ویتنس باعث بیماری حرکت می‌شود!

توسط بهزاد ناصرفلاح در ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ , ۱۲:۳۰

هنگامی که بسیاری از دوستداران بازی‌های رایانه‌ای در حال انجام بازی «ویتنس» هستند، عده‌ای از این موضوع که «ویتنس باعث بیماری حرکت می‌شود» رنج می‌بردند. بیماری حرکت (motion sickness) در واقع یک نوع عارضه است که در هنگام سفرهای طولانی با ماشین یا هواپیما و یا هنگام انجام برخی بازی‌های رایانه به سبب صحنه‌های آن ایجاد می‌شود. سردرد، سرگیجه و حالت تهوع از علائم بیماری حرکت به حساب می‌آیند.

هفته گذشته یکی از کاربران سایت Reddit پستی مبنی بر ایجاد بیماری حرکت که ناشی از انجام این بازی است، در این سایت منتشر کرد.

واقعاً برای من عجیب است که همچنین مشکلی در مورد یک بازی اول شخص وجود دارد، ولی وقتی بازی ویتنس را انجام می‌دهم دچار بیماری حرکت می‌شود. گزارش‌ها این چنینی زیادی را در سایت NeoGAF مشاهده کردم. این حالت به خاطر حرکات کاراکتر اصلی و نحوه حرکت دوربین به وجود می‌آید و من هنوز از آخرین باری که بازی را انجام دادم هنوز این حالت را دارم. واقعاً امیدوارم که این مشکل حل شود چرا که تا وقتی این مشکل پابرجا باشد نمی‌توانم بازی را ادامه دهم.

ویتنس باعث بیماری حرکت می‌شود!

«جاناتان به لو» (Jonathan Blow) توسعه دهنده این بازی اعلام کرده است که در پی رفع این مشکل و ارائه یک به روز رسانی با عنوان «ضد بیماری حرکتی» است. در این به روز رسانی قرار است میدان دید بازتر، قابلیت غیر فعال شدن حالت bob و حرکات سریع‌تر در هنگام قدم زدن و دویدن ارائه شود.

دیدگاه
۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

3 Replies to “ویتنس باعث بیماری حرکت می‌شود!”

 1. alecto گفت:

  وایییییییییییییییییی ینی فلج میشیم
  بروزرسانی با عنوان ضد بیماری حرکتی :۱۴: :11: :11: :11:
  اقا یکی اینو برا من ترجمه کنه
  خدایا :۱۹: :۱۹: :۱۹: :۱۹:

  ۰ ۰
  1. Link گفت:

   یه تعداد از افراد هستند که در زمان مسافرت یا حتی رفت و آمدهای درون شهری وقتی در یک وسیله ی نقلیه مثل ماشین یا قطار قرار می گیرند دچار سرگیچه و حالت تهوع می شوند. به این حالت میگن بیماری حرکتی.
   ظاهرا این موضوع برای بعضی بازی های ویدئویی هم دیده شده که یک نمونه اش همین بازی.
   منظور از این نام «بروزرسانی با عنوان ضد بیماری حرکتی» اینه که با اصلاح دوربین بازی این مشکل را بر طرف می کنند تا کسی دیگه مریض نشه

   ۰ ۰
  2. alecto گفت:

   ممنون از راهنماییتون

   ۰ ۰