برای لذت از بردن پلی‌استیشن ۴ پرو نیازی به نمایشگر ۴K و HDR نیست

توسط Rzht در ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ , ۲۲:۲۴

مراسم پلی‌استیشن میتینگ دیشب به اتمام رسید و هواداران همچنان درحال کند و کاو بین اطلاعاتی هستند که سونی در اختیارشان قرار داده است. لطفا در ادامه با وب‌سایت خبری دنیای بازی همراه باشید.

با رونمایی پلی‌استیشن ۴ پرو و داشتن قابلیت ۴K اندکی سردرگمی برای کسانی که می‌خواهند کنسول خود را برای استفاده از قابلیت‌های جدید بروزرسانی کنند به وجود آمده است. طبق مصاحبه‌ای که مارک سرنی به دنبال مراسم دشیب داشت، بنظر می‌رسد که سیستم بروزرسانی شده ارتقای چشم‌گیری در اجرای بازی‌ها بخصوص بازی‌های هدست واقعیت مجازی خواهد داشت.

آقای مارک سرنی بعد از نمایش پلی‌استیشن میتینگ توضیح داد که پلی‌استیشن ۴ پرو مزیت‌های جدیدی در اختیار کاربران قرار می‌دهد حتی اگر آنها نمایشگر سازگار با قابلیت اچ‌دی‌آر نداشته باشند. با توجه به اینکه تکنولوژی اچ‌دی‌آر درحال فراگیر شدن بین تمامی مدل‌های نمایشگر است، به احتمال زیاد کاربران به زودی بالاخره صاحب نمایشگرهای سازگار با اچ‌دی‌آر خواهند شد. با این وجود بنظر می‌رسد سونی چندان مطمئن نیست پلی‌استیسن ۴ پرو تا چه حد بازی‌ها را بدون نمایشگر اچ‌در‌آر بهتر اجرا می‌کند.

سرنی ابراز کرد «شما برای لذت بردن از قابلیت‌های پلی‌استیشن ۴ پرو لازم نیست حتما نمایشگر اچ‌دی‌آر داشته باشید. اجرای بازی‌ها بر روی یک نمایشگر عادی اِچ‌دی به شیو‌ه‌های گوناگونی ارتقا پیدا کرده است.» او سپس به صحبت راجع‌به واقعیت مجازی پلی‌استیشن پرداخت و گفت «سونی پیش‌بینی می‌کند که بازی‌های واقعیت مجازی پلی‌استیشن تصاویر شفاف‌تر و جزئیات بیشتری را بر روی پلی‌استیشن ۴ پرو دارند.» دیدن اینکه چقدر واقعیت مجازی بر روی کنسول‌های عادی خوب عمل می‌کند شگفت‌انگیز است. شاید با وجود پردازش سریع‌تر هدست واقعیت مجازی تجربه باثبات‌تر و لذت‌بخش‌تری را ارائه کند.

با این حال هنوز این موضوع قطعی نیست و سرنی ابراز کرد که «پیش‌بینی می‌کند» این قابلیت‌ها عملی شوند. قطعا داشتن سخت‌افزار قدرتمند‌تر باعث ارتقای بعضی از ابعاد بازی‌ها می‌شود، اما بدون ارزیابی عینی و اندکی تلاش از طرف تیم توسعه ممکن است نتیجه پایین‌تر از حد انتظار باشد.

پلی‌استیشن ۴ پرو در تاریخ ۱۰ نوامبر مصادف با ۲۰ آبان ماه وارد بازار می‌شود.

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “برای لذت از بردن پلی‌استیشن ۴ پرو نیازی به نمایشگر ۴K و HDR نیست”

  1. caner 2 گفت:

    خب جای شکر داره ولی حتما به VR احتیاج خواهیم داشت

    ۰ ۰