پلی‌استیشن ۴

سونی تاکنون بیش از ۴۳.۵ میلیون واحد پلی‌استیشن ۴ فروخته است

توسط کاوه جمشیدی در ۹ مرداد ۱۳۹۵ , ۱۱:۰۰

پلی‌استیشن ۴ با فروش بیش از ۴۳.۵ میلیون واحد در سراسر جهان از زمان عرضه‌اش در نوامبر ۲۰۱۳، هم‌چنان یکه‌تاز فروش در میان کنسول‌های نسل هشتمی است. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

از تاریخ ۱۲ فروردین سال جاری تا تاریخ ۱۰ تیر سال جاری، سونی موفق شده است ۳.۵ میلیون واحد پلی‌استیشن ۴ به فروش برساند. این رقم، افزایش ۰.۵ میلیون واحد در فروش را نسبت به بازه‌ی زمانی مشابه در سال گذشته نشان می‌دهد. فروش سونی نسبت به بازه‌ی زمانی مشابه در سال گذشته ۱۴.۵ درصد رشد داشته است. این رشد در میزان فروش، به لطف فروش بیشتر خود کنسول و البته بازی‌های متعدد آن به دست آمده است. در گزارش مالی سونی اشاره شده که خرید نرم‌افزار از فروشگاه PSN رشد بسیار زیادی داشته است.

سونی کماکان معتقد است که تا پایان سال مالی جاری، ۲۰ میلیون واحد پلی‌استیشن ۴ به فروش خواهد رساند. سونی انتظار دارد تا اواسط سال ۲۰۱۷ میلادی، فروش کلی این کنسول مرز ۶۰ میلیون واحد را پشت سر بگذارد. برای تحقق این هدف، پاییز ۲۰۱۶ باید یکی از پربازده‌ترین فصل‌ها برای تاریخ سونی باشد.

قابل ذکر است که ۷۸ درصد سود کمپانی سونی از بخش پلی‌استیشن تأمین می‌شود و این مسئله به خوبی اهمیت این بخش را برای سونی روشن می‌کند. انتظار می‌رود سود سونی از این بخش با عرضه‌ی کنسول جدید «پلی‌استیشن ۴ نئو » و هدست واقعیت مجازی «پلی‌استیشن وی آر» (PlayStation VR) از میزان فعلی نیز بیشتر شود.

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “سونی تاکنون بیش از ۴۳.۵ میلیون واحد پلی‌استیشن ۴ فروخته است”

  1. ExternalJackob گفت:

    اوضاع سونی طوری شده که اگر همین بخش گیمش نباشه ورشکست میشه :(

    ۱ ۰