توسط دنیای بازی در ۶ مرداد ۱۳۹۵ , ۱۴:۰۰

در ادامه مطلبی می‌خوانید متشکل از یک نقد و دو یادداشت در مورد فیلم بتمن در مقابل سوپرمن: طلوع عدالت که در دنیای بازی با مشارکت حامد محمدپور، نیما امامی و سعید زعفرانی تهیه کرده‌ایم.

غروب عدالت – حامد محمدپور

استرس خاصی از همان ابتدای فیلم در وجودم حاکم بود، از وقایعی که ممکن بود در طول فیلم رخ بدهد ترس داشتم و نگرانی کل وجودم را فرا گرفته بود، این استرس و نگرانی از زمان معرفی و اکران فیلم در من وجود داشت و دلیل آن هم چگونگی فلسفه‌ای است که قرار است این دو ابر قهرمان را به جان هم بیاندازد. از این که ممکن است یکی از طرفین قربانی شده و کشته شوند نگران نبودم فقط و فقط از فلسفه‌ای که قرار است این دو قهرمان محبوب را به جان هم بیاندازد نگران بودم، از این‌که چه دلیلی می‌تواند وجود داشته باشد تا دو ابر قهرمان به جان هم افتاده و تا سر حد مرگ با هم مبارزه کنند. استرس داشتم از این که کارگردان و فیلم‌نامه آن طور که باید مثبت عمل نکنند و اثری دور از شان و منزلت دو ابر قهرمان مذکور ارائه دهند، ابرقهرمانانی که هر دو آن‌ها در چند سال اخیر با شخصیت پردازی پخته و منسجمی روبرو شدند و مهم‌تر از آن‌ها شخصیت «بتمن» است که زیر دستان «نولان» کبیر! مرزهای شخصیت‌پردازی یک ابر قهرمان را گسترش داده و ماهیت جدیدی به فلسفه ابرقهرمانان اضافه کرده است، این استرس تا زمان رویایی «بتمن» و «سوپر من» ادامه داشت و در انتها فیلم با کوله بازی از سوالات بی‌جواب و اندوهی ناشی از استرس به پایان رسید. در قدم اول باید اشاره کنم که آقای «زک اسنایدر» (کارگردان فیلم) یکی از تاریک‌ترین اثار ابرقهرمانان در تاریخ را ساخته است و «بتمن علیه سوپرمن» بی آن که خودتان بخواهید نگرانی و غم اندوه را از همان ابتدا در وجود شما ایجاد خواهد کرد، در این که اقای اسنایدر توانسته این تاریکی را به بهترین شکل ممکن ایجاد و در فیلم تزریق کند شکی نیست اما ضرب‌آهنگ‌های مکرر و از هم گسیختگی داستانی در فیلم باعث ضربه زدن به روایت داستانی فیلم شده است.

batman-vs-superman-dawn-of-justice-movie

در گام اول شخصیت پردازی فیلم است که به هیچ وجه شخصیت‌های داخل فیلم به آثار قبلی خود حتی نزدیک هم نمی‌شوند و بتمن و سوپرمن به خوبی زیر سایه شخصیت‌پردازی نقش‌های قبلی خود قرار می‌گیرند، شاید بتوان از بازی «هنری کاول» (Henry Cavill) در نقش سوپر‌من چشم پوشی کرد اما از افت محسوس و قابل توجه بتمن جدید نسبت به بتمن نولان نمی‌توان به راحتی عبور کرد. شخصیت بتمن انعطاف‌پذیری خوبی در تغییر هنرپیشه دارد بنابراین ایرادی به بازی «بن افلک» (Ben Affleck) در نقش بتمن وجود ندارد و ایراد وارده بستر در فلسفه‌ای دارد که کارگردان و فیلمنامه به او داده است. بتمن خشن، کم تحمل و در برخی مواقع مغرور است و عجیب است که تحمل حضور شخصی مثل سوپرمن را در کنار خود ندارد و بعضا به او به چشم یک رقیب نگاه می‌کند، در واقع پاشنه آشیل فیلم دقیقا همینجا خودش را نمایان می‌کند و دلیل نزاع بین این دو ابر قهرمان واقعا ریز و بیهوده است. از سوی دیگر سوپرمن با این که نسبت به بتمن آرام‌تر و فردی با گذشت است اما دلایل او نیز برای کینه ورزیدن به بتمن پیش‌پا افتاده و ناچیز است چه بسا که سوپرمن نسبت به بتمن منطقی‌تر و حساب شده رفتار می‌کند. اتفاقی بس عجیب که اصلا در فلسفه ابرقهرمانی همچون بتمن نمی‌گنجد.

batman_v_superman_dawn_of_justice_still_8

فیلم «بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت» همچنان در زمینه شخصیت‌پردازی رنج می‌برد و از دیگر اتفاقات مهم اولین حضور شخصیت «زن شگفت انگیز» (Wonder Woman) با بازی «گل گدوت» است که به یک‌باره و بدون هیچ پیش زمینه‌ای وارد داستان فیلم می‌شود. از این که کمپانی «دی سی» سعی بر این دارد تا با معرفی زن شگفت انگیز بستر حضور او برای دیگر قسمت‌هایی با حضورش فراهم سازد اما حضور او در «بتمن علیه سوپرمن» زیاد پخته ظاهر نشده است و از طرفی مدت زمان حضور «گل گدوت» به حدی است که نمی‌توان به خوبی بر ایفای نقشش تمرکز داشت. از شخصیت‌های مهم دیگر فیلم حضور «لکس لوتر» با بازی آقای «جسی آیزنبرگ» (Jesse Eisenberg) است که از قضا نقشش را بسیار خوب و عالی بازی کرده است و یکی از نقاط قوت فیلم نیز محسوب می‌شود. آیزنبرگ نیت و هدف خود را به خوبی پیاده کرده و به زیبایی در کالبد لکس لوتر فرو رفته است. هیجان خاصی به فیلم وارد می‌کند. اما «امی آدامز» (Amy Adams) برخلاف نقشش در «مردپولادین» در اینجا فقط به عنوان کسی که شاید بتواند خلاء عاطفی کلارک یا سوپرمن را پر کند ظاهر می‌شود و به خوبی نتوانسته همانند مردپولادی در شخصیت خود فرو رفته و مهم جلوه کند. بزرگتر‌ین چالش من در فیلم‌های چند وقت اخیر بهانه‌ای است که فیلمسازان برای به جان هم انداختن ابرقهرمانان در فیلم‌های خود ایجاد می‌کنند. عدم رضایت عموم مرد و دولت‌ها از حضور ابرقهرمانان به خاطر نداشتن هیچ چهارچوب کنترلی در عملکردشان در زمان حال به یک موضوع ساده تبدیل شده است چیزی که حتی در «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» نیز شاهد آن بودیم. آیا ابرقهرمانان برای زمین و بشریت خطرناک هستند و آیا نهادی باید آنها را تحت کنترل خود نگاه دارد٬ سوالی است که برای من و شاید بسیاری شکل بگیرد که آیا همین قهرمانان نبودند که دنیا و بشریت را نجات دادند و این امر بدیهی است که در این بین هم انسان‌هایی جان خود را از دست بدهند موضوعی که برای پردازش درست و بهینه آن نیازمند یک نویسنده و فیلم‌نامه نویس ماهر به همراه یک کارگردان چیره دست است که بتواند از درون آن یک اثر ناب بیرون آورده و بیننده را قانع کن،٬ نمی‌خواهم که اثار نولان و سه‌گانه بتمن را مثال بزنم ولی باید اعتراف کرد که اقای زک اسنایدر در این امتحان خود شکست خورده و اثر ساخته شده کمبود‌هایی دار،٬ کمبودهایی از جنس فلسفه و درک مطلب که ابرقهرمانان امروزی نیازدارند تا از آنها بهره ببرند تا اثر نهایی به یک اثر شاهکار یا فوق‌العاده تبدیل شود.

comic-con-bruce-wayne.jpg.824x0_q71

اما یک سوال در کل فیلم ذهنم را مشغول کرده و هنوز جوابی برایش پیدا نکردم٬ در ابتدای فیلم «بروس وین» یا همان بتمن را میبینیم که درست در لحظات مبارزه سوپرمن با «زاد» در شهر حاضر شده و به اندک باقی مانده مردم شهر کمک می‌کند و شاهد نبرد زاد و سوپرمن است؛ سوال من این است که آیا بتمن کلا از حضور این اشخاص بر روی کره زمین و شهر مطلع نبود که دقیقا در همان لحظه حاضر شد! یا مطلع بود و حرکتی نمی‌کرد؟!

نکات مثبت

+ مبارزات و قسمت اکشن دلپذیر
+ حضور اولین بار زن شگفت‌انگیز در سینما
+ اگر دی سی بتواند باید شاهد فیلم‌های زیبایی در آینده از این کمپانی باشیم.
+ موسیقی حماسی و شنیدنی، هانس زیمر و جانکی ایکس ال فوق العاده ظاهر شدند.

نکات منفی

– وجود برخی مشکلات در فیلم‌نامه
– عدم توجه به فلسفه و پیشنه شخصیت بتمن
– سراسیمگی در معرفی زن شگفت انگیز

auto
زباله
دیدگاه
۳۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

30 Replies to “سینما: بررسی فیلم «بتمن در مقابل سوپرمن: طلوع عدالت»”

 1. تشکر میکنم از حامد محمد پور و سعید زعفرانی عزیز که زحمت این نقد رو کشیدند.
  :۱۵: :۱۵: :۱۵: :۱۵:
  برعکس خیلیا به شدت از فیلم «مردی از جنس فولاد» لذت بردم و بعد از اینکه مشخص شد زک اسنایدر این فیلم رو میسازه خیلی خوشحال شدم که قراره یه فیلم سراسر هیجان رو ببینم و لذت ببرم.
  بعد از اومدن نقدا بازم امیدوار بودم، چون همین اتفاق برای «مردی از…» هم رخداده بود و علارغم بازخوردا لذت بردم. اما فیلم دقیقا همونطوری که میخواستم شروع شد، سکانسای آغازین فیلم به علاوه موزیک دیوانه کننده هانس زیمر عالی بودن…
  ولی خب داستان خام و مبارزاتی که اصلا هیجان انگیز نبودن بعلاوه سه ساعت نشستن پای نمایشگر کلا زد داغونم کرد، تبدیلش کرد به فیلم کسالت بار.
  ولی همونطور که آقای زعفرانی گفتن نباید نقاط قوت فیلمم فراموش کرد، آیزنبرگ واقعا عالی بود و اصلا همچین انتظاری نداشتم.
  بن افلکم تمام سعیم رو کردم کریستین بیل رو به عنوان بروس وین رو فراموش و باهاش مقایسه نکنم و در پایان به این نتیجه رسیدم که میتونم فیلمای بعدی بتمن رو با حضور افلک تحمل کنم، در مجموع نقش آفرینیش قابل قبول یا بهتره بگم قابل تحمل بود.
  کلا تماشای فیلمش وقت تلف کردنه، به خصوص که الان همه به انواع و اقسام فیلما دسترسی دارنو هر چی رو که بخوان میتونن بدون کوچیکترین محدودیتی تماشا کنن.
  فقط امیدوار جوخه خودکشی و لیگ عدالت در این حد ضعیف نباشن

  ۰ ۰
 2. پارسا گفت:

  باز هم میگم دی سی فقط داره ارزش سینما رو پایین میاره! نه کمتر نه بیشتر!
  یه اثری مثل این فقط باید نابود بشه! وقتی میتونن یه سری کامیک به اون محبوبی رو اینطوری با این فیلم نامه فاجعه و بی وجود ربط بدن هرکاری از دستشون بر میاد! واقعا نامید کننده بود..

  ۰ ۰
 3. silver گفت:

  فیلم بسی بی ارزش بود!
  هرچه قدر هم خفن و مخالف با همه باشی نمیتونی دلیل کافی پیدا کنی تا طرفداری فیلم رو بکنی!
  واقعا چه جوری میشه لکس لوتر روانی با صدای لرزان و هووم گفتن های زیاد رو دوست داشت؟واندر وومن و فلش و آکوا من و بتمنی که ژنرال زاد داشت کیلو کیلو آدم میکشت و فقط تماشا میکردن ولی یهویی ظاهر شدن رو چیکار باید کرد؟
  فیلم سرگرم کننده هم نبود که بگی خوب از دیدنش لذت بردم!
  یه فیلم سه ساعتی که از مخلوط کردن سه فیلم مختلف درست شده بود و هدفی جز رقابت با مارول نداشت!
  این همه اسلوموشن و افکت های زک اسنایدری که فقط باید دید و پوکر فیس شد!
  اگر دوست دارید ببنید همچین فیلمی خوبش چه جوری میشه برید جنگ داخلی رو ببینید!
  کاملا هم با طلوع عدالت مقایسه اش کنید چون هدف این فیلم رقابت با سیویل وار بوده!
  ولی از بتمن نولان بکشید بیرون!
  با تشکر…

  ۶ ۲
 4. چقدر با متنی که آقا سعید نوشتن موافقم!
  کل طول فیلم فقط به این فکر می کردم که اگه این فیلم اینقدر ضعیفه که نمرات و نقد هاش این شکلی شدن فیلمای مارول چرا اینقدر تحویل گرفته میشن؟
  چه فرقی وجود داره واقعا؟
  کلا کی از همچین فیلمایی انتظار مفاهیم عمیق فلسفی داره؟ چهار تا صحنه اکشن میخوایم و یه موسیقی خوب که فیلم به خوبی این انتظار رو برآورده می کنه.
  شاید بزرگترین ایرادی که میشه گرفت اینه که WB تو نوبت ساخت و فیلم و انتشار اونا عجله کرد. مارول اول فیلمای تک تک قهرمانا رو اکران کرد که شخصیت پردازی شکل بگیره بعد تو اونجرز پیوند داد
  وگرنه اون طرف هم تو اونجرز شخصیت پردازی ها و ورود به داستان ها اگه به شکل مستقل بخواد بهش دیده بشه کاملا تعطیله
  اگه به شخصیت منفی ها قرار باشه نگاه کنیم تو تمام اونجرز ها هم شخصیت منفی یه چیز فرا زمینیه. در غیر این صورت باشه دقیقا کدوم موجود زمینی میتونه ده تا ابرقهرمان خر زور رو به چالش بکشه؟
  در کل جو منفی مضخرف و بی دلیلی راه افتاده ضد DC و البته تقصیر خودشونه که عجله کردن. اگه فیلمای مستقل بتمن و واندر وومن و فلش اول اکران میشدن بعد میرفتن سراغ این ایده بتمن در مقابل سوپرمن اینقدر مردم جبهه نمی گرفتن

  ۳ ۴
 5. با سلام.درود به جناب زعفرانی شاگرد عزیزم که به شدت زیبا توانست درس پس بدهد و یادداشتی پسند بنده نوشت.فیلم فیلم بدیست و هویتش را همیشه گم می کند.اما امان از گال گادات و ایمی ادامز که متد اکتینگ را به درجه ی والایی رسانده اند.

  ۳ ۲
  1. شرمنده می‌کنید استاد. :۱۴: :۱۴:

   ۰ ۲
 6. biosignal گفت:

  هر فیلم رو میتونیم به دوجنبه تقسیم کنیم : محتوا و پرداخت
  از نظر پرداخت به جز جلوهای ویژه، این فیلم فاجعه بود. کسی که فیلمهای زیادی ساخته الزاما فیلمساز برجسته ای نیست. کسی یه فیلم بالاتر از متوسط از زک اسنایدر سراغ داره؟!
  جنگ داخلی داستان خاصی نداشت اما این پرداخت خوب برادران روسو بود که فیلم رو بالا آورد.
  از نظر محتوا هم فیلم افتضاحه من در تعجبم که چطور از دل غنی ترین کتابهای کمیک تاریخ یعنی بتمن نتونستن یه فیلم نامه درست بکشن بیرون؟!
  کمیکهایی که خود استنلی اقرار کرده بیشتر شخصیت مارول رو از رو بتمن طراحی کرده.
  حالا مقایسه کنید با مارول که از کاپیتان آمریکا که در برابر بتمن جوک محسوب میشه چه داستان های حماسی و قابل باوری درمیاره!
  راستش رو بخواین با اینکه طرفدار سرسخت نولان هستم ولی به جز شماره دوم بتمن ها رو ضعیفترین فیلمهاش میدونم فقط کافیه دوباره به صحنه ی مزحک زد و خورد بتمن و بین نگاهی بندازین که شبیه جنگ بالش تو تختخوابه!
  یا اینکه اصلا به جنبه های کارآگاهی و روانشناسی بتمن توجهی نمیشه
  و بعد از اونور ببینین تیم میلر در اولین تجربه ی کارگردانیش از ددپول چه فیلمی درمیاره.
  کلا رهی که دی سی میره به ترکستانه و با اینکه در زمینه کمیک بارها قوی تر از ماروله اما در زمینه سینما افتضاح عمل کرده
  ای کاش بچسبه به مدیوم گیم که جا برای تعریف کردن داستانهای پیچیده ای مثل بتمن و سندمن و … خیلی بیشتر از سینماست

  ۲ ۰
  1. biosignal گفت:

   از اونجایی که توانایی اصلاح دیدگاه نیست
   اصلاح می کنم استن لی :11:

   ۰ ۰
 7. reza_only گفت:

  فیلمی ک برای یک بار دیدن خوبه (البته نسخه ی سه ساعتش). هرچی حرص خوردم در طول فیلم با ورود دایانا ب نبرد از یادم رفت (دقیق تر بگم، با شنیدن آهنگ تم زن شگفت انگیر).
  نسخه ی سینماییش که ناقص بود. نسخه ی طولانی ترش قدری از داغونی فیلمانه کم کرد ولی بازم زک اسنایدره دیگه. کینه ی بتمن خیلی سطحی مسخره و دعواشونم خیلی مسخره تر.
  خیلی واضحه که دی سی دوس داره زودتر خودشو به مارول برسونه و سریع میخواد همچی رو پیش ببره. روی پرده نقره ای منطقی به نظر هم نرسه براشون مهم نیست وگرنه اسنایدر رو کنار میزاشتن.

  ۰ ۰
  1. reza_only گفت:

   البته بزرگترین نکته ی منفی بعد از فیلمانه به نظرم کارگردانشه واسه همین خواستم ک جداگانه بهش اشاره کنم

   ۱ ۰
 8. A.F.A گفت:

  مردی از فولاد رو واقعا دوست داشتم.به کلیت داستانش ایراد هایی وارد بود،ولی در کل برای من تجربه لذت بخشی بود.کلا فیلمای زک اسنایدر رو حد اقل از نظر تصویری واقعا میپسندم.نگهبانان،۳۰۰،مردی از فولاد و ساکر پانج.
  زک اسنایدر مبارزه و جلوه های ویژه دوست داره و همین دو چیز رو هم در فیلماش به بهترین شکل به اجرا در میاره.بحث داستان در اثارش متفاوته.ممکنه مثل ۳۰۰ واقعا بد باشه،ممکنه مثل نگهبانان و ساکر پانچ قابل قبول باشند و یا متوسط در سطح مردی از فولاد.
  مسعله اینجاست که این اخرین کار اقای اسنایدر،برای بنده حتی صحنه های مبارزه و جلوه های ویژه اش هم جذاب نبود و داستانش ۳۰۰ رو هم در می نوردید!!
  بزرگترین ضعف فیلم،شلختگی بیش از اندازه داستانشه.این شلختگی نه تنها در روایت فیلم حضور داره،بلکه در شخصیت پردازی ها،در دیالوگا و خلاصه در هر چیزی اثری از خودش بجا گذاشته و حسابی به همه حال داده.
  اقا حامد فرمودند نگران فلسفه مبارزه این دو ابرقهرمان بودند،بجا هم بود.فیلم هم نسبتا خوب شروعش کرد.نشونه های خوبی هم داد،میشد به ادامه اش امید داشت،ولی همه رو خراب کردیه تیپا زد بهش .در یک ساعت اول ما شاهد یه فیلم متوسط هستیم که سعی داره خوب باشه.از ساعت دوم به اخر شاهد یک فاجعه…
  بنظرم بهترین توضیحی برای این فیلم،یه تیزر طولانیه!!در تیزر ما گوشه هایی از فیلم و داستانش روبه همراه بعضی از زد و خوردها(اگه داره)رو شاهد هستیم و عملا داستان و شخصیت خاصی بست پیدا نمیکنند.دقیقا همچین وضعیتی داشت این اثر.یه تیزر سه ساعته که هیچی درش بست پیدا نمیکنه و مثل یه مهد کودک شلخته و بهم ریخته است.حتی یه معلم خوب هم ندارن که اخر وقت بیاد و شلخته بازی های بچه ها رو جمع و جور بکنه.بجاش قشنگ در ۱۵ دقیقه پایانی بیننده رو بطور کامل سر کار میزارند و یه ترول فیس به چهره!!
  اسپویل
  واقعا چرا باید سوپرمن رو به اون شکل در فیلم میکشتند؟احتمالا فکر کرده اند که بیننده های فیلم بچه های ۷ ساله هستند.حالا کشتینش.براش یه ربع مراسم خطم هم برگزار کردید.بعد چرا دیگه اخر فیلم…
  واقعا فیلم بدی بود،خیلی بد بود…
  @@
  اقای زعفرانی واقعا از این فیلم لذت بردید؟ذات این فیلم ها سرگرم کنندگیه.ولی این همون رو هم نداشت.چطور تونستید باهاش سرگرم بشید؟

  ۲ ۱
  1. A.F.A گفت:

   به کامنت biosignal مراجعه کنید.اصلا چی داشت که فرد باهاش سرگرم بشه؟ :11:

   ۰ ۰
 9. Benjamin Barker گفت:

  ببنید من کلا زیاد از این کمیک ها و سوپر هیرو ها سر نمیارم. ولی وقتی فیلمو دیدم از نظر بنده تفاوتی با اونجرز نداره این فیلم. واقعا درک نکردم چرا نقداش نسبت به اون انقد منفیه

  ۳ ۵
 10. Mahdi M Qaraee گفت:

  چون به شدت از فیلمای مارول بدم میاد ازینم اصن خوشم نیومد…نه شخصیت پردازی نه هیچی…

  ۰ ۱
 11. mehranld گفت:

  این فیلمو به زور ff میشه دید. نقد که جای خود دارد

  ۰ ۲
 12. sinafeyzi گفت:

  بنده فیلم زیاد دیدم، اما در کل نظر مساعدی نسبت به آثار سینمایی که از روی کتاب های کمیک ساخته میشن ندارم، بگذریم، حالا برداشت بنده حقیر از فیلم:
  توی دنیای بازی و سینما فرنچایز داریم، که هر کدوم دنیا و قوانین خودشون رو دارن، و اگه با هم قاطی شن مسخره میشه، مثال: کریتوس رو توی یک بازی بندازن جلوی الطیر !!!! یا مکس پین بیاد و جلوی سالید اسنیک قد علم کنه! اینم داستان همین فیلم شده، سوپر من: توانایی های ماورایی داشته و دارد، بیمن: صرفا یک آدم پولدار است که تجهیزات نظامی پیشرفته در اختیار دارد،
  .
  چه فکری کردن این فیلم و ساختن؟؟ بعدشم به نمره نسبتا بالای فیلم توی imdb نگاه نکنید، گزارش شده یه سری اکانت فیک درست شده و همه به این اثر ۱۰/۱۰ دادن، برید توی سایت imdb و تعداد آرا رو به تفکیک ببینید تا متوجه عرضم بشید.

  ۰ ۲
  1. A.F.A گفت:

   عزیز دل بتمن و سوپرمن در یک دنیای واحد زندگی میکنند.در یک زمان.
   اگه کریتوس هم با سالد در یک زمان و مکان بودند،برخوردشون کمترین ایرادی نداشت.

   ۱ ۰
  2. sinafeyzi گفت:

   هم زمان بودنشون رو قبول دارم، ولی توی یک دنیا نیستند، خیر
   توی دنیای بتمن هیچ اتفاق ماورا طبیعی اتفاق نمی افتاد. ولی فیلم های سوپر من رو ببین، توی یکی از فیلم ها کره ی ماه رو جابجا کرد جناب سوپر من !!!!!

   ۲ ۱
  3. A.F.A گفت:

   عزیز با کمیکای dc اشنایی داری شما؟
   بتمن،سوپرمن،واندروومن،فانوس سبز،سایبورگ،اکوامن،شزم،فلش و کلی کلی شخصیت دیگه همگی در یک دنیا و زمان واحد زندگی میکنند.
   بتمن هم اتفاقات فراطبیعی کم نداره.مثلا چشمه جاودانگی راس الغول.زیاد نیستند،چون همونطور که بتمن یک انسان است،دشمناش هم باید در سطح خودش قرار داشته باشند.
   سوپرمن یه فرا زمینی ابر مرده،دشمناش هم باید در همین رنج قدرت ظاهر بشوند.همین تفاوتشون رو نشون میده.ولی در یک دنیای مشخص حضور دارند و در لیگ عدالت بصورت یک تیم واحد در کنار هم قرار میگیرند.

   ۰ ۰
  4. sinafeyzi گفت:

   من عذر خواهی میکنم، منظورم رو بد رسوندم، من اون بتمنی رو میگم که با سه گانه نولان جدا شد از بقیه قهرمان های کمیک های دی سی!

   ۰ ۱
  5. A.F.A گفت:

   عزیز بتمن نولان بکلی بحثش جداست.
   نولان از دنیای کمیک های بتمن اقتباسی باب میل خودش کرد که از قضا بسیار هم زیبا و خوب از اب درومد.
   ولی این بتمن،تمام و کمال بتمن کمیک ها نیست.یه بتمن نولانیه.

   ۱ ۰
 13. RYU گفت:

  بدترین ترکیب ممکن همینه
  سوپر من و بتمن و وندر ومن واقعا مضحک هستش
  یک انسان معمولی که چندان ویژگی خاصی نداره با دو ابر انسان
  که یکیش حروم زاده زئوس و دیگری هم چندان اطلاعی ندارم
  ———————-
  ایرون من حداقل دو زار پرواز میکنه و یا ثور چندان به وندر ومن و سوپرمن به لحاظ قدرت نزدیک نیست
  مقایسه اونجرز و این فیلم
  حداقل یه بالانسی تو اونجرز یا حداقل تو محصولات مارول وجود داره ولی تو بخش DC هیچ بالانسی وجود نداره
  ———————-
  چهار دادم بخاطر لوکس لوتر
  وگرنه یک هم از سرش زیاده

  ۰ ۴
  1. Bat of Gotham گفت:

   جا داره بگم این چه کامنتیه آقا؟ :)) اولن اون حروم زاده ی زئوس یه جنگجوی آمازونه :)) دومن اون یکی هم یه موجود اهل کریپتونه، یه فضایی یا بهتر بگم، یه بیگانه :دی و اینکه حد اطلاعات شما پایینه، و الا اینا لیگ عدالت با هم می چرخوندن، رفقای گرمابه و گلستان همن :))

   ۰ ۰
  2. A.F.A گفت:

   همینطوره عزیز.
   مادر داینا با زعوس اره و نتیحه میشه دایانا.
   کلا رسم قبیله امازون به این صورته که چند وقت به جند وقت بانوان این قبیله راهی دریا میشن و با دریا نوردا همخوابگی انجام میدن و اره.
   اگه بچه دختر بود که نگهش میدارند،اگرم پسر بود به یه فرد دیگه ای میسپارنش که خیلی هم سرنوشت خوبی در انتظارشون نیست.
   یجورایی تمامی امازونیا،حرام زاده اند.
   خیالت راحت

   ۰ ۰
 14. BATMAN گفت:

  تا اواسط فیلم عالی بود و احساس میکردم یه فیلم جنایی و پلیسی تماشا میکنم اما از بعدش تبدیل شد به یک فیلم تماما اکشن/ از مبارزات و تعقیب و گریز با بت موبیل هم واقعا لذت بردم/ کلا به نظر من قرار گرفتن بتمن تو همچین فضاهایی زیاد جالب در نمیاد/ شخصا دوست دارم بتمن رو یا در سبک فیلمهای برتون (هنری با فضای اکپرسیونیسمی) ببینم یا نولان (رئال، معمایی، جنایی) ببینم تا فانتزی (شوماخر) و تخیلی (اسنایدر)/ ولی در کل بخاطر حضور بتمن برای من فیلم راضی کننده ای بود/ امیدوارم لیگ عدالت بهتر از اینها باشه

  ۱ ۰
 15. pishool گفت:

  کاملا کپی از مارول حتی محیط ها و اتمسفر فیلم هم اونجرزه فیلمی سراسر اکشن بی پایان و تمام نشدنی در حد این که با سر بری تو تلویزیون اینم که چرا از این فیلم اینقدر انتقاد شد و اونجرز نقدهای مثبتی داشت دلیلش اینه همه از مارول و قهرماناش همینو توقع دارن اما جامعه هدف بتمن و…تفکرشون چیز دیگه ایه اونا یه درام حماسی با پبچیدگی داستانی زیاد و قهرمان و ابر قهرمان با داستان زندگی پر پیچ و خم و طولانیو….درواقع کمیک های دی سی این ویژگی رو داره در مورد بتمن نولان هم به نظر من ایرادی نداره که به کامیکش وابسته نیست چون در واقع کامیکها وحی منزل نیستن بجاش اثر نولان یه اقتباس بود با همون ویژگی های مورد انتظار طرفداران بتمن که نه تنها به شخصیت ضربه نزد بلکه محبوبیتش رو بسیار بیشترم کرد

  ۰ ۰
 16. Bat of Gotham گفت:

  خب به نظرم هر سه مطلبی که در مورد فیلم نوشتین بد بود :)) کاملن بد بود :))
  ضعف اول، انتخاب بازیگره… که دی سی به طور کلی ازش رنج می بره. از گل گدوت و بن افلک بگیر، تا همین فیلم سوئساید اسکواد که داره می آد و یکی از بدترین انتخاباش، خوشگل خانوم رابی که هارلی کوئین رو بازی می کنه :دی

  ضعف بعدی و به نظرم بدترین ضعف این فیلم، زک اسنایدره :)) صرفن یه یادآوری کنم. واچمن رو دیدین؟ واچمن خیلی غنیه. خیلی پتانسیله. خیلی چیز محشریه… و فقط زک اسنایدر قابلیت گند زدن به همچین چیزی رو داشت. حالا بتمن وی سوپرمن؟ قضیه اینجوریه که به نظرم زک اسنایدر انیمیشن دارک نایت ریترنز رو دیده (و یحتمل کمیک فرانک میلر رو هم نخونده) و بعد گفته که مثلن فلان و بیسار و اینجوری کنیم شبیه اون شه. بعد واندروومن رو هم اضافه کردن که بپره عقب و جلو. به نظرم اگه جا داشت، از گرین ارو و مارشن من هانتر و شزم و هر کرکتر دیگه ای که می تونست اجازه اش رو بگیره هم استفاده می کرد :/ عملن اسنایدر نشون داد شعور فیلمسازی نداره.
  و بعد بر می گردیم به مرگ سوپرمن. دقیقن یارو، بدون هیچ خلاقیتی، از قضیه ی مرگ سوپرمن به دست دوومزدی توی سال ۱۹۹۶ کپی کرده. یه کم انگولک هم کرده البته :دی یه کمی فرق داره :دی
  و لکس لوثر. فقط می تونم پوکرفیس شم. بذارین یه دید کلی به لکس لوثری که توی یونیورس کمیک دی سی هس بندازیم. یارو نابغه اس. نفرتی که از سوپرمن داره، بیشترین شباهت رو به نفرت بتمن از سوپرمن داره: پارانویا. علی رغم چیزی که بدبخت آیزنبرگ مجبور شد نشون بده، لوثر تعادل روانی داره :)) یارو حتی یه دوره ای رئیس جمهور آمریکا یم شه :)) شما می تونی این لوثری که آیزنبرگ نشون داد رو رئیس جمهور تصور کنی؟ :)) دقیقن یه اشتباه بزرگ بود. لوثر از بهترین ویلن های تاریخه، و پرداختش اینجوری می شه… یه فاجعه. بازم می گم، جسی آیزنبرگ عالی بازی کرد، فقط نقش اشتباهی رو بازی کرده :)) اینی که ما دیدیم، لکس لوثر نیست. بیشتر شبیه یه نرد دیوانه اس که تحت تاثیر جوکر هیث لجره :))

  حیف هانس زیمر که برای همچین فیلمی موزیک ساخت :))

  +ضمن اینکه انقد نولان رو شاخ نکنین :)) این نولان نبود که بتمن ساخت، بتمن بود که باعث شد نولان برگرده به بازی :)) من خودم نولان رو دوست دارم، ولی الکی بزرگش نکنین :)) فجایع بزرگی هم توی تریلوژی بتمنش اتفاق افتادن که نمی دونم چرا بهش توجه نمی کنین :))

  ۲ ۱
  1. biosignal گفت:

   باهات موافقم اما نمیدونم چرا اینقدر به این جوخه انتحاری امیدوارم ;)

   ۱ ۰
  2. Bat of Gotham گفت:

   اوهوم… سوئساید اسکواد از انتخاب بد بازیگر رنج می بره… ولی کارگردانش زک اسنایدر نیست :)) و فلش هم توش شرکت می کنه. بگی نگی امیدوارکننده تره…

   ۰ ۰