15 نظر

بیست برتر | به یادماندنی‌ترین طراحی لباس شخصیت‌های بازی

توسط در2 سال پیش
 

شخصیت‌های بازی‌های ویدئویی هر کدام بر اساس مشخصه‌های متفاوت و خاصی به طرفداران و مخاطبین این صنعت معرفی شده‌اند. در این میان هر کدام از آن‌ها به خاطر داشتن برخی ویژگی‌های ناب و منحصربه‌فرد و به یادماندنی در ذهن و دل مخاطب حک می‌شوند؛ حال آن ویژگی می‌تواند صدایی خشن یا لطیف، حالت ژست یا طرز رفتار شخصیت،  یا لباسی که بر تن دارد باشد. مجموع این موارد از عوامل شهرت و محبوبیت یک شخصیت میان مخاطبین دنیای بازی‌های ویدئویی است. با این بیست برتر در نظر داریم، شخصیت‌های محبوب را از حیث ظاهر و زره و لباس بر تن آن‌ها مرتب کنیم. این امر واضح است، اولین چیزی که مخاطب مشاهده می‌کند، ظاهر شخصیت مورد نظر است و اگر این ظاهر و طراحی آن در نوع خود خاص باشد، یکی از مولفه‌های مهم در ایجاد محبوبیت برای شخصیتی نو به نتیجه رسیده است. برای مشاهده برگزیده‌های دنیای بازی، در ادامه همراه ما باشید.

(لازم به ذکر است که در این مقاله بیشتر هدف معرفی لباس‌ها و طراحی‌های برتر بوده تا رتبه‌بندی آن‌ها؛ بنابراین سعی شده که رتبه‌های بیستم الی دهم را بدون ترتیب خاصی قرار دهیم و این کار را به خودِ شما واگذار کنیم.)

King of the Cosmos

photo_2016-10-12_21-44-43

لباسی تنگ، چسبان و خاکستری همراه کلاهی دراز و خربزه شکل(!) و البته رنگین کمانی که از دهان چنین شخصیتی با چنین ظاهری خارج می‌شود! پادشاه تمام کهکشان و همگی هم‌نژاد‌هایش (از جمله شخصیت اصلی که پسر این بزرگ است) در مجموعه بازی «کاتاماری» از پوششی یکسان بهره‌ می‌برند که تفاوت‌شان در رنگ‌بندی و حالت هندوانه‌ای/خربزه‌ای بخش سرشان است. اگر این مجموعه بازی آثار خاصی هستند، آقای پادشاه به تنهایی نماینده‌ی تمام و کمال این خاص بودن، افسار گسیختگی و دل‌نشین بودن این آثار است که صرفا با مشاهده وی می‌توان به غایت عجیب بودن اثر پی برد.

Prince

photo_2016-10-12_21-44-12

یک شاهزاده‌ی ناشناخته و قاطر سوار را تصور کنید و تصمیم بگیرید که چنین شخصیتی، با هویتی نامشخص و اخلاقی شوخ و ماجراجو باید چه نوع ظاهر و پوششی داشته باشد؟ شاهزاده‌ی بی نامِ نسخه‌ی ۲۰۰۸، یکی از بهترین طراحی‌های نسل پیشین است که کاملا با خلق و خوی شخصیت مورد نظر سازگاری دارد. گذشته از ظاهر خاص و جالب شخصیت اصلی در این بازی به یاد ماندنی، دستکش سنگی با طراحی و کاربرد خلاقانه‌اش بیشتر جلب توجه می‌کند. به شخصه همیشه به این موضوع فکر کردم که شخصیت اصلی در این بازی پتانسیل داشتن لایه‌های عمیقی را داشت که در نسخه‌های بعدی و ادامه دهنده می‌توانست به آن‌ها پرداخت و شاهکارهایی خلق کرد؛ شاید هم برنامه‌ی یوبی‌سافت همین بوده و بعد منصرف شده‌اند؟ از این دغدغه‌های همیشگی که بگذریم، به شخص یکی از شیفتگان این عنوان و طراحی شاهزاده هستم؛ مخصوصا شیفته‌ی دستکش او هستم که تصور داشتن چنین دستکشی چقدر می‌تواند جالب باشد؛ البته طراحی لباس و ظاهر کلی شاهزاده‌ی ۲۰۰۸، از دومین بازی شاهزاده الهام گرفته شده که در تاریخچه‌ی بازی‌های شاهزاده اشاره کرده و این که شباهت‌هایی به سندباد محبوب دارد. تقابل رنگ‌های قرمز و آبی در لباس این شخصیت یکی دیگر از جذابیت‌های اساسی آن است.

Malthael

photo_2016-10-13_21-29-03

Malthael یکی از چند فرشته حاضر در دنیای بازی دیابلو است که تفاوتی بسیار خاص و استثنایی در وی وجود دارد که او را از بقیه شخصیت‌ها شیاطین و فرشتگان دنیای دیابلو مستثنا می‌کند. حتا دوبله و صداگذاری Malthael، متفاوت و بسیار با ابهت است و این موضوع در طراحی متفاوت ظاهر و لباسی که بر تن دارد نیز بسیار محسوس و قابل درک است. لباس Malthael  همانند خود او با ابهت است و حس هولناک خاصی را منتقل می‌کند که باعث شده لایق حضور در لیست ما باشد.

Leon S. Kennedy

v2shox

«لیون اس کندی» بیشتر یادآور دوران خوش گذشته و زمانی است که عنوان «رزیدنت اویل» بر صنعت گیم حکم‌رانی می‌کرد. لباس پلیس او با لوگو و علائم خاصی که بر روی شانه‌هایش درج شده بود به همراه تیپ جذاب او باعث شده که لئون همیشه به یادماندنی باشد. تنوع لباس‌های او در بازی‌هایی که حضور داشت هر کدام بسیار شیک و عالی کار شده‌اند.

مطلب مشابه ◄  از رنجی که می‌بریم | استنطاق!

Nanosuit Crysis

2124310-169_crysis3_7wonders_ep3_ot_multi_010913

حتما دیالوگ‌های مختصر و البته مهم از هوش مصنوعی لباس نانوئی  بازی کرایسیس را به خاطر دارید. وقتی که لحظه به لحظه گزارش تغییرات متنوع لباس را به مخاطب منتقل می‌کرد و وضعیت آن را از لحاظ قدرت٬ سرعت و سلامتی بررسی می‌کرد. بدون شک لباس نانوئی به عنوان یک مارک و برند مهم در این مجموعه تبدیل شده و از ارکان مهم بازی به حساب می‌آید.

Scorpion

gandex-ru-26_5391_mk-scorpion-artwork

شخصیت‌های سبک مبارزه‌ای، اکثرا از طراحی لباس زیبا و منحصربه‌فردی برخوردار هستند که این تنوع کار انتخاب را برای ما سخت می‌کرد. بر همین اساس سعی کردیم تا از میان سیل انبوه این شخصیت‌ها، متفاوت‌ترین آن‌ها را انتخاب کنیم. «اسکورپین» و البته رقیب همیشگی‌ او «ساب‌زیرو» از جمله نفراتی هستند که از دیرباز به واسطه ظاهری که دارند در دل هوادارن جا خوش کرده و در طول چندین سال فقط با یک طرح و رنگ در میادین ظاهر شده‌اند.

Vincent Valentine

vincent_valentine_by_garang76

انتخاب از میان انبوه شخصیت‌های مجموعه‌ی Final Fantasy واقعا سخت بود؛ به خصوص که تقریبا همه این شخصیت‌ها به نوبه خود دارای لباس زیبا و متفاوت و بعضا محبوب نیز بوده‌ند که کار ما را در انتخاب سخت می‌کرد. بنابراین تصمیم گرفتیم که فقط یک گزینه انتخاب کنیم و مطمئنا اکثر شما نیز با این انتخاب موافق خواهید بود؛ شخصیت برگزیده‌ی ما کسی نیست جز «وینسنت ولنتاین» محبوب که نه تنها از لحاظ شخصیت‌پردازی در این سری خاص و نمونه است، بلکه نوع لباس و طراحی که دارد در بین اکثر شخصیت‌های این مجموعه تک و خاص است.

Raziel

bde2ae2317c78ce41728ac21fd50fa71_l

«رازیل» (Raziel) از جمله شخصیت‌هایی است که لباس و وجودشان در هم آمیخته است؛ و در نتیجه این درآمیختگی باعثِ به وجود آمدن یک شخصیت متفاوت و بسیار خاص شده است. اگر تجربه‌ی بازی «میراث کین» را داشته‌اید، حتما به انتقال حس و احساسی خاص از طریق این شخصیت پی برده‌اید و با او به اوج هم‌ذات‌پنداری رسیده‌اید.  شنل خاص به همراه روبندی با طرح و رنگ بندی خاص‌تر در این شخصیت باعث شده تا در  لیست ما قرار بگیرد.

Mario

mario-wallpaper-super-mario-bros-5429603-1024-768

ماریو یا همان قارچ‌خور خودمان یکی از پیرترین و با سابقه‌ترین شخصیت‌های بازی‌های ویدئویی بوده و به نظر می‌رسد به این زودی‌ها قصد بازنشسته شدن ندارد؛ ماریو با لباسی مشابه تعمیرکاران و سبیل خود موفق شد دل بیشتر مردم دنیا را به دست آورد.

Solid Snake suit in MGS4

old-snake

مغز متفکر استاد «کوجیما» مثل همیشه در بازی جدید خود یک نوآوری تمام عیار خلق کرد و با ارائه لباس «سالید اسنیک» که دارای قابلیت بسیار منحصربه‌فردی است، گیم‌پلی بازی را در شماره چهارم از مجموعه‌ی محبوب «متال‌گیر» نیز تحت تاثیر قرار داد. این لباس یک قابلیت بسیار مهم دارد که در میان سبک مخفی کاری یک انقلاب محسوب می‌شود. قابلیتی که در آن ما به هنگام استتار در هر مکانی که باشیم، لباس اتوماتیک‌وار به رنگ محیط درآمده و باعث می‌شود از چشم دشمن در امان بمانیم. این درحالی است که تک تک قسمت‌های لباس به صورت جداگانه این قابلیت را دارد و در صورتی که محلی که به آن تکیه داده‌ایم در تنوع رنگ باشد، لباس نیز سریع به همان شکل تغییر خواهد یافت. از قابلیت‌های دیگر آن انتقال قدرت به اسنیک پیر است و عضلات او را سفت و محکم کرده و حتا به عنوان یک جلیقه در برابر سرما، آتش و گلوله عمل می‌کند.

 

شما باید ورود برای ارسال نظر