بـــــــاند… جیمز باند… | به مناسبت اکران بیست و چهارمین فیلم جیمز باند «اسپکتر»

توسط bijan joker در ۲۸ آبان ۱۳۹۴ , ۲۱:۰۰

همانطور که تمامی سینما دوستان در جریان قرار گرفته‌اند و قطعا شما فیلم‌بازان دی‌بازی هم مطلع هستید بیست و چهارمین قسمت از سری فیلمهای جیمز باند با نام “اسپکتر” Spectre از ماه گذشته وارد سالن سینماهای کشور زادگاهش انگلیس شد و از هفته‌ی گذشته اکران جهانی‌اش را آغاز کرد. در طول تاریخ سینما کمتر فیلمی یا بهتر بگوییم کمتر سری فیلمی را می‌توان یافت که از چنان میزان محبوبیتی برخوردار باشد که تعداد دنباله‌های ساخته شده‌اش دو رقمی شده باشد، از همین رو سری فیلمهای جیمز باند با ۲۴ قسمت ساخته شده و حضوری ماندگار که از مرز ۵۰ سال عبور کرده است در تاریخ سینما بی‌نظیر است، به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا معرفیِ این فیلم که قطعا برای سینما دوستان یکی از عناوین مورد انتظار امسال بشمار می‌رفت را در بخشی جداگانه به همراه اشاراتی کوتاه به قسمتهای قبلی جیمز باند تهیه کنیم. امیدواریم که مورد توجه قرار گیرد.

بیست و چهارمین فیلم جیمز باند: Spectre
ژانر: اکشن/ماجرایی/هیجانی – زمان: ۲ ساعت و ۲۸ دقیقه – درجه بندی: PG-13 – هزینه ساخت: ۲۴۵ میلیون
کارگردان: Sam Mendes/ بازیگران: Daniel Craig و Christoph Waltz و Lea Seydoux و Dave Bautista و Ralph Fiennes و Ben Whishaw و Naomie Harris و Jesper Christensen و Monica Bellucci

007 Spectre - 01
داستان و ماجرای فیلم “اسپکتر” که در دنیل کریگ برای چهارمین بار در نقش جیمز باند و همچنین سام مندس برای دومین بار کارگردانیِ جیمز باند را برعهده گرفته است از جایی شروع می‌شود که مامور ۰۰۷ یک پیغام مرموز که در رابطه با اتفاقات گذشته و خاطرات شخصی‌اش است دریافت می‌کند، بعد از دریافت این پیغام جیمز باند مجبور می‌شود تا برای انجام ماموریتی به مکزیکوسیتی و شهر رم نقل مکان کند. باند در آنجا با زنی بنام Lucia Sciarra (بلوچی) آشنا می‌شود که همسر سابق یک جنایتکار مخوف بوده است. بعد از ماجراهایی باند با نفوذ در یک جلسه‌ی مخفیانه متوجه فعالیت سازمانی شوم بنام “اسپکتر” می‌شود که توسط Blofeld (والتز) رهبری می‌شود. از طرف دیگر در لندن کنونی باند رئیس تازه‌ای که مانند قبل M نامیده می‌شود پیدا کرده و با همکاری و یاریِ Q و همچنین اختراعات جدیدش، باند باید از Madeleine Swann (سیدوکس) مراقبت کند و راهی پیدا کند تا بتواند وارد قلب سازمان اسپکتر شود و تمامی آرزوهای رهبر گروه را نقش برآب کند، اما یکی از مشکلات جیمز باند در این راه مربوط به این قضیه است که Madeleine Swann دختر رقیب کینه‌توز باند Mr. White که در قسمتهای قبلی شاهد حضورش بودیم است، همچنین از طرف دیگر باند برای مقابله با اسپکتر باید از سدِ راه یک آدمکش حرفه‌ای و گردن کلفت بنام Mr. Hinx (باتیستا) عبور کند.

007 Spectre - 02

در رابطه با میزان فروش اسپکتر باید گفت این فیلم در فروش هفته‌ی آغازین انگلیس موفق شد رکورد تاریخ این کشور که تا قبل از این در دستان Skyfall بود را بشکند، این فیلم در هفته‌ی اول معادل ۶۴ میلیون دلار آمریکا فروش کرد. اما شرایط در چارت آمریکای شمالی کمی متفاوت بود، اسپکتر در هفته‌ی آغازین فروش $۷۰,۴۰۳,۱۴۸ را به ثبت رساند این در حالی است که قسمت قبلی جیمز باند یعنی Skyfall در همین زمینه رکورد فروش $۸۸,۳۶۴,۷۱۴ را در بین دیگر فیلمهای جیمز باند حفظ کرد، به این شکل اسپکتر در جایگاه دومین فیلم موفق باند بر مبنای فروش هفته‌ی آغازین قرار گرفت.
اما بد نیست در اینجا به این نکته اشاره کنیم که اسپکتر تا به این لحظه (۱۱ روز پس از اکران) در آمریکای شمالی ۱۳۲ میلیون دلار فروخته است، این در حالی است که اسکای‌فال در طول همین مدت ۱۶۵ میلیون دلار فروخته بود.

007 Spectre - 03

از بین کارگردانانی که برای قسمت بیست و چهارم باند انتخاب شده بودند بیش از دیگران نام کریستوفر نولان نابغه به گوش می‌رسید که دست آخر خوشبختانه یا بدبختانه نولان درگیر پروژه‌های دیگر شد و سام مندس قبول کرد تا برای دومین بار به روی صندلی کارگردانی جیمز باند بنشیند. انگ لی، تام هوپر، دیوید یاتس و دنی بویل لیست دیگر کارگردانان انتخاب این فیلم بودند که شاید برای قسمت بیست و پنجم برگزیده شوند. جایگزینیِ دیگری که در قبال ساخت اسپکتر اتفاق افتاد که خوش یا بدبختانه بودن آن بر عهده‌ی خواننده است مربوط به انتخاب شخصیت منفی فیلم می‌شود که در بتدا قرار بود بازیگر پرقدرت سینما یعنی “گری اولدمن” در این جایگاه قرار بگیرد که در نهایت این نقش به بازیگر قدرتمند دیگری چون “کریستوف والتز” رسید. اسپکتر رکوردهای فراوانی در بین دیگر فیلمهای سری باند و حتی در بعضی موارد تاریخ سینما دارد که در ادامه به آنها رسیدگی می‌کنیم. به همین دلیل قرار است تا کلمه‌ی رکورد را در این متن زیاد ببینید، اما برای شروع جالب است بدانید که Monica Bellucci در بین تمامی بازیگران قبلی‌ای که در جایگاه Bond Girl قرار گرفته‌اند با ۵۱ سال سن مسن‌ترینشان است، قبل از این Honor Blackman با ۳۸ سال سن در فیلم Goldfinger مسن‌ترین Bond Girl بود. نکته‌ی قابل توجه در اینجا مربوط به این قضیه است که مونیکا بلوچی در سال ۱۹۶۴ همزمان با تاریخ اکران Goldfinger متولد شده است. از آنجایی که اسپکتر اولین فیلم در سری جیمز باند است که از رمانهای اصلیِ یان فلمینگ استفاده نکرده اما با این وجود همچنان چهار رمان دیگر از نویسنده‌ی اصلی جیمز باند موجود است که دست نخورده باقی مانده و هنوز نسخه‌ی سینمایی‌ای از آن ساخته نشده است.

007 Spectre - 02

یکی از مواردی که در سریِ جیمز باند از اهمیت بالایی برخوردار بوده و همیشه برای هواداران فیلم جزو جذاب‌ترین بخشهای فیلم به حساب می‌آید انتخاب اتومبیل ویژه و سطح بالایی است که متناسب با شخصیت باند در هر قسمت از فیلم مورد استفاده قرار داده می‌شود، علی‌رغم شایعاتی که قبل از مراحل پیش تولید فیلم مبنی بر استفاده از ماشین جگوار در اسپکتر به گوش می‌رسید اما سازندگان باز هم جیمز باند را سوار استون مارتین همیشگی‌اش کردند، با این تفاوت که در این قسمت تمرکز بیشتری روی این اتومبیل شد تا جایی که در روز معرفی بازیگران اسپکتر توسط کارگردان، بیش از هر بازیگر دیگری روی معرفی و پرده‌برداری از مدل جدید اتومبیل تمرکز شده بود و حتی سام مندس اعلام کرده که این اتومبیل در فیلم جزو شخصیتهای اصلی بحساب می‌آید. Aston Martin مدل DB10 برای اولین بار به شکل ویژه برای فیلم اسپکتر طراحی و معرفی شد و این شرکت برای سازندگان فیلم ۱۰ عدد از این اتومبیل فوق اسپرت نقره‌ای رنگ را تقدیم کرد. با این حال عوامل فیلم دلشان نیامد تا جگوار را وارد فیلم نکنند، از همین رو سوییچ اتومبیل قدرتمند Jaguar مدل C-X75 (نارنجی رنگ) را به دستان شخصیت منفی فیلم که باتیستا (قهرمان کشتی کچ) ایفاگر آن بود دادند. البته برای تولید چند سکانس اکشن این فیلم سازندگان چند Range Rover فوق اسپرت نیز اجاره کردند.

007 Spectre - Car 01

007 Spectre - Car 02

اسپکتر از لحاظ میزان هزینه تولید نیز رکورد دیگری برجای گذاشته است، بودجه‌ی ساخت فیلم ۲۴۵ میلیون دلار بوده این در حالی است که دو فیلم قبلی هر کدام ۲۰۰ میلیون هزینه در بر داشتند. مدت زمان فیلم نیز رکورد دیگر فیلم است که با ۲ ساعت و ۲۸ دقیقه و تنها ۵ دقیقه طولانی‌تر از اسکای‌فال در مقام اول جدول مربوطه قرار می‌گیرد. Dave Bautista معروف به باتیستا چهارمین کشتی کچکاری است که وارد دنیای جیمز باند شده است، قبل از این Harold Sakata در فیلم Goldfinger و Peter Fanene Maivia در فیلم You Only Live Twice و Pat Roach در فیلم Never Say Never Again کشتی گیرانی بودند که در سری جیمز باند به ایفای نقش پرداخته بودند و همگیِ آنها مشخصا به غیر از باتیستای ۴۶ از دنیا خارج شده‌اند. حالا که حرف از ورزش و مصدومیت و سن و سال شد بد نیست بدانید که دنیل کریگ ۴۷ ساله که در این فیلم آسیبهای زیادی از جمله شکسته شدن پا را تجربه کرد برای ایفای نقش در این فیلم تمرینات بدنیِ زیادی انجام داد و در طول سه سال گذشته در هیچ فیلم دیگری ظاهر نشد و این اواخر بارها از سختیِ کارش نالیده و گفته که باید در سن ۴۷ سالگی از باند خداحافظی کنم! این در حالی است که وی برای باند بیست و پنجم نیز قرار داد امضا کرده است.

LONDON, ENGLAND - OCTOBER 22: Daniel Craig(R) and Christoph Waltz attend a photocall for "Spectre" at Corinthia Hotel London on October 22, 2015 in London, England. (Photo by Dave J Hogan/Dave J Hogan/Getty Images)

دو بازیگر که در فیلم به دنبال جان و در فرش قرمز به دنبال مهر یکدیگرند!

اکنون که بحثِ غیبت سه ساله‌ی کریگ مطرح شد تا یادمان نرفته بد نیست به موزیکهای اصلی دو فیلم آخر جیمز باند اشاره‌ای داشته باشیم. سه سال پیش خواننده‌ی پرقدرت انگلیسی یعنی Adele موفق شد با اجرای آهنگ Skyfall برنده‌ی اسکار بهترین موسیقیِ فیلم شود. Adele بعد از اجرای این آهنگ ماندگار در دوران اوج هنری‌اش ۳ سال از میادین موسیقی فاصله گرفت و اثر جدیدی را منتشر نکرد، از همین رو شایعاتی فراوانی پیرامون این موضوع انتشار یافت که این خواننده‌ی ۲۷ ساله با موسیقیِ متن اسپکتر باز خواهد گشت. اما کمی بعد شایعات دیگری در سایتهای در ارتباط فیلم و موسیقی پخش شد که خبر از انتخاب Ellie Goulding که در ۲۸ سالگی و در طول دو سه سال اخیر توانسته جایگاه خوبی در موسیقی و به ویژه موسیقیِ اورجینال فیلمها پیدا کند می‌داد. اما اینبار می‌توانیم با خیال راحت بگیم که بدبختانه نه اَدل و نه الی انتخابهای نهایی نشدند و در پایان این ماجرا کارگردان اثر در سکوت خبری Sam Smith که در اروپا از محبوبیت بیشتری برخوردار است را انتخاب کرد تا این جوان ۲۳ ساله با تک آهنگ writing’s on the wall موسیقیِ اسپکتر را اجرا کند، اجرایی که با اجرای قسمت قبلی جیمز باند قابل مقایسه نیست و با مخالفت‌های فراوانی رو به رو شده است. از طرف دیگر Adele بعد از سه سال دوری با تک آهنگ مجزای Hello که تقریبا همزمان با تک آهنگ Sam Smith منتشر شد بازگشت باشکوهی را تجربه کرد و موفق شد رکوردهای فراوانی را جابجا کند. لازم به ذکر است که آلبوم تازه‌ی Adele بنام ۲۵ تا کمتر از ۲۴ ساعت دیگر از زمان نگاشتن این متن در سطح جهانی منتشر خواهد شد.

007 Spectre - music - Adele (Skyfall) Vs. sam smith (writings on the wall)

گفتیم که اسپکتر رکوردهای فراوانی را برای خود به ثبت رساند یکی از این رکوردها که پا را از سری جیمز باند فراتر گذاشته و موفق شده خود را وارد کتاب رکوردهای گینس کند مربوط به سکانسی از فیلم می‌شود که در آن از بیش از ۶۸ تن مواد منفجره استفاده شده که باعث شده تماشاگران بزرگترین و طولانی‌ترین انفجار میدانیِ تاریخ سینما که نزدیک به هفت ثانیه طول می‌کشد را نظاره‌گر باشند. نام اسپکتر برای اولین بار در فیلم Dr. No محصول ۱۹۶۲ استفاده شد که بعدها در شش فیلم دیگر نیز از این نام و همچنین لوگو و حلقه‌ی اختاپوس استفاده شد. کارگردان فیلم که از مدتها قبل قول سکانس ابتدایی‌ای را داده بود که حماسی‌ترین بخشِ آغازین سری فیلمها را تحویل هواداران خواهد داد گفته است که دلیل انتخاب مراسمی موسوم به “روز مردگان” برای این بخش رنگ آمیزی و لباسهای شاد و متفاوت مردمان شهر بوده. همچنین گفته شده برای این بخش از فیلم از ۱۵۰۰ سیاهی لشگر استفاده شده که برای تمامیِ آنها لباس و گریم متفاوتی طراحی شده است.

007 James Bond - 03

فکر می‌کنیم تا همینجا کافی باشد و تقریبا تمامی اطلاعات ریز و درشت پیرامون فیلم اسپکتر را مورد بررسی قرار دادیدم و سعی می‌کنیم که متن را بیش از این طولانی نکنیم و در بخش پایانی پرداخت کوتاهی داشته باشیم به لیست سری فیلمهای جیمز باند که در طول بیش از ۵۰ سال توسط شش بازیگر به مخاطبان سینمای اکشن پیشکش شد:

007 - 01connery

اولین جیمز باند: شان کانری “Sean Connery”

شان کانری کسی بود که برای اولین بار کاراکتر مامور ۰۰۷ که توسط یان فلمینگ خلق شده بود را وارد سینما کرد و به گفته‌ی فلمینگ چهره و اندام کانری نزدیک‌ترین تصویری بوده که در ذهنش برای خلق رمانهای جیمز باند در سر داشته است. بسیاری بر این عقیده‌اند که نه تنها شان کانری تا به اکنون بهترین و ماندگارترین جیمز باند بوده بلکه شاید اگر بازیگر دیگری برای اولین بار نقش باند را بازی کرده بود این شخصیت تا به این میزان محبوبیت پیدا نمی‌کرد. کانری در سال ۱۹۸۷ برای فیلم فوق العاده‌ی The Untouchables موفق شد برنده‌ی جایزه‌ی اسکار نقش مکمل شود. کانری در سال ۲۰۰۳ بعد از بازی در فیلم The League of Extraordinary Gentlemen از دنیای سینما خداحافظی کرد و دیگر حاضر نشد در هیچ فیلم دیگری بازی کند. شان کانری در ۶ فیلم رسمی جیمز باند حضور داشت. سِر شان کانری هم اکنون ۸۵ ساله است.

۱- Dr. No “دکتر نو” (۱۹۶۲)
۲- From Russia with Love “از روسیه با عشق” (۱۹۶۳)
۳- Goldfinger “پنجه طلایی” (۱۹۶۴)
۴- Thunderball “گلوله آتشین” (۱۹۶۵)
۵- You Only Live Twice “تنها دوبار زندگی می‌کنی” (۱۹۶۷)
۷- Diamonds Are Forever “الماسها ابدی‌اند” (۱۹۷۱)
! – Never Say Never Again “هرگز دوباره نگو هرگز” (۱۹۸۳)

007 - 02lazenby

دومین جیمز باند: جرج لازنبی “George Lazenby”

جرج لازمبی دومین جیمز باند سینماست که فقط در یک فیلم از این سری حضور پیدا کرد و در زمان خود به دلیل اینکه ناخواسته با شان کانری مقایسه می‌شد مخالفان بسیاری داشت. تهیه‌کنندگان بعد از نارضایتی تماشاگران از این بازیگر در قسمت بعدی جیمز باند باز هم به سراغ شان کانری رفتند. لازنبی در همان یک فیلمی که در نقش باند قرار گرفت نقشی را بازی کرد که هرگز شاهد این اتفاق در دیگر فیلمهای ۰۰۷ نبودیم، جیمز باند در این فیلم برای اولین و آخرین بار ازدواج می‌کند! وی نیز مانند کانری در سال ۲۰۰۳ اعلام کرد که بازنشسته شده است، اما در سالهای اخیر بعد از ۱۱ سال دوری از سینما با بازیهای کوتاه در چند فیلم به سینما بازگشت. جرج لازمبی هم اکنون ۷۶ ساله است.

۶- On Her Majesty’s Secret Service “در خدمت سرویس مخفی اعلیحضرت” (۱۹۶۹)

007 - 03moore

سومین جیمز باند: راجر مور “Roger Moore”

راجر مور کسی بود که موفق شد کاراکتر جیمز باند را از زیر سایه‌ی شان کانری بیرون بکشد و نقش را از آن خود کند. مور که از نظر سنی بزرگتر از کانری بود به عنوان سومین جیمز باند سینما برگزیده شد و تا ابد نیز ماندگارترین نقشهایش را در سریِ باند بازی کرد. وی با تزریق مقداری طنز و کمیک به باند موفق شد به محبوبیت این کاراکتر اضافه کند. مور با حضور در هفت فیلم رسمیِ جیمز باند رکورددار این نقش در بین دیگر بازیگران است. با وجود آنکه وی جزو محبوب‌ترین جیمز باندها بحساب می‌آید اما در سال ۲۰۱۲ اعلام کرد که از نظر او دنیل کریگ در فیلم “اسکای‌فال” بهترین جیمز باند تاریخ است! راجر مور هم اکنون ۸۸ ساله است.

۸- Live and Let Die “زندگی کن و بگذار بمیرد” (۱۹۷۳)
۹- The Man with the Golden Gun “مردی با اسلحه طلایی” (۱۹۷۴)
۱۰- The Spy Who Loved Me “جاسوسی که عاشقم بود” (۱۹۷۷)
۱۱- Moonraker “ماه‌پیمایی” (۱۹۷۹)
۱۲- FOR YOUR EYES ONLY “فقط بخاطر چشمان تو” (۱۹۸۱)
۱۳- Octopussy “اختاپوس” (۱۹۸۳)
۱۴- A View to a Kill “یک منظره برای یک قتل” (۱۹۸۵)

007 - 04dalton

چهارمین جیمز باند: تیموتی دالتون “Timothy Dalton”

تیموتی دالتون چهارمین جیمز باند سینما و قطعا بدترین آنها است. در بسیاری از نظرسنجی‌های سینمایی که در دوره‌های متفاوت انجام شد دالتون منفورترین جیمز باند انتخاب شد، از یک طرف بعد از محبوبیت راجر مور بینندگان نتوانستند دالتون را به عنوان باند قبول کنند و حتی در قیاس با جیمز باندهای بعدی دالتون چه از نظر چهره و چه از نظر اندام و نوع بازی انتخاب نادرستی بحساب می‌آمد، این در حالی است که دالتون حتی قبل از شان کانری برای ایفای نقش اولین جیمز باند انتخاب شده بود اما به دلیل جوانیِ بیش از حد در آن زمان این پیشنهاد را قبول نکرد. با این حال وی موفق شد در دو قسمت از جیمز باند ایفای نقش کند. تیموتی دالتون هم اکنون ۷۱ ساله است.

۱۵- The Living Daylights “روزهای روشن زندگی” (۱۹۸۷)
۱۶- Licence to Kill “جواز قتل” (۱۹۸۹)

007 - 05brosnan

پنجمین جیمز باند: پیرس برازنان “Pierce Brosnan”

پیرس برازنان پنجمین جیمز باند سینماست این در حالی است که بعد از جرج لازمبی دومین بازیگری است که اصلیت انگلیسی ندارد و جالب‌تر آنکه وی در ۱۱ سالگی درست در سالی که یان فلمینگ از دنیا خارج شد وارد انگلیس شد. او تمامی مشخصات اولیه‌ی جیمز باند یعنی قد بلند و موی مشکی را دارا بود و در سری فیلمهایی که بازی کرد با اضافه شدن جلوه‌های وبژه‌ی خاص توانست در بین هواداران مامور ۰۰۷ به محبوبیت بالایی دست پیدا کند. وی در سال ۲۰۰۳ از ملکه‌ی انگلیس برای تلاشهایی که در راه سینمای انگلیس انجام داد مورد تقدیر قرار گرفت. برازنان در چهار فیلمِ موفقیت آمیز ایفاگر نقش جیمز باند شد. پیرس برازنان هم اکنون ۶۲ ساله است.

۱۷- GoldenEye “چشم طلایی” (۱۹۹۵)
۱۸- Tomorrow Never Dies “فردا هرگز نمی‌میرد” (۱۹۹۷)
۱۹- The World Is Not Enough “دنیا کافی نیست” (۱۹۹۹)
۲۰- Die Another Day “روزی دیگر بمیر” (۲۰۰۲)

007 - 06craig

ششمین جیمز باند: دنیل کریگ “Daniel Craig”

دنیل کریگ جدیدترین جیمز باند سینماست که فعلا همچنان با قدرت خوبی به راهش ادامه می‌دهد و فیلم به فیلم جایگاهش را در دل هواداران محکم‌تر می‌کند. کریگ اولین جیمز باندِ بور در دنیای سینماست که در قرن بیست و یکم در سری فیلمهای باند خود را تثبیت کرد و نوع اکشن خاص و به نوعی جیمز باند واقع گرایانه‌ و وسایل مورد استفاده‌ی معقول ۰۰۷ را به هواداران تقدیم کرد. حتی رقیب جدیِ او “کلایو اوون” که در سالهای اولیه احتمال بالایی برای انتخاب نقش باند داشت، تمام قد پشت دنیل کریگ ایستاد و او را ستایش کرد. همچنین پیرس برازنان، تیموتی دالتون، راجر مور و شان کانری از انتخاب این بازیگر دفاع کردند تا به نوعی به تماشاگرانی که در ابتدا از مخالفان کریگ بودند این وعده را بدهند که در قسمتهای بعدی با جیمز باند اورجینالی طرف خواهند شد. جیمز باند مو طلایی تا کنون در چهار قسمت از سری بازی داشته و قرار است در باند بیست و پنجم برای آخرین بار نقش مامور ۰۰۷ را بازی کند. دنیل کریگ هم اکنون ۴۷ ساله است.

۲۱- Casino Royale “کازینو رویال” (۲۰۰۶)
۲۲- Quantum of Solace “ذره‌ای آرامش” (۲۰۰۸)
۲۳- Skyfall “اسکای‌فال” (۲۰۱۲)
۲۴- Spectre “اسپکتر” (۲۰۱۵)
۲۵- ؟

حال و روز امروزی جیمز باندهای دیروز و امروز

حال و روز امروزی جیمز باندهای دیروز و امروز

در رابطه با قسمت بعدی جیمز باند هنوز چیزی جز اینکه دنیل کریگ قرداد مربوطه را امضا کرده نکته‌ی دیگری در سایتهای خبری منتشر نشده، هر چند که این اواخر کریگ در مصاحبه‌های گوناگون از بازی در این نقش بسیار نالیده است و با گروه تهیه کننده بحثهایی را به وجود آورده که این اتفاقات شاید نوید آخرین حضور کریگ در اسپکتر را به هواداران اعلام کند تا او نیز مانند برازنان با چهار فیلم از دنیای باند خداحافظی کند. از طرف دیگر سام مندس برای کارگردانیِ قسمت بعدی علاقه‌مند به نظر می‌رسد تا یک تریلوژیِ جیمز باندی را در کارنامه‌اش داشته باشد. از هم اکنون آتش شایعات انتخاب بازیگر بعدی شعله‌ور شده و از انتخاب “تام هاردی” که این روزها اولین انتخاب هر پروژه‌ای شده گرفته تا “ادریس البا” و اولین جیمز باند رنگین پوست! همچنین از آنجایی که سال ۲۰۱۵ عناوین خوب جاسوسی/اکشن فراوانی اکران شد این شایعات گسترش بیشتری پیدا کرد، اما هنوز زود است که در رابطه با انتخاب جیمز باند بعدی نظری قاطع داد و باید منتظر ماند و دید که این بازیگر خوش شانس چه کسی خواهد بود.

*تقدیم به هواداران بزرگترین مامور مخفیِ تاریخ سینما…

دیدگاه
۲۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

21 Replies to “بـــــــاند… جیمز باند… | به مناسبت اکران بیست و چهارمین فیلم جیمز باند «اسپکتر»”

 1. AxeL گفت:

  بازم یه مقاله کامل فوق العاده دیگه از بردیا عزیز :۱۵:
  مرسی واقعا لذت بردم
  واسه هم نسلای من “باند” فقط با چهره برازنان قابل تصور و تحمل بود و اون اوایل دنیل کریگ بدجوری تو ذوق میزد
  اما الان به جرات میتونم بگم جیمز باند هایی که دنیل کریگ بازی کرده بهترین هایی هستن که من دیدم به خصوص اسکای فال
  پ.ن: یادمه یه نظر سنجی وجود داشت برای جانشین برازنان که اسم هیو جکمن هم بود . خیلی حسرت خوردم که چرا جکمن انتخاب نشد :۲۴:

  ۰ ۰
 2. ممنون از بردیای عزیز، واقعا مقاله خاص و جذابی بود و خیلی از موارد رو نمیدونستم. چون از جیمزباندهای قدیمی فقط تعریفشون رو شنیده بودم.
  اما از فیلمایی دنیل کریگ بازی کرده(سه تایی که دیدم) برعکس خیلیا اصلا از کازینو رویال خوشم نیومد و بنظرم بهترین فلیم کریگ بعنوان باند، اسکای فال بود.

  ۰ ۰
 3. SHODAN گفت:

  بردیا جان مقالت زیادی عالی بود! دمت گرم و خسته نباشی!

  آخ آخ آخ! کلایو اوون هم خیلی انتخاب ماهی بود! اونم می شد عالی می شد. چه بسا عالی تر!

  ۰ ۰
  1. پارسا گفت:

   دمت گرم خیلی!
   من فکر میکردم هفته بعد میاد
   نگو اومده :۲۳: :۱۵:

   ۰ ۰
 4. Milad RFM گفت:

  در مورد فروش و رکوردهای اسپکتر خیلی صحبت کردین ولی منتقدا بدجوری فیلمو کوبیدن.
  کلا سری جیمز باند از لحاظ کیفی روند سینوسی داشته.

  ۰ ۰
 5. Farbod گفت:

  ممنون بردیا جان مقاله خیلی خوب و جذابی بود خیلی هم کامل بود توضیحات کامل و مختصر بود من که از خوندن مقاله لذت بردم خسته نباشی عالی بود

  ۰ ۰
 6. Mehrdad گفت:

  دمت گرم عالی بود

  ۰ ۰
 7. eagles گفت:

  دنیل کریگ جیمز باند دلنشین تریه. پیرس برازنان که کلا به نظرم نچسبه. بقیه جیمز باند ها رو هم ندیدم به جز شان کانری که اونم به نظرم جذبه دنیل کریگ رو نداره. کلا احساسم اینه که جیمز باند بیشتر شبیه کریگه بعدش کانری. فیلم امسالم ندیدم ولی خیلی امیدوارم بهش
  مقاله هم بیست :۱۵:

  ۰ ۰
  1. Milad RFM گفت:

   اتفاقا پیرس برازنان به جیمز باند داستانهای فلمینگ نزدیک تره.
   هم از لحاظ ظاهری و هم کاراکتر.
   ولی ۲ فیلم دنیل کریگ یعنی کازینو رویال و اسکای فال کلا سطح بسیار بالایی دارن.
   جیمزباند های اخیر خیلی واقع گرایانه تر شدن.

   ۰ ۰
  2. eagles گفت:

   شاید چون واقع گرایانه تره درکش واسم راحت تره

   ۰ ۰
 8. PSYCHO MANTIS گفت:

  بازهم حماسه آفرینی های بردیا خان چشمانمان را سیخ و دهانمان را با کف آپارتمان آشنا کرد! :۲۴: :۱۵:
  مقاله فوق العاده و بشدت خواندنی بود!
  تشکر بابت زحمتی که کشیدی! :۱۴:
  در مورد باند ها هم باید بگم کریگ در طول این هشت _نه سال خودشو خیلی خوب به فن های سری اثبات کرد…!
  شکی هم نیست که اسکای فال از بهترین های سریه.
  خیلی دوست دارم بدونم باند بعدی چه کسی خواهد بود!

  ۰ ۰
 9. پارسا گفت:

  یه مقاله ی فوق توپ ازبردیا بسیار خوندنی بود دمت گرم :۱۵:
  برعکس مبین بری من بهترین جیمز باند دومیش بود و بدترینش اسکای فال! دلیلشم نمیدونم شاید چون تو اسکای فال اونقدرا هم به جیمز باندی بودن جیمز باند اشاره نشد یعنی ازون تعقیب و گریز های خوفناک و تیر اندازی های متداول خبری نبود!
  بهترین سکانس جیمز باند هم یادم نیست ماله کدومشون بود ولی همون بود که یارو خودکارو بین دستاش میچرخونه و همه جارو بوی بنزین گرفته بعدش جیمز باند میزنه تو دسته پسره خودکاره پرت میشه و بووومم…! :۲۴:
  در کل به اسپکتر امید خاصی دارم :۱۵:

  ۰ ۰
  1. Milad RFM گفت:

   چطور اسکای فال میتونه بدترین باشه. امکان نداره.
   اسکای فال که اتفاقا تعقیب و گریز و تیراندازی فراوان بود منتها شاید با جیمز باند داستانهای فلمینگ متفاوت باشه. ولی فیلم خودش بسیار خوش ساخت بود. مخصوصا بعد از فیلم متوسط quantum of solace.
   اون صحنه هم مربوط به اواخر فیلم Golden Eye هست.

   ۰ ۰
  2. پارسا گفت:

   من مشکلم نوعه بیان بود برادر حس میکردم جیمز باند بودنش به آدم منتقل نشده! نمیدونم میفهمی چی میگم یا نه ولی مشکل اصلیم این بود با اسکای فال
   اره همون گلدن آی بود :۲۴:

   ۰ ۰
  3. PSYCHO MANTIS گفت:

   ماله گولدن آی هست بهترین فیلم سری از نگاه خیلی ها!

   ۰ ۰
 10. بهترین در بین بهترین ها :۱۴:
  ممنون بابت مقاله بسیار زیباتون :۱۵:

  ۰ ۰
 11. devillate گفت:

  ممنون از توضیح شما دوست عزیز / خیلی دوست دارم ببینم این بار کریستف چطور نقش منفی رو در میاره … باید چیزی در حد شاهکار باشه :۱۵: :۱۵: :۱۵:

  ۰ ۰
 12. bijan joker گفت:

  بسیار بسیار سپاسگزارم از لطفی که دوستان عزیزم نسبت به بنده و این مقاله داشتند، همین که میبینم این مقاله مورد توجه رفقای نازنینم قرار گرفته از زمان و انرژی‌ای که برای تهیه‌ی این پست گذاشتم کاملا احساس رضایت می‌کنم…. ممنونم رفقا… ;)

  ____________
  ( SPECTRE )

  ۰ ۰
 13. Meysam.B گفت:

  مرسی از بردیا عزیز که زحمت این مقاله زیبارو کشید :۱۵:
  منتظر مقاله های بیشتری ازتون هستیم.

  ۰ ۰
 14. $SPARTA$ گفت:

  تا حالا وقت نکرده بودم فیلم اسپکتر رو ببینم.
  فیلمش خیلی خلاصه شده و ضعیف تر از فیلم های قدیمی بود
  و اخر فیلم رو هم خیلی بد اجرا کردن و ضعیف کار شده بود از لحاظ داستانی
  و چرا نقد نداره این فیلم :11:

  ۰ ۰