موسیقی بازی؛ قسمت هشتم: آلیس در سرزمین عجایب

توسط میلاد رضایی منش در ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ , ۲۳:۳۰

پس از شروع دوباره بخش موسیقی بازی انتخاب موسیقی مناسب برای هر هفته به یکی از دغدغه‌های فکری ما در طول هفته بدل شده است و مجورمان کرده تا دوباره به سراغ آرشیو موسیقی‌هایمان برویم. در میان آلبوم‌های زیاد چشم‌مان به یک عنوان فاخر افتاد و آن چیزی نبود به جز Alice Madness Returns.

آلیس علاوه بر اتمسفر خاص دارای موسیقی کاملا متناسب با روند و حال و هوای بازی است. استفاده از ساز ویلون سل در بیشتر قطعات ساخته شده این بازی به خوبی سنگینی جو بازی را به مخاطب القا میکند و این تناسب میان موسیقی و روند بازی یکی از برگ‌های برنده این بازی در زمان خود بود.

Alice-soundtrack-front

سازندگان، آهنگسازی این عنوان را به عهده “جیسون تای” و “مارشال کراچر” گذاشتند که تجربه کافی برای خلق آثاری درخور بازی را داشتند. البته ناگفته نماند که “کریس ورنا” نیز آهنگسازی یکی از ترک های بازی به نام “سرزمین هرز” را بر عهده گرفت که یک قطعه‌ی کاملا سایکدلیک به شمار می‌رود. در مجموع موسیقی این بازی به خوبی حال و هوای سرزمین عجایب را به بازی‌کننده منتقل می‌کند، و اتفاقا اصلا خبری هم از رویا و چیزهای بچه‌گانه نیست، بلکه با یک اثر کاملا سورئال و در بسیاری از مواقع استونر طرف هستیم. در ادامه برخی از قطعات برگزیده‌ی این آلبوم موسیقی را می‌توانید دانلود و گوش کنید.

Alice Madness Returns Main Theme

Wasteland

Dollhouse

Jade

دیدگاه
۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

3 Replies to “موسیقی بازی؛ قسمت هشتم: آلیس در سرزمین عجایب”

 1. A.F.A گفت:

  تشکر بسیار بابت ادامه دادن این سری پست زیبا :-)
  دو قسمت الیس مک گی چه از نظر داستانی و هنری واقعا در سطح بالایی قرار داشتند.قسمت اول که بیشتر روی همین تغییر حال و هوای روایت مریض وار و متفاوت از داستان همیشگیه این شخصیت کار کرده بود و اساسش رو بر روی همین موضوع نهاده بود که متاسفانه در بخش های دیگر مقداری میلنگید.ولی بازگشت جنون از همه لحاظ یه بازی درجه یک بود،داستان از قبل هم سیاه تر و دورتر از دنیای همیشگیه الیس.ولی برخلاف قسمت نخست،گیم پلی کار شده و زیبایی هم داشت :۱۵:
  امیدوارم اقای مک گی قصد نداشته باشه فاصله ی عرضه بین نسخه اول تا دوم رو برای شماره سوم هم تکرار بکنه :|

  ۰ ۰
 2. DEDSEC گفت:

  “و مجورمان کرده ”
  “و مجبورمان کرده ” :*:
  ممنون از اینکه این بخش رو دوباره راه انداختین .
  واقعا زیبا بود .

  ۰ ۰
 3. the director گفت:

  خیلی خوب بود.. به خصوص موزیکی که با ویولن باشه :۱۵:
  کاملا اون حس دیوونگی و مریضی آلیس رو داشت :۲۴:
  ممنون

  ۱ ۰