سونی شرکتی مختص بازی‌های موبایل ایجاد می‌کند

توسط بهزاد ناصرفلاح در ۵ فروردین ۱۳۹۵ , ۲۲:۳۰

سونی شرکتی مختص بازی‌های موبایل ایجاد می‌کند. بر اساس اعلام‌های رسمی، سونی در صدد ایجاد شرکتی است که به طور خاص بر روی پلتفرم‌های اندروید و iOS تمرکز خواهد کرد.

در حال حاضر این بخش تنها در تهیه بازی‌هایی که در آسیا منتشر می‌شوند فعالیت خواهد کرد. این استودیو توسط رئیس بخش ژاپن سونی، «آتسوشی موریتا» اداره می‌شود و قرار است تعداد زیادی از برنامه‌های پلی استیشن را برای تلفن‌های همراه عرضه کند. بر اساس گفته‌های سونی وظیفه این بخش، لذت بخش تر کردن تجربیات کنسول‌هاست.

این شرکت به طور رسمی از تاریخ ۱ آوریل، همزمان با آغاز سال مالی در کشور ژاپن شروع بکار می‌کند. در این روز بخش Sony Computer Entertainmen هم به Sony Interactive Entertainment تغییر خواهد کرد.

این اولین باری نیست که سونی پای در صنعت برنامه‌های مخصوص تلفن‌های همراه می‌گذارد؛ در سال ۲۰۱۲ سونی با انتشار برنامه پلی استیشن موبایل، خود را وارد تلفن‌های همراه کرد. این برنامه به صورت پیش فرض در تلفن‌های سونی نصب می‌شد و بازیکنان امکانات بسیار زیادی را در رابطه با کنسول‌ها و اکانت پلی استیشن خود در دسترس داشتند.

سونی بعدها طی یک اقدام عجیب در دومین سالگرد ساخت این برنامه، اعلام کرد که دیگر از آن پشتیبانی نخواهد کرد. سرانجام در مارس سال ۲۰۱۵ این برنامه به طور کامل از رده خارج شد.

بدین ترتیب سونی نیز وارد رقابت با شرکت‌هایی همچون نینتندو شد که پیش از این برنامه‌هایی را برای تلفن‌های همراه ساخته بودند.  لازم به ذکر است که سونی هنوز اعلام نکرده که این بخش قصد ورود به کشورها SCEJ را دارد یا نه.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: