موسیقی فروردین: بازی ششم

توسط سعید زعفرانی در ۶ فروردین ۱۳۹۵ , ۲۳:۵۸

«هابیت» بدون شک یکی از بهترین داستان‌های ادبیات فانتزی است. در میان داستان‌های تالکین بزرگ هم این داستان سرزنده‌تر و بهاری‌تر از بقیه است. پس پر بیراه نیست که اگر یک بازی از این داستان اقتباس شود، یک بازی سرزنده و با نشاط باشد. و از یک بازی سرزنده و با نشاط یک موسیقی سرزنده و با نشاط انتظار می‌رود. از طرف دیگر، طبیعتا هر کس بخواهد برای این داستان موسیقی متن بسازد، سبک موسیقی اسکاندیناوی را انتخاب می‌کند. و چه موسیقی سرزنده و با نشاطی! حتما تا کنون قطعات زیادی را در این سبک شنیده‌اید.

«جیسون گریوز» یکی از آهنگ‌سازانی است که در سال‌های اخیر پرکار بوده است. او موسیقی متن بازی‌هایی مثل «مقبره نورد» و «فضای مرده ۳» را ساخته و از این بابت مورد اعتماد است. اما سال‌ها قبل او به عنوان دستیار، در کنار دو آهنگ‌ساز دیگر به نام‌های «راد ابرنتی» و «دِیو آدامز» شاگردی می‌کرده و در پروژه‌های زیادی در کنار ابرنتی سرشناس آهنگ‌سازی می‌کرده است. از همکاری این سه نفر یک آلبوم موسیقی عالی به یادگار مانده است که متعلق به بازی «هابیت» محصول سال ۲۰۰۳ است که آن زمان برای گیم‌بوی ادونس، گیم‌کیوب، پی‌سی، پلی‌استیشن ۲ و ایکس‌باکس منتشر شده بود.

در ادامه قطعه‌ای از این بازی را با هم می‌شنویم با نام “A Hobbit’s Tale” که شاید ملودی و سازبندی آن را فراوان شنیده باشید، اما بار تخیلی که در این قطعه گنجانده شده است را در کم‌تر آهنگ دیگری می‌شود سراغ گرفت.

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

1 Reply to “موسیقی فروردین: بازی ششم”

  1. یه لحظه آقا سعید بردیمون به اون موقع ها.
    فکر کنم هنوز سی دی های این بازی رو داشته باشم.
    چه دورانی بود. لازم شدیه سر به انباری بزنم.

    ۰ ۰