اودیسه‌ی گم‌شده

«اودیسه‌ی گم‌شده» به لیست برگردان جانبی اکس‌باکس وان اضافه شد

توسط کاوه جمشیدی در ۹ مهر ۱۳۹۵ , ۲۲:۳۰

«اودیسه‌ی گم‌شده» (Lost Odyssey)، عنوان محبوب در سبک نقش‌آفرینی از خالق «فاینال فانتزی» (Final Fantasy) به جمع بازی‌های قابل بازی کردن روی اکس‌باکس وان اضافه شد. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

مایکروسافت اخیراً حرکت‌های خوبی در آوردن بازی‌های قدیمی به پلتفرم اکس‌باکس وان انجام داده است و هم‌اکنون طرفداران بازی‌های نقش‌آفرینی ژاپنی می‌توانند از آمدن یکی از بازی‌های قدیمی به پلتفرم جدید این کمپانی، هیجان زده شوند. اودیسه‌ی گم‌شده، ساخته‌ی Hironobu Sakaguchi، خالق فاینال فانتزی، که در سال ۲۰۰۸ عرضه شده بود، هم‌اکنون به لطف قابلیت برگردان جانبی در اکس‌باکس وان قابل بازی کردن است.

داستان این بازی به Kaim، یک شخصیت نامیرای مبتلا به فراموشی می‌پردازد که تلاش می‌کند تا در حین مبارزه با تهدیداتی که به دلیل انقلاب جادویی جهان ایجاد شده اند، به بازیابی حافظه‌ی خویش نیز بپردازد. این بازی در زمان عرضه، به دلیل سیستم مبارزاتی قدیمی مبتنی بر نوبت و روایت داستانی مشابه یک رمان تصویری، مورد استقبال واقع شد. با وجود برخی واکنش‌های منفی، اودیسه‌ی گم‌شده توانست به لطف نویسندگی قوی و بار احساسی عمیق داستان بازی به محبوبیت فراوانی دست یابد.

مایکروسافت هم‌چنین اعلام کرد که بازی‌های «داستان اسباب‌بازی ۳» (Toy Story 3) و Guwange نیز به لیست قابلیت برگردان جانبی اضافه شده اند، اما بدون شک این اودیسه‌ی گم‌شده خواهد بود که حس نوستالژی را در میان گیمرها برمی‌انگیزد.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: