63 نظر

بیست برتر | برترین انیمه‌های سریالی تاریخ

توسط در 3 سال پیش
 

5- Steins Gate

1424281154781-3

آیا انیمه با داستانی پیرامون سفر در زمان و دنیاهای موازی دوست دارید؟

آیا دوست دارید اثری با این داستان از روایت و پرداخت فوق‌العاده‌ای هم برخوردار باشد؟

آیا دوست دارید این اثر شخصیت‌های بسیار بیادماندنی نیز داشته باشد؟

آیا دوست دارید این اثر تا آخرین قسمت حس تنش و رازآلودگی خود را حفظ کند و برای لحظه‌ای یقه بیننده را رها نکند وآرامش نگذارد؟

پس به شما تبریک میگویم. همین الان شما اثری با تمام ویژگی‌های بالا پیدا کرده‌اید. شاهکاری به نام «دروازه آشتین» انیمه‌ای بسیار خوش ساخت که از روی Visual Novle به همین نام ساخته شده است و داستان چند جوان را که درگیر ماجرایی بسیار پیچیده و درگیر کننده شامل سفر در زمان و دنیاهای موازی و ماشین زمان می‌شوند را روایت می‌کند.

4- Fate/Zero

fate-zero

فرقی نمی‌کند از طرفداران چه سبکی از دنیای انیمه‌ها باشید ولی هنگامی که با یک داستان اساطیری روبرو باشیم ما ایرانی‌ها ناخودآگاه به سمت آن داستان کشیده می‌شویم چون ما از متولد یک کشور با تاریخ قوی هستیم که در فرهنگ خود قهرمانان زیادی را گنجانده است. و در اینجا انیمه‌ی زیبای Fate/Zero دست خود را بر روی اساطیر و قهرمانانی از نقاط مختلف جهان گذاشته است. داستان بدین شرح است که هر 60 سال یک بار در یک رویداد مهم هفت خانواده‌ی اصیل به وسیله‌ی قدرتمندترین اعضای خود وارد یک جنگ می‌شوند که پیروزی در آن بسیار مهم است که برای شخص پیروز هم مزایای زیادی دارد که بیشتر از این در مورد داستان توضیح نمی‌دهم.

این هفت قهرمان هر کدام می‌توانند برای موفقیت در این جنگ یک اسطوره را احضار کنند که در بین این اسطوره‌ها اشخاصی مانند اسکندر مقدونی (لعن الله علیه)، شاه آرتور (همان شمشیر در سنگ معروف)، گیلگمش، یک اساسین عرب به نام حسن و … که حضور چنین شخصیت‌هایی نا خودآگاه ما را به سمت خود جذب می‌کند.

علی‌رغم استفاده از قهرمان‌های نام‌آشنا در این انیمه شخصیت‌سازی بسیار خوب کار شده است و به شدت مجذوب کننده است.

3- One Piece

[FromAnime] - Onepiece 02- (37)

وقتی میخواهیم درمورد وان پیس صحبت کنیم، باید همیشه به یاد داشته باشیم که با اثری مواجه هستیم که هفده سال پیاپی در حال پخش است و در این مدت زمان طولانی نه تنها با افت خاصی مواجه نشده است، بلکه قدرتمند و با برنامه به راه خودش ادامه می‌دهد.همین مقدار کم اطلاعات، کنجکاوی هر انیمه بینی را به خودش جلب می‌کند که با چه محصولی طرف است که با این مدت زمان پخش طولانی هم از نمرات خیلی خوبی برخوردار است هم از اقبال عمومی بالایی. داستان این انیمه درمورد ماجراجویست و یک هدف. بخواهم کلیت وان پیس را در چند کلمه خلاصه کنم نتیجه به این صورت می‌شو: دریا و کشتی، دوستی و رفاقت، مبارزه، جست و جو و مکاشفه.

ایچیرو اودا خالق این اثر بزرگ از سال 1997 تا الان در حال کار بر روی این بزرگترین مخلوق خویش است و گویا فعلا هم علاقه‌ای به اتمام ماجراجویی‌های این گروه دوست داشتنی داستان ما ندارد. ما هم از ته دل امیدواریم که حالا حالا این فکر به سر ایشان نزند!

پس اگه هنوز سراغ این اثر به‌یاد ماندنی نرفته‌اید هرچه سریع‌تر کشتی‌های خود را به آب بیندازید و آماده ماجراجویی فوق‌العاده‌ای باشید. ماجراجویی هایی به وسعت یک دنیا

2- Monster

monster1

اگر از من بپرسند درام‌ترین انیمه دنیا چه اثریست؟ بدون تامل نام «هیولا» بر زبانم خواهد آمد. هیولا، این بزرگترین شاهکار ناوکی اوراساوا، یکی از بهترین مانگاکاهای حال حاضر ژاپن است که اقتباسی از مانگایی به همین نام است و در سال 2004 در 74 قسمت توسط استدیو خوش‌نام MadHouse ساخته شد و به سرعت جای خود را در بین بهترین انیمه‌های تمام دوران باز کرد.

داستان این اثر درمورد انسان‌ها و سرشت سیاه آن‌ها است. داستان درمورد پزشکی پاک و مهربان است که یک اشتباه مسیر زندگی او را تغییر می‌دهد و به دنبال جبران اشتباه نکرده‌ی خویش عازم سفری پر خطر در سرتاسر آلمان و چکسلواکی سابق می‌شود. با اسرار بسیاری مواجه می‌شود، تاریکی‌های بی‌شماری را می‌بیند و رنج‌های بسیاری را متحمل می‌شود تا «هیولا» را پیدا  کند. هیولایی که بوسیله انسان‌هایی پست و حریص قدرت

به‌وجود آمد و اکنون که از کنترل خالقان خویش خارج شده است، مشغول پخش کردن جنون و نفرت خود بر تمامی دنیاست. داستان درمورد هیولا و سفر دکتر تنما به دنبال او و پی بردن از اسرار و منشا زندگیش است.

1- FullMetal Alchemist Brotherhood

FullMetal Alchemist BrotherhooD (10)

کیمیاگر تمام فلزی نام مانگایی اثر خانم هیرومو اراکاوا است که از سال 2003 تا 2009 مشغول کار بر روی آن بود. در همان سال‌های ابتدایی انتشار مانگا، استدیو Bones تصمیم گرفت اقتباسی از این اثر زیبا انجام بدهد. این اقتباس با نامی مشابه نام مانگا در پنجاه و خورده ای قسمت پخش و به کار خودش پایان داد.لازم به ذکر است که تقریبا از قسمت 30 این انیمه خط داستانی از مانگا جدا می‌شود و تا انتها به مسیری متفاوت با مسیر خالق اصلی خودش می‌رود. بعد از اتمام مانگا، در سال 2009 استدیو بونز مجدد تصمیم گرفت اقتباس تازه‌ای از این اثر انجام دهد. ولی اینباربا وفاداری تمام و کمال به اصل اثر و با نظارت بانو اراکاوا. نتیجه فوق‌العاده بود. انیمه‌ای با 64 قسمت و داستان و شخصیت‌پردازی بسیار عالی و طراحی‌های پر از ظرافت و دقت.

داستان این انیمه در دنیای اتفاق می‌افتد که کیمیاگری در ان حرف اول و اخر را می‌زند و این علمبر یک اصل اساسی استوار است. «تبادل مساوی».برای بدست آوردن هرچیزی باید بهایی به همان میزان و ارزش، پرداخت.نقش‌های اصلی،دو برادر با نام های ادوارد و الفونس هستند که بعد از مرگ مادرشان ،تصمیم می‌گیرند عمل ممنوعه علم کیمیاگری را انجام بدهند یعنی زنده کردن انسان.

ولی کار بدرستی پیش نمی‌رود و برادر بزرگتر، ادوارد پای چپ و برادر کوچکتر، تمام بدن خود را از دست می‌دهد! دراین لحظه بسیار دشوار و سخت ادوارد با مبادله دست راستش در ازای برگرداندن روح برادر، روح او را در زره‌ای در آن نزدیکی مهر می‌کند. داستان اصلی انیمه از این نقطه شروع می‌شود. چند سال می‌گذرد و با افزایش سن دو برادر سفری دور و دراز را به قصد پیدا کردن سنگ کیمیا، سنگی که بر طبق افسانه‌ها دارای قدرت فوق‌العاده‌ای در علم کیمیاگری است به قصد برگرداندن بدن‌هایشان شروع می‌کنند. سفری که مدت زمان آن و سرانجامش بر هیچ یک از این دو برادر معلوم نیست. همانطور که می‌بینید داستان نقطه شروع بسیار قدرتمندی دارد و در ادامه بقدری شاخ و برگ داستانی پیدا می‌کند و اتفاقات ریز و درشت می‌افتد، که در بسیاری از موارد بیننده دلیل اصلی سفر این دو برادر را نیز از یاد می‌برد. اوج هنر نویسنده نیز در همین نکته است. اینکه با وجود گسترده شدن بسیار داستان و شخصیت‌های پرتعدادش ذره ای در روایت و داستان خود دچار مشکل و تزلزل نمی‌شود و تا آخرین قسمت سوپرایزها و توییست‌های فوق‌العاده‌ای رادر آستینش دارد.

لیست برترین انیمه‌های سریالی شما چه هستند؟ لطفا لیست خود را با ما در میان بگذارید.

هفته‌ی بعد ده برتر ما قدری ویژه خواهد بود. منتظر ما باشید.

نویسندگان: علی فتح‌آبادی

حامد محمدپور

سید احمد شاهرخی

تهیه کننده: رضا قرالو

 
 • 1395/03/17 در زمان 19:10:59

  ممنون بابت مقاله ی زیباتون و تشکر ویژه بابت تنوع دادن به موضوع مقاله تون و اینکه سری هم به دنیای بزرگ انیمه زدین :15:
  اول از همه خوب بود که انیمه های بلند رو از انیمه های کوتاه جدا میکردین چون بر هر اساس و معیار با هم متفاوتن و سخته بشه با هم مقایسه شون کرد, به خصوص اینکه خیلی هاشون مثل وان پیس و ناروتو هنوز تموم نشدن.
  دوم اینکه کلا بعضی از رتبه بندی ها عجیب بود... مثال بارزش هم جایگاه حمله به غول(این فقط یه نمونشه).
  سوم اینکه آدم لیست "افتخاری" رو نگاه میکنه بیشتر گریه اش میگیره.
  عدم حظور شاهکارهایی مثل Rainbow, Code Geass, Hunter X Hunter به قدری عجیبه که شک کردم شاید اشتباهی دیدم و خطای دید بوده :12:
  چهارم هم اینکه خوب میشد مشخصات کوتاه هر انیمه مثل تعداد قسمت, ژانر و استودیو سازنده رو هم اضافه میکردین تا هم مقاله ی کامل تری میشد و هم خوانندگان مقاله هم میتونستن استفاده ی بیشتری ببرند.

  با تشکر

  20

 • 1395/03/17 در زمان 19:21:26

  همه انیمه های لیست ندیدم اما با شماره یک کاملا موافقم .
  FM انمیه واقعا عالی بود . از وقتی که این انیه دیدم کمتر انیمه تونسته خودشه بهم جذب کنه .
  فقط یه چیزی یه اتک آن تایتن و Death Note اینقدر بد که هم چین رتبه بگیرین . همون ۱۰ خیلی بهتر بود اینطوری اصلا حال نمیده ۱۰ برتر خیلی خاص تر بود لطفا دوباره ۱۰ برترش کنید .
  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ-
  در مورد لیست خودم، خوب ۱۰ تا که میشه اما خوب هاش
  Fullmetal Alchemist Brotherhood
  Death Note
  Attack on Titan
  One Punch Man :24:
  و چند تای دیگه که الان فراموش کردم اما بگم که انیمه هایی مثل One Piece, Naruto, Bleach و امثالشون که خیلی طولانی اند خیلی خوبند اما همین طولانی بودنشون بشدت آزار دهنده است البته من هیچ مشکلی با بودنشون توی لیست ندارم فقط نظر خودم.

  10

  • ★★★
   1395/03/17 در زمان 19:36:29

   عزیز بدلیل تعداد بالای انیمه های خوب،عملا نمیشه ده برتری دراورد.برو به سایت myanimelist.net و بعد بخش انیمه های برتر.200 انیمه برتر این سایت تمامی ارزش دیدن دارند.200 انیمه.همین که ما 29 تا از این 200 تا استخراج کردیم خودش خیلیه و مصلما جای بسیاری از عناوین خالیه.که پویا خان در کامنت اول،اشاره کردند.حالا میخواد بدلیل کمبود وقت بوده باشه یا عدم اشنایی نویسندکان با اون اثر یا صرفا سلیقه.
   نهایت سعیمون رو کردیم که لیستی کامل که بیشتر سبکای عرف این ژانر رو هم شامل بشه تهیه بکنیم.
   انیمه های طولانی هم طولانین دیگه.کاریش هم نمیشه کرد.اتفاقا این قبیل اثار فرصت بسیار خوبی رو برای بیننده هاشون بوجود میارن که در دنیای بینظیر داستان غرق بشوند.مخصوصا با توجه به این نکته که انیمه های طولانی از پیش زمینه داستانی و دنیایی بسیار جذاب برخوردار هستند که اجازه این همه مانور داستانی و ساخت این همه اپیزود رو بهشون میده.

   10

   • 1395/03/18 در زمان 08:55:31

    قبول انیمه خیلی زیاد اند اما بگو چی الان زیاد نیستش . مگه بازی کم اند که ۱۰ برتر ازش در میاد از انیمه ها در نمیاد. در کل یه پیشنهاد بود .
    در مورد انیمه های بلند باهات مخالفم مدت بالا هیچ فرصتی بوجود نمیاره که مخاطب در دنیای انیمه غرق بشه . در وهله اول داستان خوب ، شخصیت های دوست داشتنی،پایان خوب و... بیشتر اینا مهمه تا تعداد فصل و قسمت . در مورد مانور هم به نظرم وقتی یه انیمه ایقدر طولانی میشه دیگه جه مانوری آخه می مونه همش تکراری میشه دیگه با تفاوت های کم .

    00

  • ★★★
   1395/03/17 در زمان 21:29:49

   نمیفهمم این انیمه واقعا بی محتوا بعلاوه ی چند تا انیمه مسخره دیگه چرا در این چند سال تا این حد محبوب شده اند؟این صنعت همینطوری حال خوبی نداره،محبوبیت این انیمه ها نیز حالش رو بدتر میکنه و باعث میشه سازنده های بیشتر سراغ اینطور اثار برن و تعداد محصولات شاخص روز به روز کم و کمتر بشه.
   همین مرد یک مشتی،قبلا در پست سینمایی بردیا خان مفصل سرش صبحت کردیم،واقعا چه چیزی برای عرضه داشت؟داستان که اصلا تعریف نشده بود.فقط یه طراحی خوب داشت و مبارزه های عالی.که همون مبارزه ها هم بدلیل عدم کاشت درست داستانی،حس چندانی به بیننده نمیداد و فقط لول گولاخی بالایی داشتند و بس.

   00

   • 1395/03/17 در زمان 21:47:01

    A.F.A@
    علی جان میشه لطف کنی وقتی از اثری خوشت نمیاد با لفظ های زشت خطاب ش نکنی :|
    اینکه شما خوشت نیومده و از نظر عنوان خوبی نیست دلیل نمیشه بهش و طرفداران ش توهین کنی. لطفا به نظرات دیگران هم احترام بزار.

    00

    • ★★★
     1395/03/17 در زمان 22:07:45

     توهین؟متوجه نمیشم.
     مرد یک مشتی از داستان بینهایت ضعیفی برخوردار بود و نویسنده اثر نیز کمترین تلاشی برای بهبود این وضع نمیکرد.بجاش کل اثر پر شده است از مبارزاتی با سطح فضایی که کمترین شخصیت پردازیی پشت کاراکتراش نیست و صرفا یک سری مبارزه هیولایی جذاب هستند.عضله متحرک به عضله متحرک مشت میزنه!!
     از نظر صداگذاری و موسیقی هم کارش خوب بود،نا سلامتی madhouse سازنده کاره.ولی داستان اصلی این سری،واقعا چیز دندان گیری نیست و معروف شدن این اثر و اوور هایپ شدن ان،مشابه غول توکیو،اتفاقا چندان خوبی نیست.انیمه هایی معمولی که چیز خاص برای اراعه ندارند.
     صنعت انیمه در زاپن اصلا وضع خوبی نداره.نه پول درست و حسابی توش هست،نه درامد خاصی عاید کارکنان این صنعت میشه.برایه همین عمده سازنده ها برای جلوگیری از بدبخت شدن!و دچار نشدن به سرنوشت استودیو manglobe،مجبور میشن به ساخت اثاری تن بدن که میدونن بازار براش هست و در نتیجه روز به روز تعداد اثاری مشابه مرد یک مشتی و غول توکی بیشتر میشه و اثار داستانی و خلاق کمتر.
     توهین رو هم لطفا برام تعریف کن.من با دلیل از یک اثر بد گفتم.خوشم نمیاد ازش.توهین اینه که بیام بگم این انیمه و تمانی طرفدارای خرش،خرن و بهتره برن چوپونیشون رو بکنن بجای دیدن انیمه.این توهینه.ایا من حرفی مشابه این زدم؟خیر.
     اگر افراد مورد بحث بنده مشکلی با حرف من دارند،بیان با دلیل از این انیمه های دفاع بکنن.شاید دیدی حق هم با اونا بود ;)

     00

    • 1395/03/18 در زمان 00:22:44

     علی جان اینکه عیب و ایراد یه انیمه رو بگی یه حرف کاملا عادیه و منم کاملا موافقم ولی شما ایراد نگرفتی صرفا اومدی گفتی "مسخره" و در ضمن جوری انیمه رو داری خطاب میکنی انگار چه فاجعه ای هست :24:

     00

   • 1395/03/18 در زمان 00:24:18

    این گولاخی بالا که گفتی نکته ی واقعاً مهمیه!!
    واسه همینه کسی وان پانچ رو بخاطر داستان خفن نمیبینه
    مثل انجام دادن یه بازی مستقله
    اگه یه المان اساسی تون قوی نیست اون یکی المان کارتونو تا حدّ فوق قوی پیش ببرید
    وان پانچ نه بین انیمه ها بلکه بین کلّ سریال ها میاد با آوردن یه داستانی که به فکر یه بچه ابتدایی میرسه یه کاری رو شروع میکنه لحظات فان اش یه تنه کارو میبرن جلو
    ملّت هم احمق نیستن...اینا همونایین که یه عمر تو کف داستان اشتاینز گیت و فیت بودند و همونایی بودند که وقتی فهمیدند شیر آب ناروتو وا شده ولش کردن
    جذب کردن همچین مردمی از کلّ دنیا با این متود واقعاً ارزششو تا جایی میاره بالا که تو لیستتون بتونید ازش نام ببرید(آمار بیننده هاش واقعاً بالاس و نمیشه گفت که یه عدّه خاص مجذوبش شدند)
    به هر حال...سلیقه است دیگه :24:
    منم معتقدم انیمه سریالی برسرک آشغالی بیش نیست و فقط باید مانگا و آرت و داستان خفنشو پرستید ولی خب چیزی نمیگم...میگم ؟؟:24:

    10

 • ★★★★★
  1395/03/17 در زمان 20:07:44

  با تشکر از نویسنده های عزیز
  به عنوان یه انیمه باز
  اول از همه این که سایکو-پس میره تو لیست افتخاری ها خیلی خیلی ناراحت کننده است. حقشه جزو 10 تا باشه
  دوم این که رتبه ی اشتاینز گیت می بایست بالاتر باشه. تاریخیه این لعنتی
  و رتبه اول که واقعا حقشه و تکون نباید بخوره
  جای دفترچه مرگ و حمله به تایتان هم باید عوض بشه. دفترچه مرگ انیمه ای بود که از یه جایی به بعد بیخودی کش دار شد و پایان بندی راضی کننده ای هم نداشت
  ==============
  از بین انیمه هایی که جدیدا شروع به پخش شده
  kabaneri of the iron fortress و re: life in a different world from zero به شدت پیشنهاد میشن

  10

  • ★★★
   1395/03/17 در زمان 21:36:14

   سجاد یک سری از انیمه ها رو بخاطر محبوبیت نمیشد در لیست نزاشت :11: برای همین اصلا بخش افتخاری رو دراوردیم.تا لا اقل نامی از این شاهکارا برده بشه.روان گذر و باقی دوستان :15:
   حالا اگه از اون چند انیمه صرف نظر میکردیم،اره،جاشون رو چیزای دیگه میگرفتند.
   برای معرفی انیمه های جدید هم تشکر.
   کلا از پاییز به اینور نمیدونم چه چیزای خوبی پخش شده که ارزش صرف وقت رو داشته باشند.بعدا باید برم لیستا رو یه دید بزنم یکی دو تا از هر فصل گلچین بکنم.

   00

 • ★★★
  1395/03/17 در زمان 21:49:32

  ممنون. ماشاالله انقدر این سایت اوتاکوی حرفه ای و خفن داره که من جرئت نظر دادن ندارم. :24:
  به هر حال اگه خودم یه لیست بخوام بدم مسلما رتبه اولش با اختلاف وحشتناک زیاد میرسه به clannad. تو رتبه بعدی هم FMA:B قرار میگیره.

  00

 • 1395/03/17 در زمان 22:31:52

  حدافل جا داشت یه نامی هم از
  Claymore بغیر از پایان الکیش
  Fairy Tail
  Sword Art Online فصل 1
  Arslan Senki
  میبردین

  00

  • ★★★
   1395/03/17 در زمان 23:03:04

   اصلا جا نداشت.
   هیچکدوم جایگاهی بین بیست برتر ندارند.
   فیری تیل و کلی مور واقعا انیمه های خوبی هستند.اگه لیست مثلا 50 تا بود اونا هم قرار میگرفتند.ولی هنر شمشیر زنی و حماسه ارسلان اصلا.اثاری معمولی هستند.

   00

   • 1395/03/17 در زمان 23:15:04

    از
    Code Geass
    Death Note
    که خیلی بهترن

    10

    • ★★★
     1395/03/17 در زمان 23:41:31

     اصلا.
     کودگیاس یکی از بهتریناس که بدلیل عدم اشنایی کافی نویسنده های این متن در بیست برتر قرار نگرفت و به حضورش در بخش افتخاری ها بسنده شد.
     دفترچه مرگ هم بغیر از قسمت های نهایی واقعا انیمه قوی و حساب شده ایه.

     00

    • 1395/03/17 در زمان 23:53:11

     والا من این لیستو با مال مای انیم لیست مقایسه کردم نویسنده از هر چی خوشش نمیومده حذف کرده انیمه ی مورد علاقه‌ی خودشو چپونده توش اگه متن نظر نویسندس پس این همه از اسم مای انیم لیست بالا رفتنش چی بوده شما هم یکم لحن حرف زدنتو درست کنی بهتره "نخیرمو اصلا نو من دوست ندارم " مال بچهای زیر ده ساله اینجا هرکی میتونه نظر خودشو بگه مثلا شما توکیو غولو دوست نداری منم دوست ندارم اینجا نظرمون یکیه
     ولی من از دث نوت اصلا خوشم نمیاد چون در حد این همه که ازش تعریف میشه نیست هم مانگاشو خوندم هم انیمشو دیدم بنظرم اصلا از حد معمولی بالاتر نمیره فقط همون اولش خوبه بقیش حوصله سربره بهتر بود تو 24 قسمت تمومش میکردن تا اینکه ده دوازده قسمت دیگه کشش بدن

     20

    • ★★★
     1395/03/18 در زمان 00:24:09

     اتفاقا دلیل اینکه همچین رتبه ای داره همین افت قسمت های نهاییشه.ولی اینکه کلا در لیست نمیزاشتیمش،این نظر شماست و محترم ;)
     درمورد لحن هم اگه جایی احساس کردید با تندی باهاتون صحبت کردم پوزش :-)

     00

    • 1395/03/18 در زمان 00:31:52

     @itachi
     شرمنده دخالت میکنم ولی دوست عزیز منم مثل شما با لیست تا جاهایی مخالفم ولی جدا الان این انیمه هایی که نام بردی جاشون اینجا نیست.
     کلیمور رو که خودت قبول داری پایانش خراب بود و اثری که نتونه یه پایان درست و حسابی داشته حق نداره جزو بهترین ها باشه... اونم بهترین انیمه ها که ماشالله صدها انیمه ی بهتر از این اثر هم هست.
     فیری تیل هم که اصلا نیاز به توضیح نیست.
     هنر شمشیرزنی آنلاین هم اواسطش بسیار افت کرد و اصلا داستان سراغ مسیر درام و رومانس رفت که اصلا براش مقدمه جینی نشده بود و صرفا در حد یه انیمه ی خوبه(حداقل نظرات اکثریت همین رو میگه)
     حماسه ی ارسلان هم با وجود انیمه ی بسیار خوب و پر محتوایی که بود به نظرم باید صبر کرد تا فصل دومش بیاد چون به کاملا ادامه ی سری هست. ولی هنوز هم اونقدر قوی نیست که بتونه بیاد تو لیست. اینقدر انیمه ی شاهکار مونده که نویسنده بهشون اشاره نکرده و احتمالا شما ندیدی که اینا در برابرش اندکی کم میارن.
     راجب کد گیاس و دفترچه ی مرگ هم اینکه شما خوشت نمیاد دلیل نمیشه که عنوان بدی باشه. اتفاقا اثر بسیار فاخری هستن و حتی از نظر منتقدین غربی هم تمجید شدن و برای اثبات عظمتشون نیاز به دلیل و برهان نیست. در ضمن اینکه من بگم مثلا از بایوشاک خوشم نمیاد آیا دلیل میشه که از شکوه این اثر کم بشه؟ خب مصلما خیر.

     11

    • 1395/03/18 در زمان 00:36:08

     نه بابا چه حرفیه اینجا همه با هم دوستیم دیبازی قدیم یادش بخیر پر بود از این بحثا ادم با خوندن تظرا کلی حال میکرد ولی الا دیگه همه خستن انگار

     00

    • 1397/07/06 در زمان 22:48:08

     واقعآ همینطوره
     از نظر من Sword Art Online باید حداقل نمره 70 از 100 بهش داد
     دفترچه مرگ که بهش 40 هم نمیدم
     این دوستان با سلیقه خودشون انتخواب کردن که البته ایرادی هم نداره ولی خوب بود تتیرش اصلاح میشد و + از نظر ما رو بهش اضافه میکردن

     من کلا متوجه شدم انیمه مثل غذا میمونه. مثل اینکه به یکی بگی چرا قرمه سبزی دوست داری
     خوب سلیقه هست و بس

     دفترچه مرگ از نظر من ارزش دیدن نداره و همش وقت سوزوندنه
     اما برای پلیری مثل من Sword Art Online واقعآ لذت بخش بود
     امیدوارم فصل سومش باحال باشه

     00

  • 1395/03/18 در زمان 01:03:24

   کلیمورو که نمیدونم چرا عجله داشتن ولی اگه از روی مانگاش پیش میرفت واقعا عالی میشد همینطور تا وسطش ساختن بعد تمومش کردن این از این
   فری تیل که دقیقا مثل وان پیسه هر قسمتش که میاد کیفیتش داره بالا تر میره داستانش شوخیاش طراحیشو با اوایلش مقایسه کن
   هنر شمشیر زنی هم الکی که نیست این همه طرفدار داره درسته که فصل دومش خوب نبود ولی دیگه نمیشه بخاطر یکم افت بزنیم با خاک یکسانش کنیم اگه اینجوریه فیت زیرو هم چون ادامه‌ی داستانش در حدش نیست پس نباید تو لیست بیاد
   در مورد ارسلان هم که کار خانم هیرومو اراکاوا س که از روی رمان یوشیکی تاناکا درست شده که گزینه ی اول لیستو درست کردن
   کد گیاس و دث نوت نگفتم اشغاله یا بدرد نمیخوره فقط میگم مثل اونایی که من کفتم در حد عناوین افتخاری میشه اسمشونو بیاری نه که تو بیست برتر باشن

   10

 • 1395/03/17 در زمان 23:37:41

  لیست جالب بودش و...
  بینهایت تعجب آور!واقعا چرا بعضی انیمه ها نیستن؟بعضی از انیمه های جذاب و واقعا دیدنی،حتی جزو افتخاری ها هم نیستن و خیلی عجیبه برام!خیلی سلیقه ای برخورد شده با این موضوع!
  انیمه های واقعا عالی حتی تو لیست های افتخاری هم نبودن!
  فوتبالیست ها
  manga miti komon
  death parade
  fairy tail
  sword art online
  one punch man
  arsalan senki
  gate
  divine gate
  another
  tokyo ghoul
  assassination classroom
  hitman reborn
  deltora quest
  overlord
  Seraph of the End
  loghorizon,....
  که حتی اسمی هم ازشون برده نشده!
  خیلی سلیقه ای بودش.کسایی که متنو نوشتن یا زیاد انیمه ندیدن یا هرچی دوس نداشتنو ننوشتن.
  FullMetal Alchemist جلو تر از ناروتو،وان پیس و بلیچ؟؟؟؟درسته انیمه عالیه.ولی نه انقدر!مانستر؟really bro?
  Monogatari Series????
  Ping Pong The Animation????با اینیکی دیگه داغون شدم.اونوقت هانتر تو لیست افتخاریه
  با ترتیب لیست موافق نیستم.اصلا.اما انیمه های خوبی پیشنهاد کردین و یکی از انمه های نامرده رو هم اصلا ندیدم.انیمه ها عالین.یه دنیای جدید که میشه توش غرق شد.به اسمایی که منم نوشتم یه سری بزنین.جالبن :15:

  60

  • ★★★
   1395/03/17 در زمان 23:55:08

   بین عزیز.وقتی قراره یه بیست برتر کار بشه.علاوه بر اینکه باید انیمه های محبوب و خوب مقبول همگان رو پوشش بده،باید بتونه از بیشتر سبک ها نماینده ای داشته باشه.که از شانس بسیار خوب ما،در هر سبکی یکی دویجن شاهکار پیدا میشه و انتخاب انیمه ای عالی از هر سبک کار چندان سختی نیست.
   جدا از اون،ما داریم از بیست برتر صحبت میکنیم.انیمه هایی که علاوه بر ویژگی ذکر شده در بالا یعنی طرفداران،باید از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشند و جزو بهترین های ژانر خودشون قرار بگیرند.انیمه هایی که به یک جور کلاسیک اون سبک بدل بشوند.
   درمورد انیمه هایی که یپشنهاد کردی و ایراداتی که گرفتی.
   اولا اصلا سلیقه ای نبوده.نهایت سعیمون رو کردیم که لیستی درخورد تهیه بکنیم که بتونه حق مطلب رو ادا بکنه.بعضی از انیمه ها بدلیل جا نشدن در لیست اصلی،در بخش ویژه ها قرارشون دادیم تا از این اثار بسیار زیبا نیز یادی کرده باشیم.
   میتی کومان و مگا من انیمه هایی معمولی هستند که شاید چون شما انیمه زیاد دنبال نکردید یا بخاطر نوستالژی کودکی،از ارزشی بسیار بیشتر از کیفیت واقعیه خودشون در نزد شما برخوردارند.
   death parade نیز اثری بسیار با کیفیت است.ولی اگه قرار باشد تمام اثار صرفا خوب رو در لیست قرار بدیم،خوب اونموقع نتیجه میشه 200 انیمه برتر سایت myanimelist و نه یه بیست برتر جمع و جور.
   فیری تیل رو حتما در لیست میزاشتیم اگه با 50 برتر سر و کار داشتیم.
   مرد یک مشتی و غول توکیو و هنر شمشیر زنی نیز صرفا انیمه های اورهایپ شده و بسیار معمولی هستند که اصلا بهشون فکر هم نکردیم.
   ((دیگری)) در بازار کم سوی ترسناک بین انیمه های مثل جواهری میدرخشه،ولی باعث خوب بودنش نمیشه.انیمه ای خوب،با پایان بندی ضعیف.داریم درمورد شاهکار ها صحبت میکنیم.نه اثار خوب.
   بقیه مثال ها نیز به همین صورت.
   فول متال هم بله.در مقایسه با ناروتو و بلیج چندین پله در جایگاه بالا تری قرار داره.
   هیولا و سری داستان هم از شاهکارای این صنعت محسوب میشوند.
   میرسیم به پینگ پونگ که اثر یکی از کارگردانای مورد علاقه ی خودمه.ماسااکی یواسا که همیشه در انیمه های زیردستش هنر و خلاقیت خاصی موج میزنه و اگه شیفته اش بشی،امکان نداره اسیر و بنده جادو ذهنش نشی.پنیگ پونگ انیمه ای بسیار خوش ساخت،با داستانی بسیار قدرتمند و شخصیت پردازی فوق العادست که همه ی این ویژگی ها رو در کنار ورزش پین پونگ قرار داده و به هر دو بخش درا م و ورزشی انیمه به یک میزان و کیفیت پرداخته.
   عدم اشنایی و ندیدن شما هم باعث نمیشه که این انیمه های نام بده بد بوده باشند.شما ازشون اگاهی ندارید.
   فکر میکنم که حداقل پیرامون صنعت انیمه مقداری اطلاعاتم از شما برادر متالی عزیز بالاتر باشد.خودم هم شخصا مخالف قرار دادن نظر شخصی در این قبیل مقاله ها هستم.برای همین خیالتون راحت ;)

   00

 • 1395/03/17 در زمان 23:39:23

  واقعا حق ناروتو بیشتر از این حرفا بود. من یه عمره عکس پروفایلم عکس ناروتو هستش :'( :'(

  20

 • ★★★★★
  1395/03/18 در زمان 00:06:05

  من در بین این همه انیمه فقط یک مورد رو دیدم اون هم ناروتو بود.
  اوایل سریال کاراکتر ها بخوبی معرفی میشن و یه داستان خوب و دارای پتانسیل بالا برای بیننده ارائه میشه. طنزهای سریال هم بخوبی پیاده شدن.
  سریال کلا ماجراجویی هست. منتها بعد از سپری شدن اندکی از سریال( نه حالا نصفش) کاملا میزنه تو جاده خاکی.
  با یک مثال عرض میکنم:
  کش دادن داستان در جای نامناسب. مثلا وسط مبارزه که منتظریم ببینیم چی میشه یهو فلش بک میزنه و یه ربع توی فلش بک هستیم و اصلا یادمون میره مبارزه جریانش چی بود! این به روند داستانی صدمه میزنه.
  باز سریال یه اپیزود اوج میگیره و ماجراجویی بخوبی پیش میره و اپیزود بعدی دوباره کش دادن داستان و همینطور الی اخر ...
  این مسائل باعث شد دیگه سریالو ادامه ندم و از خیرش گذشتم. قبل از شروع با خودم میگفتم با این همه اپیزود بعیده داستان کشش لازم رو حفظ کنه ولی با خودم میگفتم چون انیمه معروفی هست حتما خیلی خوش ساخت و با روند مناسبی طراحیش کردن. اما افسوس ...
  ناروتو بنظرم اصلا نباید داخل لیست باشه.

  20

  • 1395/03/18 در زمان 00:17:10

   ناروتو رو فیلراش نابود کردن لامصب یه قسمت داستان اصلی میده بیرون بیست قسمت فیلر تازه مانگاش پارسال تموم شده انگار اصلا دلشون نمیاد تمومش کنن

   10

  • 1395/03/18 در زمان 00:46:24

   فلاش بک های وسط مبارزات که فرمودید بیشتر مربوط میشه به تحلیلی و یا پیش زمینه ای از اون حرکتی که قراره در مبارزه زده بشه و ممکنه که اگه ما با اون فلاش بک متوجه اون موضوف نشین نتونیم مبارزه رو با زاویه ی درستی ببینیم.
   در مورد فیلرها هم باید بگم که فیلرها معمولا بعد از اتمام یک مبارزه ی مهم و اصلیه و قبل از شروع یک مبارزه ی دیگ و به نظرم وجود این فیلرها بک دلیل داره و اونم این هست که کارگردان بعد از پایان یک مبارزه ی خفن با نشون دادن چند قسمت فیلر و مبارزه مهمولی سعی میکنه هیجان داستان رو بخابونه تا به هنگام شروع شدن مبارزه بزرگ بعدی بتونه به انداز کافی هیجان به بیننده وارد و صرفا تماشای مبارزات بزرگ پشت سر هم نمیتونه این حسو منتقل کنه. که البته این کار نکات منفی زیادی هم داره ک شما اشاره کردید. ولی به خاطر وجود مشکل فیلرها نمیشه گفت کلت ناروتو خوب نیست. به نظره من یک شاهکاره.
   بسیار ممنون

   20

 • 1395/03/18 در زمان 00:17:08

  لیست خوبیه... به استثنای وان پیس و ناروتو البته
  ناروتو که سازنده هاش خودش دفنش کردند
  ولن پیس هم اگه با مانگا و منبع اقتباسش مقایسه کنیم می فهمیم Toei چه تفی انداخته به مادر اثر :12:
  ولی خباز اینا که بگذریم بودن کدگیاس تو افتخاری ها مایه ی خنده است
  شخصیّتی مثل لولوش تنها شخصیّتی بود که بعد از باس تو متال گیر سه تونست نظرم رو این قدر جلب کنه بعد اون جاست انیمه اش
  به هر حال لیست MAL مورد پسند تره
  جای The Tatami Galaxy هم خالیه تو لیستتون
  هر کی تونست بگیرتش!

  00

 • 1395/03/18 در زمان 00:23:52

  تشکر ویژه از نویسندگان و تهیه کننده ی این مقاله.
  اگر علاوه بر اشاره به انیمه های افتخاری, توضیحاتی رو هم براشون می نوشتید عالی می شد. :15:
  _____________________
  درباره ی گینتاما یه سری نکات رو اشاره کنم چون آخرین انیمه ای بود که دیدم. عمده ضعفش تو طراحی محیط ها و مبارزاتش بود. اما طنز فوق العاده و comic relief های پی در پی باعث شدند که این مشکل به چشم نیاد. البته بعد از چند وقت این داد زدن های اعتراضی شینپاچی(یا هرکس دیگه ای که نقش comic relief رو داره) نتیجه ی معکوس می ده و سردرد می گیرید!
  همچنین ممنون از انتخاب هاتون صرف نظر از رتبه شون همین حضورشون باعث دلگرمیه. :D

  10

 • 1395/03/18 در زمان 01:23:33

  full metal :15:
  kabaneri of the iron fortress رو هم ببینید تازه شروع شده شباهت خیلی زیادی به attack on titan داره ولی در کل خوبه
  جای saitama هم خالیه

  10

 • ★★
  1395/03/18 در زمان 08:32:08

  OMG
  اصلا فیری تیل دیدید :22:
  در یک کلام رده بندی که فاجعه است :22:
  ------------------------------------
  انیمه هم باید مثبت 28 سال باشه
  High school DXD
  ریاسه ساما و هیدئو ایسه کن
  OMG
  :24:

  00

 • ★★
  1395/03/18 در زمان 08:43:36

  جالبه تو همین تصویری که برای این مطلب گذاشتید
  ناتسو و لوسی و ارزا موجود هستند :| سمت چپ تصویر
  منتهی اسمی از این سری نبردید
  -----------------------------------------
  ابهت ارزا ساما رو ببینید موهای بلند قرمز رنگ
  dual wielding یا Akimbo دو عدد کاتانا در دستانش
  تازه این یکی از استایل های این شخصیت
  دختری قوی و بدون شکست و خود ساخته
  ( یک چشمش هم از دست داده که برای همین چشمش کلی
  داستان تعریف شده )
  ارزا ساما را دوست دارم :15:

  00

  • ★★★
   1395/03/18 در زمان 09:29:45

   من هم ارزا و لوسی رو دوست دارم :D کی نداره :24:
   اگه دو تا افتخاری دیگه هم داشتیم،اونموقع فیری تیل هم حضوری داشت.ولی در حال حاضر،نماینده از سبک شونن زیاد هست تو لیست.فیری تیل هم در مقایسه با باقی هم سبکای خود،مقداری در جایگاهی پایین تر قرار میگیره.برای همین در لیست نیست.
   ولی خوب،بازم دلیل نمیشه انیمه خوبی نباشه :15:

   00

   • ★★
    1395/03/18 در زمان 12:50:50

    OMG
    یعنی انتخاب ها دل بخواهی بوده
    با همین بخش موسیقی فیری تیل برا خودش شاهکاری
    انصافا همین بخشش خیلی ها رو سرکوب میکنه
    :11:
    :22:
    :20:
    -----------------------------
    سری که هیچ افتی نداشته و نداره و نخواهد داشت
    تازه شما تعداد ممبر های سری در نظر بگیر که هر قسمت اضافه میشه ولی باز بدون افت به راهش ادامه میده
    OMG
    ملاک انتخابتون بنظرم فاجعه است :22:
    انصافا تعداد ممبر های فیری تیل در نظر بگیر
    چقدر هستش کدوم انیمه اینقدر وسیع با توضیحات کامل هر شخصیت با داستان کامل و درگیری کننده با موسیقی فوق العاده موجود هستش
    OMG
    :22: :21: :20:

    00

    • ★★★
     1395/03/18 در زمان 14:32:13

     من خودم فیری تیل رو دوست دارم.ولی بازم وقتی با وان پیس و بقیه شوننای هم سبک مقایسه اش میکنی مقداری در درجه ی پایین تر قرار میگیره.انیمه ی خوبیه.فقط اونا مقداری قویترند.
     اتفاقا اگه قرار بود بنده سلیقه رو لحاظ کنم اثری از حمله به غول و ناروتو و بلیچ نمیدیدی :27:

     00

 • 1395/03/18 در زمان 13:29:56

  اینقدر تعداد و تنوع انیمه ها زیاده که هرکسی بیستا انیمه برترش با بقیه فرق داره.ولی فقط خدا رو شاکرم تو این لیست فیری تیل نبوداتک آن تایتان هم همونجایگاه بسش بود و بالاخره چندتا اثر قشنگم میشد پیدا کرد تو افتخاری ها . :25:
  one punch man رو فقط دیدم خیلی تو سرش زدید.
  این که یه نفربتونه یه اثرخوب با داستان جذاب و ایده های خفن بسازه باید کارش درست باشه ولی این که یه نفر بتونه یه اثر معمولی رو با یه داستان کلیشه ای و ساده رو تبدیل به یه اثر خوب و به یادماندنی کنه باید نابغه باشه.
  وان پانچ داستان ضعیفی نداره، عملا داستان توش تعریف نشده حداقل نه واسه شخصیت اصلی!!
  "یه سری هیولا میخوان زمین رو نابود کنن و یه قهرمان که با یه مشت هر موجودی رو نابود میکنه؟! " من خودم که فهمیدم داستان این انیمه اینه مونده بودم که یعنی چی یکی میاد شخصیت اصلی یه مشت بهش میزنه تموم میشه؟!
  ولی بعد از دیدنش فهمیدم چقدر خوش ساخت و خوب وجذاب کار شده! هنوزم باورم نمیشه!
  ساخت همچین اثر خوبی از یه همچین ایده ی بظاهر مسخره ای خودش خیلی ارزش داره.
  این و بودن استودیو مدهوس و جمع شدن بهترین طراحان انیمه ژاپن واسه به تصویر کشیدن بی کم کاست فضای مانگا در غالب انیمه و ساخت چشم نوازترین صحنه های مبارزه که تا بحال در یک انیمه دیده شده این اثرو تبدیل میکنه به یه شاهکار.
  هرکیم مخالفه بشینه فیری تیل نگاه کنه کاری به این انیمه نداشته باشه. :24:

  00

   • 1395/03/19 در زمان 00:57:23

    وان پانچ من یه چیز پارودیه و خب پارودی ها معمولن همچین برخوردی می شه باهاشون، چون جا نیفتادن

    و خیلی هم خوبه :دی مثل اینه که بگی مدمکس چون خیلی داستان شاخی نداشت و صرفن ترکیدن ماشین و فرار و اینا بود، نباید انقد تحویل گرفته می شد و اینا. در واقع مدمکس رو با یه شمای کلی نگاه کنی، چیزی جز هفتاد تا ماشین که دنبال همن و یه گیتاریستی که روی کامیون وایساده و طوفان شن و عربده های ملت و ترکیدن نمی بینی. وان پانچ من هم همینه. یه وقتایی لازمه چیزایی مث وان پانچ من باشه. یه وقتایی لازمه کرکتری مثل سایتاما تو همچین چیزی باشه :دی

    00

 • 1395/03/19 در زمان 00:54:08

  به نظرم باید اشاره می شد که به جای انیمه ی دث نوت، برن سراغ مانگاش که خیلی سر تره...

  و خب البته یه انیمه ای هم هست که نمی شه گفت خیلی خوبه و نمی شه گفت خیلی بده، ولی صرفن نوستالژیه و منم خیلی دوستش دارم. Mobile Suit Gundam 00 (البته بقیه سری های موبایل سوت گاندام هم خوبن، ولی اختصاصاً دو صفر رو خیلی می پسندم)

  00

 • 1395/03/19 در زمان 02:51:18

  توی این سری، بحث یک کمی بیشتر مربوط به علاقه میشه. یعنی ممکنه خیلیا انیمه بین حرفه ای باشن، و خیلیا اصلا علاقه ای ندارن. من از دسته دومم متاسفانه :(

  00

 • 1395/03/20 در زمان 15:14:34

  سلام.مقاله ی چندان خوبی نبود و اگر بر اساس کیفیت یک کار تا سلیقه شخصی نویسندگان لیست میشد به شدت میتوانست بهتر باشد.درهرحال ممنونم.شاید هم ممنون باشم چون مقاله ای بد و دچار مقوا پاره بود.
  __
  مسعود فراستی-بیست و یکم خرداد 1395

  00

  • ★★★
   1395/03/21 در زمان 20:01:44

   موافقم باهاتون فاجعه بود این مقاله :11:
   مقوا؟مقوا؟شوخی میکنی؟عزیز دل شان مقوا رو شما انقدر پایین نیار.
   میدونی چقدر با مقوا میشه کار کرد؟چه قدر خلاقیت رو میشه روی مقوا خالی کرد؟اصلا چه قدر تعبیر رو با همین مقوا میشه دراورد؟
   این مقاله یچزی در حد سرنگ سه میلیون بار مصرف شده یه معتادی چیزی بود.در این حد سخیف و بی ارزش و بی محتوا.
   ممنونم که به بخش های تاریک ذهنم نوری تاباندید و بنده را از این گمراهی های جان و دل رهانیدید :24:

   20

 • 1395/03/21 در زمان 13:49:29

  اقا خیلی انتخاب های دلبخواهی بوده مقلا death note با اون پایان چرتش جز 20 انیمه برتره اخه.
  البته 10تا از انتخاب ها رو قبول داشتم.
  البته برترین انیمه از نظر من و انیمه 14 myanimelist انیمه ی SHIGATSU WA KIMI NO USOرو فراموش کردی.
  حتما دوستانی که اینو ندیدن ببینن :( :11: :'(

  00

 • 1396/05/10 در زمان 12:18:35

  سلام راستش باید بگم ک میتونم خودم رو منتقد انیمه اسم بزارم چون نتنها این 20 تارو نگاه کردم بلکه ده ها انیمه ی دیگه رو هم دیدم و میبینم چون هنوز ادامه دارن اونقد ک الان ژاپنی بلدم صحبت کنم بگذریم . من کامنتا رو خوندم و میخوام نظر شخصی خودم رو بگم . با توجه به ساخت هر انیمه و موضوعش این 20 تا رو میتونیم بگیم درست نام برده شده البته نام برده شده نه رتبه بندی شده. ;) ;) . در مورد افتخاری ها هم باید بگم ک واقعا افتضاح هست . در مورد نارتو وانپیس و ........ ک انیمه های بسیار طولانی هستند باس بگم از یک نظر به خاطر نشان دادن خاطرات بسیار و طولانی کردم الکی خیلی خوب نیستن ولی از نظر محتوا معرکه :*: :*: مثلا وانپیس رو نگاه کنین ما خواهیم مرد تا برسه به اونجا یی ک لوفی پادشاه بشه :( :( :( . در مورد کمنتا و انیمه ی وان پانچ من هم باید بگم ک راستش از نظر شخصی خوب از اب در اوده ولی کلی ایده و نظر بسیار سادس ک نتونستن خیلی گسترش بدن ایده ی death note هم سادس ک اگر میتونستین جان مردکو بگیرین چیکار میکردین ولی به شکل عجیبی این انیمه رو گسترش دادن ک ادم حتی ثانیه ی بعدش رو نمیتونه پیش بینی کنه مثلا کی فکرشو میکرد لایت بمیره . اما وان پانچ من بسیار ساده س شاید این سادگیش باشه ک این انیمه رو برا بعضا جذاب کرده :25: :25: چون میبینی ک حریفش خودشو میکشه ک یک ضربه بهش بزنه بعد اون با یک ضربه میکشه اونو :26: :26: :26: . در مورد ناروتو هم ک یادم رفت بگم تمام شده سایتتون رو بروز کنین . در ضمن یک نصیحت از طرف من به شما من اینهمه سال انیمه نگا کردم بازی کردم به هیچ جا نرسیدم و اگر کسی گفت از این بیستا حتی قسمت اولشو نگاه کنین به حرفش نکنین چون معتاد میشین و با کله تا اخرش میرین و زمانتون رو از دست میدین همین بای.

  00

 • 1397/05/26 در زمان 09:53:48

  با تشکر از نویسنده محترم
  واقعا لیست خوبیه ولی attack on Titans , death note پر طرفدار ترین انیمه های جهان در سایت my anime list هستند رو گذاشته جزو آخری ها.
  الان دقیقا tsuki ga kirei که پرطرفدار ترین انیمه رومنس هست کجاست به نظر من شما برای دسته بندی باید ژانر ها رو جدا می کردید مثلاً
  sword art online آنقدر جذاب بود من تو دو روز پنجاه قسمتشو کامل دیدم و واقعا لذت بردم و باید جایگاه اول رو داشته باشه :D

  20

  • 1397/07/06 در زمان 23:19:41

   ازت ممنونم دوست عزیز
   با خاطر سلیقه مشترکمون و پیشنهاد عالیت تونستم بلاخره بعد از انیمیشن بلیچ یه انیمه ببینم که بهم حال بده
   هنر شمشیرزنی عالی بود. عالی
   مخصوصآ برای گیمری مثل من
   ولی کسایی که گیمر نیستن با این انیمه احتمالا خیلی حال نمیکنن
   کما اینکه نویسنده های مطلب میگن کاملا معمولیه
   جالب اسم این سایت مثلا دنیای بازیه و آدم توق داره همه گیمر باشن
   شایدم باشن ولی از نظر من حداقل نویسنده های این مطلب حی اگر خودشون فکر کنن باز هم گیمیر حرفه ای نیستن.

   00

 • 1397/06/31 در زمان 04:06:36

  با سلام و درود
  من خیلی اهل دیدن انیمه نیستم

  بعد از ناراتو هیچی بهم حال نمیداد
  تا Bleach رو پیدا کردم. قبول دارم خیلی توی این مجموعه تضاد و گاف بود (مثلا توی یکی از اولین برخودهاشون با آرانکارها وقتی یکشون شماره اش رو میگه شینوگامی روبه روش میگه این شماره ثدرت شمارو مشخص میکنه؟ اونم میگه نه این شماره تولید ماست، در حالی که در چند قسمت بعد دقیقآ برعکسش گفته میشه) از این سوتی ها پر هست توش اما انصافآ این رتبه ای که بهش دادید درست نیست

  بعضی ها عاشق انیمه های کوتاه هستن ولی من انیمه های بلند در حد ۴۰۰ قسمت رو ترجیح میدهم

  حالا بعد از بلیچ هیچ چیزی نیست که بهم حال بده.
  دفتر مرگ و Stein's Gate رو بعد از دین 5-6 قسمت بیخیال شدم چون اصلا بهم حال نمیداد

  حمله به تایتان بد نبود ولی دوست ندارم انیمه تموم نشده ببینم چون بدم میاد توی خماری بمونم

  چون فرمودید اهل انیمه دیدن هستید خواستم بهم یه انیمه پیشنهاد بکنید که فضاش مثل ناروتو و Bleach باشه
  یعنی جادو و فانتزی و البته طراحی گرافیکیش هم شبیه این ۲ تا باشه و تموم هم شده باشه
  چیزی توی ذهنتون میاد پیشنهاد بدید بهم
  خیلی ممنون میشم
  با تشکر فراوان

  00

 • 1397/07/01 در زمان 00:17:38

  علی آقا جواب همه رو دادی؛ جواب من رو نمیخوای بدی؟ :'(

  00

شما باید ورود برای ارسال نظر