پردازنده A۱۰ آیفون ۷ قرار است قدرت زیادی را در اختیار کاربر قرار دهد

توسط دنیای بازی در ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ , ۰۰:۴۰

پردازنده‌ی A۹ که در آیفون ۶اس استفاده شد ۷۰ درصد از پردازنده‌ی A۸ سریع‌تر بود و طبق گفته‌ی اپل به گونه‌ای طراحی شده بود تا بازدهی‌ای در سطح کامپیوترهای دسکتاپ داشته باشد.اپل امروز پردازنده‌ی جدید A۱۰ Fusion را معرفی کرد که یک پردازنده‌ی ۴ هسته‌ای است که دو هسته‌ی آن مخصوص کارهای سنگین و دو هسته‌ی دیگر برای کارهای سبک‌تر هستند و دلیل استفاده از کلمه‌ی Fusion نیز همین است. این پردازنده به گونه‌ای طراحی شده تا ۴۰ درصد از پردازنده‌ی A۹ که در آیفون ۶اس استفاده شده سریع‌تر باشد و در عین حال دو برابر از پردازنده A۸ نیز سریع‌تر باشد. همچنین «فیل شیلر» گفته که پردازنده‌ی A10 Fusion از پردازنده‌ی نسل اول آیفون ۱۲۰ برابر سریع‌تر است.

همان‌طور که قبلا اشاره شد، درحالی‌که دو هسته‌ی این پرازنده مخصوص کارهای سنگین طراحی شده‌اند دو هسته‌ی دیگر مخصوص کارهایی نظیر اجرای برنامه‌های سبک و کم‌مصرف در نظر گرفته شده‌اند تا این‌گونه مصرف کاهش یابد و شاهد طول عمر بیشتر باتری باشیم. مدیریت هسته‌ها نیز به وسیله‌ی پاور کنترلر جدید صورت خواهد گرفت.

توان گرافیکی این پردازنده نیز افزایش یافته و اپل وعده‌ی این را داده که این پردازنده به سطح کنسول‌های بازی خواهد رسید. در داخل واحد گرافیکی A۱۰ Fusion شش هسته‌ی گرافیکی وجود دارد و عملکرد آن ۵۰ درصد از پردازنده‌ی A۹ که در نسل قبل آیفون استفاده شد و سه برابر از پردازنده‌ی A۸ که در آیفون ۶ استفاده شد سریع‌تر است. بنابه گفته‌ی اپل چیپ A۱۰ Fusion قدرتمند ترین چیپی است که در یک موبایل به کار رفته است.

البته شاید مهم‌ترین ویژگی جدید این چیپ که برای کاربران آیفون اهمیت دارد مصرف انرژی آن باشد. اپل بیان داشته که چیپ جدید آیفون ۷ به آن این اجازه را می‌دهد تا دو ساعت بیشتر از آیفون ۶اس دوام باتری داشته باشد که این به معنی طولانی‌ترین عمر باتری در تمام آیفون هاست.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: