چرا رم پلی‌استیشن پرو هنوز ۸ گیگابایت است؟ سونی پاسخ می‌دهد

توسط سینا جعفری در ۲۲ شهریور ۱۳۹۵ , ۰۱:۴۸

یکی از مسوولان سونی درباره‌ی رم ۸ گیگابایتی پلی‌استیشن پرو و دادن راهنما به سازندگان صحبت کرده است. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

با جلو رفتن زمان، اطلاعات بیشتری درباره‌ی پرو و فلسفه‌ی ساخت آن متوجه می‌شویم. آقای ماسایاسو ایتو، کسی که قسمت مهندسی شرکت سرگرمی‌های سنی را رهبری می‌کند، جدیدا مصاحبه‌ای با فورگیمر داشته است که بخشی از آن را در زیر می‌خوانیم.

در ابتدا، آقای ایتو توضیح می‌دهد که چرا رم پرو همچنان ۸ گیگابایت است. او توضیح می‌دهد که تغییر در میزان حافظه‌ی رم اضافه ممکن است استودیوها را تشویق به استفاده از رم بیشتر کند و این مساله ممکن است مشکلات هماهنگی (بین مدل معمولی و مدل پرو) به وجود اورد. به همین خاطر، سونی تصمیم گرفته که از همان رم ۸ گیگابایت استفاده کند. او همچنین اشاره کرد که راهنمای ساخت بازی برای پرو دو نکته بسیار مهم دارد: «بازی‌هایی مخصوص مدل پرو نسازید» و «بازی‌هایی مخصوص مدل معمولی نسازید».

آقای ایتو همچنین اضافه کرد که اگرچه مدل معمولی و پرو بازدهی متفاوتی ارایه می‌دهند، ولی جامعه بازی‌بازان همچنان یک‌پارچه باقی می‌مانند. در رابطه با بازی‌های چندنفره‌ی رقابتی نیز اعلام شد که سازندگان از برتری‌های مدل پرو استفاده نخواهند کرد و تجربه‌ی بخش چندنفره در هر دو مدل یکسان خواهد بود. با این وجود، فرد مصاحبه کننده در مورد بهتر دیده شدن دشمنان دورتر به خاطر افزایش وضوح بازی پرسید و آقای ایتو نیز احتمال اتفاق افتادن این مساله را تایید کرد. البته هنوز تنظیمات و ریزه‌کاری‌ها بر عهده‌ی سازندگان خواهد بود. در کل به نظر می‌رسد که به جز مساله نرخ فریم مساوی بر روی هر دو دستگاه، نکته‌ی دیگری سازندگان را اذیت نخواهد کرد.

پلی‌استیشن ۴ پرو مدل پیشرفته تری از پلی‌استیشن ۴ است که سونی اخیرا معرفی کرد. این مدل در تاریخ ۲۰ ابان امسال عرضه خواهد شد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: