8 نظر

موسیقی بازی؛ قسمت هفتم: قاتل خاموش

توسط در3 سال پیش
 

درست است که انتشار آخرین مطلب با نام «موسیقی بازی» در سایت دنیای بازی به سه سال پیش برمی‌گردد، اما همان‌طور که مطلع هستید بازی‌ها هنوز هم موسیقی دارند و هنوز هم می‌شود در اوقاتی که حس و حال بازی کردن نیست، به سراغ آلبوم موسیقی آن‌ها رفت و از شنیدن آهنگ‌های بعضا فوق‌العاده‌ی آن‌ها لذت برد.

در این هفته مطلبی در مورد موسیقی متن عجیب و اتفاقات و حواشی و شایعات پیرامون آن منتشر کردیم که بیشتر از هر چیز به ما یادآوری کرد که چقدر جای چنین مطلبی در سایت خالی است. حالا از این به بعد هر پنج‌شنبه در کنار مطلب سینمایی ثابت سایت یعنی «باکس آفیس» مطلب ثابت دیگری در زمینه‌ی موسیقی خواهیم داشت که قول نمی‌دهیم محدود به موسیقی بازی‌ها بماند. هر از گاهی ممکن است به جاده‌ی خاکی هم بزنیم و به جای معرفی موسیقی بازی‌ها، موسیقی گیمرپسند معرفی کنیم. اما هفته‌ی اول باید با یک شاهکار آغاز شود…

برای شروع به سراغ موسیقی متن یکی از بهترین و به یاد ماندنی‌ترین بازی‌های تاریخ یعنی Hitman 2: Silent Assassin رفته‌ایم. روند روان و جذاب، مراحل متنوع و گرافیک ستودنی در کنار موسیقی بسیار گوش‌نواز بخشی از عواملی هستند که این بازی را به این محبوبیت رساندند.

آلبوم موسیقی این بازی را آهنگساز خلاق و نام آشنای صنعت بازی، یعنی «جسپر کید» ساخته و پرداخته است. موسیقی قاتل خاموش تلفیقی از موسیقی ارکسترال و الکترونیکی است که بخش ارکسترال توسط گروه ۱۱۰ نفره کر و موسیقی سمفونی بوداپست اجرا شده و مابقی بخش‌ها در استدیوی معروف RadioHusets کپنهاگ تهیه و تنظیم شده است. همچنین موسیقی ساخته شده این عنوان در سه بخش توسط گیم‌اسپات برای کسب عنوان بهترین آلبوم موسیقی سال در میان بیش از ۲۵۰۰ بازی منتشر شده در سال ۲۰۰۲ نامزد شد.

مطلب مشابه ◄  شرکت Sony مدل جدیدی از Playstation 4 Pro را با صداهای کم‌تر به بازار عرضه کرد

در میان آهنگ‌های این آلبوم موسیقی، مهم‌ترین قطعه همان قطعه‌ی اصلی یا Main Theme بازی است که در آلبوم منتشر شده دو نسخه‌ی معمولی و گسترش یافته دارد. در ادامه می‌توانید این آهنگ فوق‌العاده را بشنوید و دانلود کنید:


دانلود با حجم ۱۰ مگابایت

پیشنهاد شما برای موسیقی بازی بعدی چیست؟ حتما ما را در جریان بگذارید.

 

شما باید ورود برای ارسال نظر