تاثیر قرار داد. این لباس یک قابلیت بسیار مهم دارد که در میان سبک مخفی کاری یک انقلاب محسوب می‌شود. قابلیتی که در آن ما به هنگام استتار در هر مکانی که باشیم، لباس اتوماتیک‌وار به رنگ محیط درآمده و باعث می‌شود از چشم دشمن در امان بمانیم. این درحالی است که تک تک قسمت‌های لباس به صورت جداگانه این قابلیت را دارد و در صورتی که محلی که به آن تکیه داده‌ایم در تنوع رنگ باشد، لباس نیز سریع به همان شکل تغییر خواهد یافت. از قابلیت‌های دیگر آن انتقال قدرت به اسنیک پیر است و عضلات او را سفت و محکم کرده و حتا به عنوان یک جلیقه در برابر سرما، آتش و گلوله عمل می‌کند.

دیدگاه
۱۶ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

16 Replies to “بیست برتر | به یادماندنی‌ترین طراحی لباس شخصیت‌های بازی”

 1. ahmadpop4 گفت:

  انتخابا عالی بود مرسی. اگه بخوایم به این لیست بیست تایی چنتا دیگه اضافه کنیم اینا انتخابای منن: ژوکر با اون کت شلوار بنفش و ترسناکش(البته لباس مختص بازی نیست و شاید نشه حسابش کرد)، ویکتور سالیوان(فقط اون پیرهن قرمزش :-))، مامور ۴۷(خدایی چرا نبود تو بیستا؟ :۱۳:)،فیث از میررز اج ، الیزابته بایوشاک. دوس داشتم کلمنتاین هم باشه منتها طراحی لباس جز اون کلاه معروف چیز خاصی نداشت :|

  ۲ ۰
 2. caner 2 گفت:

  با کله هرمی واقعا موافقم

  ۲ ۰
 3. maxblood گفت:

  ممنون بابت مقاله.
  مقاله ی بسیار خوبی بود و به خوبی راجب طراحی ها توضیح داده بودین و از همه مهم تر در این مورد که بیشتر سلیقه تعیین کننده بود رتبه بندی رو ملاک قرار ندادین.

  ۱ ۰
 4. BenGix گفت:

  با تشکر بسیار :۱۵:
  هرچند جای خالی چند کرکتری حس میشه. و باید بگم با سه تای اول اصا موافق نیستم. مخصوصا لینک.
  البته انقد شخصیت خوشاستایل داریم که توی لیست ۲۰تایی جا نمیشن.
  واقعا جای لباس های کرکترای اپیک گیمز خالیه. مخصوصا جای لباسه انریل تورمنت. و البته وارکرفتم کلی کرکتر با لباس ها و طراحی خاص داره.
  جای آلوکاردم بشدت خالیه. و بازیی فایتنگ از نظر من خوشگل ترین طراحیارو دارن. جز اسکورپیون کسیو رو نمیبینم. البته همین حرفو میشه راجع بازیای انلاین هیرو محورم زدم. جاشون خالیه

  ۱ ۰
 5. AA GAMER گفت:

  امید وارم که به ترتیب رتبه نباشه.
  لباس لارا هم خوب بود :۲۴: و حقش بود که تو لیست باشه.

  ۴ ۰
  1. پارسا گفت:

   یه زیر پوش که دیگه این حرفارو نداره :lol:
   ولی اره تو نسخه های قدیمی خوب بود حقش بود تو لیست باشه

   ۳ ۱
  2. :۲۶: :۲۶: :۲۶:

   ۲ ۰
 6. ممنون… خیلی خوب بود… :۱۵: :۱۵: :۱۵:

  ۱ ۰
 7. BARA گفت:

  ۴۷ :!:
  ———————————–
  سوئیت جناب سرآشپز کپی وپیست samus aran هستش
  و خیلی از سوئیت های دیگه برگرفته از سوئیت این شخصیت هستش
  که اصلا توی این لیست نباید باشند ( مثل نانو سویئت )

  ۰ ۰
 8. BARA گفت:

  از دنیای مارول و دی سی نماینده ای نیست با اینکه طرفدار دنیای مارول هستم
  ولی سوئیت بتمن جاش توی این لیست واقعا خالیه
  آدام جنسن موجود نیست
  ۴۷ موجود نیست
  —————————————————
  حتی با اینکه چندان با شخصیت های مدرن وارفار سری کود حال نمیکنم
  ولی جمع کثیری نوب ماسک گوست فراموش نکردن و یا تاثیر طراحی موهای مک تاویش
  با دستمالی که دور گردنش پیچیده بود در دنیای واقعی از کوچه و خیابون رد میشم
  به عنوان مد هنوز جوونهای این مد نظر دارند و در همان روز خودش چه تاثیر گذار بود
  این سبک مک تاویش روی جوانان
  ————————————————–
  دوک ناکم :!:
  Hail DUKE
  ————————————————-
  اسم جیل والنتاین میشوید یاد چه چیزی میافتید
  بدون تردیدی جیل تصور میکنید که نسخه سوم با اون تیپ
  و لباس خاص خودش مقابل نمسیس ایستاده

  ۱ ۰
  1. AA GAMER گفت:

   طراحی لباس جیل خوب بود آقا سعید ولی حقش نیس تو لیست باشه.۴۷ هم می تونه باشه ولی مخالفم :۲۴:

   ۰ ۰
 9. vahed گفت:

  به نظرم جای لباس دانته تو DMC 5 که نینجا تئوری ساخته خالیه، از بس خوشم اومده بود از لباسش که آرزو داشتم یکیشو داشته باشم خیلی خوش استایل بود لامصب :۱۵:

  ۰ ۰
 10. Partisan47 گفت:

  یه لحظه وایسین، پس لباس گرالت خاک تو سر چی؟ مثلا ست لباس Wolfش توی dlcیه سومش خون از چشم میاورد اینقد زیبا بود :( :| :۱۲: :11: :16:

  ۱ ۰
 11. gamer girl گفت:

  چرا انقدر رتبه بایونتا پایینه?
  لارا کو؟
  ترسا از فیبل؟

  ۱ ۰
 12. Champ21ons گفت:

  لباسا عالی بودن کاش مثلا واس مونتنگرو هم میبود بی اعصاب بودنشو قشنگ نشون میداد.لباس sneaking suit ونوم اسنیک تو فانتوم پین هم به طرز فجیعی قشنگ بود و اسنیک رو خوشتیپ تر میکرد البته کلا اسنیک ها خانوادتا خوشتیپ بودن به خصوص پدر خونواده یعنی بیگ باس :D (فانتومش یعنی ونوم هم از بیگ باس پیروی کرد و خوشتیپ بود)جوری که من تمام بازی رو با اون لباس رفتم و هنوزم میرم.لباس نیتن دریک تو انچارتد۴ هم اوج طراحی ناتی داگ بود در عین سادگی کاملا بیانگر شخصیت نیتن بود.تو ۳ قسمت قبلی لباس نیتن عالی بود ولی نمیدونم چرا نیتن دریک تا ابد برای من با همون ظاهرش تو قسمت چهارم تو ذهنم میمونه با وجود اینکه سر هر ۴ قسمت به یه اندازه وقت صر کردم و همشونو همون سالی که اوممدن بازی کردم. :20:

  ۰ ۰
 13. آرش گفت:

  آقا من با نصف این بازیا خاطره دارم آخ منو برد به گزشته آخ…

  ۰ ۰