اکس‌باکس وان

NPD: اکس‌باکس وان پرفروش‌ترین کنسول ماه سپتامبر در آمریکا

توسط کاوه جمشیدی در ۲۳ مهر ۱۳۹۵ , ۲۱:۳۰

کنسول اکس‌باکس وان مایکروسافت توانست برای سومین ماه متوالی پلی‌استیشن ۴ را در آمریکا پشت سر بگذارد. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

طبق آمار گروه NPD، این کنسول توانسته است پرفروش‌ترین کنسول در ماه سپتامبر ۲۰۱۶ در آمریکا لقب بگیرد. با احتساب سپتامبر، اکس‌باکس وان سه ماه متوالی است که رقیب دیرینه‌ی خود یعنی پلی‌استیشن ۴ را پس از شکست دو و نیم ساله در خانه، پشت سر می‌گذارد.

هم‌چنین طبق اطلاعات Gfk Entertainment، کنسول مایکروسافت در ماه سپتامبر در بریتانیا نیز رقیب ژاپنی خود را شکست داده است. علاوه بر این، فروش این کنسول، در ماه سپتامبر ۲۰۱۶ نسبت به بازه‌ی زمانی مشابه در سال‌های گذشته در کشورهای آمریکا، بریتانیا، استرالیا و برخی کشورهای دیگر، رشد داشته است.

درک علت برتری مایکروسافت پس از مدتی طولانی چندان دشوار نیست: اکس‌باکس وان اولیه اکنون از هر زمانی ارزان‌تر است و اکس‌باکس وان اس نیز یک ارتقای سخت‌افزاری جذاب محسوب می‌شود.

پس از مدت‌ها فروش پایین نسبت به پلی‌استیشن ۴، شاید اکنون برای به چالش کشیدن رقیب ژاپنی اندکی دیر به نظر برسد، اما فراموش نکنید که در نسل هفتم، پلی‌استیشن ۳ و اکس‌باکس ۳۶۰ علی‌ رغم شروع افتضاح پلی‌استیشن ۳، در رقابتی نفس‌گیر نسل را شانه به شانه به پایان رساندند؛ بنابراین این امکان برای اکس‌باکس وان نیز وجود دارد که شکست‌های پیشین را جبران کند، حتی با وجود عرضه‌ی پلی‌استیشن ۴ اسلیم و پرو در آینده‌ی نزدیک.

مایکروسافت هم‌چنین اعلام کرد که در ماه سپتامبر ۲۰۱۶ در کشورهای آمریکا، بریتانیا و استرالیا، «فورتزا هورایزن ۳» (Forza Horizon 3) پرفروش‌ترین عنوان ساخته شده توسط این کمپانی برای کنسول اکس‌باکس وان بوده است.

دیدگاه
۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

2 Replies to “NPD: اکس‌باکس وان پرفروش‌ترین کنسول ماه سپتامبر در آمریکا”

  1. AA GAMER گفت:

    منظورتون اس هست یا نوع عادیش ؟

    ۰ ۰
    1. فک کنم معمولیش باشه !

      ۰ ۰