باکس آفیس : «دوزخ» تام هنکس ناکام ماند / «یک هالوین مادیایی» همچنان در صدر!

توسط امیرحسین صفری در ۱۱ آبان ۱۳۹۵ , ۲۰:۱۶

امروز فروش هفتگی فیلم‌های سینماهای آمریکا با ناکامی ساخته‌ی جدید «ران هاوارد» (Ron Haward) به پایان رسید. این هفته فیلم پر سر و صدای «دوزخ» (Inferno) پس از چند هفته اکران در سینماهای اروپا بالاخره در آمریکا نیز اکران شد. و هفته‌ی اول اکران‌اش را با ناکامی به پایان برد. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

صدر نشینی جدول فروش این هفته با وجود اکران گسترده‌ی دوزخ در بیش از ۳۵۰۰ سالن سینما، همچنان در اختیار درام تریناک «بوو! یک هالوین مادیایی» (Boo! A Madea Halloween) است. بوو! یک هالوین مادیایی که هفته‌ی پیش افتتاحیه‌ی خود را با بیش از ۲۸ میلیون دلار فروش آغاز کرده بود، این هفته نیز با ۱۷ میلیون دلار فروش، با حفظ جایگاه، صدر جدول فروش را به تصاحب خود در آورد. این فیلم که تنها با هزینه‌ی ۲۰ میلیون دلار تولید شده است، ماجرای زنی با خلق و خویی عجیب را روایت می‌کند که با نزدیک شدن هالوین و بر سر زبان افتادن داستان‌ها و ماجراهای ترسناک، سرگرمی‌های عجیبی برای خود به پا می‌کند. مجموع دو هفته‌ فروش فیلم تاکنون مبلغی در حدود ۵۲ میلیون دلار است.

1_10ab

Inferno

فیلم جنجالی دوزخ نیز این هفته اولین سری اکران آمریکای خود را به طرز عجیبی ناامید کننده آغاز کرد. دوزخ هفته‌ی افتتاحیه را تنها با ۱۴ میلیون دلار فروش به پایان برد. این درحالی‌ است که هزینه‌های تولید فیلم مبلغی در حدود ۷۵ میلیون دلار برآورد می‌شود.

دوزخ بر داستان پروفسوری معروف به‌نام «رابرت لنگدن» (Robert Langdon) تمرکز می‌کند. فیلم از جایی آغاز می‌شود که پروفسور خود را در بیمارستانی مرموز می‌بیند؛ او تازه به هوش آمده و چیزهایی که بر او گذشته است را به یاد نمی‌آورد. در ادامه اما متوجه خطراتی می‌شود که به واسطه‌ی آن زمین و مردمان‌اش را در خطر می‌بیند.

دوزخ سومین قسمت از مجموعه ماجراهای نویسنده‌ی معروف «دن براون» (Dan Brown) است. پیش از این در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۹، دو قسمت قبلی این مجموعه با نام‌های «فرشتگان و شیطان‌ها» (Angels & Demons) و «رمز داوینچی» (The Da Vinci Code) به نسخه‌های سینمایی تبدیل شده بودند. این سری به سبب بررسی‌های موشکافانه‌ای که از کلیسا و تاریخ آن به عمل می‌آورد، همواره مورد انتقال کلیسا قرار گرفته‌ است.

در قسمت سوم دوزخ «تام هنکس» در نقش اصلی کار به ایفای نقش می‌پردازد.

پس از دوزخ این هفته اکشن «جک ریچر : هرگز باز نگردد» (Jack Reacher: Never Go Back) در جایگاه سوم جدول فروش قرار گرفت. اکشن جدید «تام کروز» (Tom Cruise) هفته‌ی دوم اکران را با ۹ میلیون دلار فروش به پایان برد. جک ریچر : هرگز باز نگردد که هفته‌ی قبل ۲۲ میلیون دلار فروخته بود، این هفته به مجموع ۳۹ میلیون دلار رسید. تولید این فیلم ۶۰ میلیون دلار برای کمپانی «پارامونت» (Paramount) هزینه به دنبال داشته است. اکشن «حسابدار» نیز هم‌چنان بدون تغییر در جایگاه، همانند هفته‌ی گذشته، رتبه‌ی چهارم خود را حفظ کرده و این بار با چیزی حدود ۴۰ درصد افت در فروش، حدودا ۸ میلیون دلار درآمد داشته است. حسابدار سومین حضور هفتگی‌اش را در باکس آفیس با مجموع ۶۱ میلیون دلار به پایان رساند. بودجه‌ی ساخت این فیلم برابر با ۴۴ میلیون دلار است.

3_10ab

Jack Reacher: Never Go Back

«ویجا : ریشه‌ی شیطان» (Ouija: Origin of Evil) هم این هفته با نرخ منفی ۵۰ درصد در فروش، ۷ میلیون دلاری شد. ویجا پیش از این و در هفته‌ی گذشته، افتتاحیه‌ی خود را با ۱۴ میلیون دلار آغاز کرده بود. مجموع فروش ویجای ۹ میلیون دلاری این هفته به مبلغ ۲۴ میلیون دلار رسید.

پس از ترسناک ویجا : ریشه‌ی شیطان، «دختری در قطار» (The Girl on the Train) و «خانه‌ی دوشیزه پرگرین برای بچه‌های خوب» (Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children) در جایگاه‌های ششم و هفتم قرار گرفتند. دختری در قطار چهارمین هفته‌ی فروشش را با ۴ میلیون دلار به مجموع ۶۶ میلیون دلار رساند. کمپانی «یونیورسال» با درآمد ۲۰ میلیون دلاری این‌هفته‌اش بودجه‌ی تولید فیلم را ۴۵ میلیون دلار اعلام کرده است. دوشیزه پرگرین نیز به دنبال دختری در قطار فروش‌ این هفته ۴ میلیون دلار تقریبا ۸۰ میلیون دلاری شد.

این هفته کمدی «چشم‌وهم‌چشمی» (Keeping Up with the Joneses) دومین حضور هفتگی‌اش را در جدول را با ۳ میلیون دلار به پایان برد. این فیلم هفته‌ی پیش ۵ میلیون دلار فروخت و در مجموع، این هفته حدودا ۱۰ میلیون دلار به‌دست آورد. پس از این، انیمیشن «لک‌لک‌ها» با حفظ رده‌ی نهم هفته‌ی پیش، همچنان در جمع ۱۰ پروفروش هفته حضور دارد. لک‌لک‌ها با احتساب فروش ۲ میلیون دلاری این هفته، ۶۸ میلیون دلاری شد. این در حالی است که ساخت لک‌لک‌ها چیزی حدود ۷۰ میلیون دلار برای «برادران وارنر» (Warner bros.) خرج داشته است.

2_10ab

Ae Dil Hai Mushkil

دهمین و آخرین فیلم این هفته، فیلمی از سینمای هند است. درامی عاشقانه که ماجرای عشق سه عاشق را به تصویر‌ کشیده‌ است. این فیلم تحت عنوان «آه دل هی مشگل» هفته‌ی افتتاحیه‌ی خود را با ۲ میلیون دلار آغاز کرده است. هزینه‌ی تولید این اثر هنوز اعلام نشده است.

جدول باکس آفیس این هفته بدین شرح است : (۱۰ آبان ۱۳۹۵)

ردیفعنوان فیلمفروش آخر هفتهمجموع فروشبودجه
۱Boo! A Madea Halloween$۱۷,۲$۵۲,۵$۲۰
۲Inferno$۱۴,۸$۱۴,۸$۷۵
۳Jack Reacher: Never Go Back$۹,۶$۳۹,۷$۶۰
۴The Accountant$۸,۴$۶۱,۲$۴۴
۵Ouija: Origin of Evil$۷,۱$۲۴,۶
۶The Girl on the Train (2016)$۴,۳$۶۶,۰$۴۵
۷Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children$۴,۰$۷۹,۹$۱۱۰
۸Keeping Up with the Joneses$۳,۳$۱۰,۷
۹Storks$۲,۸$۶۸,۳$۷۰
۱۰Ae Dil Hai Mushkil$۲,۱$۲,۱
دیدگاه
۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

2 Replies to “باکس آفیس : «دوزخ» تام هنکس ناکام ماند / «یک هالوین مادیایی» همچنان در صدر!”

 1. خیلی بد شد که این اقتباس جدید از اخرین قسمت سری لنگدان دن براون انقدر بد از اب درومد. خود رمان که از نظر روایت و هیجان واقعا کارش خوب بود و تا اخر مخاطب رو دنبال خودش میکشید. فکر نمیکردم خیلی کار سختی رو برای ساخت یه اقتباس در پیش داشته باشن که مثل اینکه داشتن!!
  ذکر یک نکته هم الزامیست. در متن به اشتباه به این موضوع اشاره شد که دوزخ سومین قسمت سری لنگدان دن براون محسوب میشود. در صورتی که اینطور نیست و کتاب سوم نماد گمشده نام دارد که اقتباسی سینمایی از ان به عمل نیامده. به زعم بنده بهترین قسمت از نظر روایت همین قسمت است که متاسفانه تهیه‌کننده‌ها از رویش پریدند. تازشم، فرشتکان و شیاطین اولین قسمت سری رمان‌ها محسوب میشه که در سینما بعنوان دومین قسمت به تولید رسید. کلا روند اقتباس جالبی داره این سری.

  ۰ ۰
 2. Violet Mouse گفت:

  دوزخ تام هنکس ؟ شکی در توانا بودن تام هنکس نیست ولی دوزخ دن بران !
  دو فیلم برگرفته از دو رمان باسه ما عشق کتاب ها این هفته رو تبدیل به هفته ایی ارمانی کرده .
  دن بران واقعا ذهن خلاقی داره که متاسفانه داره در جهت گسترش اعتقادات ضد مسیحیت و تحریف تاریخ مسیحیت استفاده میکنه و همین باعث انتقاد کلیسای کاتولیک نسبت به این مجموعه داستان شده . به شخصه اثار دن بران رو جذاب میدونم که جذابیتش را مدیون همان تحریف تاریخی اعتقادی هست که به صورت بسیار هوشمندانه در طی داستان به خورد مخاطب میده .
  جک ریچر هم عالیه ولی متاسفانه تام کروز قشنگ انگار شلوارش رو کشیده پایین شخصیت ریچر رو قهوه ایی کرده ! نه از نظر هیکل به ریچر میخوره نه از نظر چهره به شخصیت ریچر . ریچر هیکل درشت تر و قد بلند تر و صورت بی احساس تری داره . در کل تام کروز برای ریچر خیلی انتخواب بدی بوده و فقدر جنبه ی جذب مخاطب و فروش در گیشه هارو داشته .

  ۰ ۰