«فروشگاه آیتم» استیم با مدیریت سازندگان راه‌اندازی شد

توسط فرشاد خرمی در ۱۴ آبان ۱۳۹۴ , ۲۰:۰۰

استیم اخیرا بخش جدیدی را با عنوان «فروشگاه آیتم» (Item Store) راه‌اندازی کرده است و همان‌طور که از نام‌اش پیداست، یک فروشگاه آنلاین را برای فروش آیتم‌های اضافی مربوط به یک بازی در اختیار سازنده‌ی آن بازی قرار می‌دهد.

این بخش جدید استیم، همانند «بازار مردمی استیم» (Steam Community Market) عمل خواهد کرد، یعنی مشترکین می‌توانند با ارز کیف پول استیم، به خریداری (و بعدا مبادله‌ی) آیتم‌هایی قابل استفاده در بازی‌ها بپردازند، با این تفاوت مهم که در فروشگاه جدید، شکل سازمان‌یافته‌تری را می‌بینیم و مدیریت فروشگاه را خود سازنده‌ برعهده خواهد داشت.

اولین بازی که از این قابلیت بهره می‌برد، بازی Rust است. هم‌اکنون، می‌توانید با مراجعه به این صفحه، لباس‌ها و اسلحه مختلفی برای استفاده در این بازی خریداری کنید.

آقای «داگ لمباردی» نایب رییس بازاریابی والو، به شفاف‌سازی درباره‌ی این بخش جدید استیم پرداخته و فرایند استفاده از آن را توضیح داده است. طبق صحبت‌های او، اگرچه مدیریت این بخش برعهده‌ی بازی‌ساز خواهد بود اما با مشارکت مادسازها انجام خواهد شد. به این ترتیب که سازنده‌ی بازی می‌تواند آیتم‌های دکوری و کاربردی را که کاربران در ورکشاپ عرضه کرده‌اند انتخاب کند و پس از وارد کردن قیمت و مشخصات، آن را در فروشگاه آیتم به فروش برساند. استیم کارهای مربوط به فروش را برعهده خواهد گرفت و درآمد بدست آمده (سهم مادساز، بازی‌ساز و ناشر (استیم) هنوز مشخص نیست) تقسیم خواهد شد.

این بخش همان‌طور که والو هم اشاره می‌کند، در حقیقت تفاوتی با خرده‌تراکنش‌های درون بازی‌ها (micro-transactions) ندارد؛ تنها یک پلتفرم آماده در اختیار بازی‌ساز قرار می‌دهد تا بتواند سریع‌تر برای فروش آیتم‌های جانبی اقدام نماید. و البته این‌که مادسازا نیز می‌توانند از این طریق کسب درآمد کنند.

دیدگاه
۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

2 Replies to “«فروشگاه آیتم» استیم با مدیریت سازندگان راه‌اندازی شد”

  1. devillate گفت:

    این مورد میتونه به سازنده کمک که تا سیاست هاشو پیاده سازی کنه … ثلا در زمانی که کاربرش کم میشه ایتم های جدیدی رو اضافه کنه تا نظر مردم رو باز به این بازی جلب کنه … ولی این هم تا حدی میتونه کمکشون کنه

    ۰ ۰
  2. Farbod گفت:

    کار جالبی کرده میتونه موفق عمل کنه

    ۰ ۰