میازاکی با بازنگری HD دارک سولز و دیمونز سولز مخالف نیست

توسط سینا جعفری در ۱۵ مهر ۱۳۹۵ , ۲۱:۰۵

ظاهرا آقای هیدتاکا میازاکی مخالفتی با بازنگری HD دو عنوان نسل هفتی سری سولز ندارد. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

سری دارک سولز، همراه با دنباله‌ی معنوی آن‌ها یعنی دیمونز سولز، به عنوان یکی از برترین عناوین تاریخ بازی‌ها شناخته می‌شوند. این سری گیم‌پلی متفاوتی ارائه می‌کند، حتی زمانی که با بازی‌های هم‌سبک خود مقایسه می‌شود. به همین خاطر، بسیاری از طرفداران خواستار یک بازنگری HD از این عناوین هستند، چون این عناوین به سختی پیدا می‌شوند و حتما برای اجرا به پلتفرم‌های قدیمی احتیاج دارید. به نظر می‌رسد که خالق این سری آقای هیدتاکا میازاکی از این ایده استقبال می‌کند، اما در این میان کمی تصمیمات اداری و تجاری دخیل هستند.

در مصاحبه‌ای از میازاکی در مورد بازنگری HD دو عنوان اول سری سوال شد که او این‌گونه پاسخ داد:« من قبلا هم این را گفته‌ام. حقوق دیمونز سولز در اختیار سونی و حقوق دارک سولز در اختیار نمکو بندای است، پس در مورد بازنگری های HD آن‌ها باید نظر بدهند. من در موقعیتی نیستم که نظر به‌خصوصی در این مورد بدهم.»

این شاید برای طرفداران این سری خبر بدی به نظر آید، اما میازاکی در ادامه اضافه ‌می‌کند:« در مورد مساله‌ی تیمی دیگر که عهده‌دار کار بازسازی یا بازنگری شود، من به هیچ عنوان با این موضوع مخالفتی ندارم. اگر چنین چیزی محقق شود، من می‌دانم که هردو شرکت سونی و نمکو بندای حق مطلب را در مورد این عناوین رعایت خواهند کرد و من مطمئنم که هردو تیمی ماهر را برای این کار مامور می‌کنند.»

با وجود این‌که احتمالا مسائل حقوقی مهم‌ترین سد در مقابل بازنگری HD دارک سولز به نظر می‌رسد، دانستن این نکته که میازاکی با این ایده مخالف نیست بسیار خوب است. اعتماد میازاکی به تیم سازنده‌ای که ممکن است این کار را انجام دهد نیز امیدوار کننده است و نشان می‌دهد که این یک ایده‌ی از دست رفته نیست. البته هنوز باید منتظر ماند و دید که آیا مشکلات دیگر حل خواهند شد یا خیر.

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “میازاکی با بازنگری HD دارک سولز و دیمونز سولز مخالف نیست”

  1. کیانوش گفت:

    “سری دارک سولز، همراه با دنباله‌ی معنوی آن‌ها یعنی دیمونز سولز” :۲۳: :۲۳:
    در ضمن ds برای زمان NES نیست که بازنگریش HD باشه :۱۲:

    ۰ ۰