خانواده‌ی دستگاه‌ها

هر دو سال یک‌بار منتظر آمدن اکس باکس جدید نباشید

توسط مسعود محمودپور در ۱۱ آبان ۱۳۹۵ , ۲۱:۳۰

اکس‌باکس جدید مایکروسافت، «پروژه‌ی اسکورپیو» (Project Scorpio)، سال ۲۰۱۷ به بازار خواهد آمد؛ تنها چهار سال بعد از عرضه‌ی اکس‌باکس وان در سال ۲۰۱۳ که این فاصله با توجه به سابقه‌ی عرضه‌ی کنسول‌ها زمان نسبتاً کوتاهی است. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

«فیل اسپنسر» (Spencer) در مصاحبه‌ای با وبسایت Game Informer، در پاسخ به این سوال که آیا مایکروسافت قصد دارد از این پس سریع‌تر کنسول‌های نسل بعدی را عرضه کند یا خیر، گفت که هنوز چیزی مشخص نیست. اما روی این نکته که مایکروسافت نمی‌خواهد هر دو سال یک‌بار کنسول جدیدی عرضه کند، تاکید کرد:

اگر بخواهم صادقانه بگویم نمی‌دانم کنسول بعد از اسکورپیو چه خواهد بود. ما در این باره فکر‌ می‌کنیم. ما به دنبال رضایت کاربران و بهترین عملکرد و مشخصات برای کنسول خود هستیم و این سوال را از خودمان می‌پرسیم که آیا می‌توانیم چیزی طراحی کنیم که عملکرد و قدرتی قانع‌کننده داشته باشد تا کاربران به آن اهمیت دهند؟

او اضافه کرد:

من این‌که هر دو سال یک‌بار، کنسولی جدید به بازار بفرستیم را نمی‌پسندم. بازار کنسول‌ها این گونه نیست و فکر نمی‌کنم انجام این کار کمکی به ما کند.

اسپنسر همچنین عنوان کرد بهترین مشتری برای اکس‌باکس، کسی است که یک کنسول را خریداری کرده و سپس بازی‌های زیادی برای آن می‌خرد:

بهترین مشتری برای ما از نظر مالی چنین کاربری است. من نیاز ندارم که شما جدیدترین کنسول ما را بخرید یا اینکه هر دو سال کنسولی تولید کنیم تا مردم آن را بخرند.

البته اسپنسر عنوان کرد هنوز هیچ تصمیمی در مورد آینده گرفته نشده و ممکن است اوضاع تغییر کند:

دلیل اینکه من اتفاق افتادن این موضوع در آینده را تایید نمی‌کنم، این است که در حال حاضر نمی‌دانم بعد از اسکورپیو چه کنسولی خواهد آمد. من دوست ندارم بازار کنسول‌ها هم مثل بازار کارت‌های گرافیکی شود که «انویدیا» (Nvidia) و «ای‌ام‌دی» (AMD) هر چند وقت یک بار نمونه‌ای جدید از آن‌ها را تولید می‌کنند. به نظر من در مورد کنسول‌ها شرایط کمی متفاوت است. شما باید امکاناتی را در یک کنسول قرار دهید که با اکوسیستم بازی‌ها و تلوزیون‌ها جلو برود.

شهریور ماه بود که مایکروسافت و اسپنسر گفته بودند ایده‌هایی در مورد کنسول پس از اسکورپیو دارند. «آرون گیرینبرگ» (Aaron Greenberg)، مدیر بخش بازاریابی اکس‌باکس اخیرا در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که ایده‌ی کنسول‌های نسلی ممکن است به پایان برسد. او اعتقاد دارد اکس‌باکس کم کم دارد به دستگاهی کامل تبدیل می‌شود، یعنی محتوا و لوازم آن کار‌برد بسیار بیش‌تری دارد:

ما آینده را بدون کنسول (به شکل کنسول‌های فعلی) می‌بینیم. ما می‌خواهیم توانایی ساخت کتابخانه، جامعه و … را در کنسول ببینیم و با پروژه‌ی اسکورپیو قمار بزرگی برای انجام دادن این کار کرده‌ایم. اساسا حرف ما این است که این فقط نسخه‌ی بعدی کنسول ما نیست: این خانواده‌ای برای سایر دستگاه‌ها است.

قیمت اسکورپیو هنوز عنوان نشده اما از آنجایی که مایکروسافت از آن به عنوان دستگاهی اعلا یاد می‌کند، مطمئنا ارزان نخواهد بود. در ضمن به نظر می‌رسد این دستگاه قرار است از پلی‌استیشن پرو قدرتمندتر باشد.

دیدگاه
۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

2 Replies to “هر دو سال یک‌بار منتظر آمدن اکس باکس جدید نباشید”

  1. caner 2 گفت:

    یعنی واقعا کی انتظار داره هر دو سال یه بار یه ایکس باکس بیاد بیرون؟ :۱۲:

    ۰ ۱
  2. هر دو سال انتظار نداشته باشید. اما هر سه سال می‌تونید انتظار داشته باشید :۲۴:
    همین اسکورپیو مثال نقضشه.

    ۲ ۰