ماینکرفت: نسخه‌ی بتای ویندوز 10

تعداد کاربران واقعیت مجازی بر روی استیم در حال کاهش است

توسط بهزاد ناصرفلاح در ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ , ۱۵:۰۰

تعداد کاربران واقعیت مجازی بر روی استیم در حال کاهش است. با وجود اینکه ظهور پدیده واقعیت مجازی در دنیای بازی‌های رایانه‌ای باعث ایجاد دگرگونی‌هایی در این صنعت شده اما به نظر می‌رسد مشکلات پیش رو مانع گسترش این فنّاوری جدید می‌شوند. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

به نقل از «ونچربیت» و طی یک نظرسنجی در استیم رشد ۰٫۳ درصدی استفاده از هدست واقعیت مجازی اچ‌تی‌سی‌وایو در ماه جولای، در ماه آگوست به صفر رسیده است. این در حالی است که هدست واقعیت مجازی آکیلس هم در ماه جولای رشدی ۰٫۳ درصدی داشته و در ماه آگوست این میزان به ۰٫۱ درصد کاهش یافته است. در بخش دیگری از این آماد آمده است که تنها ۰٫۱۸ درصد از کاربران استیم از وایو و ۰٫۱ درصد از کاربران از آکیلس استفاده می‌کنند.

این آمار وقتی نگران کننده تر می‌شود که محدودیت‌هایی در خرید وجود نداشته و کاربران به راحتی می‌توانستند با حضور در فروشگاه‌ها و یا از طریق بازارهای اینترنتی اقدام به خرید کنند.

نیازمند بودن به سخت افزارهای قوی و قیمت نسبتاً بالای این هدست های واقعیت مجازی از جمله دلایلی هستند که به عنوان مانع بر سر راه همه گیر شدن این هدست های واقعیت مجازی مطرح می‌شوند. باید صبر کرد و دید که ماه آینده با عرضه هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن چه بر سر این بازار نو ظهور در دنیای بازی‌های رایانه‌ای خواهد آمد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: