باکس آفیس : «دوشیزه پرگرین» در صدر / ناکامی «هفت دلاور» در هفته‌ی دوم!

توسط امیرحسین صفری در ۱۴ مهر ۱۳۹۵ , ۱۸:۴۶

این هفته نرخ و جدول میزان فروش جدیدترین آثار سینمایی دنیا در‌حالی ارائه شد که فانتزی جدید «تیم برتون» (Tim Bertun) مقتدرانه در صدر جدول فروش این هفته ایستاد. به این ترتیب، وسترن پر سر‌و‌صدای «هفت دلاور» (The Magnificent Seven) به طرز غیرقابل انتظاری تنها یک هفته پس از اکران، مغلوب فیلم «خانه دوشیزه پرگرین برای بچه‌های عجیب» (Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children) شد و پس از «دیپ واتر هورایزن» (Deep Water Horizon) در مقام جدید‌ترین وسترن بفروش سینما، در جایگاه سوم باکس آفیس هفته قرار گرفت. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

پرونده‌ی فروش فیلم‌های این هفته‌ی ماه سپتامبر امروز با صدر نشینی قاطع دوشیزه پرگرین و اکران جدیدترین اثر سینمایی «پیتر برگ» (Peter Berg) بسته شد. فیلم جدید دوشیزه پرگرین این هفته با فروش ۲۸ میلیون دلاری‌اش با اختلاف ۸ میلیون دلار از دیپ واتر هورایزن در جایگاه یک جدول قرار گرفت. با این حال فانتزی جدید نوجوان پسند تیم برتون علی‌رغم اکران گسترده در بیش از ۳۵۰۰ سالن سینما، هنوز راه زیادی برای رفتن دارد. این فیلم با پشتیبانی مستقیم کمپانی «فاکس» (Fox) و با هزینه‌ی سنگین ۱۱۰ میلیون دلار به تولید رسیده است. بنابراین فروش داخلی ۲۸ میلیون دلار و فروش جهانی ۳۳ میلیون دلاری هفته‌ی اول فیلم، چندان تضمین محکمی برای تداوم نرخ و میزان فروش فیلم به حساب نمی‌آید‌. به این صورت که فیلم در پایان هفته‌ی افتتاحیه و در اکران جهانی، در مجموع چیزی حدود ۴۵ میلیون دلار تا رسیدن فیلم به سود‌دهی مطلق فاصله دارد.

12m-2

فیلم با موضوع و فضای تخیلی و در ژانر فانتزی نوجوانانه به اکران درآمده است. برتون کارگردان فیلم، چنان که مشخص است، پس از ناکامی سینمایی «سایه‌های سیاه» (Dark Shadows)، ظاهرا قرار نیست یک پر‌خرج سینمایی دیگر را به سود‌دهی خوبی برساند! با این حال آمار و ارقام فیلم در انگلستان همچنان امیدوار کننده‌ است.

داستان فیلم در ادامه‌ی سفر نوجوانی با بازی «آسا باترفیلد» (Asa Butterfield) آغاز می‌شود. پسر‌جوان داستان، به دلایل نامشخصی به جزیره‌ای در ولز سفر می‌کند و در جریان سفر با شخصی به نام «پرگرین» (Eva Green) آشنا می‌شود. او در ادامه‌ی آشنایی با خانم پرگرین، با جمعیتی از کودکان یتیم روبرو می‌شود که هرکدام توانایی‌ها و استعداد‌های فوق‌العاده‌ای دارند و این تمام چیزیست که کلیت داستان و چهار چوب فانتزی اثر  را برپا می‌کند.

این هفته پس از فانتزی دوشیزن پرگرین، اکشن دیپ واتر هورایزن در جایگاه دوم ایستاد. دومین تازه اکران این هفته‌ی سینما در رقابت با جدیدترین ساخته‌ی تیم برتون کمی عقب ماند و با اختلاف ۸ میلیون دلار در فروش، جایگاه یک جدول را به رقیب فانتزی‌اش تقدیم کرد و با رقم فروش ۲۰ میلیون دلار در هفته‌ی اول اکران به کار خود پایان داد. ثبت مبلغ ۱۱۰ میلیون دلار به عنوان بودجه‌ی ساخت دیپ واتر هورایزن به نسبت مبلغ فروش افتتاحیه، چنان که به‌نظر می‌رسد، بسیار نا‌امید کننده ظاهر شده‌است. فیلم اقتباس یک داستان واقعی را به تصویر می‌کشد. دیپ واتر نام یه سکوی نفتی در خلیج مکزیک است.  انفجار این سکو در سال ۲۰۱۰ یکی از تلخ‌ترین و ناگوارترین فجایع زیست محیطی تاریخ ایالات متحده را در سطح دنیا رقم زد.

12m-1

فیلم در قالب اکشن هیجانی، وقایع و دلایل بروز این انفجار می‌پردازد. چنان‌که مشخص است، «مارک والبرگ» (Mark Wahlberg) اصلی‌ترین بازیگر فیلم است. در کنار مارگ والبرگ، بازیگرانی چون «کرت راسل» (Kurt Russell) و «دیلان اوبرین» (Dylan O’Brien) ستاره‌ی سری «دونده‌د هزارتو» (The Maze Runner) به ایفای نقش پرداخته اند. کرت راسل پیش از این در همکاری با «کوئنتین تارانتینو» (Quentin Tarantino)، در «هشت نفرت انگیز» (The Hateful Eight) به بازی پرداخته بود.

دیپ واتر هورایزن هفته‌ی اول اکران را با ۲۰ میلیون دلار فروش داخل و ۱۲ میلیون دلار فروش جهانی سپری کرد. و در مجموع با ۳۳ میلیون دلار فروش در جایگاه دوم جدول به کار خود پایان بخشید. دیپ واتر هورایزن ماه گذشته در جشنواره‌ی فیلم تورنتو به نمایش در آمده ‌بود. این هفته پس از دیپ واتر هورایزن، فیلم هفت دلاور در جایگاه سوم ایستاد.

وسترن جدید کارگردان «فوکوا» (Fuqua)، پس از فروش ۳۴ میلیون دلاری هفته‌ی اول، در سراشیبی افت فروش و با ۵۵ درصد ریزش، با کسب تنها ۱۵ میلیون دلار و با دو پله سقوط، همچنان برای رسیدن به بودجه‌ی ۹۰ میلیون دلاری‌اش تلاش می‌کند. هفت دلاور در هفته‌ی دوم اکران با مجموع فروش داخلی ۶۱ میلیون دلار، هنوز چیزی برابر با ۳۰ میلیون دلار تا سوددهی داخلی فاصله دارد.

پس از هفت دلاور، انیمیشن «لک‌لک‌ها» (Storks) و اثر موفق «سالی» (Sully) به ترتیب در جایگاه‌های چهارم و پنجم حاضر شدند. انیمیشن لک‌لک‌ها با وجود سپری شدن دو هفته از آغاز اولین اکرانش همچنان در تلاش در تلاش برای کسب سود است. این اثر ۷۰ میلیون دلاری با فروش ۱۳ میلیون دلار در این هفته، به مجموع ۳۸ میلیون دلار دست پیدا کرد.

به دنبال آن کاپیتان سالی نیز همچنان به روند رو به رشد و مثبت سود‌های میلیون دلاری‌اش ادامه می‌دهد. سالی با فروش ۸ میلیون دلار در این هفته، به. مجموع ۱۰۵ میلیون دلار رسید و تا کنون ۴۵ میلیون دلار تنها از بازارهای داخلی به جیب زده است. روند بسیار کند افت فروش فیلم، همچنان کار را در مسیر کسب سود و دلار رو به جلو هل می‌دهد.

ششمین فیلم جدول فروش، دیگر تازه اکران این هفته‌ی گیشه است. فیلم «مغزهای متفکر» (Masterminds)، اولین تجربه‌ی کارگردانی «جرد هس» (Jared Hess) با اکران نسبتا گسترده در بیش از ۲۰۰۰ سالن سینما و کسب مبلغی حدود ۶ میلیون دلار کار خود را آغاز کرد.

12m-3

فیلم در ژانر کمدی، داستان شخصیتی با بازی «زاک گالیفاناکیس» (Zach Galifianakis) را روایت می‌کند. دیوید در مقام شخصیت اصلی داستان، راننده‌ی یک ماشین زرهی است که به شدت از یکنواختی مسئولیت‌ها و وظایف شغلی‌اش کلافه شده! این پیش‌زمینه در پی یک پیشنهاد، پای او را به یک سرقت ۱۷ میلیون دلاری باز می‌کند؛ اما چنان که به‌نظر می‌رسد، سرقت ۱۷ میلیون دلار پول کار خیلی آسانی نیست! «کریستین وینگ» (Kristen Wiig)، «اوون ویلسون» (Owen Wilson) و «لسلی جونز» (Leslie Jones) بازیگرانی هستند که در کنار زاک گالیفیاناکیس به ایفای نقش پرداخته اند. پیش از این «جیم کری» (Jim Carry) نیز در پروژه حضور داشته باشد اما کری با تصمیم مستقیم خود از حضور در پروژه انصراف داد و چنان‌که مشخص است، اوون ویلسون به عنوان فرد جایگزین برای وی انتخاب شده است.

هفتمین فیلم جدول این هفته قطعا جزو یکی از عجیب ترین اکران‌های چند ماه اخیر محسوب می‌شود. فیلم «ملکه‌ی کاتو» (Queen of Katwe) این هفته بر خلاف روند معمولی فروش و اکران فیلم‌ها، با افزایش ۲ میلسون دلاری فروش نسبت به هفته‌ی گذشته، با پانزده پله سقوط از جایگاه بیست و دوم جدول فروش به هفتمین فیلم پرفروش این هفته تبدیل شد و پس از کمدی مغزهای متفکر، در لیست ده پروفروش برتر جدول آخرین هفته‌ی ماه سپتامبر قرار گرفت.

فیلم داستان دختر جوانی را به تصویر می‌کشد که برای تبدیل شدن به قهرمان شطرنج جهان، سخت تمرین می‌کند و آموزش می‌بیند. فیلم مسیر سخت قهرمان شدن دختر جوان را در قاب تصویر تشریح می‌کند. این فیلم با بودجه‌ی ساخت ۱۵ میلیون دلار تا کنون ۲.۵ میلیون دلار کسب کرده است.

پس از ملکه‌ی کاتو، فیلم ترسناک «نفس نکش» (Don’t Breath)، با بودجه‌ی ۱۰ میلیون دلار و فروش عالی ۸۴ میلیون دلار در هشتمین جایگاه جدول قرار گرفت. فیلم‌های «فرزند بریجیت جونز» (Bridgit Jones’s baby) و «اسنودن» (Snowden) نیز هرکدام با پنج پله سقوط در رده‌های نهم و دهم ایستادند. اسنودن پس از ۳ هفته اکران، با مجموع ۲۸ میلیون دلار و فرزند بریجیت جونز با ۲۰ میلیون دلار همچنان به فروش اندک خود ادامه می‌دهند.

این هفته «جوخه‌ی خودکشی» (Suicide Squad) نیز پس از ۸ هفته اکران با فروش ۲ میلیونی این هفته، ۳۲۰ میلیون دلاری شد و بالاخره از لیست ۱۰ پرفروش برتر هفته خارج شد و با سه پله سقوط در جایگاه یازدهم باکس آفیس قرار گرفت.

باکس آفیس این هفته بدین شرح است : ( ۱۲ مهر ۹۵)

 

ردیف

نام فیلم فروش آخر هفته مجموع فروش بودجه ساخت
۱

 

Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children $۲۸,۸۷ $۲۸,۸۷ $۱۱۰
۲

 

Deepwater Horizon $۲۰,۲۲  $۲۰,۲۲  $۱۱۰
۳

 

The Magnificent Seven (2016) $۱۵,۶۲  $۶۱,۵۳ $۹۰
۴

 

Storks $۱۳,۴۷  $۳۸,۴۸  $۷۰
۵

 

Sully $۸,۲۷  $۱۰۵,۲۶  $۶۰
۶ Masterminds (2016) $۶,۵۴  $۶,۵۴  –
۷ Queen of Katwe $۲,۴۹  $۲,۸۹  $۱۵
۸ Don’t Breathe $۲,۳۸  $۸۴,۷۴  $۱۰
۹ Bridget Jones’s Baby  $۲,۳۳

 

 $۲۰,۹۸  $۳۵
۱۰

 

Snowden  $۲,۹۶

 

 $۱۸,۶۶  $۴۰
دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: