آکیلس اجرای محتوای ریفت را روی سایر هدست‌ها غیرممکن می‌کند

توسط کاوه جمشیدی در ۳ خرداد ۱۳۹۵ , ۲۳:۵۹

آپدیت جدید «آکیلس ریفت» (Oculus Rift) به کاربران اجازه نمی‌دهد محتوای مخصوص این هدست را برروی «اچ تی سی وایو» (HTC Vive) اجرا کنند. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

در ماه آوریل، مشخص شد که اجرای محتوای انحصاری هدست واقعیت مجازی «آکیلس ریفت» بر روی «اچ تی سی وایو» که رقیب هدست «آکیلس» محسوب می‌شود، امکان‌پذیر است. این کار با استفاده از نرم‌افزاری به نام «ریوایو» (Revive) انجام می‌شد. هم‌چنین مشاهده شد که امکان اجرای «داستان لاکی» (Lucky’s Tale) که یک عنوان انحصاری «آکیلس ریفت» است، برروی «اچ تی سی وایو» وجود دارد؛ اما دیگر این‌گونه نیست.

در آپدیت نرم‌افزاری جدید «آکیلس» در کنار سایر تغییرات انجام‌شده، پروسه‌ای تحت عنوان «بررسی تمامیت پلتفرم» اضافه شده است. ظاهراً با اضافه‌ شدن این پروسه، «ریوایو» با یک مرگ زودرس مواجه شده‌است. «آکیلس» در مورد «ریوایو» که به کاربران اجازه می‌داد کدهای دیجیتالی این کمپانی را دور بزنند، این‌گونه توضیح می‌دهد:

“این یک هک است و ما از آن چشم‌‌پوشی نخواهیم کرد.”

در بیانیه‌ی جدیدی که «آکیلس» به وب‌سایت «Gamasutra» ارسال کرده‌است، ذکر شده که این آپدیت در جهت مقابله با هک خاصی نبوده و توضیحات بیشتری در مورد بهبودهای امنیتی صورت گرفته ارائه شده‌است:

“آخرین آپدیت نرم‌افزاری ما ویژگی‌های متعددی را به «آکیلس ریفت» اضافه می‌کند، باگ‌های جزئی را رفع می‌کند و امنیت پلتفرم را ارتقا می‌دهد. یکی از تغییرات امنیتی ایجاد شده، پروسه‌ی بررسی حق کپی‌رایت است که ما به منظور مقابله با سرقت نرم‌افزار و نیز صیانت از حقوق توسعه‌دهندگانی که با زحمت فراوان بازی و نرم‌افزار برای «آکیلس» تولید می‌کنند، اضافه کرده‌ایم. این آپدیت هک خاصی را هدف قرار نداده بود.

هنگامی که با هک‌هایی که از طریق ایجاد تغییرات در نرم‌افزار ما، به لایه‌های امنیتی نفوذ می‌کردند و باعث لطمه به کارایی و تمامیت پلتفرم و اکوسیستم «آکیلس» می‌شدند و اجرای نرم‌افزارها را به دور از بررسی کیفی و نیز تضمین و پشتیبانی ما ممکن می‌کردند، پی بردیم، بلافاصله به جامعه‌ی کاربران‌مان هشدار دادیم که به هیچ عنوان استفاده‌ی بلند‌مدت و نیز کیفیت نرم‌افزار هک شده را تضمین نمی‌کنیم.

ما با جدیت خواهان امنیت، کارایی و تمامیت نرم‌افزار سیستم‌مان هستیم و کاربران باید بدانند که نرم‌افزارها و بازی‌های هک شده قرار نیست برای همیشه قابل استفاده باشند زیرا آپدیت‌های منظم محتوا، نرم‌افزارها و نیز پلتفرم ممکن است باعث از کار افتادن هک‌ها شوند.”

توسعه‌دهنده‌ی نرم‌افزار «ریوایو» نیز در‌این‌باره توضیحاتی ارائه کرده‌است که می‌توانید در اینجا مطالعه کنید.

پیش‌تر طی گزارشی ذکر شده بود که «ریوایو» مانند یک لایه‌ی سازگاری میان پلتفرم‌های «Oculus SDK» و «OpenVR» که به ترتیب پلتفرم‌های توسعه‌ی هدست‌های «آکیلس ریفت» و «اچ تی سی وایو» هستند، عمل می‌کند و استفاده از محتوای انحصاری «آکیلس ریفت» را برروی «اچ تی سی وایو» ممکن می‌کند. یکی از کاربران «GitHub» در‌این‌باره این‌گونه توضیح می‌دهد:

“این نرم‌افزار، توابع موجود در «Oculus Runtime» را مجدداً پیاده‌سازی کرده و به توابع «OpenVR» تبدیل می‌کند.”

دیدگاه
۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

2 Replies to “آکیلس اجرای محتوای ریفت را روی سایر هدست‌ها غیرممکن می‌کند”

 1. Very Big Daddy گفت:

  لطفا نمرات توتال وار وارهمر رو هم بذارید!

  ۰ ۰
  1. PrinCe S گفت:

   متای ۸۶ :۲۱: از ۴۱ رای!
   توی متاکریتیکس دیدم؛اسپات ۹۰ داده،اینفورمر۸۸،آی جی ان ۸۶،پی سی گیمر ۸۶
   کلی خوب بوده؛اما نسبت به مجموعه توتال وار ضعیف عمل کرده :lol:

   ۰ ۰