اژدهای آبی

اژدهای آبی به قابلیت برگردان جانبی اکس‌باکس وان اضافه خواهد شد

توسط کاوه جمشیدی در ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ , ۰۰:۰۱

«فیل اسپنسر» (Phil Spencer) اضافه شدن عنوان «اژدهای آبی» (Blue Dragon) را به قابلیت برگردان جانبی اکس‌باکس وان تأیید کرد. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

قابلیت برگردان جانبی اکس‌باکس وان (Backwards Compatibility) از پاییز سال گذشته در کنسول اکس‌باکس وان گنجانده شده است و از آن زمان همواره عناوین بیشتری به آن اضافه شده اند؛ با این حال برخی از بازی‌ها بیشتر از بقیه مورد انتظار بوده اند. از زمان آغاز به کار این قابلیت، سؤالاتی پیرامون امکان استفاده از آن برای بازی‌هایی که در چند دیسک عرضه شده اند وجود داشت و حالا پشتیبانی قابلیت برگردان جانبی از یکی از این بازی‌ها تأیید شده است.

کنسول اکس‌باکس ۳۶۰ به جای استفاده از فناوری بلوری (Blu-Ray)، از دی‌وی‌دی استفاده می‌کرد که باعث می‌شد بسیاری از بازی‌ها را نتوان برروی تنها یک دیسک عرضه کرد. این مسئله برای بسیاری از بازی‌های نقش‌آفرینی طولانی اتفاق افتاد و کمپانی‌های سازنده مجبور شدند بازی‌هایشان را در چند دیسک منتشر کنند. اژدهای آبی یکی از این بازی‌ها بود. گیمرهای فراوانی درخواست اضافه شدن این بازی را به قابلیت برگردان جانبی داشتند؛ به خصوص پس از این که اعلام شد این قابلیت می‌تواند از بازی‌هایی با چند دیسک نیز پشتیبانی کند.

یکی از گیمرها از طریق توییتر از فیل اسپنسر پرسید که آیا آن‌ها مشغول کار برروی اژدهای آبی برای اضافه شدن به برگردان جانبی هستند؟ اسپنسر این‌گونه پاسخ داد:

«اجازه ندارم بگویم اما بله.»

البته تقریباً مطمئن بودیم که این بازی که توسط خود مایکروسافت نیز منتشر شده است، به لیست بازی‌های برگردان جانبی اضافه خواهد شد؛ با این حال تأیید این مسئله توسط خود فیل اسپنسر نیز خالی از لطف نیست. تنها باید صبر کنیم تا ببینیم چه زمانی می‌توانیم این بازی را روی اکس‌باکس وان تجربه کنیم.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: