13 نظر

موسیقی بازی: چهار فروردین!

توسط در3 سال پیش
 

شاید فکر کنید که انتشار یک مطلب هر روزه‌ی یک شکل کار ساده‌ای باشد، که درست فکر کرده‌اید. اما اگر فکر کنید که این کار برای من ساده است، اشتباه فکر کرده‌اید چون برای انتشار یک مطلب خیلی شرایط باید مهیا شوند که در اکثر اوقات نیستند و در آن اوقات کمی هم که هستند آدم حالش را ندارد مطلب بنویسد و منتشر کند! با این مقدمه‌ی به شدت مبتذل به سراغ یک موزیک فوق‌العاده می‌رویم.

«جسپر کید» را احتمالا همه‌ی شما می‌شناسید. آهنگساز خبره‌ی دنیای بازی‌های رایانه‌ای که موسیقی متن تعداد قابل توجهی از بازی‌های فاخر عصر ما را ساخته است. آقای کید پیش از موسیقی متن «فرقه اساسین» که دیگر همه در بوق و کرنا کردند هم کار خود را به نحو احسن انجام می‌داد و سری «هیتمن» را چنان با موسیقی خود رنگ‌آمیزی کرده بود که خیلی زود در میان خواص به عنوان یک نابغه شناخته شد. دوران پسااساسینزکرید آقای کید دوران پر فراز و نشیب و البته موفقی بود که در چند بازی خودش را نشان داد.

موسیقی امروز متعلق به بازی «دارک‌سایدرز ۲» است که جسپر کید آلبوم موسیقی متن آن را ساخته و با هنرمندی تمام حس و حال زیادی به این بازی تزریق کرده است. یکی از بهترین قطعات این آلبوم قطعه‌ی “Plains of Death” است که علاوه بر این‌که یک موزیک متن دلنشین و متناسب بازی است، رگه‌هایی از پست راک دارد و قطعا برای شنیدن در اوقاتی مثل الان ایده‌آل است.


مطلب مشابه ◄  استودیو Telltale Games ورشکسته شد؛ جزییات برنامه کاری و لغو پروژه‌ها منتشر شد
 

شما باید ورود برای ارسال نظر