پلی‌استیشن ۴ اسلیم

پلی‌استیشن ۴ اسلیم از وای‌فای پنج گیگاهرتزی پشتیبانی خواهد کرد

توسط کاوه جمشیدی در ۸ شهریور ۱۳۹۵ , ۱۶:۰۰

ظاهراً «پلی‌استیشن ۴ اسلیم» (PlayStation Slim) قرار است کنسول‌های بازی را با تجهیزات شبکه‌ی پیشرفته سازگار کند. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

پلی‌استیشن ۴ اسلیم ظاهراً از فرکانش پنج گیگاهرتز برای اتصال وای‌فای پشتیبانی می‌کند و از این نظر نسبت به پلی‌استیشن ۴ اصلی و نیز کنسول‌های قبلی سونی که از فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز پشتیبانی می‌کردند، برتری نسبی دارد.

در حال حاضر چند دستگاه از این کنسول به دست افراد مختلف رسیده است و یکی از کاربران توییتر با نام کاربری shortman82 با انتشار تصاویری به این مسئله دامن زده است. طبق تصایر منتشر شده توسط وی، در بخش «وضعیت شبکه» (Network Status) عبارت «فرکانس مورد استفاده در وای‌فای» (Wi-Fi Frequency Band In Use) به چشم می‌خورد که تاکنون در کنسول‌های پیشین سونی مشاهده نشده بود.

Cq-GbWOWYAA4kwU

هم‌چنین در دفترچه راهنمای کاربر نیز به فرکانس پنج گیگاهرتز اشاره شده است و طبق توییت‌های کاربر مذکور، این کنسول از حالت‌های B/G/N/AC برای وای‌فای پشتیبانی می‌کند.

Cq-MXhqWIAQtA2r

گیمرهایی که نمی‌توانند از اتصال کابلی استفاده کنند (که بهترین روش اتصال با حداقل تداخل محسوب می‌شود)، معمولاً وای‌فای با فرکانس پنج گیگاهرتز را ترجیح می‌دهند. این فرکانس توسط اکثر روترهای موجود و به خصوص آن‌هایی که با برچسب گیمینگ عرضه می‌شوند، پشتیبانی می‌شود. شاید این مسئله کمی زشت به نظر برسد که تاکنون کنسول‌های رده بالا از این فرکانس پشتیبانی نمی‌کردند و امیدواریم پشتیبانی از آن در پلی‌استیشن ۴ تأیید شود. این مسئله می‌تواند انگیزه‌ی مضاعفی برای ارتقا به پلی‌استیشن ۴ اسلیم ایجاد کند.

تصاویر پلی‌استیشن ۴ اسلیم هفته‌ی گذشته لو رفتند و باعث شدند که چشم گیمرها به این کنسول پیش از رونمایی در ماه سپتامبر روشن شود. در این تصاویر کنترلرهای جدید «دوال شاک» (DualShock) با دو ردیف چراغ LED مشاهده شدند. انتظار می‌رود پلی‌استیشن اسلیم و پلی‌استیشن نئو در جریان «میتینگ پلی‌استیشن» (PlayStation Meeting) که هفته‌ی آینده برگزار می‌شود، معرفی شوند.

 

دیدگاه
۶ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

6 Replies to “پلی‌استیشن ۴ اسلیم از وای‌فای پنج گیگاهرتزی پشتیبانی خواهد کرد”

 1. caner 2 گفت:

  عجب چیزیه موندیم پلی استیشن ۴ اسلیم بگیریم،ایکس باکس اسلیم بگیریم،پلی استیشن نئو بگیریم،پراجکت اسکورپیو بگیریم،کنسول معمولی بگیریم…

  ۰ ۰
  1. AA GAMER گفت:

   پولتو برای ps5 نگه دار

   ۰ ۰
  2. caner 2 گفت:

   اینم حرفیه

   ۰ ۰
  3. Violet Mouse گفت:

   ایکس باکس رو انحصاری هاشو رو پیسی برو رو خودش هم سیفون رو بکش ! (چقدر “رو” )
   یا پلی ۴ اسلیم بگیر یا باسه نئو صبر کن که ممکنه اون واحد پردازش وی ار رو هم داخلش جای داده باشه .
   اگه هم پی سی داری و دنبال مفهوم تازه ای از زندگی هستی برو سراغ ان ایکس .

   ۰ ۰
 2. sinafeyzi گفت:

  به نظر من که نباید XBox one یا PS4 اسلیم گرفت. بی فایدست. وقتی یه سال دیگه کنسول های اسکورپیو و نیو میان

  ۰ ۰
 3. nate_drake911 گفت:

  امیدوارم فقط کار به جایی نرسه که پس فردا بگن دیگه واسه PS4 معمولی بازی نمیدن

  ۰ ۰