پلی‌استیشن ۴ پرو بلوری ۴K پخش نخواهد کرد

توسط کاوه جمشیدی در ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ , ۱۲:۳۰

سونی اعلام کرد که کنسول جدیدش یعنی پلی‌استیشن ۴ پرو دیسک‌های بلوری با رزولوشن ۴K را پخش نخواهد کرد. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

البته تاکنون سونی به طور رسمی این مسئله را اعلام نکرده است، اما منابع متعددی در جریان «میتینگ پلی‌استیشن» (PlayStation Meeting) در این باره از سونی سؤال کرده‌ اند و پاسخ سونی به همه‌ی آن‌ها منفی بوده است. ضمناً در مشخصات این کنسول نیز حرفی از بلوری ۴K به میان نیامده و صرفاً بلوری معمولی ذکر شده است.

این حرکت از جانب سونی بسیار عجیب به نظر می‌رسد؛ زیرا این کمپانی از همان اوایل ظهور دیسک‌های بلوری، از پیشگامان جا انداختن و همه‌گیر کردن این تکنولوژی بوده است. در واقع، سونی با همکاری فیلیپس بلوری را اختراع کرده است. بسیاری علت پیروزی این تکنولوژی بر رقیبش یعنی HD DVD را گنجاندن آن به طور پیش‌فرض در کنسول پلی‌استیشن ۳ سونی می‌دانند. البته این کار باعث شد تا قیمت این کنسول به رقم گزاف ۶۰۰ دلار برسد؛ اما هم برای سونی خوب جواب داد و هم باعث شد تکنولوژی بلوری زودتر فراگیر شود.

حال، با ظهور پلی‌استیشن ۴ پرو و پلی‌استیشن ۴ اسلیم، انتظار می‌رود این کنسول‌ها بتوانند بلوری‌های ۴K را که کم‌ کم به یک استاندارد برای علاقه‌مندان به ۴K تبدیل می‌شوند، پخش کنند. ظاهراً سونی احساس کرده است این تکنولوژی در حال حاضر مورد نیاز نیست. نکته‌ی جالب این جاست که کنسول اکس‌باکس وان اس مایکروسافت که به تازگی عرضه شده است، توانایی پخش بلوری با رزولوشن ۴K را دارد. گفتنی است مایکروسافت بلافاصله پس از معرفی پلی‌استیشن ۴ پرو و نبود قابلیت پخش بلوری‌های ۴K این مسئله را در توییتر به کاربران یاد‌آوری کرد.

پلی‌استیشن ۴ اسلیم از تاریخ ۲۵ شهریور و با قیمت ۳۰۰ دلار و پلی‌استیشن ۴ پرو از تاریخ ۲۰ آبان و با قیمت ۴۰۰ دلار عرضه خواهند شد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: