شکست رکورد فروش توکی گیمز با «مافیا ۳»

توسط پدرام صدر در ۱۳ آبان ۱۳۹۵ , ۱۹:۰۰

شرکت «تیک-تو» (Take-Two) در جدیدترین مصاحبه خود با واشنگتن پست آمار فروش بازی «مافیا ۳» در هفته نخست را اعلام کرد. در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

بازی مافیا ۳ توانست در هفته‌ی نخست انتشار ۴.۵ میلیون نسخه فروش کند که این یک رکورد جدید برای توکی گیمز محسوب می‌شود. این خبر را ناشر اصلی بازی، تیک تو، در مصاحبه‌ای با واشنگتن پست عنوان کرده است. شایان ذکر است که این عدد فقط مربوط به نسخه‌های به فروش رسیده در خورده فروشی‌ها است. همچنین این بازی با فروش ۴.۵ میلیون نسخه‌ای در هفته‌ی اول، رکورد بیشترین فروش هفته‌ی نخست فرنچایز‌های بزرگ دیگر توکی نظیر «بایوشاک»، «بوردرلندز» و NBA را شکسته و رکورد بیشترین فروش در هفته‌ی اول را به خود اختصاص داده است.

همچنین تیک-تو در سپتامبر ۲۰۱۳ اعلام کرد که بخش داخلی دیگرش ، «راک استار گیمز» (Rockstar Games)، که ساخت فرنچایز‌هایی از جمله GTA و Red Dead را بر عهد دارد، توانسته است با GTA 5 درآمدی تقریبا معادل ۸۰۰ میلیون دلار  در روز اول داشته باشد. تیک-تو در آینده گزارش سه ماهه آخر مالی خود را اعلام خواهد کرد.

مدیر عامل تیک-تو،«استراس زلنیک» (Strauss Zelnick)، در مصاحبه‌ای دیگر با واشنگتن پست گفت که در مراحل اولیه ساخت مافیا ۳ بحث‌هایی در ارتباط با هویت نژادی شخصیت اصلی بازی وجود داشت. اعضای تیم سازنده مطمئن نبودند که می‌خواهند این مسیر را ادامه دهند. با این حال تمرکز اصلی بر نشان دادن فضای واقعی دهه ۶۰ میلادی بدون هیچ سواستفاده یا تحریفی بود. او گفت:

بررسی چنین موضوع حساسی (نژاد پرستی) به شکلی واقعه گرایانه، بسیار دشوار است. باید مطمئن می‌شدیم که ما حرف‌های خودمان را در دهان شخصیت‌ها نمی‌گذاریم، بلکه حرف‌ها باید متعلق به خود شخصیت‌های داستان می‌بودند.

دیدگاه
۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

2 Replies to “شکست رکورد فروش توکی گیمز با «مافیا ۳»”

 1. Amir.M گفت:

  رکوردی که به قیمت از بین رفتن اعتبار یه فرانچایز فوق العاده بود

  ۱ ۰
 2. maxblood گفت:

  توکی گیمز؟؟؟ به نظرتون نوشتن این شکلی اسامی خاص یکم اشکال نداره؟
  =================
  من موندم کی حاظره به خاطره همچین اثری شیردوشی ای پول بده؟ :|
  آدم وقتی میبینی در بین این همه جواهری که این شرکت داره یه سنگ بی ارزش اومده رکورد فروش رو زده به حال جامعه ی گیمر افسوس میخوره :11:

  ۰ ۰