ده برتر | بزرگترین ضد حال‌های یک گیمر

توسط سید احمد شاهرخی در ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ , ۱۷:۴۰

از دیرباز تا کنون همیشه ما گیمرهای ایرانی با مشکلات زیادی سر و کله می‌زده‌ایم تا به مقصود مورد نظر خود یعنی انجام بازی‌های ویدئویی برسیم و همواره در هر بازه‌ای از زندگی خود با مشکلات خاص آن زمان روبرو هستیم و بنده تصمیم گرفتم به عنوان آخرین ده برتر خود در سایت دنیای بازی این مسئله را موضوع ده برتر کنم. این شما و این هم لیست آخرین ده برتر بنده:

۱۰- انحصاری بودن بازی مورد علاقه

همه‌ی ما رایانه‌ی شخصی یا یک کنسول برای بازی کردن در اختیار داریم و هنگامی که از یک بازی بزرگ که برای کنسول ما نیست رونمایی می‌شود احساس بدی به ما دست می‌دهد. این مسئله همواره برای گیمرها سخت بوده است و حتی همیشه گیمرها پز بازی‌های انحصاری کنسول خود را به بقیه‌ی کنسول‌ها می‌داده‌اند ولی چند وقتی است که انحصاری‌های PS4 وضعیت بهتری دارند و حسادت بقیه‌ی گیمرها را در می‌آورند و این در حالی است که بیشتر بازی‌های انحصاری XBOX One برای رایانه‌های شخصی هم منتشر می‌شوند و دیگر می‌توان گفت عطش رقابت در این زمینه خوابیده است. ولی مطمئنا برای گیمر رایانه‌ی شخصی‌ای که نمی‌تواند آنچارتد بازی کند این مانع یکی از بزرگترین ضدحال‌ها محسوب می‌شود.

۹- مشکلات نصب و کرک

اگر شما هم به مانند من در یک شهرستان زندگی می‌کنید حتما در سال‌های نه چندان دور به یاد دارید که بازی‌های جدید زمانی به شهرستان ما می‌آمد که دیگر تهرانی‌ها بازی را تمام کرده بودند و حتی در استدیوی سازنده‌ی آن بازی، ساخت بازی بعدی خود را هم تمام کرده بود و چون آن زمان امکان دانلود باز نبود مجبور به خرید بازی از مغازه‌های کوچک شهرستان خود بودیم. همه‌ی این سختی‌ها را در نظر بگیرید و بدانید که سخت‌تر از همه‌ی این‌ها زمانی بود که بازی را از این مغازه‌ها می‌خریدید و زمان نصب با خطا مواجه می‌شد یا گاهی اوقات کرک به درستی نصب نمی‌شد و دچار مشکل می‌شد. گاهی اوقات هم بازی نصب می‌شد و کرک هم اجرا می‌شد ولی این کرک باعث افت کیفیت بازی می‌شد.

در آن زمان تقریبا به ضدحال عادت کرده بودیم. این مشکلات هنوز هم کم و بیش وجود دارند و گاهی به نحوی دیگر خود را نشان می‌دهند و شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که ۵۰ یا ۶۰ گیگابایت دانلود می‌کنید و بازی نصب نشود!

۸- پایین بودن سرعت اینترنت

امروزه و در بازی‌های جدید همانطور که می‌دانید بیشتر بازی‌های ویدئویی بخش‌های چندنفره‌ی آنلاین دارند که جز لذت‌بخش‌ترین تجربه‌های بازی‌های ویدئویی به حساب می‌آیند و البته برخی از بازی‌ها هم بازی‌های صرفا آنلاین هستند که برای بازی کردن باید آنلاین باشید. هنگامی که اینترنت شما با مشکلات کوچک و بزرگ روبرو باشد نمی‌توانید این بازی‌ها را تجربه کنید که قطعا ضدحال بزرگی برای ما گیمرهاست.

۷- یک دوست برای بازی کواپ

بیشترین لذت بسیاری از بازی‌های ویدئویی کو-آپ بودن آن‌هاست و اگر کسی همراه شما نباشد تا آن‌ها را همراه هم بازی کنید از لذت بازی بسیار کاسته می‌شود. حتما خیلی از شما هم با من موافقید که اگر در میان تمامی دوستان شما هیچ کدام فیفا بازی نکنند و بلد نباشند برای شما که عاشق فیفا هستید چه درد بزگی خواهد بود.

۶- داداش و دعوا سر نوبت بازی

این مورد یکی از ضدحال‌ترین مشکلات ما گیمرها بوده است. هنگامی که شما در خانه‌ی خود به همراه برادرتان از یک کنسول استفاده می‌کنید قطعا برای نوبت بازی کردن با مصائب زیادی روبرو هستیم. ضد حال زمانی به اوج خود می‌رسد که یک بازی جدید تهیه کنید و هیچ کدام نمی‌توانید برای تجربه کردن آن صبر کنید. اگر شما تک فرزند هستید و این مورد را خیلی مشکل بزرگی نمی‌دانید کافی است که اعلام کنم بنده سه برادر بزرگ‌تر از خود دارم و تصور بقیه‌ی ماجرا را به عهده‌ی خودتان می‌گذارم.

۵- پول نداشتن

پول نداشتن طیف وسیعی از گیمرها را دچار مشکل می‌کند. این مشکل از افرادی که وضع مالی ضعیف‌تری دارند به این صورت آغاز می‌شود که گاهی شما پول ندارید یک بازی را هم تهیه کنید گاهی پول  خرید کنسول را ندارید برای کسانی که رایانه‌ی شخصی دارند گاهی شما نیاز به ارتقای سیستم دارید ولی نمی‌توانید از عهده‌ی مخارج بربیایید و یا حتی بعضی‌ها شاید واقعیت مجازی یا وسایل دیگری بخواهند که نتوانند تهیه کنند و تمام این‌ها سختی‌های بی‌پولی هستند که یکی از بزرگترین موانع برای بازی کردن هستند.

۴- درس

از وقتی که به کلاس اول ابتدایی پای می‌گذاریم مقوله‌ی درس خواندن همراه ما است و این مقوله در واقع برای خیلی از ما متضاد بازی کردن بوده است و سختی اوضاع زمانی بالا می‌گیرد که شما در ایام امتحانات هستید و دقیقا در همین زمان بازی‌هایی که مدت‌هاست منتظر آن‌ها هستید منتشر می‌شوند و دست شما از بازی کردن آن‌ها کوتاه می‌ماند. معمولا در این زمان شما نه درس می‌خوانید و نه می‌توانید بازی کنید و تنها این فکر شماست که مشغول است و زمان سختی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

۳- والدین

این مورد یکی از دردهای مشترک بین تمامی گیمرهاست و از ویژگی‌های این رتبه بازه‌ی زمانی طولانی‌ای است که گریبان‌گیر ما می‌شود و از کودکی همواره خانواده و پدر و مادر جز بزرگترین موانع بر سر راه بازی کردن بازی‌های ویدئویی بوده‌اند. البته این گزینه وابسته به طرز برخورد والدین شما می‌تواند بسیار سخت و یا برای بعضی از افراد هم شرایط نه چندان سخت باشد ولی نکته‌ای که حتمی است برخی از والدین آنقدر به فرزندان خود سخت می‌گیرند که بازی کردن برای آن شخص عذاب‌آور خواهد بود.

مشکل اینجاست که اغلب اوقات با والدینی طرف هستیم که که خیلی با دنیای بازی‌های ویدئویی آشنا نیستند و بدون آنکه برای آن‌ها توضیح بدهیم و آن‌ها را با این دنیا آشنا کنیم نمی‌توانیم نحوه‌ی درست مراقبت از فرزندانشان را در این دنیا به آن‌ها آموزش دهیم و در واقع اغلب خانواده و گیمر نمی‌توانند به درک یکسانی در مورد دنیای بازی‌های ویدئویی برسند و برای همین همیشه با هم به مشکل برمی‌خورند. به این صورت است که خانواده‌ای که لذت مواجهه با باس فایت را نمی‌دانند خودشان برای گیمر به یکی از بزرگترین باس فایت‌ها تبدیل می‌شوند.

۲- ازدواج

ازدواج یکی از بزرگترین ترس‌های یک گیمر است. تعداد زیادی از افراد را به شخصه دیده‌ام که بعد از ازدواج چهار گوشه‌ی کنسول را بوسیده‌اند و از دنیای بازی‌های ویدئویی بازنشسته شده‌اند. البته به نظره بنده ازدواج به مانند سکه‌ای می‌ماند که یک روی آن بدبختی است و یک روی آن شاید بزرگترین آرزوی خوره‌های بازی‌های ویدئویی مثل ماست و این آرزو چیزی نیست بجز اینکه همسر شما هم یک گیمر باشد. تصور اینکه همسر شما به جای اینکه مانع و ضدحالی برای بازی کردن باشد در کنار شما باشد و بازی‌ها  را کو-آپ با هم بازی کنید شاید آرزوی همه‌ی ما باشد.

۱- سربازی

در عین حالی که سربازی امری است مقدس که برای تک تک ما وظیفه‌ای است که باید آن را ادا کنیم سربازی می‌تواند بزرگترین ضد حال برای یک گیمر باشد که قرار است بر خلاف میلش یک مدتی را به دور از دنیای بازی‌های ویدئویی بماند و هنگامی که شما از سربازی برخواهید گشت انگار یک در عصر سنگ زندگی می‌کرده‌اید و همه چیز عوض شده است. هنگامی که از سربازی برمی‌گردید بازی‌هایی که شما منتظرش بودید دیگر به خاطرات گیمرها تبدیل شده‌اند و حتی دو قسمت بعدی آن‌ها هم ساخته شده‌اند. وقتی که بازمی‌گردید دیگر شما استاد بزرگ فیفا نیستید و تازه باید فیفای جدید را از ابتدا یاد بگیرید.

در این گزینه از ده برتر اعلام می‌دارم که بنده سید احمد شاهرخی در تاریخ یک تیر به خدمت مقدس سربازی اعزام می‌شوم.

خداحافظی

همانطور که در گزینه‌ی سربازی اعلام کردم یکم تیر ماه به سربازی اعزام می‌شوم و دیگر نمی‌توانم در وبسایت دنیای بازی فعالیت داشته باشم و در واقع این مقاله آخرین مقاله بنده برای وبسایت دنیای بازی بود. بنده از آذر ماه سال گذشته تا به امروز به عنوان یکی از نویسندگان این وبسایت در خدمت شما بودم و اوقات بسیار خوبی را در این مدت همراه شما سپری کردم و دوستان زیادی در تحریریه و همچنین کاربران سایت پیدا کردم که بخاطر این مسئله شکرگزار هستم. همچنین از سردبیرها به خاطر مشکلات ده برتر از جمله دیر رسیدن مقاله و کم بودن کیفیت عذرخواهی می‌کنم که بعضی وقت‌ها حرصشان را در ‌می‌آوردم. همچنین از همه‌ی شما کاربران عزیز که در این مدت با دادن رتبه‌های پایین به بازی‌هایی که دوست داشتید شما را آزرده خاطر کردم طلب بخشش می‌کنم. همچنین از آقای فخار و زعفرانی که فرصت نویسنده بودن در سایت را به من دادند سپاس گزاری می‌کنم. و آخرین نکته این که بنده کارم به عنوان نویسنده در وبسایت دنیای بازی تمام شده است ولی امیدوارم به عنوان سازنده‌ی بازی‌های ویدئویی به جایی برسم که این وبسایت دوست داشتنی در آن حوزه از بنده در وبسایت نام ببرد.

دیدگاه
۸۸ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

88 Replies to “ده برتر | بزرگترین ضد حال‌های یک گیمر”

 1. maxinquaye گفت:

  “در عین حالی که سربازی امری است مقدس که برای تک تک ما وظیفه‌ای است که باید آن را ادا کنیم” :|
  عذر میخوام ولی خودتون حرف خودتون رو قبول دارید؟
  یا صرفا بخاطر عده ای خاص دارید این حرفو میرنید. حروم شدن دو سال از عمر یه نفر چطور میتونه مقدس باشه؟

  ۳۱ ۲
  1. RYU گفت:

   عده ای خاص
   دو سال عمرت برای هیچ باید بگذاری

   ۱۳ ۲
  2. maxinquaye گفت:

   من که همین الانش هم علاوه بر درس های ارشد و پروژه ام چندتا کار کوچیک هم انجام میدم، پیدا کردن وقت خالی برای بازی کردن آرزوئه.
   از طرف دیگه برای من که به خاطر سربازی نمیتونم چندتا از موقعیت های کاری خیلی خوبی که دارم رو استفاده کنم و هزینه زیادی هم باید برای اپلای احتمالیم بدم، این حرف به شدت مسخره است.
   حتی با وجود اینکه به نویسنده احترام زیادی میذارم. به نظرم این حرفش اونقدری احمقانه است که حتی سفارشی بودنش هم توجیه مناسبی نیست.

   ۵ ۲
  3. چند نکته باید بگم در اینجا . یکی اینکه سربازی به نظره من مقدس نیست. البته سو تفاهم نشه به نظره من فقط اون ۸ سال جنگ مقدس بود. دلیل من برای اینکه میگم سربازی مقدس نیست به دلیل زوری بودنش هست وگرنه اگه کسی به دلخواه به سیستم نظامی علاقه داشته باشه و صرفا برای دفاع از خاکش داوطلب بشه چرا اون هم میتونه مقدس باشه.
   سربازی هم برای من دو سال طول نمیکشه و من پارسال شهریور لیسانس گرفتم و امسال تازه نوبت سربازیم شده و در واقع سربازی برای من سه سال طول میکشه.
   به نظره من برای نیروهای نظامی باید اینقدر امکانات بذارن و اینقدر پول بهشون بدن که جوون ها خودشون برن داوطلبانه اونجا استخدام بشن مثله همه ی کشورای دیگه. ولی اینکه به زور بهترین سال های زندگی یه جوون رو تباه کنن هیچیش مقدس نیست

   ۸ ۱
  4. Prince Vergil2 گفت:

   اول امیدوارم بعد از سربازی بازم بیاید دیبازی و اگه شد مقاله بنویسید.
   درباره سربازی هم چند نکته واجب بگم.
   خداوند چند کار را برای مسلمونها واجب کرد اما سربازی جزشون نیست و نبودبلکه یک مشت ادمهای قدرت طلب و زورگو این کار را اجباری و در اصل زوری کردن.
   اگر بگن سربازی یک نوع جهاد لازمه بگم نه.جهاد زمانی واجبه که مثلا برای دفاع از وطن باشه مثل هشت سال جنگ.صد در صدم اجباری نیست.
   فکر اینکه ادم دو سال از عمر کمشو صرف نگه داشتن یک تفنگ و نرمش های تخمکی و دیدبانی و…بکنه واقعا حال بهم زنه.نه یک حقوقی بهت میدن نه یک چیز مفیدی یاد میدن نه یک اختیاری بهت میدن و نه های دیگر.این دو سال بدترین سالها اکثریت مردم بود و هست و خواهد بود.
   این که میگن بری سربازی مرد میشی یک دروغ بزرگ.اکثریت کسای که دیدم بیشتر بدتر شدن تا بهتر.
   همه جا داد میزنن حقوق مرد و زن باس یکی باشه که بیشترم شده.اما کیه که بگه باشه اگر خیلی مردید برید سربازی.دی حالا سربازی نشد برید دو سال پرستاری کنید.خخ نمدونم باورتون میشه اما بیشترین دانشجوی مونث جهان رو ایران داره در قیاس با مردها
   بزگترین اشتباهشون اینه که ادم هیچ انگیزه ای برای رفتن نداره.اگر سربازی یکسال کنن(توی دو سال ادم میتونه قهرمان المپیک بشه)و هر کسی را منطقه خودش بفرستن ک,حالاحقوقم پیش کش و مزایا دیگه تازه میشد یک چیزی.
   و……غیره
   اولا متاسفم که دارید به این سفر دو ساله.
   امیدوارم جای خوب و نزدیکی منتقل شوید
   با تشکر

   ۰ ۳
  5. aliya گفت:

   قهرمان المپیک رو خوب اومدی :lol: ;)

   ۰ ۰
  6. bat گفت:

   آقا دو سال هم اکنون کم شده؛ اگه مث من تو یه المپیاد شرکت بکنی ۱ سال از گیمر حرفه ای بودن خداحافظی می کنی ولکن ۲ سال سربازی میشه ۳ ماه که اونم فقط آموزشیه که اگه بسیجی باشی آموزشی رو هم لازم نیس بری ;)
   :pc: :steam:

   ۱ ۲
  7. bat گفت:

   آقا دو سال هم اکنون کم شده؛ اگه مث من تو یه المپیاد شرکت بکنی ۱ سال از گیمر حرفه ای بودن خداحافظی می کنی ولکن ۲ سال سربازی میشه ۳ ماه که اونم فقط آموزشیه که اگه بسیجی باشی آموزشی رو هم لازم نیس بری ;) ;)

   ۱ ۱
  8. bat گفت:

   آقا چطوره اصن باهم یه گیم بسازیم از سربازی با یه گیم پلی دوساله بعدشم تو E3 معرفیش کنیم و تو :steam: بزاریم واسه فروش؟
   مطمعنم که فروششم خوب میشه! :۲۴:

   ۲ ۰
  9. bat گفت:

   شرمنده نمی دونستم ارور ۵۰۲ اینطوری می کنه

   ۱ ۰
  10. MetallicA گفت:

   خب خب سربازی اجباری باشه جنگ هم تحمیلی بود. :)

   ۲ ۰
  11. aliya گفت:

   عده ای خاص !!!
   مثل اینکه بیش از حد هیتمن بازی کردی، تئوری توطئه میدی :11: :lol:

   ۰ ۲
 2. RYU گفت:

  بعد از سربازی دوره حساسی سپری میکنی
  کار و سرو سامان دادن به زندگی
  ۹۹.۹ درصد گیمر های ایرانی پس از این دوره سمت دنیای گیم
  آفتابی نمیشوند
  گیم پد حسرتی میشه که خیلی هاشون با خودشون به گور میبرند
  کیبورد و موس و زل زدن به مانیتور حسرتی میشه که به گور میبرند
  در نهایت بازی کردن براشون حسرت میشه دنیای گیم حسرت میشه
  خیلی خیلی تعداد کمی هستند که پس از این دوره می توانند
  با دنیای گیم باشند منتهی باید قید سروسامان دادن خودشون بزنند
  یا یک در میلیون یه خانم گیمر نصیبشون بشه تا بازگردند به آغوش گیم
  بعد از چند بار تجدید فراش هنوز مورد گیمر یافت نکردم :11:
  :۲۶:
  آقا خدا بیامرزدت
  امیدوارم علاوه بر دوران آموزشی ) اون سه ماه ) یه شیش ماه هم دوره تخصصی مثل تکاوری دریایی بگذرونی وسط خلیج فارس ولت کنند برگردی یگانت
  در کل موفق باشی :13:

  ۴ ۰
  1. maxinquaye گفت:

   سعید آقا مورد گیمر پیدا مشه، ما تو کارشناسی کم نداشتیم
   حداقل تو دانشگاه های دولتی تهران دختر گیمر خیلی نایاب نیست :-)

   ۲ ۲
  2. ممنونم سعید خان ولی همون آموزشی بسه دیگه بقیش لازم نیست. :۱۸: :۱۸:
   در مورد این جملتون هم:
   “خانم گیمر نصیبشون بشه تا بازگردند به آغوش گیم
   بعد از چند بار تجدید فراش هنوز مورد گیمر یافت نکردم”
   گفت یافت می نشود گشته ایم ما
   گفتم آنچه یافت می نشود، آنم آرزوست :۱۵: :۱۵: :۱۵:

   ۲ ۱
  3. aliya گفت:

   لامصب سربازی آدمو شاعر هم میکنه :lol: ;)

   ۰ ۲
 3. MSM گفت:

  هر کجا هستی در پناه خداباشی :-)

  ۳ ۱
  1. ممنونم برادر ;) ;)
   شادیاتون جبران کنم ایشالا :۲۴:

   ۱ ۲
 4. PrinCe S گفت:

  اشکم در اومد آقای شاهرخی :'(

  ایشالا موفق باشی همیشه :۱۵:

  ممنون بابت دهِ برترت :۲۴: :۱۵:

  ایشالا برمیگردی و S.A.S Productions رو افتتاح میکنی :۲۴: :۱۴: :۱۵: :۱۵:

  ۱ ۰
  1. چاکرم عزیز :D
   میدونی از کجا گریم میگیره؟
   از اینکه الان E3 داره برگزار میشه و با دیدن کنفرانس ها عطش بازی کردن بالا میره بعد توی این شرایط باید پا شم برم سربازی. :17:
   “”ایشالا برمیگردی و S.A.S Productions رو افتتاح میکنی””
   اولا مخفف اسم من sasha میشه دوما ترجیحا اسم استدیو رو میذاریم برادران King Face به جز ممد :27: :۲۴:

   ۳ ۰
  2. aliya گفت:

   چون میگذرد غمی نیست….تو تنها کسی نیستی که این دوره رو میگذرونی،… مثل چشم به هم زدن تموم میشه ، سعی کن دوستای خوبی پیدا کنی و وقتتو با اونا بگذرونی…یه روزی میای تو این صفحه و به حرفایی که اینجا زدی میخندی… ;)

   ۰ ۰
 5. Meysam.B گفت:

  یه موقع همین سربازی میشه یکی از بزرگترین خاطراتت البته اگه چارتا رفیق خوب داشته باشی که بعداز سربازیم باهاشون در ارتباط باشی،
  تازه مثه خودم بد شانسی تو رمضون ساعت سه بیدارت میکنن :'(

  ۰ ۱
  1. آره خوش میگذره اتفاقا افتادم یه جای خوش آب و هوا حداقل واسه تابستون خیلی خوبه.
   یا ابالفضل. من کلا تا ساعت ۲ ظهر میخابم که بتونم روزه بگیریم اگه زود از خاب بیدار شم دیگ روزه چطور بگیرم!!! :۲۱: :'(

   ۱ ۰
  2. SNOWMAN گفت:

   کجا افتادی؟
   خارک؟؟؟ :۲۵: :۲۵: :۲۵: :۲۵:

   ۰ ۰
  3. نه. افتادم کرمانشاه :۱۵: :۱۵:

   ۰ ۰
 6. KILLZONE4 گفت:

  بدترینش گزینه۳

  ۰ ۰
 7. masiha20 گفت:

  آقای شاهرخی ایشالا در تمام مراحل زندگیتون موفق باشید.در ضمن بابت تمام زحماتی که برای سایت کشیدید ازتون تشکر میکنم.

  ۰ ۰
  1. ممنون از لطفتون. اگه کاری کردم وظیفه بوده. :13:
   شما هم موفق باشید :*:

   ۰ ۰
 8. keyvan ahmady گفت:

  با خداحافظی! سلام راستش یکی از بهترین پست های سایت دنیای بازی همین ۱۰ برتر بود درسته بعضیاش به نظر من چرت بود اما خب در کل جالب بود ببخشید نمیتونم در مورد دیگر مقاله هاتون هم نظر بدم چون به نویسنده زیاد دقت نمیکنم به هر حال اولا فکر کردن اینکه یک گیمر بره سربازی خودش :۲۶: اما انشاا… سربازی با خوبی و خوشی میگذرونی و روزی میرسه بازی هات تو E3 نمایش داده میشن من که خوش حال شدم از بودنت و ناراحت شدم از رفتنت خب دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه بگم اما این ۱۰ برتر واقعا حرف دل خیلیا بود از جمله شما. خدافظ گیمر هرجا هستی خوش باشی به هرچی خواستی برسی و هروقت خواستی مرخٌی بگیری ! BB

  ۰ ۰
  1. keyvan ahmady گفت:

   ویرایشم که نمیشه منظورم مرخصی بود. :۲۶:

   ۰ ۰
  2. ممنونم اقا کیوان من هم از اینکه دیگه در خدمت در وبسایت نویسنده نیستم ناراحتم و از بودن باهاتون لذت بردم و انصافا گیمرهای خیلی با فهم شعوری داره کاربرهای دیبازی که وقتی قرار کسی برای شما نویسندگی کنه باید خیلی تلاش کنه تا مطلبش جا بیفته چون شعور شما کاربرهای این سایت بالاست و کوچکترین اشکال رو در مقالات به راحتی میبینید.
   البته هر هفته چند نفر شاکی بودن از ده برتر ولی هر چی زور زدم یکی از کاربرها از همه ی ده برتر ها نا راضی بود که برام جالب بود که هیچوقت نتونستم نظر مثبت سعید میرابی Mondo رو جلب کنم :16: :11:
   ایشالا توی E3 سال ۲۰۲۰ منتظر بنده باشید :*: :۲۴: :13:

   ۰ ۰
 9. SHoeib گفت:

  اقای شاهرخی دو سال بعد دنیا به اخر نمیرسه و دوباره شما رو خواهیم دید
  برای همه مطالب متفاوت و جذابی که نوشتید تشکر میکنم

  ۰ ۰
  1. ممنونم شعیب جان.
   مشکل این نیست که دو سال دیگه دنیا به آخر نمیرسه مهم اینه که برای من دو سال دیگه هم مثل همین امروزم خواهم بود و شاید کمی پایینتر از این حدم که مشکل همینه.

   ۰ ۰
 10. caner 2 گفت:

  موفق باشی سید جان :۱۵: فقط دو سال نیستی انشاالله پر قدرت برگردی

  ۰ ۰
  1. چاکرم ;)
   اگر فرض کنیم من الان کرم باشم و توی این دو سال پیله کنم میشه گفت قویتر برمیگردم :۱۲: :۱۴:

   ۱ ۰
  2. caner 2 گفت:

   تشبیه خوبی نبود :lol:

   ۱ ۰
 11. Meraj Fathi گفت:

  ممنون بابت لیست
  یک چیزی که برای من چند دفه اتفاق افتاد و بدجور بهم ضدحال زد مربوط به پاک شدن سیوهای بازی و از دست رفتن اچیومنتها هستش (واویلا!) ایکس باکس قبلیم زمان ۳۶۰ که سه چراغه شد مجبور شدم یک مدل جدید بگیرم کلی از گیمراسکورهایی که گرفته بودم به باد فنا رفت کسی هم که حوصله نداره اون همه رو از اول بره
  یک دفه زمانی هم که پلی استیشن مموری کارت داشت نمیدونم چی شد الکی الکی سیوام پاک شد برای بعضی از بازی هاشم واقعا وقت گذاشته بودم که خیلی حالم گرفته شد
  نکته ی دیگه که شاید برای بعضی دوستان اتفاق افتاده باشه قطع شدن اینترنت در حین انلاین بازی کردنه (خخخخ) که زحمات بازیباز رو به فنا میده
  دیگه بیشتر از این دوس ندارم بگم گفتنش حسرت داره!

  ۳ ۰
  1. aliya گفت:

   داداش آینده بدی رو برای رمزی تصور میکنم :11: ;) :lol: :25:

   ۰ ۰
  2. Meraj Fathi گفت:

   :lol: :lol:

   ۰ ۰
 12. gamer girl گفت:

  وای آقای شاهرخی
  مقاله هایی که در سایت گذاشتید واقعا فوق العاده بود
  امیدوارم هرجا هستید موفق باشید

  مورد ۹ از نظر من بدترینه چون یاد دوران پی سی گیمرم میافتم که سر نصب بازی ها چه عذابی کشیدم

  ۰ ۰
  1. ممنونم. :۱۴:
   چشاتون فوق العاده میبینه :D
   شما هم موفق باشید در تمام مراحل زندگیتون.
   خوبی شما نسبت به ما اینه که مشکل گزینه های ۱ و ۲ رو به هیچ وجه ندارید :۱۲:

   ۰ ۰
  2. gamer girl گفت:

   ممنون لطف دارید
   وای راست میگید خدا رحم کرد :D

   ۰ ۰
 13. عامل ۰ و بدترین یه سری cyka blyat روس اشغال نوب سگ که میرینن به گیم … :l

  ۰ ۰
  1. TilIt'sGone' گفت:

   منم تیتر رو خوندم انتظار داشتم “پلیرهای روس” یکی از جایگاه ها رو به خودش اختصاص بده… :11: :۱۲:

   ۰ ۰
 14. silver گفت:

  بسیار مقدس است که ۲ سال از بهترین سال های زندگی ما برای هیچ و پوچ تلف بشه و در آخر با عبارت مزخرف مرد میشی سر کنیم! :-)
  به هر حال گیمری هم داره مثل خیلی چیزای دیگه میشه واسه ازما بهترون و ما باید(مثل خیلی چیزای دیگه)فقط نظاره گر باشیم!

  ۲ ۰
  1. گویا شما هم دل پری دارید :(

   ۰ ۰
  2. silver گفت:

   خنده تلخ من از گریه غم انگیز تر است… :(

   ۰ ۰
 15. johnny cage گفت:

  بدترین مورد والدین هستن :11: :11:
  که بازی رو برا بچه ها میدونن و بازی سونیک سگا با بازی gta v براشون سرو ته یه کرباسن تمام بدبختیتو از افت تحصیلی تا کم خوابی رو نشستن پشت :pc: میدونن و حاضرن هرکاری بکنن که از بازی دست برداری و فکر میکنن تفریح باید حتما حتما اون چیزی که اونا فک میکنن باشه

  ۱ ۰
 16. KingAmir گفت:

  خدافظ :دی
  تو همه مراحل زندگیتون موفق باشید ;) :(

  ۰ ۰
  1. ممنون امیرخان :-)
   شما هم موفق و پیروز باشید :*: :*:

   ۰ ۰
 17. Benjamin Barker گفت:

  موفق باشی دوست عزیز. امید وارم گیمر بمونی.
  این داداش داشتن بد دردیه ولی اگه باهاش را بیاید بعد یه مدت که وضع خوب شد شاید درست حتی شاید بشینید کو اپ بازی کنید.
  والیدنم غرغراشون تا یه سنیه بعد از یه مدت ولتون میکنن
  بقیه مواردم میگزره مشکل نتو بیپولیه که همیشه باهاته

  ۰ ۰
  1. ممنونم از شما و حتمن گیمر خاهم ماند ;)
   من به همراه دوتا از داداشام کال او دیوتی بازی میکردیم. تا موقعی که نمرده بودی نوبتت بود برای همینم داداشم همش سنگر میگرفت و نمیمرد و همراهانش بیشتر ادم میکشتن و هیچوقت نوبت من نمیشد :16: :'(

   ۰ ۰
 18. uchiha madara گفت:

  من هم هفته آینده اعزامم.کلا ضد حالیه.البته اون مورد بی پولی بدترین دردسر خیلی از گیمر های ایرانیه.قیمت بازی و کنسول بازی هم که سر به فلک میکشه. :۱۲: :۱۲: :۱۲: :۱۲: :(

  ۱ ۰
  1. پس با همدیگه اعزامیم :۲۴:
   شما که اونجا راحتی با شارینگان دو تا گنجوتسو بزنی سربازیت تموم شده و برگشتی ولی ما چی؟ :۲۴: :۱۲:

   ۰ ۰
  2. uchiha madara گفت:

   یه کاگه بونشین درست میکنم به جای خودم میفرستم :۲۴: :۲۴: :۲۴: :۲۴: :۲۵: :۲۵: :۲۵:

   ۰ ۰
 19. Very Big Daddy گفت:

  ایشالا موفق باشی دوست عزیز
  سربازی به زودی در خونه من هم میخوابه!

  ۲ ۰
  1. ولی در خونه بعضی ها نمیخابه :۱۲:
   امیدوارم شما هم موفق باشید علی اقا :*: :*:

   ۱ ۰
  2. AxeL گفت:

   علی جان شرمنده ولی سربازی در خونه آدم نمیخوابه !
   کلا روی ادم میخوابه :lol:

   ۱ ۰
  3. Very Big Daddy گفت:

   ممنون بابت دلگرمی سعید جان! :lol: :lol:

   ۰ ۰
 20. Rayman.E گفت:

  آخ آخ آخ!!!!
  به نظرم اول ۵ بعد ۳!
  بابام موفاقت میکنه ولی مامان نظرشو برمیگردونه :| :|
  هنوزم مستقل نشدیم که خودمون برا بازیامون پول دربیاریم!!!!
  ______________________
  برای آقای شاهرخی عزیز:
  جدا دلمون براتون تنگ میشه.
  تو این حدود ۹ماه یکی از پستای مورد علاقم همین ۱۰ برتر بود…
  امیدوارم هر جا که هستید موفق باشید ;) ;)

  ۰ ۰
 21. Rayman.E گفت:

  آخ آخ آخ!!!!
  به نظرم اول ۵ بعد ۳!
  بابام موافقت میکنه ولی مامان نظرشو برمیگردونه :| :|
  هنوزم مستقل نشدیم که خودمون برا بازیامون پول دربیاریم!!!!
  ______________________
  برای آقای شاهرخی عزیز:
  جدا دلمون براتون تنگ میشه.
  تو این حدود ۹ماه یکی از پستای مورد علاقم همین ۱۰ برتر بود…
  امیدوارم هر جا که هستید موفق باشید ;) ;)

  ۰ ۰
  1. ممنونم حاج ریمن عزیز
   خوشحالم که این پست رو دوست داشتید. این ده برتر هجدهم بود که بنده با همکاری دوستان در خدمت شما بودم ولی از این به بعد هم این پست قوی تر از قبل ادامه داره و دیگر دوستان عزیزم برای شما این پست رو تدارک میبینن :*: :*: :*:

   ۰ ۰
 22. scratcher گفت:

  خدا رو شکر من که معاف شدم .
  ولی خیلی وظیفه ی مسخره ای هست.
  جای مقدس بذارین مسخره.
  خدمت مسخره ی سربازی…

  ۰ ۰
  1. خدا شانس بده…
   من هر چی کردم معاف نشدم :16:

   ۰ ۰
 23. hamid_k98 گفت:

  خدانگهدار
  به عنوان اولین نظرم توی سایت،باید بگم که خودم مشکلات شماره ۹ تا ۳ ،همه رو باقدرت دارم :27: مخصوصا برادر و پدر و مادر :27: :27:

  ۰ ۰
  1. خدا نگه دار شما هم باشه اقا حمید . ضمنا بیشتر در سایت نظر بدین تا بهتر بشناسیمتون :۱۴: :*:

   ۰ ۰
  2. aliya گفت:

   بسیار مستفیذ کردید که اولین کامنتتون در سایت را ارائه فرمودید.با تشکر ;) :lol:

   ۰ ۰
 24. AxeL گفت:

  بزرگترین ضد حال گیمی اینه که بری کنسول نسل هشتمی بخری
  از فرداش انواع و اقسام کنسول جدید معرفی بشه :lol:

  برادر شاهرخی شما هم خیلی ناراحت نباش ، ممکن سربازی شهر خودت باشی که خیلی هم بد نیست .

  ۱ ۰
  1. اره سربازی شهر خودت باشه خوبه ولی بیشتر اینکه دو سال نمیتونم برم سر کار آزاردهنده هستش. :10: :D
   ضد حالی که شما بهش اشاره کردید واقعا آدم دچار سوختگی میشه :۲۵:

   ۰ ۰
 25. Triple_M گفت:

  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
  یکی از یکی بد ترن این مصیبت ها
  غیر والدین البته :*:

  ۰ ۰
 26. amir گفت:

  برادر شاهرخی امیدوارم در تک تک مراحل زندگیت موفق باشی.رفیق خودم رفت خدمت و با پولی که این دوران خدمت بهش دادند یک کنسول خرید :۲۴: باشد که خدمت برای شما هم خوش یمن باشه :۲۴: :۲۴:

  ۰ ۰
  1. ممنون امیرجان
   تا جایی که من میدونم ماهی ۹۰ تومن میدن چطوری کنسول خریده؟؟؟ :۲۱:

   ۰ ۰
 27. Eternal گفت:

  من دلایلی که ذکر کردین رو دوست دارم و به عنوان یک گیمر که عمری ساخته و سوخته و با گوشت و خون حس کرده درک می کنم. :۱۲:
  البته از نظر بنده ۲ دلیل فرعی هم هست که تا حدودی حداقل برای شخص خودم ضد حال بود :
  اول، زبانم خیلی ضعیف بودو عمدتا هیچی از داستان بازی ها نمی فهمیدم این مسئله زمانی خیلی خوب درک می شد که بازی رو همراه با کسی که زبانش خوبه می کردم و ازش مدام می خواستم دیالوگا رو ترجمه کنه :'( ولی حالا که بهتر شده و می تونه کنفرانس های e3 رو بدون همراهی مترجم ببینم وقت بازی ندارم و الان برای دکتری برنامه دارم و کلی مقاله در لیست کار :|
  دوم، گذر زمان و بالا رفتن سن باعث میشه یک چیزی در درون آدم عوض بشه و از اون حال و هوا تا حدودی خارج بشه و ذائقه بازی کردنش عوض بشه :۲۱:
  …..
  ⚠در مورد همسر گیمر، انصافا ایده خوبی ولی خوب سخت پیدا میشه مخصوصا دخترا که مثل پسرا سن ازدواج شون بالاتر میره بیشتر نگاه منطقی و محاسباتی به دنیا پیدا می کنن و اینجور آدما اصولا از گیم بنا به دلایلی (!) متنفرن.
  ⚠ و اما سربازی، خب این پدیده از هر ابعادیش بررسی کنه خنده دار و تاسف باره؛ مثلا من نوعی که تازه از دانشگاه میام بیرون و مملو هستم از دانش، انگیزه و مشتاق کار، باید قبلش برم حسابی الاف بشه که هم از دنیای علم و هم از دنیای کار دور بمونم و راندمانم پایین بیاد تا بلکه بنا به گفته عده ای مرد بشم و با شرکت در امری مقدس برای اون دنیا هم ثواب جمع کنم
  بعد سربازی خانواده ها به آدم به شکل سربار نگاه می کنن و مجبورت می کنن به هر صورت هست کاری پیدا کنی. پس گیم بی گیم :20:
  مثل این که حسابی قلم فرسایی کردم :27: :D

  ۲ ۱
 28. Mahdi M Qaraee گفت:

  منم تا اخر سال موقع سربازیمه…با خوندن این مقاله اشکم درومد…چطوری ۲ سال بازی نکنم…وقتی برگردم چجوری با سیل بازیا مواجه بشم…چجوری ۲ سال از تکنولوزی دور باشم…اصن فکرشم دیونم کرده… :'( :'( :'(
  :۱۵: :pc: :15:

  ۱ ۰
  1. aliya گفت:

   نصف کاربرای سایت امسال میرن خدمت !!! این چه وضشه آخه :lol:

   ۰ ۰
 29. امیدوارم به مسیر درستی برین و تو زمینه ای که استعداد و علاقه دارین به موفقیت برسین.
  در مورد سربازی هم که چیزی نمیشه گفت غیر از اینکه شتریه که مردمو زیرش می خوابونن!
  در آخر هم خوش نباشید بلکه آگاه باشید!
  :-)

  ۰ ۰
  1. ممنونم محمد خان. :-)
   اون توصیه ی آخرتون هم رو حتمن آویزه گوشم میکنم :۱۴:

   ۱ ۰
 30. alecto گفت:

  احمد جان اون گزینه اول که رسیدم یهو دلمو سوزوندی
  منم الان خودم سرباز ارتشم که فروردین اعزامم بود(اهل مشهدم)که یگانمو افتادم تربت جام
  فقط اینو باید ذکر کنم که سربازی با اون چیزی که ما فکر میکنیم خیییییییییییییلیی فرق داره
  ولی من از همین جا باید بگم که سربازیمو به این دلیل تموم میکنم که دوباره به آغوش گرم گیم دوباره برگردم …هنوزم منتظرم تا از سربازی برگردمو طعم شیرین witcherبازی کردنو بچشم و هر روز به این امید اونجا میگزرونم
  در اخرم بگم که سربازی اگر خوب باشه(که نیست)یا بد باید بگزرونیش چون بخشی از زندگی ما ایرانیا شده
  امیدوارم جای خوب بیفتی و موفق باشی من شخصا منتظرتم که دوباره بیایو نوشته هاتو تو این سایت بزرگ ببینم
  موفق باشی

  از طرف یه سربازی از این مرزوبوم(:

  ۰ ۰
  1. ممنونم. امیدوارم شما هم هر چه زودتر برگردی و بازیهای خوبی که منتشر شدن رو تجربه کنی. ;)

   ۰ ۰
 31. Hell Blade گفت:

  نظرات دوستان کاملا گویاست ولی منم نتونستم ساکت بمونم.
  امیدوارم هرکجا هستید خوب و خوش و خرم باشید. :۱۵:

  ۰ ۰
  1. خخخخخ. از دلگرمی ای که میدید بسیار ممنونم آرزوی سلامتی و شادی براتون دارم :*:

   ۰ ۰
 32. با ۲ کاملا موافقم. ای کاش یه همسری باشه که گیمر باشه :( :( :( :(

  ۰ ۰
 33. biosignal گفت:

  از اینکه تا الان مدت زحمت کشیدی ممنون
  آموزشی هم خوش بگذرون چون جزو خدمت محسوب نمیشه فقط تهدیدت میکنن ولی تحویل نگیر اضاف نمیخوری
  اصل خدمت از یگانه فقط خداکنه مرز نیافتی مثل من زندگیت میاد جلو چشت
  ایشالا دو ماه دیگه پایان دوره اومدی یه ده برتر دوره آموزشی بنویس :-)

  ۱ ۰
 34. Dragunov گفت:

  آه!
  به سلامت!
  انشالله که موفق باشی همیشه! :۱۵:

  ۰ ۰
 35. Sepehr گفت:

  :PS: من اون گزینه درس رو قبول دارم چون خودم هم این اتفاق برام پیش اومده فک کن نصف بازی رورفتی ولی سیو نکردی میگه فلانی بسته برو درساتو بخون😂😂

  :PS:

  ۰ ۰