پلی‌استیشن VR با اکس‌باکس کار میکند

عجیب ولی واقعی: هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن با اکس‌باکس وان کار می‌کند

توسط مسعود محمودپور در ۲۳ مهر ۱۳۹۵ , ۲۳:۱۵

این‌طور که از شواهد و تجربیات کاربران پیداست شما می‌توانید هدست واقعیت مجازی پلی‌اسیتشن را به دستگاه‌هایی دیگر چون اکس‌باکس وان متصل نموده و از آن خروجی بگیرید؛ در ادامه‌ی خبر همراه دنیای بازی باشید.

همه فکر می‌کنند که هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن فقط با همین کنسول کار خواهد کرد چرا که اسم پلی‌استیشن را به دنبال خود دارد، اما وقتی هدست رو به ورودی HDMI معتبری متصل کنید، هدست به شکل شگفت‌انگیزی در چند «مد سینمایی» کار خواهد کرد.

بعد از این‌که وب‌سایت «ردیت» (Reddit) خبری را درباره‌ی متصل شدن هدست  به دستگاه‌هایی غیر از سونی منتشر کرد ما هم هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن خودمان را تست کردیم. هدست بازی‌هایی را که روی اکس‌باکس وان و WiiU اجرا کردیم به راحتی نمایش داد و حتا وقتی آن را به رایانه متصل کردیم صفحه‌ی دسکتاپمان را نشان داد؛ حدس می‌زنیم این هدست با سایر لوازمی که از کابل HDMI بهره می‌برند (از جمله موبایل‌ها) هم کار کند.

هیچ لگ و تاخیر چشم‌گیری را از گیم‌پلی بازی‌های غیر پلی‌استیشنی در این هدست ندیدیم، جک هدفون هدست هم در اتصال با منابع خارجی بدون هیچ مشکلی کار می‌کند. کابل HDMI عبوری از جعبه اتصال هدست هم با فرستادن سیگنال خام به تلوزیون و هدست با منابع غیر لی‌استیشنی به خوبی کار می‌کند.

البته اشتباه نکنید؛ این هدست سازگاری کامل واقعیت مجازی را با دستگاه‌های غیر پلی‌استیشنی ندارد. هر ورودی‌ای غیر از ورودی پلی‌استیشن به هدست یک صفحه‌ی تخت دو بعدی و بزرگ را در جلوی شما ظاهر می‌کند، صفحه‌ای که در فاصله‌ای اندک مقابل شما در فضای مجازی معلق است. بدون دسترسی مستقیم به دوربینی خارجی هدست نمی‌تواند حرکت سر و دستان شما را در فضای سه بعدی به خوبی تنظیم کند. این را هم بگوییم فکر این‌که با این هدست بازی‌های رایانه‌ای که برای «آکیلس ریفت» و «اچ‌تی‌سی وایو» ساخته شده‌اند را اجرا کرده و لذت ببرید از سر بیرون کنید؛ این پلتفرم‌ها اصلا هدست را نخواهند شناخت.

هدست های آکیلس ریفت و اچ‌تی‌سی وایو فقط با رایانه شخصی کار می‌کنند و با کابل‌های HDMI عمومی هم‌خوانی ندارند. این ویژگی هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن آن را تبدیل به یک تلوزیون شخصی و قابل حمل HD می‌کند و این موضوع برای هدستی که در حالت عادی هم یک هدست دوست‌داشتنی بود فوق‌العاده است.

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “عجیب ولی واقعی: هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن با اکس‌باکس وان کار می‌کند”

  1. nate_drake911 گفت:

    در کل خیلی جای تعجب نداشت به هرحال هیچ وقت سونی به انحصاری بودن هدستش برای کنسول خودش اشاره نکرده بود

    ۰ ۰