موتور گرافیکی آمازون به صورت رایگان عرضه شد

توسط بهزاد ناصرفلاح در ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ , ۱۹:۳۰

موتور گرافیکی آمازون به صورت رایگان عرضه شد. امروز این شرکت بزرگ دو دستاورد جدید خود در زمینه بازی‌های رایانه‌ای را معرفی کرد. اولین آنها، یک موتور گرافیکی سه بعدی به نام «لامبریارد» (Lumberyard) است. این موتور قدرتمند قابلیت پشتیبانی از بازی‌های کنسول‌ها و رایانه‌های شخصی را دارد.

لامبریارد بر پایه موتور گرافیکی شرکت «کرایتک» که CryEngine نام دارد ساخته شده است و در آن از کدهای Killer Instinct نیز بهره گرفته شده. این موتور جدید از بازی‌های چندنفره که مسائل آنلاین مهم‌ترین بخش بازی است نیز پشتیبانی می‌کند.

موتور گرافیکی جدید آمازون به صورت کاملاً رایگان در اختیار کاربران و بازی سازان قرار گرفته است.

دومین ساخته آمازون نیز GameLift نام دارد که یک سرویس بر پایه AWS این شرکت است. GameLift به بازی سازان این اجازه را می‌دهد که مراحل مختلف بازی را توسعه دهند و لامبریارد نیز آنها را در خلق تصاویر گرافیکی یاری می‌کند.

در موتور گرافیکی آمازون از قابلیت Twitch استفاده شده است که به توسعه دهنگان امکان خلق بازی‌های Twitch Plays و بازی‌هایی که بر پایه تعاملات گفتاری هستند را می‌دهد.

در حال حاضر موتور گرافیکی آمازون پلتفرم‌های اکس باکس وان، پلی استیشن ۴ و پی سی را پشتیبانی می‌کند و در آینده انتظار می‌رود از تلفن‌های همراه و هدست های واقعیت مجازی نیز پشتیبانی کند.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: