6 نظر

پلی‌استیشن ۴ اسلیم از وای‌فای پنج گیگاهرتزی پشتیبانی خواهد کرد

توسط در2 سال پیش
 

ظاهراً «پلی‌استیشن ۴ اسلیم» (PlayStation Slim) قرار است کنسول‌های بازی را با تجهیزات شبکه‌ی پیشرفته سازگار کند. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

پلی‌استیشن ۴ اسلیم ظاهراً از فرکانش پنج گیگاهرتز برای اتصال وای‌فای پشتیبانی می‌کند و از این نظر نسبت به پلی‌استیشن ۴ اصلی و نیز کنسول‌های قبلی سونی که از فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز پشتیبانی می‌کردند، برتری نسبی دارد.

در حال حاضر چند دستگاه از این کنسول به دست افراد مختلف رسیده است و یکی از کاربران توییتر با نام کاربری shortman82 با انتشار تصاویری به این مسئله دامن زده است. طبق تصایر منتشر شده توسط وی، در بخش «وضعیت شبکه» (Network Status) عبارت «فرکانس مورد استفاده در وای‌فای» (Wi-Fi Frequency Band In Use) به چشم می‌خورد که تاکنون در کنسول‌های پیشین سونی مشاهده نشده بود.

Cq-GbWOWYAA4kwU

هم‌چنین در دفترچه راهنمای کاربر نیز به فرکانس پنج گیگاهرتز اشاره شده است و طبق توییت‌های کاربر مذکور، این کنسول از حالت‌های B/G/N/AC برای وای‌فای پشتیبانی می‌کند.

Cq-MXhqWIAQtA2r

گیمرهایی که نمی‌توانند از اتصال کابلی استفاده کنند (که بهترین روش اتصال با حداقل تداخل محسوب می‌شود)، معمولاً وای‌فای با فرکانس پنج گیگاهرتز را ترجیح می‌دهند. این فرکانس توسط اکثر روترهای موجود و به خصوص آن‌هایی که با برچسب گیمینگ عرضه می‌شوند، پشتیبانی می‌شود. شاید این مسئله کمی زشت به نظر برسد که تاکنون کنسول‌های رده بالا از این فرکانس پشتیبانی نمی‌کردند و امیدواریم پشتیبانی از آن در پلی‌استیشن ۴ تأیید شود. این مسئله می‌تواند انگیزه‌ی مضاعفی برای ارتقا به پلی‌استیشن ۴ اسلیم ایجاد کند.

تصاویر پلی‌استیشن ۴ اسلیم هفته‌ی گذشته لو رفتند و باعث شدند که چشم گیمرها به این کنسول پیش از رونمایی در ماه سپتامبر روشن شود. در این تصاویر کنترلرهای جدید «دوال شاک» (DualShock) با دو ردیف چراغ LED مشاهده شدند. انتظار می‌رود پلی‌استیشن اسلیم و پلی‌استیشن نئو در جریان «میتینگ پلی‌استیشن» (PlayStation Meeting) که هفته‌ی آینده برگزار می‌شود، معرفی شوند.

مطلب مشابه ◄  به‌زودی اخبار جدیدی از بازی Medievil Remastered منتشر خواهد شد

 

 

شما باید ورود برای ارسال نظر