تکن ۷

بین پلتفرمی بودن «تکن ۷» به تصمیم سونی بستگی دارد

توسط کاوه جمشیدی در ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ , ۱۸:۰۰

«باندای نامکو» (Bandai Namco) هنوز پشتیبانی «تکن ۷» (Tekken 7) از قابلیت چند نفره‌ی بین پلتفرمی را اعلام نکرده است. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

یکی از طرفداران از طریق توییتر از «مایکل مورای» (Michael Murray)، طراح تکن ۷، پرسیده بود که آیا این بازی از قابلیت چند نفره‌ی بین پلتفرمی میان پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان پشتیبانی خواهد کرد یا خیر. مورای پاسخ داد:

«لطفاً از سونی بپرسید. مایکروسافت قبلاً به طور عمومی اعلام کرده است که از قابلیت چند نفره‌ی بین پلتفرمی استقبال می‌کند.»

سونی در گذشته نسبت به این قابلیت روی خوشی نشان داده است؛ اما صرفاً میان پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴ و پی‌سی. به عنوان مثال، می‌توان به «فاینال فانتزی ۱۴» (Final Fantasy XIV)، «استریت فایتر ۵» (Street Fighter 5) و «راکت لیگ» (Rocket League) اشاره کرد. البته راکت لیگ از قابلیت چند نفره‌ی بین پلتفرمی برای اکس‌باکس وان و پی‌سی نیز پشتیبانی می‌کند.

با این حال، وقتی صحبت از این قابلیت میان پلتفرم‌های اکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ می‌شود، هیچ بازی‌ای را نمی‌توان یافت. مایکروسافت در گذشته نسبت به استفاده از این قابلیت مردد بود، اما هم‌اکنون نسبت به سونی بیشتر از آن استقبال می‌کند. باید صبر کنیم تا ببینیم آیا سونی نیز در قبال این موضوع سیاستی مشابه در پیش خواهد گرفت یا خیر.

مهم‌ترین مزیت این قابلیت گسترش بازی‌های چند نفره‌ی آنلاین است. گاهی اوقات به دلیل پیدا نکردن رقیب یا هم‌بازی، بازی‌های آنلاین می‌توانند اعصاب خرد کن شوند؛ اما در صورتی که بتوان هم‌بازی ها را از پلتفرم‌های مختلف پیدا کرد، احتمال نیافتن هم‌بازی بسیار کمتر می‌شود.

تکن ۷ در سال ۲۰۱۷ برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پی‌سی منتشر خواهد شد. امیدواریم تا آن موقع تیم توسعه‌ی بازی قابلیت چند نفره‌ی بین پلتفرمی را به آن اضافه کنند تا عده ی بیشتری بتوانند به مبارزه با یکدیگر بپردازند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: