باکس آفیس: جدول در تصاحب «دختری در قطار» / آغاز «تولد یک ملت»

توسط امیرحسین صفری در ۲۰ مهر ۱۳۹۵ , ۰۱:۰۹

این هفته جدول فروش فیلم‌های آمریکای شمالی با صدر نشینی «دختری در قطار» (The Girl on the Train) بسته شد. این در حالی‌ است که در میان لیست تازه اکران‌های هفت روز اخیر، فیلمی جنجالی و پرحاشیه به نام «تولد یک ملت» (The Birth of a Nation) مشاهده می‌شود. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

جدول باکس آفیس هفته‌ی اخیر امروز در حالی ارائه شد که سینمایی دختری در قطار با کنار زدن «خانه‌ی دوشیزه پرگرین برای بچه‌های عجیب» (Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children) و با نرخ فروش ۲۴ میلیون دلار در هفته‌ی اول، فاتح جدول فروش اولین هفته‌ی ماه اکتبر شد. محصول جدید کمپانی «یونیورسال» (Universal) با بودجه‌ای بالغ بر ۴۵ میلیون دلار تولید و بر اساس رمانی با همین نام ساخته شده است. رمان دختری در قطار به عنوان پر فروش‌ترین رمان سال اخیر، در مقام اثری ارزشمند از «پائولا هاوکینز» (Paula Hawkins) در حوزه‌ی ادبیات شناخته می‌شود. شهرت بسیار بالای این رمان چنان‌ که مشخص است، در این میزان فروش فیلم بی تاثیر نبوده است.

دختری در قطار از زوایه‌ی دید زن مطلقه‌ای به نام «ریچل» روایت می‌شود. ریچل هر روز سوار بر قطار از نزدیکی خانه‌ای عبور می‌کند که به گمانش زوج خوشبخت و عاشقی در آن زندگی می‌کنند. داستان اصلی فیلم از زمانی آغاز می‌شود که خانه، زوج و قطار، روی دیگری از خود نشان می‌دهند و به دنبال آن هیجانات داستان را ایجاد می‌کنند. در فیلم، «امیلی بلانت» (Emily Blant) در نقش ریچل به بازی ‌میپردازد. او پیش از این در عناوینی همچون «سیکاریو» (Sicario) و «شکارچی : جنگ زمستان» (The Huntsman : Winter War) به ایفای نقش پرداخته بود. در کنار امیلی بلانت همچنین چهره های شاخصی چون « ربکا فرگوسن» و «لوک اوانز» نیز حضور پیدا کرده‌اند. دختری در قطار در اولین هفته‌ی اکران، با فروش ۲۴ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار و با ۱۰ میلیون دلار اختلاف از دوشیزه پرگرین، مقتدرانه در صدر جدول ایستاد.

2222222bo19mehr

این هفته پس از دختری در قطار، دوشیزه پرگرین نیز با ۱۵ میلیون فروش داخلی در جایگاه دوم جدول فروش ایستاد. با وجود گذشت بیش از دو هفته از اولین نمایش دوشیزه پرگرین، نرخ فروش داخلی فیلم به نسبت هزینه‌ی ساخت، همچنان اختلاف زیادی دارد. ثبت ۱۵ میلیون دلار فروش آخر هفته برای دوشیزه پرگرین، مجموع فروش این فیلم را به مبلغی در حدود ۵۱ میلیون دلار رساند.

نام «دیپ واتر هورایزن» (Deep Water Horizon) نیز به عنوان سومین فیلم پرفروش این هفته، در جدول باکس آفیس به ثبت رسید. دیپ واتر در دومین هفته‌ی اکرانش ۱۱ میلیون دلار فروخت و به مجموع ۳۸ میلیون دلار رسید. در ادامه، وسترن «هفت دلاور» (The Magnificent Seven) نیز با تقریبا ۵۰ درصد افت فروش، ۹ میلیون دلار فروخت و در رتبه‌ی چهارم جدول، ۷۵ میلیون دلاری شد. این فیلم با هزینه‌ای بیش از ۹۰ میلیون دلار به تولید رسیده است.

این هفته پس از هفت دلاور، انیمیشن «لک‌لک‌ها) (Storks) نیز در سومین هفته‌ی اکران با ۸ میلیون دلار آخر هفته و با مجموع ۵۰ میلیون دلار فروش داخل، دو تازه اکران سینما را پشت سر گذاشت و با یک پله سقوط، پنجمین فیلم پرفروش هفته شد.

33333333bo19mehr

پس از انیمیشن لک‌لک‌ها، دو تازه اکران هفته به ترتیب در جایگاه‌های ششم و هفتم ایستادند. تولد یک ملت ششمین فیلم باکس آفیس است که با وجود جنجال‌ها و حواشی حول محور محتوای نژاد پرستانه یا به گفته‌ی عده‌ای ضد نژاد پرستانه‌ی فیلم، بالاخره این هفته اکران شد. تولد یک ملت با اکران گسترده در بیش از ۳هزار و ۳۰۰ سالن سینما، هفته‌ی افتتاحیه را با ۷ میلیون دلار به پایان برد. اثر جدید «نت پارکر» (Nate Parker)، بار دیگر به اختلافات تاریخی و نژاد پرستانه‌ی ایالات متحده می‌پردازد. نویسندگی، کارگردانی و ایفای نقش اصلی فیلم نیز به‌عهدی پارکر است. محتوای نژادپرستانه‌ی فیلم علی‌رغم چیزی که پارکر مطرح می‌کند، بنا بر اظهارات جمعی، به عنوان اقدامی علیه سفید پوستان شناخته می‌شود. فیلم هم‌چنان جنجال‌های زیادی را اطراف این موضوع پشت سر می‌گذارد. نزدیک شدن به مراسم آکادمی اسکار و اعتراض به عدم حضور چند‌ ساله‌ی بازیگران سیاه پوست در جمع نامزد‌ها از این جمله است.

با این اوصاف چنان که مشخص است، اهالی سینما و آکادمی، تاکنون اظهارات مثبت خاصی نسبت بخ فیلم از خود بروز نداده اند.

«نت ترنر» (Nate Turner) پسر بچه‌ی سیاه پوستی است که برخلاف سایر سیاه پوستان کمی باهوش‌تر است و جالب‌تر اینکه سواد دارد! این وجه تمایز کافی است تا او کمی بعد و در دوران جوانی با تسلط کامل بر انجیل به یک موعظه‌گر تبدیل شود. نت پارکر در دوران موعظه‌گری اش به ویرجینیا سفر می‌کند و در آنجا به مرور بد رفتاری شدید مردم با سیاه پوستان را مشاهده می‌کند و سپس دقیقا همان اتفاقی تداعی می‌شود که پیش از این در فیلم‌هایی چون «دوازده سال بردگی» (۱۲ Years Slave) دیده بودیم‌. بودجه‌ی ساخت تولد یک ملت هنوز اعلام نشده است.

111111bo19mehr

دیگر تازه اکران این هفته فیلمی است تحت عنوان «مدرسه : بدترین سال زندگی من» (Middle School : The Worst Years of My Life) که در ژانر کمدی و در فضایی و در فضایی نوجوانانه به تولید رسیده است. فیلم داستان پسر نوجوانی را روایت می‌کند که از دبیرستان و قوانینش خسته شده و قصد دارد در اقدامی جهادی، طی یک قانون شکنی اساسی به همراه دوستانش آزادی را به دانش آموزان مدرسه تقدیم می‌کند. این کمدی ۸ میلیون دلاری با چیزی حدود ۷ میلیون دلار فروش در اولین هفته‌ی اکران به کار خود پایان داد.

عناوین «سالی» (Sully)، «مغز‌های متفکر» (Masterminds) و «ملکه‌ی کاتو» (Queen of Katwe) به ترتیب در جایگاه‌های هشتم تا دهم جدول ایستادند‌ سالی با ۵ میلیون دلار فروش آخر هفته‌، به مجموع ۱۳ میلیون دلار رسید. فیلم‌های مغزهای متفکر و ملکه‌ی کاتو نیز به ترتیب با مجموع ۱۲ و ۵ میلیون دلار دو پرفروش آخر لیست ده برتر جدول باکس آفیس هفته بودند‌

جدول باکس آفیس این هفته بدین شرح است :

ردیف فیلم فروش آخرهفته مجموع فروش بودجه
۱ The Girl on the Train (2016) $۲۴,۵۳۶,۲۶۵ $۲۴,۵۳۶,۲۶۵ $۴۵
۲ Miss Peregrine’s Home for

Peculiar Children

$۱۵,۱۴۱,۷۸۹ $۵۱,۱۹۵,۲۷۲ $۱۱۰
۳ Deepwater Horizon $۱۱,۵۲۷,۰۲۷ $۳۸,۲۹۳,۴۱۵ $۱۱۰
۴ The Magnificent Seven (2016) $۹,۰۱۱,۶۸۲ $۷۵,۷۷۷,۹۰۸ $۹۰
۵ Storks $۸,۲۹۴,۳۰۹ $۴۹,۹۶۲,۸۰۳ $۷۰
۶ The Birth of a Nation $۷,۰۰۴,۲۵۴ $۷,۰۰۴,۲۵۴
۷ Middle School:

The Worst Years of My Life

$۶,۸۷۸,۴۳۷ $۶,۸۷۸,۴۳۷ $۸.۵
۸ Sully $۵,۰۱۰,۳۴۰ $۱۱۳,۲۲۵,۷۷۲ $۶۰
۹ Masterminds (2016) $۴,۰۷۸,۷۱۵ $۱۲,۷۶۷,۰۴۰
۱۰ Queen of Katwe $۱,۶۲۷,۳۱۳ $۵,۳۹۳,۹۴۹ $۱۵
دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “باکس آفیس: جدول در تصاحب «دختری در قطار» / آغاز «تولد یک ملت»”

  1. Meysam.B گفت:

    خسته نباشید اقای صفری بابت گذاشتن پست باکس آفیس.

    ۰ ۰