تعطیلی مهمترین وبسایت هنر دیجیتال ایران

توسط آرش حکیمی در ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ , ۱۵:۵۵

متاسفانه مطلع شدیم وبسایت CGart.ir در شرف تعطیل شدن است. این وبسایت که طی ۹ سال‌ فعالیت خدمات بسیار زیادی به هنر دیجیتال و ویدئوگیم ایران کرده بود به دلایلی قرار است تعطیل شود.

امیر حسین عرفانی مدیر این وبسایت در این باره نوشته است:

دوستان و هنرمندان عزیز!

ماموریت فرهنگی و هنری ما پس از ۹ سال به پایان رسیده است و این سایت در شرف بسته شدن است، برای همیشه! دلیل تنها و خاصی برای این موضوع وجود ندارد و به پایان رسیدن این سفر بخاطر مجموعه ای از شرایط و تصمیم هاست. در این دوران اتفاقات زیادی را با هم رقم زدیم و خاطرات فراموش نشدنی و ارزشمندی را ساختیم. اگر وجود این مجموعه و رویدادهای آن فرد یا افرادی را تحت تاثیر قرار داده باشد، موفقیتی بی نظیر را رقم زده است که افتخار آن یک عمر برای ما باقی خواهد بود!

در این سال ها رویدادهای بزرگ و مهمی برگزار شد، رویدادهایی با به نام ترین و مهمترین هنرمندان عرصه بین المللی. سه سال افتخار حضور در بزرگترین رویداد جهانی گرافیک کامپیوتری (سیگراف) را داشتیم تا هنر هنرمندان دیجیتال را به دنیا نشان دهیم. موفق شدیم ده ها کارگاه آموزشی تخصصی در شهرهای مختلف برگزار کنیم، بخش مشاغل را راه اندازی کردیم و صد ها جویای کار را به کارفرمایان معرفی کردیم. در مسابقات بین المللی مهمی شرکت کردیم و به کمک هنرمندان با استعداد از عهده خودنمایی در عرصه بین المللی هم بر آمدیم. خیلی و خیلی رویدادهای کوچک و بزرگ دیگر که مطمئن هستیم هر یک از شما از هر بخش و اتفاقی خاطرات خود را دارید و از دید خود نظاره گر این اتفاقات بوده اید.

مهمترین دلیل موفقیت این مجموعه حمایت بی نظیر هنرمندان خوب و بی ادعای مجموعه بوده است. و البته یک دلیل دیگر، مقاومت پیوسته این مجموعه در جهت تجاری نشدن. ارزش این ماموریت برای ما خیلی بالا بود، آنرا به هیچ وجه به دید یک کسب و کار ندیدیم و تنها به عنوان یک رسالت فرهنگی آنرا ادامه دادیم. ممکن است هرجا چنین سایتی ببینید در کنارش حتما جای دیگری یک فعالیت تجاری در جریان باشد، اما این مجموعه و تمام سایت های زیر مجموعه آن، فقط در جهت خدمت رسانی به جامعه هنری ایران (و حتی کسب و کارهای آن) فعالیت کردند و به شدت از این موضوع خرسند و مفتخر هستیم.

در نهایت، برای تمام کسانی که ما را فهمیدند، نفهمیدند، دوست داشتند، دوست نداشتند، زندگی هایشان عوض شد، هیچ تفاوتی در زندگیشان ایجاد نشد، حالشان خوب شد، بد شد، و با هر حس و حالی نسبت به این مجموعه در این چند سال سر کردند از ته دل آرزوی موفقیت می کنیم و امیدواریم خاطرات خوبی برایشان به جا گذاشته باشیم.

این سایت تا دو ماه دیگر (مهرماه ۹۵) بطور کامل بسته خواهد شد و اگر مایل باشید می توانید هنوز در صفحات مختلف چرخی بزنید، آثار خود یا دوستان هنرمند را آرشیو کنید و یا مثل ما خاطره بازی کنید و نه بخاط تمام شدنش بلکه بخاطر اتفاق افتادنش لذت ببرید.

ممنون از همراهی ارزشمندتان
امیرحسین عرفانی
مرداد ماه ۱۳۹۵

دیدگاه
۶ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

6 Replies to “تعطیلی مهمترین وبسایت هنر دیجیتال ایران”

 1. biosignal گفت:

  :11:
  خب به یکی واگذارش کنید
  این مسخره بازیا چیه از دنیای بازی یاد گرفتین :D

  ۱ ۰
  1. پارسا گفت:

   اتفاقا کاره خوبی میکنن میبندنش و واگذارش نمیکنن که مثل الان اینجا به این وضع بیوفته

   ۰ ۰
  2. biosignal گفت:

   یعنی اونهمه آرشیو با ارزش رو منفجر کنن بره؟!
   وا حسرتا :27:

   ۰ ۰
 2. Hell Blade گفت:

  جدا باید واگذار کنن. یعنی چی آخه تعطیل میکنن.
  دست خودشونه مگه.
  باید از همه هنرمندا و کسانی که فعالیت کردن نظر سنجی کنن.

  ۰ ۰
 3. Green گفت:

  واقعا کارشون درسته . واقعا هنرمند اند.
  امیدوارم همیشه موفق باشند.
  هر وقت که Cgart چک می کنم تمام موهای بدن سیخ میشه. این دوماهی قدر بدونین.

  ۰ ۰