با «گوگل هوم» دستیاری هوشمند در خانه‌تان داشته باشید

توسط نیما امامی در ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ , ۱۹:۰۰

شب گذشته گوگل بر روی صحنه رفت و از برنامه‌ها و وسایل تازه‌اش رونمایی کرد؛ برنامه‌ی ویژه گوگل تمرکز بر روی هوش مصنوعی و وارد کردن آن در تمام بخش‌های زندگی ما انسان‌هاست. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید تا برای‌تان از «گوگل هوم» (Google Home)، وسیله‌ای که گوگل را به خانه‌تان می‌آورد بگوییم.

همان‌طور که گوگل نیز در معرفی این محصول صحبت کرد ایده این دستگاه از «آمازون الکسا» (Amazon Alexa) گرفته شده است. این وسیله تخم‌مرغی شکل یک اسپیکر و میکروفن درون خود دارد و شما می‌توانید آن را با دستورات صوتی خود کنترل کنید؛ در این دستگاه به دلیل پشتیبانی کردن از کروم‌کست می‌توانید به پخش موسیقی و یا کنترل داشتن بر محتواهای خود بپردازید، برای مثال شما می‌توانید از گوگل هوم بخواهید تا پلی‌لیست اسپاتیفای‌تان را پخش کند و یا بر روی تلویزیون‌تان سریالی را پخش کند.

گوگل هوم می‌تواند وسایل مختلف را از طریق روتر کنترل کند و با صدای شما به جست‌وجو در اینترنت بپردازد و جواب را به شما بگوید و یا برای‌تان قرار ملاقاتی را در تقویم ایجاد کند و هنگامی‌که می‌خواهید خانه را ترک کنید از او در مورد روزتان بپرسید تا بدانید آیا باید با کسی دیدار داشته باشید و یا چتر حمل کنید.

پایه‌ی این دستگاه قابل تغییر است و شما می‌توانید آن را هرگونه که دوست دارید بپوشانید تا به دیگر وسایل‌تان بیاید، بر روی دستگاه نیز که یک حالت بریدگی کج دارد با چند LED رنگ‌های سنتی گوگل را به نمایش می‌گذارد تا نشان دهد در حال کار است.

گوگل هوم مدتی دیگر عرضه خواهد شد و هنوز در مورد قیمت و مناطقی که در آن عرضه خواهد شد اطلاعی منتشر نشده است. نظر شما در مورد این وسیله چیست؟ آیا دوست دارید یکی از آن‌ها را در خانه‌ی خود داشته باشید؟

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: