باکس آفیس ۱۷۴: جنگ ستارگان، تنها جنگی که کسی در انتظار پایانش نیست!

توسط bijan joker در ۱۷ دی ۱۳۹۴ , ۲۱:۰۰

بعد از چند هفته دوری و قرار نگرفتن پست باکس آفیس در سایت که دلایل فنی! عامل اصلی آن بود باز هم در خدمت شما سینما دوستان هستیم تا در صورت حضور و حمایت شما شاهد ادامه پیدا کردن سری پستهای معرفی جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های آخر هفته‌ی سینماهای آمریکای شمالی باشیم، به همین سبب از تمامی عزیزانی که در طول این مدت دلتنگ پست محبوبشان بودند و در طول این چند هفته پیگیری مداوم داشتند معذرت خواهی می‌کنیم. در این چند هفته که برای ما به اندازه‌ی یک سال گذشت چندین اتفاق بزرگ و مهم رخ داد تا دلتنگی ما برایتان بیشتر شود، اما حقیقت ماجرا این است که در اصل یک سال گذشت و رسما وارد سال ۲۰۱۶ شدیم و این اتفاق و همچنین پشت‌سر گذاشتن شب یلدای خودمان را پساپس تبریک عرض می‌کنیم.
همچنین در طول این مدت در عالم سینما نیز اتفاقات مهم کمی رخ نداد، از زیر و رو کردن و به خاک و خون کشیدن قسمت هفتم “جنگ ستارگان” گرفته تا لو رفتن نسخه‌های با کیفیت دو فیلم مهم و وسترن سال قبل از اکران رسمی و همچنین اعلام کاندیدهای مراسم “گلدن گلاب” و …، از این طرف تیم سازندگان سریال “شهرزاد” گل کاشتند و با محبوبیت زیادی که کسب کردند موفق شدند بعد از مدتها پرچم سریالهای ایرانی را بالا ببرند و اثری با کیفیت خلق کنند که تا تماشاگرانی که سالها به سریالهای کلیشه‌ای و خسته کننده‌ی داخلی عادت کرده بودند با “شهرزاد” باز هم طعم و بوی سریالهای سالهای دور را تجربه کنند.
در طول قسمت‌های قبلیِ سری پست “باکس آفیس” به ندرت پیش آمده بود که معرفی تمامی ۱۰ فیلم موجود در جدول را در هفته‌های قبل‌تر تهیه نکرده باشیم، از همین رو و با توجه به اینکه در این هفته که اولین هفته‌ی سال ۲۰۱۶ بود و هیچ فیلم جدیدی اکران نشد، معرفیِ تمامی ۱۰ فیلم جدول را برایتان تهیه کردیم تا در فصل امتحانات دلی از عزا در بیاورید، البته سعی می‌کنیم که برای طولانی نشدن بیش از حد و خسته کننده نبودن متون برای هر فیلم معرفیِ کوتاهی را داشته باشیم (یکی از تغییرات جدید و ریزی که در فصل جدید “باکس آفیس” اعمال خواهیم کرد همین تبعیت کردن از “کم گویی و گزیده گویی” خواهد بود).
پوزش ما را از پرحرفیِ ابتدایی پذیرا باشید، به هر حال مدتی از شما نازنینان دور افتاده بودیم و گفتنی‌ها زیاد بوده و هست، باز هم بابت غیبت چند هفته‌ای عذرخواهی می‌کنیم و امیدواریم که با حضور خوب کاربران دی‌بازی شاهد ادامه دار شدن باکس آفیس و بحث‌های سینمایی مفید شما یاران همیشگی باشیم.
جدول Box Office این هفته به این شرح است:

۱- Star Wars: The Force Awakens – $90,241,673 – $742,208,942
۲- Daddy’s Home – $29,205,583 – $93,889,861
۳- The Hateful Eight – $15,706,645 – $29,045,855
۴- Sisters – $12,760,730 – $62,884,110
۵- Alvin and the Chipmunks: The Road Chip – $12,071,523 – $67,646,950
۶- Joy – $10,210,971 – $38,521,065
۷- The Big Short – $9,060,303 – $33,055,481
۸- Concussion (2015) – $7,846,281 – $25,266,650
۹- Point Break (2015) – $6,817,641 – $22,675,176
۱۰- The Hunger Games: Mockingjay. Part 2 – $4,616,274 – $274,185,395

Star Wars VII. The Force Awakens - 01

فیلم شماره اول جدول: Star Wars: The Force Awakens
ژانر: اکشن/ماجرایی/فانتزی – زمان: ۲ ساعت و ۱۵ دقیقه – درجه بندی: PG-13 – هزینه ساخت: ۲۰۰ میلیون
کارگردان: J.J. Abrams/ بازیگران: Harrison Ford و Mark Hamill و Carrie Fisher و Daisy Ridley و John Boyega و Oscar Isaac و Lupita Nyong’o و Domhnall Gleeson و Simon Pegg و Andy Serkis
اگر از هواداران سری “جنگ ستارگان” ساخته‌ی جورج لوکاس باشید از وقایع‌ای که در دو تریلوژی قبلی رخ داد با خبر هستید، تریلوژیِ اول که دهه‌ی ۸۰ میلادی با اختلاف ۳ سال از یکدیگر ساخته شد و در اصل روایتگر اتفاقات داستان قسمتهای چهارم، پنجم و ششم بود و تریلوژی دوم که در سالهای اولیه‌ی قرن بیست و یکم باز هم با اختلاف ۳ سال از یکدیگر ساخته شد و ماجرای قسمتهای اول، دوم و سوم ماجرا را بازگو می‌کرد. اکنون عنوان “جنگ ستارگان: فورث برمی‌خیزد” هفتمین قسمت سری است که برای اولین بار توسط کارگردانی دیگر ساخته شده و در آن شاهد اتفاقاتی هستیم که ۳۰ سال بعد از قسمت آخر (ششم) به وقوع می‌پیوندد، این در حالی است که اکران این فیلم دقیقا ۱۰ سال بعد از اکران قسمت سوم اتفاق افتاده است. اگر تا بحال هیچ یک از قسمتهای “جنگ ستارگان” را ندیده‌اید و در مورد چگونگی قسمتهای فیلم کمی گیج شده‌اید این متن را یکبار دیگر بخوانید! در کل اگر قصد دارید این سری فیلم را از قسمت اول داستانی تماشا کنید لطفا به عدد سال تولید فیلمها توجه نکنید و عدد یونانیِ انتهایی عناوین را مد نظر قرار دهید. در این قسمت می‌بینیم که بعد از گذشت ۳۰ سال از نابودی امپراتوری Darth Vader اکنون یک موجود خبیث دیگر که از سیاره‌ی Jakku برخواسته قصد نابودی رقبا و تشکیل امپراتوریِ تازه‌ای دارد. در این بین Han Solo (فورد) و Princess Leia (فیشر) که ۳۲ سال پیرتر شده‌اند با همراهیِ قهرمانان تازه‌نفس و جوان‌تر سعی در جلوگیریِ این اتفاق شوم دارند، البته در این بین خبرهای جالبی از Luke Skywalker (همیل) به گوش می‌رسد که ماجرا پیچیده‌تر از قبل می‌شود.
قبل از این در جریان رکوردهای خیره کننده‌ی این فیلم در بازار آمریکای شمالی قرار گرفتید از همین رو به شکل خلاصه بد نیست اشاره‌ای داشته باشیم به تعدادی از رکوردهای قدیمی و جدید این فیلم: پرفروش‌ترین فیلم در اولین آخر هفته (۲۴۷ میلیون) + پرفروش‌ترین فیلم در روز اول اکران (۱۱۹ میلیون) + موفق‌ترین فیلم در دومین آخر هفته (۱۴۹ میلیون) + موفق‌ترین فیلم در سومین آخر هفته (۹۰ میلیون) + سریع‌ترین فیلمی که موفق شد از مرز فروش ۵۰۰ میلیونی عبور کند (۱۰ روز).
همچنین در جدول فروش فیلمها در سطح جهانی “جنگ ستارگان ۷” موفق به کسب رکورد پرفروش‌ترین اولین آخر هفته (۵۲۸ میلیون) شد و همچنین سریع‌ترین فیلمی که موفق شد وارد باشگاه یک میلیاردی‌ها شود را نیز از آن خود کرد (۱۲ روز). این فیلم در این هفته (سه هفته پس از اکران) تاریخ ساز شد و اتفاق بزرگی را رقم زد، “فورث برمی‌خیزد” موفق شد با کنار زدن یکی از فیلمهای سلطان سینما جیمز کامرون یعنی Titanic در جایگاه دومین فیلم پرفروش تاریخ قرار بگیرد و با توجه به اینکه تنها ۲ میلیون دلار دیگر لازم دارد تا از مرز Avatar نیز عبور کند این فیلم فردا با رد شدن از مرز فروش ۷۶۰ میلیونی تبدیل به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما می‌شود. البته فراموش نکنید که ما در حال حاضر در رابطه با فروش داخلیِ آمریکا صحبت کردیم و “جنگ ستارگان ۷” همچنان برای رسیدن به رکورد دو فیلم مذکور در سطح جهانی ($۲,۱۸۶.۸ و $۲,۷۸۸.۰) فاصله‌ی زیادی دارد ( “فورث برمی‌خیزد” تا کنون در سطح جهانی با فروش $۱,۵۵۷.۳ در جایگاه چهارمین فیلم پرفروش تاریخ قرار گرفته است).

Daddy's Home

فیلم شماره دوم جدول: Daddy’s Home
ژانر: کمدی – زمان: ۱ ساعت و ۳۶ دقیقه – درجه بندی: PG-13 – هزینه ساخت: ۵۰ میلیون
کارگردان: Sean Anders/ بازیگران: Will Ferrell و Mark Wahlberg و Linda Cardellini و Thomas Haden Church و Scarlett Estevez و Owen Vaccaro
در این فیلم کمدی با شخصیتی بنام Brad (فرل) آشنا می‌شویم که در رادیو برنامه‌ای هفتگی را اجرا می‌کند، Brad پدرخوانده‌ای ساده و مهربان است که تمام تلاشش را انجام می‌دهد تا با فرزندخوانده‌های کوچکش ارتباط دوستانه‌ای داشته باشد و هر روشی را استفاده می‌کند تا آنها Brad را پدر صدا بزنند. اما بازگشت پدر اصلی کودکان که Dusty (والبرگ) نام دارد و از سر و شکلی متفاوت با یک پدر واقعی و خانواده دوست بهره‌مند است تمام نقشه‌های Brad را نقش بر آب می‌کند.
Mike McGill و Tony Hawk مشهور در بخشی از این فیلم به عنوان بدلکاران اسکیت بورد در مقابل هم قرار گرفتند. کشتی کچ‌کار معروف John Cena در بخشی از این فیلم حضوری افتخاری دارد، قبل از این در بسیاری از فیلمها و سایتهای مرتبط به دلیل شباهت ظاهری، شوخی‌های فراوانی بین این ورزشکار و Mark Wahlberg صورت گرفته بود. دو بازیگر اصلی این فیلم قبل از این در عنوان The Other Guys در نقشهای اصلی در کنار هم به ایفای نقش پرداخته بودند.

The Hateful Eight

فیلم شماره سوم جدول: The Hateful Eight
ژانر: وسترن/کمدی/درام/معمایی – زمان: ۳ ساعت و ۷ دقیقه – درجه بندی: R – هزینه ساخت: ۴۴ میلیون
کارگردان: Quentin Tarantino/ بازیگران: Samuel L. Jackson و Kurt Russell و Jennifer Jason Leigh و Walton Goggins و Demian Bichir و Tim Roth و Michael Madsen و Bruce Dern و Channing Tatum
کویینتین تارانتیو در هشتمین فیلم رسمی‌اش به سراغ هشت انسان نفرت‌انگیز در قلب دنیای وسترن رفته است. داستان اصلی “هشت نفرت‌انگیز” از جایی شروع می‌شود که John Ruth (راسل) که یک جایزه‌بگیر است در حال انتقال مجرم زنی بنام Daisy Domergue (جیسون‌لی) است، اما در بین راهِ انتقال که John در فکر رساندن مجرم به کلانتر و دریافت دستمزدش است به جایزه‌بگیر دیگری بنام Marquis Warren برمی‌خورد که همراه خود چند جسد حمل می‌کند. در همین زمان است که میزان بارش برف به قدری زیاد می‌شود که این دو تصمیم می‌گیرند به یک سالن بین راهی رفته و مدتی آنجا اُتراق کنند. اما اینجاست که این سه نفرت‌انگیز در این سالن با پنج نفرت‌انگیز دیگر مواجه می‌شوند که هر یک به نوعی مسیرشان به این سالن خورده است.
تارانتینو در هشتمین ساخته‌ی رسمیِ سینمایی‌اش دچار دو بدشانسی بزرگ شد، یک اینکه چند روز قبل از مرحله‌ی فیلمبرداریِ “هشت نفرت‌انگیز” فیلمنامه‌ی اثر در اینترنت پخش شد، دیگر اینکه چند روز قبل از اکران رسمیِ فیلم نسخه‌های باکیفیت “هشت نفرت‌انگیز” (نسخه‌ DVD) باز هم بروی اینترنت قرار گرفت. اما تارانتینو به غیر از این دو اتفاق بد در ساخت این فیلم اتفاقات خوشایند فراوانی را تجربه کرد. یکی آنکه بالاخره این کارگردان موفق شد آهنگساز برجسته‌ی سینما و به ویژه ژانر وسترن یعنی Ennio Morricone را بعد از ۴۰ سال دوری از ژانر وسترن به سمت این فیلم بکشاند. این در حالیست که این آهنگساز جاودانه و ۸۷ ساله از مخالفان شدید اثر قبلی تارانتینو یعنی Django Unchained بود و در هیچ شرایطی راضی نشده بود آهنگسازی این اثر را قبول کند. یکی دیگر از اتفاقات خوب این پروژه برای تارانتیو این بود که وی برای فیلمبرداری این اثر از دوربین‌های ۷۰ میلی‌متری‌ای استفاده کرد که در سالهای دور دیگر کارگردانان بزرگ سینمای وسترن چون John Ford و Sergio Leone از آن استفاده کرده بودند. در اصل تارانتینو کل فیلم را در دو نسخه تهیه کرد که یکی برای سینمای ویژه‌ی کلاسیک ۷۰ میلی‌متری ساخته شد و دیگری برای سینماهای معمول و نسخه‌های خانگی (که گویا بین این دو نسخه نزدیک به ۲۰ دقیقه تفاوت مدت زمانی وجود دارد).
تارانتینو که در مصاحبه‌ای Mad Max را بهترین فیلم سال ۲۰۱۵ اعلام کرده بود، به این نکته اشاره داشت که The Hateful Eight بهترین فیلمی است که وی کارگردانی آن را بر عهده داشته است. ساموئل ال‌جکسون به غیر از قسمت دوم Kill Bill که حضوری کوتاه و افتخاری داشت و همچنین Inglourious Basterds که راوی فیلم بود در تمامی شش فیلم دیگر تارانتینو نقش داشته است. در ابتدا قرار بود Christoph Waltz برای نقش John Ruth انتخاب شود که متاسفانه بنابر دلایلی این نقش را از دست داد. تارانتینو در این فیلم جذاب که در شش فصل روایت می‌شود خود به عنوان راوی قرار گرفته است. این فیلم در ۳ رشته کاندید مراسم “گلدن گلاب” شده است و باید دید در هفته‌ی آینده موفق به دریافت جایزه می‌شود یا خیر?!

Sisters

فیلم شماره چهارم جدول: Sisters
ژانر: کمدی – زمان: ۱ ساعت و ۵۸ دقیقه – درجه بندی: R – هزینه ساخت: ۳۰ میلیون
کارگردان: Jason Moore/ بازیگران: Amy Poehler و Tina Fey و Maya Rudolph و James Brolin و John Cena
اگر شما هم مانند نویسنده از شوخی‌ها و طنز سطح پایین Tina Fey و Amy Poehler در میزبانیِ مراسم “گلدن گلاب” و جاهای دیگر خسته شده‌اید از تماشای این فیلم جدا پرهیز کنید و به همین یک تصویر از فیلم بسنده کنید! در این فیلم این دو نقش دو خواهری را بازی می‌کنند که قصد دارند تا قبل از اینکه خانه‌ی خانوادگی‌شان را از دست بدهند در آن یک پارتی بزرگ و بترکان به راه بیاندازند. پارتی‌ای که در آن John Cena هم دعوت است!

Alvin and the Chipmunks. The Road Chip

فیلم شماره پنجم جدول: Alvin and the Chipmunks: The Road Chip
ژانر: کمدی/ماجراجویی/انیمیشن – زمان: ۱ ساعت و ۳۲ دقیقه – درجه بندی: PG – هزینه ساخت: ۹۰ میلیون
کارگردان: Walt Becker/ بازیگران: Jason Lee و Justin Long (آلوین) و Matthew Gray Gubler (سایمون) و Jesse McCartney (تئودور) و Anna Faris
بعد از ساخته شدن سه قسمت از سری فیلمهای Alvin And … در سالهای ۲۰۰۷، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ که موفقیت نسبی‌ای تنها در بین نوجوانان جدید بدست آورده بود (چرا که سازندگان بیشتر نوجوانان قدیم که با سریال تلویزیون این انیمیشن خاطره داشتند را هدف قرار داده بودند) احتمال ساخته شدن قسمت چهارم به سمت صفر سوق داده شد تا اینکه بعد از چهار سال شاهد اکران قسمت چهارم سری باشیم. در این قسمت می‌بینیم که Dave به میامی سفر می‌کند تا به نامزدش پیشنهاد ازدواج دهد، این تصمیمِ Dave سه سنجاب بازیگوش را نگران می‌کند که مبادا Dave بعد از ازدواج، دیگر میلی به نگهداری از آنها نداشته باشد، از همین رو Alvin و Simon و Theodore به جاده می‌زنند تا بعد از عبور از یک مسیر سه روزه Dave را از تصمیمش منصرف سازند، اما آنها در این سفر به هدف دیگری دست پیدا می‌کنند.

Joy

فیلم شماره ششم جدول: Joy
ژانر: کمدی/درام – زمان: ۲ ساعت و ۴ دقیقه – درجه بندی: PG-13 – هزینه ساخت: ۶۰ میلیون
کارگردان: David O. Russell/ بازیگران: Jennifer Lawrence و Robert De Niro و Bradley Cooper و Edgar Ramirez و Elisabeth Rohm
داستان فیلم Joy که بر اساس ماجرایی واقعی ساخته شده در رابطه با زندگی Joy Mangano (لارنس) است که از خانواده‌ای ایتالیایی-آمریکایی متولد شده و در طول زندگی‌اش سختی‌های بسیاری را تجربه کرده است. Joy که به تنهایی زندگیِ خود و دو فرزندش را می‌گرداند و همچنین قبل از این طعم خیانت را چشیده است بعد از مدتی با کشف یک اختراعِ نوین موفق می‌شود پله‌های ترقی را یکی پس از دیگری طی کند، اما او در این مسیرِ تازه نیز با مشکلات جدید و سخت دیگری روبه‌رو می‌شود.
Joy Mangano در واقع اولین اختراع خود که نوعی جارو بود را در سال ۱۹۹۰ (همان سالی که Jennifer Lawrence متولد شد) به مرحله‌ی تولید رساند. این سومین فیلم David O. Russell که در آن از مثلث Jennifer Lawrence و Bradley Cooper و Robert De Niro استفاده برده است (Silver Linings Playbook و American Hustle). این فیلم در دو رشته کاندید جوایز “گلدن گلاب” شده است و باید دید در هفته‌ی آینده موفق به کسب آنها می‌شود یا خیر.

The Big Short

فیلم شماره هفتم جدول: The Big Short
ژانر: درام/زندگینامه‌ای – زمان: ۲ ساعت و ۱۰ دقیقه – درجه بندی: R – هزینه ساخت: ۲۸ میلیون
کارگردان: Adam McKay/ بازیگران: Christian Bale و Ryan Gosling و Steve Carell و Brad Pitt و Marisa Tomei و Melissa Leo و Margot Robbie و Selena Gomez
فیلم The Big Short در رابطه با بورس و مسکن و اتفاقات پیرامون آن است و از این جهت بی‌شباهت با فیلم The Wolf of Wall Street نیست با این تفاوت که در آنجا یک ستاره داشتیم (لئوناردو دی‌کاپریو) و در اینجا چهار ستاره در کنار هم قرار گرفته‌اند (کریستین بیل و براد پیت و رایان گسلینگ و استیو کارل)، البته این دو فیلم به غیر از این نکته تفاوت‌های اساسیِ دیگری نیز دارد. ماجرای کلی این فیلم در رابطه با چهار دلال است که خارج از سیستم سرمایه‌گذاری آمریکا فعالیت می‌کنند و در سال ۲۰۰۵ رکود اقتصادی سالهای بعد را پیش‌بینی می‌کنند و توسط این پیش‌بینیِ درست دست به تصمیماتی می‌گیرند که باعث نابودی اقتصادی افراد زیادی می‌شوند تا به هر شکلی که شده به خواسته‌های خودشان دست پیدا کنند.
در این فیلم که Brad Pitt یکی از تهیه کنندگان اصلی آست از سه بازیگر برنده اسکار (Christian Bale و Melissa Leo و Marisa Tomei) و سه بازیگر کاندید اسکار (Ryan Gosling و Steve Carell و Brad Pitt) استفاده شده تا مهر تاییدی باشد بر بزرگ و درجه یک بودن فیلم The Big Short. عامل دیگر بزرگ بودن فیلم در این است که این فیلم در چهار رشته کاندید جوایز “گلدن گلاب” شده است و باید دید در هفته‌ی آینده موفق به دریافت چند جایزه می‌شود.

Concussion

فیلم شماره هشتم جدول: Concussion
ژانر: درام/ورزشی – زمان: ۲ ساعت و ۳ دقیقه – درجه بندی: PG-13 – هزینه ساخت: ۳۵ میلیون
کارگردان: Peter Landesman/ بازیگران: Will Smith و Alec Baldwin و Albert Brooks و Gugu Mbatha-Raw و David Morse و Adewale Akinnuoye-Agbaje
در این فیلم که بر اساس واقعیت ساخته شده ویل اسمیت نقش دکتر Bennet Omalu را ایفا می‌کند، دکتری که نظریه‌ای را مبنی بر تاثیر ضربه مغزی و مشکلات جسمانی فراوان در ورزش فوتبال آمریکایی (راگبی) را مطرح کرد و در آن زمان با مخالفت‌های فراوانی مواجه شد. اما دست آخر دکتر Bennet Omalu موفق شد حرف خود را به کرسی بنشاند و با شرکت‌ها و کمپانی‌های قدرتمند و پول ساز بزرگ مقابله کند و گام بزرگی در عالم پزشکی بردارد.
در ابتدا قرار بود که Ridley Scott کارگردانی این فیلم را بر عهده بگیرد که دست آخر این فیلم به کارگردان کم تجربه‌ای چون Peter Landesman تعلق گرفت. دو تن از بازیگران اصلی این فیلم یعنی Will Smith و Adewale Akinnuoye-Agbaje در تابستان امسال در فیلم دیگری به ایفای نقش پرداخته‌اند که از هم اکنون بسیاری از سینما دوستان منتظر اکرانش هستند، این دو در فیلم Suicide Squad به ترتیب در نقشهای Deadshot و Killer Croc ظاهر خواهند شد. ویل اسمت برای ایفای این نقش کاندید بهترین بازیگر سال از مراسم “گلدن گلاب” شده است.

Point Break - 2015

فیلم شماره نهم جدول: Point Break
ژانر: اکشن/جنایی/ورزشی – زمان: ۱ ساعت و ۵۴ دقیقه – درجه بندی: PG-13 – هزینه ساخت: ۱۵۰ میلیون
کارگردان: Ericson Core/ بازیگران: Edgar Ramirez و Luke Bracey و Ray Winstone و Delroy Lindo و Teresa Palmer و Max Thieriot
این فیلم که بازسازی فیلم اکشن و دیدنیِ Point Break محصول سال ۱۹۹۱ به کارگردانی Kathryn Bigelow و بازیگری Keanu Reeves و Patrick Swayze فقید است با بودجه‌ی بالایی ساخته شده و در تیزرهای به نمایش درآمده پر از سکانسهای اکشن و نفسگیر است اما گویا ریسک استفاده از دو بازیگر اصلی‌ای که چندان شناخته شده نیستند نتیجه‌ی چندان قابل قبولی نداشته است. داستان این فیلم در رابطه با یک مامور مخفیِ ورزشکار و قدرتمند بنام Utah است که موفق می‌شود خود را وارد دسته‌ای خلافکار کند که قصد دارند دستبرد بزرگی به یکی از بانکها بزنند، اما بعد از مدتی حضور Utah در این گروه و نزدیکی بیشتر وی با یکی از اعضا به نام Bodhi و انجام ماموریتهایی نفسگیر و البته لذت‌بخشی چون اسنوبورد سواری، پرواز تک‌نفره، موتور کراس، صخره نوردی، موج سواری‌های عظیم و … کمی این مامور مخفی را دچار تزلزل می‌کند، تا جایی که آنها چند ماموریت را عملی می‌کنند که در آن از شرکتهای بزرگ و کثیف دزدی می‌کنند و تمام پول بدست آمده را تحویل نیازمندان می‌دهند، اما این رابطه‌ی دوستانه تا پایان ماجرا قرار نیست روندی عادی داشته باشد.
Tom Hardy و Colin Farrell و Hugh Jackman و Jeremy Renner و Chris Hemsworth و Gerard Butler و Garrett Hedlund لیست بازیگرانی بودند که برای ایفای نقش شخصیت Bodhi در نظر گرفته شده بودند، همچنین Chris Pine و Chris Pratt و Aaron Taylor-Johnson و Nicholas Hoult بازیگران انتخاب شده برای نقش Utah بودند که در آخر سازندگان همانطور که اشاره شد ریسک بازیگران ناآشناتر را پذیرفتند. فیلمبرداری این فیلم که نزدیک به یک سال به طول انجامید در ده کشور متفاوت صورت گرفت. تماشای این فیلمِ سرعتی را به گیمرهایی که در انتظار قسمت چهارم سری بازیِ محبوب Uncharted هستند پیشنهاد می‌کنیم، چرا که لذت بردن از این فیلم می‌تواند قرص مسکن قوی‌ای برای منتظران بازیِ سرعتیِ مذکور و ماجراجویی‌های nathan drake باشد.

The Hunger Games. Mockingjay - Part 2

فیلم شماره دهم جدول: The Hunger Games: Mockingjay – Part 2
ژانر: اکشن/ماجراجویی/تخیلی – زمان: ۲ ساعت و ۱۷ دقیقه – درجه بندی: PG-13 – هزینه ساخت: ۱۶۰ میلیون
کارگردان: Francis Lawrence/ بازیگران: Jennifer Lawrence و Josh Hutcherson و Liam Hemsworth و Woody Harrelson و Donald Sutherland و Julianne Moore و Elizabeth Banks و Stanley Tucci و Willow Shields و Philip Seymour Hoffman
بالاخره بعد از چهار سال برگ آخر از سری فیلم “عطش مبارزه” ورق زده شد و این سری فیلم محبوب که مانند سری فیلمهای Harry Potter و Twilight Saga از روی رمانهای معاثر به سینما راه یافته بود به پایان خط رسید. Mockingjay – Part 2 درست بعد از اتفاقات Mockingjay – Part 1 روایت می‌شود، جایی که Katniss Everdeen (لارنس) بعد از درگیری با یار قدیمی‌اش Peeta Mellark (هاچرسون) این بار در منطقه‌ی Panem تبدیل به فرمانده‌ی شورشیان می‌شود تا برای براندازی و شکست بزرگترین دشمن یعنی President Snow با دیگر شورشیان متحد شود و کار را یکسره کند.
این فیلم که قسمت چهارم و آخرین قسمت از سری “عطش مبارزه” بحساب می‌آید در اولین آخر هفته‌ی اکران بیش از ۱۰۰ میلیون فروش کرد با این حال در مقایسه با قسمتهای قبلی ضعیف‌ترین فروش را تجربه کرد (قسمتهای اول تا سوم فروشهای ۱۵۲ و ۱۵۸ و ۱۲۱ میلیوی را در اولین آخر هفته کسب کرده بودند). همچنین تا کنون که هفت هفته از اکران جهانی این فیلم می‌گذرد Mockingjay – Part 2 با فروش ۶۳۷ میلیونی موفق نشده به میزان فروش سه قسمت قبلی برسد (قسمتهای قبلی در سطح جهان به ترتیب ۶۹۴ و ۸۶۵ و ۷۵۵ میلیون دلار فروخته بودند). این عوامل نشان‌دهنده‌ی این نکته است که هواداران نسخه‌ی “عطش مبارزه” سینمایی برعکس هواداران نسخه‌ی “عطش مبارزه” نوشتاری (تریلوژی) با یک پایان حماسی و قوی طرف نیستند.
اگر به فروش ضعیف قسمت چهارم که به گفته‌ی بسیاری از منتقدان می‌توانست در قالب یک فیلم همزمان با قسمت قبل ساخته و منتشر شود، این نکته را اضافه کنیم که قسمت چهارم در این سری تنها قسمتی است که در قالب سه بعدی (متقابلا با قیمت بلیت بالاتر) اکران شده شرایط را ناامید کننده‌تر از قبل می‌کند. همچنین این فیلم تنها قسمتی از سری است که هیچ نامزدی‌ای را در “گلدن گلاب” کسب نکرده است. این فیلم دو دلتنگی بزرگ را بر دلمان خواهد گذاشت، یک اینکه بعد از چهار سال از معرفیِ سالانه‌ی قسمتهای مختلف “عطش مبارزه” در سری پست Box Office سایت این آخرین باری است که نامی از این فیلم برده می‌شود! دوم اینکه این فیلم رسما آخرین فیلم سینمایی است که تصویر Philip Seymour Hoffman که در سال ۲۰۱۴ از دنیا خارج شد را بر پرده‌های سینما نقش می‌بندد.

فروش جهانی سه فیلم Star Wars VII و Mockingjay-Part2 و Spectre تا به امروز به ترتیب ۱,۵۵۷ و ۶۳۷ و ۸۶۴ میلیون دلار گزارش شده است.

**پوستر هفته**
از این هفته به بعد قصد داریم تا در هر پست “باکس آفیس” یک پوستر سینمایی جذاب با بالاترین کیفیت ممکن را برایتان تهیه کنیم تا تنوع این سری پست را بالاتر برده باشیم. در صورت استقبال شما عزیزان این بخش در هفته‌های آتی نیز ادامه پیدا خواهد کرد. برای شروع از پوستر احساسی جدیدترین ساخته‌ی شرکت انیمیشن سازی پیکسار استفاده کردیم (این پوستر برای تبلیغات بازار ژاپن طراحی شده است).

.

.

.

the good dinosaur - poster 11 (japan poster)

دیدگاه
۳۷ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

37 Replies to “باکس آفیس ۱۷۴: جنگ ستارگان، تنها جنگی که کسی در انتظار پایانش نیست!”

 1. Rayman.E گفت:

  چقدر خوشحالم که پس از مدت ها پست باکس آفیس گذاشته شد!!!
  خیلی توضیحات خوبی برای هر فیلم قرار دادید…
  پوستر هم با استقبال شدید بنده مواجه میشه :D :D :D
  همچنان ادامه بدید :۱۵: :۱۵: :۱۵:

  ۰ ۰
  1. KING OF TIME گفت:

   پوستر ایده ناب و قشنگی داره :۱۵:
   خیلی تشکر ;)

   ۰ ۰
 2. الاَن چند تا شاهکار با کیفیت scr اومده که دلم نمیاد دانلود کنم از جمله شاهکار ترنتینو که در متن بردیا جان اشاره کردن ، بیگ شورت، Black maas جانی دپ و the revenant، the legend.
  ولی چند تا فیلم وقت کردم دیدم:
  Ted 2
  ادامه ی تد خیلی مورد انتقاد قرار گرفت و خیلیا گفتن افت کرده ولی من به شدت لذت بردم خیلی خنده دار بود یه کمدی لوس و بی مزه نبود البته نیمه اول فیلم قشنگ تره نسبت به نیمه دوم ولی در کل خیلی فیلم قشنگی بود … البته پر از فحش و بد و بیرا… در کل خیلی فیلم قشنگی بود.
  ۷/۱۰
  Kingsmen: Secret Service
  فیلمای اکشن دیگه به شدت تکراری شدن اما این چند سال دو سه تا فیلم خوب که کلیشه ای نباشن هم داشتیم یکیش همین Kingsmen بود. با این که تقریباََ داستانی کلیشه ای داشت ولی صحنه های اکشن و کمدی فیلم به شدت لذت بخش بود… داستان درگیر کننده ای نداشت اما فیلم سرگرم کننده ای بود.
  ۷/۱۰
  Hotel Transylvania 2
  نسبت به نسخه اول افت داشت داستان به زیبایی اولی نبود و کمی هم لوس و حوصله سر بر بود …. انیمیشن اولی به نظرم خیلی بهتر بود.
  ۵/۱۰
  Attack on TITAN season 1
  شاهکار. داستان بی نظیر شخصیت پردازی عالی طراحی زیبا فقط یه مشکل داره که بهنظرم مربوط به ساختار انیمه هاس اونم مونولوگ ها هست که به شدت انیمه ها رو کشدار می کنه…. ولی در کل شاهکار پیشنهاد می کنم حتما ببینید. فصل دومم امسال پخش میشه.
  ۹.۵/۱۰
  Parasyte. the maxim
  انیمه ی متفاوت و جذابیه، تخیل ژاپنیا رو نشون میده واقعا مخن. داستان قشنگی داره و یک فصل هم بیشتر نیست کلا تموم میشه فقط پایان مسخره ای داره :D
  ۸/۱۰
  Free to Play
  مستندی شاهکار از والو. زندگی پلیر های دوتا رو نشون میده و مشکلاتشون، البته اَخر مستند به تورنومنت اینترنشنال ۲۰۱۲ می پردازه و مسابقات و زندگی کاپیتان های سه تیم پیشتاز رو به تصویر میکشه … این مستند نشون میده که دوتا زندگیه نه یه بازیه معمولی.
  American Ultra 2015
  اول نمی خواستم این فیلمو ببینم ولی چون کارگردان ایرانیه و همچنین کریستین استورات عزیز تو فیلم بازی کرده دانلودش کردم، به شدت فیلم مزخرفی بود پیشنهاد می کنم طرفش هم نرین.
  ۲/۱۰
  Fargo Season 2
  یه شاهکار غیر قابل وصف … داستان بی نقص جذابیت عالی کارکتر هایی که کم کم عاشقشون میشین … همه چیز عالیه یکی از بهترین سریال های جنایی که با True Detective رقابت می کنه.(البته TD فصل دوم در حد فصل اول نبود ولی فارگو هیچ افتی نکرد و شاید بشه گفت بهتر از فصل اول بود. دلیل مقایسه فکر می کنم پخش همزمان دو سریال باشه)
  Sicario 2015
  عاشق فیلمای Denis Villeneuve هستم. فیلماش واقعا شاهکارن… این کارگردان خودشو باPrisoners و Enemy ثابت کرد.(مخصوصا Enemy که من واقعا خوشم اومد داستان وقعاََ پیچیده ای داشت) اما فیلم جدیدش که جرم و جنایت و خشم رو در بخشی وسیع تر نشون میده و دیگه به قتل های کوچک خلاصه نمیشه … اما باید بگم که داستان دیگه پیچش فیلمای قبلی این کارگردان رو نداره و با یک داستان سر راست طرفیم… در حد دو فیلم قبلی نبود به نظرم اما باز هم فیلم خوبی بود.
  ۸/۱۰
  three days to kill 2014
  فیلم اکشن متوسط که به نظرم ارزش یک بار دیدن رو داره اونم فقط بخاطر بازی عالی kevin costner.
  ۵/۱۰
  A Million Ways To Die In The West 2014
  یه کمدی ناب که واقعا خنده داره، و موضوع جدیدی هم داری نیل پاتریک هریس هم که می درخشد.
  ۸/۱۰
  Dead Snow (2009)
  افتضاح
  ۱/۱۰
  Delivery Man (2014)
  فیلم خوبیه اما می تونست خنده دار تر باشه ولی به نظر می رسه که هدف سازنده فیلم این نبود که فیلم یه کمدی محض باشه … موضوع نسبتا نویی داره اما حوصله سر بره
  ۶/۱۰
  ant man
  خداوکیل هدف از ساخت این فیلم چی بود..
  ۲/۱۰ فقط بخاطر طراحی لباس
  Vampire Academy 2014
  چرند و مسخره.
  ۳/۱۰
  Pixel
  ادام سندلر اینجا ادام سندلر انجا ادام سندلر همه جا این بشر چقد فیلم بازی می کنه … همشون هم چرت پرتن یه کمدی جون دار بازی نکرده این چند وقت این پیکسل هم چرنده…

  The Great Gatsby 2013
  خیلی لذت بردم از دیدن این فیلم واقعا زیبا بود …. دیکاپریو مثل همیشه درخشید.
  ۹/۱۰
  Interstelar
  ۱۰/۱۰
  متیوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووو.
  Sword Art Online season 1
  ۹/۱۰
  Sword Art Online season 2
  ۶/۱۰
  ….

  ۰ ۰
  1. A.F.A گفت:

   اتفاقا پایان parasyte the maxim دقیقا همون چیزی شد که باید میبود.
   من قبل از دو اپیزود اخر واقعا برام سوال بود که چطور میخوان داستان رو جمع بندی بکنن و چه برنامه هایی براش در نظر دارند.و اون چیزی که من دیدم،سوپرایزم کرد.یه پایان متفاوت و زیبا.اگه هرطور دیگه ای میشد انیمه به اون هدفی که سازنده هاش دنبالش بودند نمیرسید.من که راضی بودم.

   ۰ ۰
 3. A.F.A گفت:

  تشکر بسیار از اقا بردیا که دلمون براش تنگ شده بود :-)
  این دو هفته هم از نظر فیلم و سریال نسبتا پروپیمون بود.که بعید میدونم در اینده ای نزدیک این فرصت دوباره فراهم بشه.
  بعد از یک سال مرده متحرک ندیدن،فصل پنج رو شروع کردم و چه تصمیم درستی هم بود رها کردنش.باعث شد دلم واقعا برای حال و هوای غم زده و خاکستری سریال و کاراکترای محشرش تنگ بشه و فصل پنج هم با کیفیت واقعا خوبش،این بازگشت رو خوشایندتر هم کرد.اول اینکه این فصل واقعا نامرد بود.خیلی راحت چند تا از شخصیتا رو حذف کرد و پشت سر هم بیننده رو تو شوک باقی میگذاشت.تغییراتی هم که ریک تو این فصل کرد واقعا خاص ترش کرد.پیچیده تر،خشن تر و کمتر ریسک پذیر .غیر از گروهش،هیچکس و هیچ چیز براش اهمیت نداره و حاضره برای حفاظت از گروه قدیمیش،دست به هر کاری بزنه و هر میزان خشونتی رو که میطلبه اعلام کنه.بقیه چیزا اصلا مهم نیستند!پلات این فصل و اتفاقای گوناگونش هم در بهترین حالت خودش قرار داشت و با داستانک ها دیالوگای زیباش،شما رو از مرده متحرک دیدن رها نمیکرد.خلاصه واقعا خوب بود.
  ——–
  Chungking Express
  اولین اثر وونگ کار وای فیلمیه درمورد عشق در زندگی روزمره،روابط و تنهایی انسان ها.یه اثر جمع و جور واقعا زیبا که یجور حس سبکی خاصی درش نهفته است.
  داستان فیلم،از دو بخش تشکیل شده.یا بهتره بگم از دو داستان جدا با شخصیتای متفاوت که اتفاقات هر دو هم پیرامون همون موضوع میگذره.داستان اول،ماجرای پلیسی رو میگه که دوستش بعد از ۵ سال زندگی مشترک رهاش کرده و تنهاش گذاشته.اون هم با خودش عهد میبنده که هر روز یه قوطی کنسرو اناناس با تاریخ انقضای ۱ می بخره و اگه با اتمام ماه(که میشه ۱ می،یعنی ۳۰ تا کنسرو!)عزیزش برنگشت،پس تاریخ انقضای عشقشون تموم میشه و باید بیخیالش بشه.در همین حین،فیلم داستان زنی مو بلوند رو هم دنبال میکنه که قصد داره بوسیله چند هندی و خونوادشون،مواد مخدر به هند قاچاق کنه.ولی مورد خیانت همکارانش قرار میگیره و اشخاص هندی رو گم میکنه.
  داستان دوم،مشابه اولی،درمورد پلیسیه که ایشون هم تنها شده و داغ دار عزیزیه که ترکش کرده.شخصیت دوم داستان،دختریه که از پلیس داستان خوشش میاد،برای همین سر یک سری قضایا کلید خونش رو پیدا میکنه و روز ها که مرد خونه نیست،به اونجا میره و به زندگیه بهم ریختش سر و سامونی میده و اوضاعش رو مرتب میکنه.ولی پلیس داستان،اصلا متوجه این علاقه و بهتر شدن ناگهانی حال و هواش نیست.حتی خودشم تعجب کرده!
  هر دو داستان زیبان،خوب کار شدن و شخصیتا هم در مدت نچندان طولانی حضورشون پرداخت لازم رو دارند و اون اهمیتی که بیننده باید براشون قاعل بشه رو ایجاد میکنند.کارگردانی اقای کار وای هم زیباس و در افزایش حس عاشقانه و فقدان و تنهایی فیلم واقعا موثر واقع شده.از دستش ندید.

  ۰ ۰
 4. $SPARTA$ گفت:

  star war تو سینما دیدم عالیه فیلمش :۱۵: :۱۵: :۱۵: :۱۵: :۱۵: :۱۵: :۱۵:

  ۰ ۰
 5. Sirius گفت:

  مرسی بردیا جان و خسته نباشی عزیز. عالی بود. دلمون برات تنگ شده بود!
  تا این کیفیت خوب استار وارز بیاد من فسیل شدم! بردیا جان پیش بینی می کنی کیفیت خوبش کی بیاد؟! سر گودزیلا هم اگه یادت باشه من خیلی منتظر بودم پیش بینی هات درست از آب در اومد!
  ولی فیلم های جدید که دیدم.
  هابیت ۳: نبرد ۵ سپاه نسخه اکستندد.
  مهمترین چیز در این فیلم اضافه تر شدن صحنه های نبردش بود که واقعا زیاد و البته خلاقانه بود. چند صحنه ی بسیار خوب هم به فیلم اضافه شده بود که نمی گم چون اسپویل میشه. و البته نکته ی دیگه خشونت فیلم بود! البته نه خیلی خشن ولی با این حال چون هابیت بیشتر برای نوجوانان و کودکان نوشته شده بود حتی همین یه ذره هم زیاد بود!
  ANTMAN
  سرگرم کننده و مفرح ! به پای فیلم های دیگه مارول نمی رسه ولی با این حال باز هم خوب بود.
  maze runner the scorch trials
  (امیدوارم اسم فیلم رو درست نوشته باشم) . فیلم ریتم خیلی سریع تری داشت نسبت به نسخه اول و بسیار پرهیجان تر بود. شخصیت های جدید نسبتا خوب معرفی میشن . ولی با این حال داستان نسخه ی اول جذاب تر بود. شماره ی دوم فقط راجع به فرار بود.
  PAN
  ضعیف آقا ضعیف ! به نظرم بازیگر ها اصلا به جا نبودن به خصوص خود پیتر پن! روایت فیلم هم که دیگه چی بگم دیگه!
  everest
  فیلم خیلی روایت رئالی داره ، به هر حال برگرفته از داستان واقعیه. انتظار یه فیلم مثل حد عمود رو نداشته باشید. با این حال فیلم خوبی بود و لذت بردم.
  هتل ترنسیلوانیا ۲
  زیاد فن این انیمیشن نیستم! سرگرم کننده هست ولی واقعا چندان جذاب نیست . به نظرم ارزش یه بار دیدن رو داره!
  راستی بردیا جان ایده ی پوستر هم عالیه. مرسی.

  ۰ ۰
  1. $SPARTA$ گفت:

   ant man بدرد نخور ترین فیلم ماروله

   ۰ ۰
  2. bijan joker گفت:

   ممنونم وحید جان، لطف دارید رفیق… والا در مورد پیش‌بینیِ انتشار کیفیت اصلی “جنگ ستارگان ۷” در مقایسه با “گودزیلا” نمی‌شه پیش‌بینیِ دقیقی داشت چرا که این فیلم “آواتار” رو هدف گرفته و هنوز که تازه از راه رسیده از سرعت فروشش کم نشده و فعلا تاریخ انتشار نسخه‌های باکیفیتش بستگی به میزان فروش چند هفته‌ی آینده‌اش داره که چه سرعتی رو می‌تونه داشته باشه، اما با این وجود طبق آخرین تماسی که با کمپانیِ دیزنی برقرار کردم! می‌تونم تاریخ ۲۰ اردیبهشت رو برای انتشار نسخه‌های ۱۰۸۰P بروی اینترنت مناسب بدونم… :D
   باز هم ممنون از شما و دیگر رفقای نازنین…

   _______________________________
   STREET FIGHTER V – 38 Days

   ۰ ۰
  3. SleepyMan گفت:

   بچه ها می گفتن یه سری سینما تو تهران هست که فیلم هارو هم زمان با اکران جهانیش پخش می کنن اگر اینطوری هست و شما میشناسین آدرسشو بدین ما هم بی بهره نمونیم! من به شخصه حاضرم اینجور فیلم هارو پول خرید اوریجشم بدم فقط به موقع ببینم :۲۳:

   ۰ ۰
  4. Sirius گفت:

   ۲۰ اردیبهشت!!! من فکر می کردم تا عید میاد!!! هیجی دیگه پس فکر کنم تا اون موقع واقعا فسیل شدم!
   در مورد سینما هم من اصلا اطلاعی ندارم!

   ۰ ۰
  5. snaky گفت:

   ۲۰ اردیبهشت؟ :11:
   خدا صبر بده

   ۰ ۰
  6. bijan joker گفت:

   — SleepyMan
   درست شنیدید رفیق، تا جایی که اطلاع دارم دو سالن سینما در تهران هستند که این کار رو انجام میدن، البته لیست فیلمهاشون همزمان با اکران جهانی نیست و در اون سینماها فیلمهای جدیدی که نسخه‌ی ۱۰۸۰p آنها منتشر شده رو اکران می‌کنند (به استثنای چند فیلم جدیدتر که با کیفیت دانلودی اکرانش می‌کنند!)، یکی از این سالنها “سینماتک قلهک” هست که اولین سالنی هست که دست به چنین کاری زد و بعدی “سینماتک کورش” که بنده عضو باشگاهشون هستم و ۱۰-۱۱ تا فیلم معمولی و سه بعدی اونجا دیدم و از کیفیت پخشش تقریبا راضی بودم (البته بجز عناوین سه بعدی). هر دوی این سینماها سایت خودشون رو دارند و می‌تونید با ورود به سایتشون لیست فیلمهای این ماه رو تماشا کنید و بلیط رو اینترنتی خریداری کنید…

   _______________________________
   STREET FIGHTER V – ۳۸ Days

   ۰ ۰
  7. SleepyMan گفت:

   مرسی بردیا عزیز
   راستی یه سوال دیگه داشتم در همین مورد فیلم هایی که پخش میشه قانونی هست؟ گفتی کیفیت دانلودی شک کردم! دوست دارم بعضی فیلم هارو به صورت کاملا قانونی مشاهده کنم واقعا بعضی فیلم ها ارزشش رو دارن!اون هم در سینما

   ۰ ۰
  8. bijan joker گفت:

   — SleepyMan

   خواهش می‌کنم… در حقیقت هیچ کدوم از فیلمهای هالیوودی‌ای که در کشور اکران میشن قانونی نیستند، منظور اینکه برای اکران فیلمها در سینماهای نام برده هیچ اجازه‌ای از کمپانیِ پخش کننده‌ی اصلی گرفته نشده و فروش بلیت این فیلمها هیچ صودی برای اونها نداره، تمامی عناوین مثل فیلمهایی که من و شما مجبوریم دانلود کنیم و بینیم برای اکران در سینما مورد نظر دانلود شدند با این تفاوت که اونها نسخه‌ی Full HD با حجم بالا (مثلا ۳۵-۴۵ گیگ) عناوین رو تهیه می‌کنند. ولی بعضی مواقع شرایط ناجورتر میشه، مثلا من شخصا فیلم MAD MAX رو زمانی در “سینماتک کورش” دیدم که هنوز نسخه‌های اصلی انتشار نشده بود و فیلمی که برامون پخش کردند نسخه‌ی پرده‌ای و غیر اصلی (با حجم کمتر از ۲ گیک) بود!
   با این حال به نظر من وجود همچنین سالنهایی که فیلمهای جدید و هالیوودی رو با کیفیت مطلوب در داخل کشور برامون اکران می‌کنه خالی از لطف نیست و برای سینما دوستان بسیار ارزشمند و دلچسب…

   _______________________________
   STREET FIGHTER V -– ۳۷ Days

   ۰ ۰
 6. $SPARTA$ گفت:

  The Big Short این فیلم باید عالی باشه شدیدا منتطر دانلود با کیفیتشم

  ۰ ۰
 7. مرسی بردیای عزیز
  عاشق این تیترهاتم!
  به شدت منتظرم تا استاروارز رو ببینم طاقتم سراومده!
  اسپکتر رو هم دیدم و واقعا نامیدکننده بود…

  ۰ ۰
 8. مثل همیشه عالی…
  دمتون گرم…

  ۰ ۰
 9. Ulfric گفت:

  خیلی ممنون عالی بود.
  تو این ده تا فقط مشتاق دیدن شاهکار جدید تارانتینو ام. جالبه نمیدونستم راوی فیلم هم خودشه! دیگه امشب میخوام همین کیفیت DVDscr رو دانلود کنم :۲۴:
  این چند وقت دو تا فیلم خیلی خوب دیدم.
  No Country For Old Men
  فیلم به شدت خوبی بود. یه داستانی که اوایل خیلی ساده به نظر میرسه و کم کم به قدری جون میگیره که نمی ذاره از پای فیلم جم بخورید. ولی به نظرم بهترین نکته ی فیلم، آنتاگونیست مخوفش با بازی عالی خاویر باردم بود. یعنی ظاهرش،کاراش. صداش و کلا همه چیش ترسناک بود این … موجود(!)
  تنها نکته های منفی فیلم به نظرم یکی این بود که شروعش چندان دلچسب نبود و کمی بیش از حد کند پیش میرفت. مورد دوم هم سرنوشت لاولین بود(دیگه اسپویل نمیکنم) به نظرم خیلی سرسری و یهویی بهش پرداخته شد. در کل فیلم بسیار لذت بخشی بود.
  ۹/۱۰
  Schindler’s list
  عالی عالی عالی!
  آدم با دیدن فیلم قشنگ به این پی می بره که انسان چقدر میتونه خشن و بی رحم باشه. که جنگ چطوری روی مردم تاثیر می ذاره و از اکثر افراد یه روانی می سازه. یعنی قشنگ به درستی جمله ی man is the cruelest animal پی می برید.
  واقعا فیلم به قدری هنرمندانه ساخته شده که نمیدونم چطوری توصیفش کنم. به همین بسنده میکنم که برید ببینید!
  بدون شک ۱۰

  ۰ ۰
 10. Meraj Fathi گفت:

  تشکر بردیا جان
  ذکر این نکته مهمه که تایتانیک سال ۱۹۹۷ رو پرده اومد اون موقع قیمت بلیط سینما از الان خیلی کمتر بود اگه الان تایتانیک میخواست الان به اندازه ی اون موقع بلیط بفروشه شاید فروش جهانیش بالای ۳ میلیارد میشد :*: همین موضوع برای آواتار هم صدق میکنه چرا که ۶ ساله عرضه شده حالا شاید تاثیرش به اندازه تایتانیک نباشه ولی بی اثیر هم نیست :۱۲:
  بنده خدا ویل اسمیت هم که پیرتر شده :|
  این جنیفر لارنس و بردلی کوپر آخر با هم ازدواج میکنند :D
  دلم برای سری آلوین هم تنگیده در اولین فرصت میرم سراغش :۱۵:
  متاسفانه این روزا سرم شلوغه فیلم و سریال ندیدم :11:

  ۰ ۰
 11. SleepyMan گفت:

  همونطور که علی هم بالاتر اشاره کرد این هفته خیلی ها فیلم اسپکتر رو دیدن …. چون خیلی ها ندیدن کوچکترین توضیحی در بارش نمی دم آخ هیچ غافل گیری نداره یه سر سوزن از داستان لو بدیم همه چیش لو رفته فقط این قسمت به خاطر حضور دنیل کریگ جذابیت داشت به شخصه نا امید شدم
  ۷/۱۰
  سریال شهرزاد
  گرچه این سریال هم خیلی جاهاش لنگ میزنه ولی به شخصه بهترین سریال ایرانی هست که تا حالا مشاهده کردم بازیگرا خوب بازی کردن انتخاب دوره زمانیش هم خوب هست و متناسب در کل برای گذران اوقات می تونید یکی دو تا از فیلم های هالیوودی رو تعطیل کنید وقتتون رو بزارید رو این فیلم نا امیدتون نمی کنه
  ۹/۱۰

  ۰ ۰
 12. RYU گفت:

  بالاخره این پست آمد :17:
  رودل کردم :۱۲:
  جنگ ستارگان مثل شاهنامه خودمون هستش
  شاهنامه برای ما چقدر مهم و دوست داشتنی هستش
  برای بلاد کفری ها هم جنگ ستارگان همون معنی داره
  ( البته با عرض پوزش از این مقایسه و آوردن نام شاهنامه جهت قیاس با این اثر )
  —————————–
  گیم آو ترونز
  فصل اول تا پنجم
  خوب بالاخره ناخواسته سریال دیدم
  بهترین فصل از نظر من فصل اول هستش
  بر خلاف سریال های زیادی فصل آغازین پر هزینه و خوبی داشت
  زاینجا به بعد نظر شخصی من هستش
  بر خلاف هایپ کردن و تعریف و تمجید خیلی ها از این سریال باید بگم
  نه در حد این تعاریف اصلا نبوده
  اثر خوبی هستش ولی شاهکار و فلان خیر
  اگر بخواهم مقایسه کنم با ( واکینگ دد ) میدونم توی یه سبک نیستند
  ولی واکینگ دد بیشتر از بازی تاج و تخت می پسندم
  شخصیت های قبال لمس تری داره تا شخصیت های ترونز
  نکاتی هم که میشه بیان کرد
  ۱- اکثر نسوان این سریال از نظر فیس کج و کوله هستند :27:
  ۲- فکر کنم شرط اول حضور در این سریال برای نسوان این بوده
  تهیه کننده و کارگردان برای نسوان قرار داده اند
  کارگردان : من بشکن بزنم که باید عریان بشی جلوی دوربین قبل
  از اینکه بشکن من تموم بشه باید عریان شده باشی :11:
  ( به لحاظ داستانی پر باره واقعا لازم نبوده اینقدر زوم و فوکوس
  روی این موارد داشته باشند )
  ۷ از ۱۰
  ———————————————-
  The martians
  ریدلی اسکات
  واقعا تعریف از این فیلم بسیار سخته
  اصلا تو بخش هوا و فضا این کارگردان یه دونه باشه
  به قدری باور پذیر کارگردانی کرده و داستان خوب پرداخته و ساخته
  که بیننده کمی شک میکنه پیش خودش مخصوصا گیمران غار نشین
  نکنه اینا تا مریخ رفتن و از این کارها کردند و داستان بر اساس واقعیت ساختند
  من بی خبر بودم
  اثر قابل تحسینی هستش
  بازی مت دیمون هم که نیازی به بیان نداره همیشه دوست داشتنی بازی میکنه
  ۸.۵ از ۱۰
  ———————————————
  Maze runner
  یه داستانی کلید خورده با کلی سئوال در ابتدا برای بیننده
  اثری جسورانه است و بسیار خوش ساخت
  داستان هر چی جلوتر میره کم کم سئوالاتی هم ایجاد میکند و هم کمی جواب میدهد
  در انتها هم با کمی از اهداف WCKD آشنا میشوید
  اما نسخه دوم همین Maze runner که از ابتدا پاسخ های مجهول قسمتی
  قبلی جواب میده به خوبی بیان میشه
  ( عجیب ترین مورد بنظرم اسم در نظر گرفته شده برای فیلم هستش چون نسخه دوم هیچ ربطی به دونده هزار تو ندارد)
  قسمت دوم شما رو یاد چندین بازی مطرح می اندازد
  مس افکت
  شیطان درون
  و …….
  WCKD ویکد دقیقا همون سربروس مس افکت هستش با همون آرمان ها
  وقتی به اهداف ویکد فکر میکنید و طرز فکر توماس در واقع بین نجات بشریت
  و نجات دوستان گیر میکنید
  دوستان مهم تر هستند یا نسل بشر
  از هم اکنون هم منتظر نسخه سوم این فیلم هستم
  لعنتی همیشه هم جای خیلی خیلی حساس تموم میشه :11:
  ۸ از ۱۰
  با تشکر از بردیا عزیز

  ۰ ۰
 13. snaky گفت:

  چند تا از فیلم هایی که تو این دو سه هفته دیدم:
  Everest 2015
  عالی بود.آخراش اشکم در اومد
  ۸/۱۰
  The Martian 2015
  یه فیلمه زیبای دیگه این دفعه با بازی مت دیمون
  پیشنهاد میکنم حتمأ ببینید
  ۹/۱
  Absolutely anything 2015
  فقط بخاطر simon pegg نیگاش کردم.طنز متوسطی بود
  ۶/۱۰
  No Scape 2015
  عالی.سراسر هیجان.حتمأ این فیلم رو ببینید
  ۹/۱۰
  Hitman Agent 47 2015
  اگه از نظر یه فیلم اکشن بهش نگاه کنیم فیلم خوبیه
  ولی اینی که تو فیلم دیدم به هیچ وجه هیتمن نبود.بیشتر شبیه فیلمهای ترمیناتور بود.
  ۶/۱۰
  The Transporter Refueled 2015
  در کل به پای سری های قبلی نمیرسید.ولی انصافأ استایل بازیگرش بهتر از جیسون استاتهام بود.
  ۷/۱۰
  Dredd 2012
  فیلم خوبی بود.فقط یه چیزی رو متوجه نشدم:
  کلاه Dredd مانع از این میشد که همکارش ذهن اونو بخونه پس چرا همکارش آخرای فیلم تونست ذهن مأمور خائن رو از روی کلاهش بخونه؟ کسی میدونه؟
  ۷/۱۰
  Inception 2010
  فیلم جالبی بود.مرز بین واقعیت و خواب با بازی زیبای دی کاپریو.
  کسایی که فیلم رو دیدن بنظرتون آخرش فرفره میفته یا تا ابد میچرخه؟
  ۷/۱۰
  فیلم زیاد دیدم.یه سری رو دوستان نام بردن که تقریبأ با نظراتشون موافقم.یه سری هم یادم نیست.
  :-)

  ۰ ۰
  1. Venom Snake گفت:

   ترسنپورتر ۷.
   ایسپشنم ۷.
   تازه no scape 9!!!!
   :۲۵:
   :|

   ۰ ۰
  2. $SPARTA$ گفت:

   no scape فیلم خوبیه :20:

   ۰ ۰
  3. SleepyMan گفت:

   نظر شخصی شماست خب ایرادی بر اون وارد نیست ولی فیلم ماست و خیاری مارشن رو ۹ دادین بهش اینسپشن رو ۷ نو اسکیپ رو هم ۹ :'( :'( :'( :'(

   ۰ ۰
  4. snaky گفت:

   No scape رو قبول دارم.بیشتر از ۸ حقش نیست
   Inception رو هم واسه این ۷ دادم چون موضوعش بیش از حد تخیلی بود.البته خب سلیقه ها متفاوته
   واقعأ the martian ماست و خیاریه؟
   فقط میتونم بگم متأسفم :11:

   ۰ ۰
 14. sam گفت:

  “فورث بر می خیزد”؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!
  WTF WTF WTF WTF WTF WTF WTF

  ۰ ۰
 15. sam گفت:

  Star Wars:The Force Awakens
  این فیلمو فردای اکران آن با کیفیت مزخرف پرده ای دیدم ولی کماکان لذت بردم…کلا فیلم خوبی بود و خیلی لذت بردم ولی به بسیاری از شخصیت ها که اکثرا آدم بد بودند توجه آنچنانی نشد.یکیشون همین Kylo Ren.توی فیلم های OT صحنه هایی که در آنها Darth Vader حضور داشت خیلی زیاد بودند و کمبودی رو از نظر شخصیت منفی حس نمی کردیم.ولی توی فیلم های PT چون شخصیت منفی ثابتی حضور نداشت اکثرا از فیلم ها لذت نبردند…ولی توی این فیلم با وجود داشتن آدم بد خفنی مثل Kylo Ren بازهم احساس کمبود نسبی میکردم چون زیاد توی فیلم نبود و در فیلم بیشتر به Rey و Finn توجه شد تا به بقیه…ولی کیفیت کمیت رو تعیین نمیکنه و باید بگم صحنه هایی که در آنها Kylo Ren حضور دارد جزو برترین صحنه های فیلم هستند و واقعا از نظر شیطانی بودن جناب Kylo از Vader هم یجورایی جلوتر زده و سر یکی از صحنه های پایانی فیلم من از شدت تعجب و بد بودن Kylo Ren به مدت ۵ دقیقه دهنم باز ماند!!!!
  (کسانی که OT را ندیده اند این قسمت را نخوانند)
  فیلم دارای بی منطقی های بسیارو سوالات بی پاسخ بسیار است که امیدوارم در قسمت هاس بعدی به آنه پاسخ داده شود ..مثلا Kylo Ren چگونه ماسک Vader را که روی endor توسط Luke سوزانده شده بود را پیدا کرد؟؟؟
  مگر نه اینکه Darth Vader آخر ROTJ آدم خوبی شد..پس چرا Ren کارهای شیطانی اش را به تقلید او که آدم خوبی شد انجام می دهد؟؟؟
  و بساری سوالات دیگر……..
  از فیلم بسیار لذت بردم …
  Verdict:8.5/10

  ۰ ۰
  1. sam گفت:

   منظورم کمیت کیفیت رو تعیین نمیکنه بود!!

   ۰ ۰
  2. حقیقتش عده ی زیادی از رستگاری نهایی ویدر خبر ندارن پس طبیعیه که ایشون هم فکر میکنه داره راه اون رو ادامه میده.

   ۰ ۰
  3. sam گفت:

   پس چرا Force Ghost ویدر که آخر ROTJ هم اومد نیومد به این Kylo Ren بگه که من آدم خوبی شدم!!! بس کن این کارا رو!!!!؟؟

   ۰ ۰
 16. Meysam.B گفت:

  مرسی از بردیای عزیز و دوست داشتنی.
  game of thrones
  فصل اول تا پایان فصل چهار :۲۴:
  فقط تو کف یه صحنه ازین سریالم که درمورد راب استارک بود اسپویل نمیکنم اونایی که دیدن میدونن در کل جذابه وروایت بسیار خوبی داره
  ۹/۱۰
  ted 2
  نسبت به نسخه ی اول خیلی بهتر بود و چندتا صحنه داشت که از خنده میپوکیدی!
  ۷.۵/۱۰
  sting
  این فیلم و شونصد بار دیدم همیشه هم واسم جذاب بوده با بازیهای خارق العاده مرحوم پل نیومن عزیز و رابرت ردفورد که تو این فیلم برنده ی جایزه اسکارم شد خیلی از روی این فیلم بعدها تقلید کردن ولی هیچکدومشون به گرد پای این فیلمم نمیرسن فقط میتونم بگم این فیلم تو سبکش بینظیره حتما ببینیدش
  ۱۱/۱۰ :۲۱:

  ۰ ۰
 17. Play گفت:

  سلام.
  سه تا از بهترین های امسال رو دیدم و دلم نمیومد چیزی در موردشون اینجا(تنها جای در دسترس!) ننویسم.
  the revenant
  من از نحوه ی فیلم برداری و تکنیک هاش اصلا سردر نمیارم ولی بااینحال در عجبم ایناریتو (کارگردان) و فیلمبرداش چطوری تونستن این فیلمبرداری رو انجام بدن و کارگردانی کنن. اون از مردپرنده و اینم از این فیلم! من بیشتر از به تصویر کشیدن های فیلم لذت بردم و واقعا هم بی نظیر بود.
  بازی دیکاپریو هم خیلی خوب و عالی بود ولی بازم فکر نکنم بهش اسکارو بدن، اونم بخاطر چهره شه فکر کنم واقعا نمیدونم! :۱۲: بنظرم این داورای اسکار به خرسه تو فیلم اسکارو بدن و به دیکاپریو ندن!! البته این بازیش اسکار گیر(!) ترین بازی ای هست که تا به حال انجام داده بخوان بدن اسکار رو بهمین بازی باید بدن دیگه! ای بابا :۲۴:
  داستان فیلم خیلی خوب به تصویر کشیده میشه ، زندگی وحشی و بقا حتی گاهی اوقات فکر میکردم دارم راز بقا میبینم! ولی خود داستان چیز خاصی نداره و مهم هم البته نیست چونکه هدف به تصویر کشیدن بی نظیر اونه که مطمعنا از نظر من کاملا موفق بوده.
  ۹ از ۱۰
  the hateful eight
  به عنوان اخرین فیلم تارینتینو و خاتمه دادن به کارنامه ی کاریش چونکه میگفت دیگه نمیخواد فیلم بسازه انتظار چیز بهتری داشتم ولی حقیقتا تارینتینو همینه! به قول ال جکسون که میگه تارینتینو تو فیلم هاش حرف های زیادی برای گفتن داره ولی بیشتر دوست داره شما رو سرگرم کنه. از فیلم قبلی یعنی جانگوی ازاد شده خیلی بهتره ولی هنوز با پالپ فیکشن خیلی فاصله داره. جنبه ی معما گونه و تعلیق فیلم هم خیلی خوب بود و خوشم اومد.
  ۸ از ۱۰
  the martian
  از شروع درگیر کننده فیلم واقعا هیجان زده شده بودم، از تسلیم نشدنه لذت بردم اما اهسته اهسته غلظت امیدواری ای که تو کل فیلم موج میزد و گود اندینگ بیش از حد گود!! زیاد برام دلچسب نبود. وگرنه فیلم خیلی قشنگی بود اما به نسبت the revenant که مضمون یکسانی داشتند در رده ی پایین تری قرار میگیره.
  ۷از ۱۰

  ۰ ۰
 18. PUNISHER007 گفت:

  به به بالاخره این پست اومد :۲۴:
  با تشکر از اقا بردیا
  خب این چن وقته شرو کردم به دیدن سه انیمه ی بزرگ
  one piece
  ۹.۵
  naruto
  ۹
  bleach
  ۹.۵
  وان پیس ک ترکوند منو خخخ
  تازه فصل ۹ شو تموم کردم
  ناروتو فصل دومشم
  بلیچم فصل دوشو تموم کردم
  نیازی هم به تعریف نیست :13:
  The Hateful Eight
  ۹
  the martian
  ۹.۵
  reservoir dogs
  ۸
  kill bill vol 1
  ۹
  kill bill vol 2
  ۹
  one punch man e12
  ۱۰
  gto
  اونیزوکاااااااااااااا :lol:
  ۹
  into the badlands s1
  ۸
  Sherlock The Abominable Bride
  ۱۰
  spectre
  ۷.۵

  ۰ ۰
 19. bijan joker گفت:

  مثل همیشه ممنون و سپاسگزارم از لطف و انرژِی مثبت تک تک رفقا…
  خوشنودم که ایده‌ی “پوستر هفته” مورد استقبال رفقام قرار گرفت، بنابر این ادامه‌اش میدیم. مرسی از همه… ;)

  _______________________________
  STREET FIGHTER V -– ۳۷ Days

  ۰ ۰
 20. Zfan گفت:

  Onepunch Man

  بسیار خوب…نه اصلاً عالی…چند وقت بود اکشن درست و حسابی ندیده بودم
  سایتاما هم ثابت کرد مشکل تنفّر من از سوپر من از خر زوری اش نیست….از یه چیز دیگس!!

  Pixels

  تف…این چه آشغالی بود دیدم…حیف بازی های آرکید که بازیجه دست اینا میشن…بخدا آدم باید Wreck it Ralph ببینه تا اینو بشوره ببره پایین

  ۰ ۰