اکس‌باکس وان

اکس‌باکسی‌ها خوشحال از فروش بیشتر نسبت به رقیب سرسخت

توسط بهزاد ناصرفلاح در ۲۵ مهر ۱۳۹۵ , ۲۳:۳۰

میزان فروش کنسول نسل هشتمی مایکروسافت در ماه سپتامبر از پلی‌استیشن ۴ پیشی گرفته است، این سومین ماه متوالی است که اکس‌باکس وان در آمریکا بیش از پلی‌استیشن ۴ فروش دارد. البته قبلا هم اکس‌باکس توانسته بود پلی‌استیشن ۴ را پشت سر بگذارد ولی این اولین بار در نسل فعلی است که مایکروسافت سه ماه متوالی سونی را شکست می‌دهد. در ادامه‌ی خبر همراه دنیای بازی باشید.

«آرون گرینبرگ» مدیر بخش بازاریابی مایکروسافت در حالی که از این خبر بسیار هیجان‌زده بود، چندین پیام با مضمون پیروزی جدید مایکروسافت در توییتر خود ارسال کرد. او در این پیام‌ها از تمام کسانی که شرکت را در راه کسب این موفقیت پشتیبانی نموده‌اند تشکر کرد.

پیروزی اخیر مایکروسافت از این جهت بسیار مهم بود که ماه گذشته سونی از نسخه اسلیم کنسول نسل جدید خود رونمایی کرد که شباهت‌هایی به نسخه اسلیم اکس‌باکس‌ وان داشت. با این حال باز هم این سونی است که بر بازار جهانی سلطه کاملی دارد و با فروش ۴۰ میلیون نسخه‌ای پرچم‌دار کنسول‌های نسل هشتمی و نسل هشتم و نیم است، این شرکت برآورد کرده که تا آوریل ۲۰۱۷ این رقم به ۶۰ میلیون نسخه افزایش پیدا کند.

مایکروسافت از میزان فروش اکس‌باکس‌ وان حرفی به میان نیاورد اما «فیل اسپنسر» در اکتبر ۲۰۱۵ گفته بود که فروش پلی‌استیشن به قدری بالاست که فکر نمی‌کند بتوانن به آن دست یافت.

سونی قصد دارد تا ماه نوامبر کنسول پلی‌استیشن پرو خود را عرضه کند و این در حالی است که پراجکت اسکورپیو در تعطیلات سال نوی میلادی ۲۰۱۷ راهی بازار می‌شود. مایکروسافت عقیده دارد که این کنسول قوی‌ترین کنسولی است که تا به حال به دست بشر ساخته شده و به راحتی بر پلی‌استیشن‌ پرو غلبه می‌کند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: