سونی

سونی چند بازی موبایلی جدید بر اساس عناوین پلی‌استیشن خواهد ساخت

توسط کاوه جمشیدی در ۲۴ مهر ۱۳۹۵ , ۲۲:۰۰

سونی قصد دارد با معرفی چند بازی موبایلی برپایه‌ی عناوین محبوب پلی‌استیشن، در صنعت بازی‌های موبایلی سهم بیشتری به دست آورد. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

این کمپانی ظاهراً قصد دارد مسیر موفق نینتندو را دنبال کرده و بار دیگر برای معرفی برند پلی‌استیشن به عنوان یک برند پیشرو در صنعت بازی‌های موبایلی تلاش کند.

از ماه مارس اخباری در مورد این که ForwardWorks که دست راست سونی در بازی‌های موبایلی به شمار می‌رود، مشغول تولید چند بازی جدید است، به گوش می‌رسید. حال طبق گزارش وب‌سایت Nikkei، این بازی‌ها تا پیش از پایان سال جاری میلادی معرفی خواهند شد. در این گزارش تأکید شده است که عناوین موبایلی جدید سونی بر پایه‌ی عناوین محبوب پلی‌استیشن خواهند بود.

در حال حاضر این بازی‌ها قرار است صرفاً در ژاپن و برخی کشورهای آسیایی عرضه شوند؛ اما احتمال آن وجود دارد که این بازی‌های مخصوص تلفن‌های همراه هوشمند، به گونه‌ای به تجربه‌ی عناوین کنسولی سونی ارتباط داشته باشند. بنابراین، ممکن است این بازی‌ها به غرب نیز راه یابند.

تلاش‌های پیشین این غول ژاپنی در راستای تجمیع گیمرهای موبایل و کنسول با نوآوری‌هایی نظیر تلفن همراه PlayStation Phone Xperia (که تصویر آن را مشاهده می‌کنید) و یا پلتفرم PlayStation Mobile که با کنسول دستی پلی‌استیشن ویتا نیز سازگار بود، به موفقیت چندانی منجر نشد. شاید دلیل این مسئله، تأکید جدی سونی بر عرضه‌ی این‌گونه قابلیت‌ها به صورت انحصاری برای محصولات خودش باشد. سونی ترجیح می‌دهد این گونه سرویس‌ها را روی سخت‌افزارهایی با برند خودش به کاربر عرضه کند تا این که آن‌ها را در فروشگاه‌های نرم‌افزاری اپل و اندروید قرار دهد.

در طرف مقابل، «پوکی‌مان گو» (Pokemon Go) هم‌چنان برای نینتندو پول‌ساز است و سایر سرویس‌های موبایلی این کمپانی نیز برای انواع تلفن‌های هوشمند عرضه شده است. امیدواریم سونی نیز از این حرکت الگو بگیرد تا بتواند با ایجاد یک اکوسیستم جامع، برای هر دو گروه گیمرهای موبایل و کنسول منفعت ایجاد کند.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: