از بدترین مجری‌های اسکار تا بهترین آنها

توسط بهزاد ناصرفلاح در ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ , ۲۲:۰۰

قطعاً مجری بزرگ‌ترین رویداد سینمایی جهان بودن کار بسیار دشواری است. میلیون‌ها و شاید میلیاردها چشم به شما خیره می‌شوند و تک‌تک حرکاتتان زیر ذره بین است. هر حرفی که می‌زنید میلیون‌ها برداشت مختلف را در شامل می‌شود و گاهی نیز ممکن است برای عده‌ای ناراحت کننده باشد. در ادامه با دنیای بازی همراه باشید تا از بدترین مجری‌های اسکار تا بهترین آنها را به شما معرفی کنید.


«ان هاتاوی» و «جیمز فرانکو»

اجرای هشتاد و سومین مراسم اسکار بر عهده «ان هاتاوی» (Anne Hathaway) و «جیمز فرانکو» (James Franco) بود. جایی که هاتاوی سعی می‌کرد که مراسم را خنده دار و شاد از آب در بیاورد و از آن طرف هم فرانکو فقط جو مراسم را آرام می‌کرد. قطعاً این دو جزو بهترین مجری‌های اسکار قرار نخواهند گرفت!


«جری لوئیس»

همان‌طور که میدانید آخرین بخش مراسم اسکار، اعلام برنده جایزه بهترین فیلم سال از طرف داورهای آکادمی است؛ پس از اعلام آن نیز معمولاً تیتراژ  پخش می‌شود که به معنی اتمام مراسم است. اما در سال ۱۹۵۹ در حالی که جری لوئیس اجرا اسکار را بر عهده داشت، مجبور بود تا ۲۰ دقیقه از وقت اضافی پایان مراسم را به نحوی پر کند! او از تمامی ستارگان و بازیگران خواست تا بر روی صحنه بیایند و برقصند!


«دیوید لترمن»

«دیوید لترمن» (David Letterman) یکی از شوخ طبع‌ترین مجری‌هایی است که مراسم اسکار تا به حال به خود دیده است. متأسفانه شوخی‌ها وی به ذائقه مخاطبان خوش نیامد و برداشت نسبتاً اشتباهی از آنها به وجود آمد. او در سال ۱۹۹۴ مجری مراسم اسکار بود و «اما ترومن» را به «اوپرا وینفری» معرفی کرد که کمی بیشتر از حد معمول طول کشید!


«سِث مک فارلین»

مک فارلین (Seth MacFarlane) از آن دسته از مجری‌هایی بود که مخاطبان را به دو دسته تقسیم کرد. در مراسم سال ۲۰۱۳ عده‌ای فکر می‌کردند که او بسیار بانمک بوده و مراسم را به خوبی از آب در آورده، عده‌ای نیز احساس می‌کردند جمله «ما ***هاتون رو دیدیم» در آغاز مراسم، کمی برای اسکار بی ادبانه بوده! از سازنده سریال «فامیلی گای» (Family Guy) و فیلم «تد» انتظار دیگری نمی‌توان داشت!


«استیو مارتین»

موسیقیدان، بازیگر و همه فن حریف دیوانه هالیوود، استیو مارتین. او سه بار در سال‌های ۲۰۰۱، ۲۰۰۳ و ۲۰۱۰ مجری مراسم اسکار بوده و هر بار به نحوی به مخاطبان اعلام نموده است که بامزه بودن اصلاً هم سخت نیست!

اجرا سال ۲۰۱۰ استیو مارتین به همراه «آلک بالدوین» (Alec Baldwin)، بازیگر فیلم «پیچیده است» (It’s Complicated) بوده است.

اجرا این دو نفر بسیار خوب از آب در آمد و اسکار ۲۰۱۰ تبدیل به یکی از بهترین مراسم تاریخ اسکار شد.


«نیل پتریک هریس»

بارنی مشهور سریال «آشنایی با مادر» یکی از عجیب‌ترین مراسم اسکار را اجرا کرد. او از تجربیات خود در مراسم «تونی» استفاده کرد تا مراسم را به خوبی از آب در بیاورد؛ او با یک برنامه رقص بسیار عالی این کار را انجام داد. هریس در صحنه رقص به همراه «آنا کندریک» به روی سکو آمد.

اسکار سال ۲۰۱۵ با لقب OscarsSoWhite شناخته می‌شود؛ در این مراسم پتریک هریس به صورت برهنه پا به صحنه گذاشت! نکته جالب این بود که هیچ کس از این حرکت هریس ناراحت نشد!


«باب هوپ»

در مورد هوپ ذکر همین نکته که او به تنهایی ۱۹ مراسم اسکار را اجرا کرده، کافی است!


«هیو جکمن»

انتخاب جکمن به واقع یک تصمیم عجیب به حساب می‌آید. اما وی بر استرس خود غلبه کرد و با بیان چند جمله بامزه نبض مراسم را در دست گرفت. اجرای با انرژی و جملات به موقع به همراه تبحر وی در رقص او را به یکی از بهترین مجری‌های اسکار تبدیل کرد.

جکمن در این مراسم از کمک «آن هاتاوی» بهره می‌برد. هاتاوی در این مراسم بسیار بهتر از مراسمی که به همراه جیمز فرانکو اجرا شد، کار کرد.


«کریس راک»

مجری مراسم اسکار سال ۲۰۰۵، که با شوخی‌های نسبتاً زننده با بازیگران شناخته می‌شود! او با اینکه مستقیماً به برخی از حاضرین در مراسم جملاتی نسبتاً توهین آمیز می‌گفت اما باز هم مورد تشویق و تمجید مخاطبان قرار می‌گرفت. در مراسم ۲۰۰۵ او «جور لا» (Jude Law) را نسخه درجه پایین «تام کروز» معرفی کرد.

تقریباً یک دهه بعد او دوباره بر روی صحنه اسکار رفت و اجرای آخرین مراسم اسکار را بر عهده گرفت. او در حالی از تب تند ضد سیاه پوستی اسکار جک می‌ساخت که بسیاری از صاحب نظران و بازیگران مشهور این مراسم را تحریم کرده بودند. اجرای ۸۸ امین دوره اسکار نیز به مانند سال ۲۰۰۵ به خوبی توسط راک انجام شد.


«جانی کارسون»

یقیناً می‌توان کارسون را بهترین مجری کلاسیک اسکار دانست. او پنج بار اجرا اسکار را بر عهده داشته و به خوبی هر چه تمام‌تر از پس تک‌تک آنها بر آمده.


«جان استوارت»

متانت و نزاکت وی همیشه او را در زمره دوست داشتنی‌ترین مجری‌های اسکار قرار می‌دهد. او از همان ابتدا این حس را به مخاطبان منتقل می‌کرد که یکی از نقاط قوت او بود.


«ووپی گولدبرگ»

او در سال ۱۹۹۴ برای اولین بار مجری مراسم اسکار شد و تنها زن سیاه پوست در تاریخ (تا به امروز) است که اجرای مراسم اسکار را بر عهده داشته است. او چهار بار مجری اسکار بوده و با لباس‌های عجیب و بامزه، خود را در دل مخاطبان جای کرده است.


«بیلی کریستال»

اگر از نفر بعدی این فهرست چشم پوشی کنیم، کریستال قطعاً بهترین مجری اسکار در تمام دوران خواهد بود. او ۹ بار اجرا این مراسم را بر عهده داشته است و در هر نه بار نیز اسکاری بی نظیر را خلق کرده.

او در مراسم سال ۱۹۹۲ با نقابی به شکل نقاب شخصیت «هانیبال لکتر» که در فیلم «سکوت بره‌ها» (The Silence of the Lambs) حضور داشت، بر روی صحنه آمد. او این اقدام را به افتخار همان فیلم که برنده اسکار بهترین فیلم سال شده بود، انجام داد.


«هلن دجنرس»

وقتی که او برای ۷۹ امین دوره مراسم اسکار به عنوان مجری انتخاب شد گفت: رؤیای من به حقیقت پیوسته. او یکی از مسلط‌ترین مجری‌های است که اسکار به خود دیده. دجنرس بدون این بی ادب باشد، بامزه است و بدون شک در مراسم سال ۲۰۰۷ دل تمام بینندگان و حاضرین در مراسم را به‌دست آورد.

دومین حضور او در مراسم اسکار از سال ۲۰۰۷ نیز بهتر بود؛ در مراسم سال ۲۰۱۴ او با سفارش دادن پیتزا به جمع میهمانان وارد شد و برای پیک پیتزا انعام جمع کرد.

سلفی مشهور دجنرس نیز پربیننده‌ترین تصویر سال ۲۰۱۴ لقب گرفت. سلفی او در مراسم اسکار ۴۳ میلیون بار به اشتراک گذاشته و به عنوان بهترین لحظه تاریخ اسکار انتخاب شد.

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “از بدترین مجری‌های اسکار تا بهترین آنها”

  1. aliya گفت:

    پس ساندارا بولاک چی شد ؟ :20:

    ۰ ۰