توسط پارسا در ۱۲ آبان ۱۳۹۴ , ۱۶:۰۰

دیگر کسی نمانده که با بازی فرقه‌ی اساسین آشنایی نداشته باشد. فرقه‌ی اساسینی که در کمترین مدت توانست طرفداران بسیار زیادی برای خودش دست و پا کند و خیلی ها را مجذوب خود سازد. بازی‌ای که باعث شد خیلی‌هایی که به تاریخ علاقه نداشتند به طور ناخواسته با آن آشنا شوند و در مورد وقایع مهم، اتفاقات تاثیر گذار و شخصیت‌های ماندگار تاریخی اطلاعات کسب کنند. اما این مجموعه‌ی محبوب دست آخر به کدام سمت رفت؟ آخر و عاقبت‌اش  چه شد؟ واقعا چه اتفاقی افتاد که کار مجموعه بازی‌ای  که متای زیر ۸۰ نداشت به ۷۰ و امثال آن رسید؟ آیا واقعا نیاز است که ما هر سال یک قسمت از این بازی را حتما بازی کنیم؟ همین می‌شود که شماره‌ی قبلی بازی یعنی فرقه‌ی اساسین اتحاد به یک فاجعه‌ی تمام عیار بدل می‌شود که انواع مشکلات فنی و باگ و افت نرخ تصویر و مشکلات جدی داستانی یقه‌اش را سفت می‌چسبد و درصد بسیاری از طرفداران دو آتشه را فراری می‌دهد. در این میان تنها راه نجات این است که برای بازی عطش ایجاد کنیم. چه موقعی عطش بازی‌کننده‌ها، حتا آنهایی که با این مجموعه قهر کرده‌اند به بالاترین حد ممکن می‌رسد؟ یک راهش این است که هر سال بازی را عرضه نکنیم. البته یک راه دیگر هم وجود دارد و آن ساخت یه فرقه‌ی اساسین با کمترین مشکلات فنی و داستانی و ارائه‌ی گیم‌پلی تازه و منحصر به فرد است. اینجاست که پای تازه‌ترین محصول این مجموعه به میان می‌آید؛ «فرقه‌ی اساسین: سندیکا» (Assassin’ Creed: Syndicate). بیایید ببینیم آیا یوبی‌سافت سربلند از این آزمایش بزرگ خارج شده یا نه؟! در ادامه با نقد بازی Assassin’s Creed Syndicate همراه دنیای بازی باشید.

«خیابان بیکر لطفا!» طراحی لندن آنقدر خوب است که ناخودآگاه یاد شرلوک هلمز می‌افتید و هوس می‌کنید با کالسکه به خیابان بیکر بروید!

آسمان ابری لندن

تصمیم گرفتم ابتدا از گرافیک بازی شروع کنم. ابتدا بگذارید از ایرادات گرافیک بگویم تا به نکات مثبت و خوب هم برسیم. عمده ترین مشکل گرافیکی بازی چیزی جز طراحی چهره ی NPC  ها و در بعضی مواقع طراحی محیط نیست. می توانم به جرات بگویم در بازی هر یک از مردم را هزاران بار در نقاط مختلف شهر می‌بینید! این به این معنی است که مردم همه شبیه سازی شده اند و در نقاط مختلف شهر کپی پیست شده اند! و جالب اینجا است که همه هم واکنش تقریبا یکسانی نسبت به کشته شدن یک فرد یا اتفاقات پیش آمده در محیط بازی نشان می‌دهند. البته طراحی بسیار خوب محیط باعث می‌شود که شما این اشکال را کمرنگ تر ببینید.ازطراحی محیط به‌جز در برخی موارد نادر نمی‌توان ایراد خاصی گرفت. لندن واقعا خوب طراحی شده است  و شما می‌توانید به طور کامل لندن ویکتورایی را ببینید و حس کنید. اما ایرادی که به طراحی محیط وارد است و شاید کمتر کسی آن را ایراد بداند طراحی درختان و گیاهان است. برایم بسیار جالب است که با این که در نسل هشتم هستیم اما باز هم با چنین درختان بی‌کیفیت و زشتی مواجه می‌شویم. همان طور که می‌دانید لندن دوران صنعتی و اولیه ی خود را طی می‌کند برای همین بیشتر درختان و گیاهان نابود شده اند و ما در بازی با درختان خشک مواجه هستیم. اما نکته ی جالب درباره ی درختان این است که زمانی که سعی می کنید تا از روی آن ها بپرید با مشکل مواجه می شوید! از همین الان برایتان تضمین میکنم که صد در صد درون درخت فرو می روید و یک نمونه از باگ های جالب بازی را می‌بینید.

Assassin's Creed® Syndicate_20151029215954

طراحی چهره و کارگردانی قاب‌هایی که این چهره‌ها را به رخ می‌کشند خیلی خوب است.

اما نکته ی مثبت گرافیک طراحی خوب چهره ی شخصیت های بازی است. باید اعتراف کنم که بازی هرچه در طراحی چهره‌ی  NPC‌ها  بد کار کرده در طراحی چهره ی شخصیت‌های اصلی بسیار خوب عمل کرده است. تقریبا سعی شده تا حد امکان شخصیت ها واقعی به نظر برسد و به نظر من موفق عمل کرده اند. البته طراحی چهره‌ی شخصیت‌های اصلی هم خوب و کم‌نقص انجام شده است. اما نکته ایی که مانع لذت بردن کامل از چهره ی شخصیت ها می‌شود طراحی بسیار بد موها است. با این حال نباید زیاد هم مته به خشخاش گذاشت و ایرادات ریزی که در پیشبرد بازی و روند پیشرفت بازی‌کننده اثری نمی‌گذارند را بزرگ جلوه داد. با این حال بازهم طبق سنت این چندساله‌ی فرقه‌ی اساسین بازی  باگ دارد، زیاد هم دارد! در بسیاری از اوقات ممکن است با باگ های زیادی مواجه شوید اما نکته‌ی مثبت و امیدوارکننده این است که برخلاف اتحاد، باگ‌ها تاثیری در روند بازی و پیشرفت شما در بازی ندارند. گاهی این باگ ها آنقدر کوچک هستند که نمی‌توان آنها ارا به حساب آورد و فقط باعث خنده و تفریح هستند. مثلا ممکن است از یک ساختمان به یک ساختمان دیگر بروید و سریعا دوباره به ساختمان اولیه برگردید ! یا مثلا یک جعبه می‌بینید که نصفش در دیوار فرو رفته و نصفش در زمین است یا درشکه سواری را می‌بینید که هوا را می‌راند! البته این گونه باگ ها قابل نقد نیستند چون محیط بازی آنقدر بزرگ است که بتوان به بازی حق داد که یک سری باگ داشته باشد.

Assassin's Creed® Syndicate_20151029224449

این آقا هری هودینی نیست، شعبده بازی هم نمی‌کند! یکی از NPCهای بازی است که گرفتار باگ شده!

داستان خون و دود

شاید بسیاری با این امید سراغ بازی رفته‌اند که به دلیل وارد شدن داستان به دوره‌ی ویکتوریایی انتظار یک جهش اساسی از آن چه در حوزه‌ی داستان و چه در نوع و شکل گیم‌پلی را داشتند. ولی متاسفانه داستان بازی آن طوری نیست که انتظارش را دارید. در بسیاری از موارد داستان شاید کمترین نقش را در بازی دارد و به خوبی خوب روایت نمی شود و بیشتر پتانسیلش هم در همین میان از بین می‌رود. سندیکا دارای دو شخصیت قابل بازی است که  جیکوب و ایوی( Evie)  نام دارند و دوقلو هستند. خوشبختانه شخصیت هردوی این خواهر و برادر پردازش خوبی دارد که به گیم‌پلی و نوع قابلیت‌های هریک سرایت کرده است. داستان از شهر Crawley شروع می‌شود، شهری که تمپلار ها اختیار کامل اوضاع را در آن به دست گرفته‌اند و کاری از اساسین‌ها ساخته نیست. به همین دلیل این دوقلو تصمیم می‌گیرند تا راه پدرشان را پیش بگیرند وبه لندن بروند. اما بشنویم از لندن که قلب صنعتی اروپا شده است؛ عده‌ایی اشراف زاده شده‌اند و سرمایه ی فراوان دارند و عده ایی هم از فقر و بیچارگی به کار اجباری در کار خانه‌های کثیف روی آورده اند. با اینکه داستان به واسطه‌ی تعریف محیطی و اتمسفر پتانسیل خیلی خوبی برای روایت قصه‌ای جدید و نو را دارد ولی زمانی که در جو بازی قرار می‌گیرید می‌بینید که داستان  اصلا  آنگونه که انتظار دارید پیش نمی رود و خوب روایت نمی شود. مهم ترین اشکالی که به داستان وارد است نپرداختن به اهداف و راه پدر دوقلو هاست. شاید اگر از قبل می‌دانستیم که این دو دارند در چه راهی قدم می‌گذارند درک داستان برایمان بسیار بهتر و آسان تر بود. اگر بخواهم برایتان واضح تر توضیح دهم می‌توانم بگویم که داستان بازی بسیار خوب شروع می‌شود سپس در اواسط بازی به شکل عجیبی افت می‌کند و در اواخر بازی دوباره کمی جان می‌گیرد. شخصیت پردازی شخصیت‌ها بسیار خوب انجام شده به طوری که در همان اوایل بازی اخلاق و رفتار آنها به طور کامل دستتان می آید و به راحتی می‌توانید با آن ها ارتباط برقرار کنید. البته بر خی از شخصیت های فرعی یا درست شخصیت پردازی نشده اند یا اصلا به آن ها اهمیت داده نشده است! با این حال این مساله مانع لذت بردن از ارتباط با شخصیت های اصلی نمی شود.

Assassin's Creed® Syndicate_20151031195834

.لندن یکی از شخصیت‌های اصلی بازی است!

قیام قاتلین

گیم‌پلی بازی را تنها یک کلمه می‌تواند توصیف کند و آن چیزی جز متوسط نیست. خیلی ها امید داشتند تا شاید در این نسخه گیم‌پلی بازی دست خوش تغیراتی شود اما بازی اصلا این انتظارات و امید ها را به سر انجام نمی رساند. مانند گذشته شما می‌توانید به راحتی از گشت و گذار روی بام خانه ها لذت ببرید که بزرگ بودن محیط به چند برابر شدن این لذت کمک شایانی کرده است. اما نکته ایی که باعث می‌شود از گیم پلی بازی ناامید شوید سیستم مبارزات است. سیستم مبارزات واقعا بد طراحی شده به طوری که در خیلی از موارد به جای اینکه سعی در کشتن مزدوران و سربازان بکنید ترجیه می‌دهید از ساختمان بالا بروید و سرتان در لاک خودتان باشد! سیستم مبارزات تقریبا الهام گرفته از بتمن است و شاید همین موضوع در خراب تر شدن آن نقش داشته باشد. مشکل اساسی مبارزات تنوع نداشتن در زدن ضربه است. اگر با جیکوب مبارزه را انجام دهید تنها کاری که می‌کند زدن مشت های پی در پی و استفاده از هیدن بلید است. اشکال دیگر زیاد بودن تعداد دشمن هایی است که باید در یک راند با آن ها مبارزه کنید. وقتی می‌بینید که جیکوب همان ضربات را برای نفر بعد و نفر بعد از آن استفاده می‌کند احساس تکراری بودن شدیدی به شما دست می دهد. البته اوضاع برای ایوی بهتر است. زیرا استفاده از عصا برای مبارزه تنوع بهتری نسبت به هیدن بلید و مشت زدن دارد. البته ناگفته  نماند که در طی بازیی یک سری قابلیت جالب مانند کشتن دو نفر به صورت همزمان، استفاده از تفنگ، بمب دود زا و… فعال می‌شود که کمی اوضاع را بهتر می‌کند. بخش مخفی کاری بازی خیلی بهتر از مبارزه ی مستقیم کار شده است و لذت چند برابری دارد. قابلیت خوب دیگری که به سیستم مبارزات اضافه شده  این است که شما به راحتی می‌توانید حین اینکه می‌دوید کاملا بی سرو صدا دخل یک نفر را بیاورید! ضعف دیگر گیم‌پلی بازی هوش مصنوعی است. تقریبا از همان ابتدا متوجه می‌شوید که با یک سری دشمن خنگ سرو کار دارید! این موضوع زمانی خود را نشان می‌دهد که تعداد دشمنانتان بسیار زیاد باشد. متاسفانه طراحی مراحل بازی طوری است که باعث می‌شود بد بودن هوش مصنوعی بازی بیش از پیش به چشم بیاید. اما خوش بختانه هیجانی که در انجام دادن برخی مراحل است باعث می‌شود تا کمی این موضوع کم رنگ تر شود! یکی دیگر از نکات مثبت گیمپلی راندن کالسکه است. این ایده به بهترین شکل پیاده سازی شده و هیجان خاصی دارد. در برخی موارد  حتی می‌توانید کالسکه ی خود را  به کالسکه ی کسانی که شما را تعقیب می‌کنند بکوبید و آن ها را به سمت درو دیوار منحرف کنید یا اسب های آن ها را بکشید!

Assassin's Creed® Syndicate_20151031194348

اگر این عکس را چهار یا پنج سال پیش هم می‌دیدید تنها حدس‌تان فرقه‌ی اساسین بود؛ این مجموعه نیاز جدی به تغییرات زیاد و بنیادین دارد.

نوایی از قلب لندن

شاید بتوانم به جرات بگویم مثبت ترین نکته ی بازی موسیقی آن است. موسیقی‌ای که واقعا چه در حین انجام ماموریت ها و چه در زمان گشت و گذار باعث می‌شود تا کملا در جو و اتمسفر دوره و زمانه‌ی بازی غوطه بخورید. برایم بسیار عجیب است که چرا موسیقی به این خوبی با مراحلی نه چندان جذاب درآمیخته شده است؟! حتی قطعاتی که در زمان نشان دادن میان پرده‌ها پخش می‌شوند نیز بسیار عالی و هیجان انگیز هستند. صدا گذاری شخصیت ها نیز به بهترین شکل انجام شده و شما می‌توانید به راحتی از لهجه ی شیرین بیریتیش شخصیت ها لذت ببرید.

در یک جمع بندی کلی می‌توان فرقه‌ی اساسین سندیکا را به معمولی ترین اساسینزی که تا حالا منتشر شده نامید. بازی داستان معمولی با روایت نه چندان خوب و یک گیم‌پلی تکراری و سیستم مبارزات ضعیف دارد اما باز هم  در هر حالت ارزش تجربه کردن را دارد. اما اگر هم موفق تجربه ی آن نشدید چیز زیادی را از دست نداده اید

نکات مثبت

موسیقی بازی
گرافیک مناسب
استفاده از ایده‌هایی مانند کالسکه سواری در گیم‌پلی
طراحی چهره‌ی خوب کاراکترها

نکات منفی

استفاده از المان های تکراری در گیم‌پلی
داشتن باگ‌های عجیب
داستان متوسط و نه چندان جذاب

7.7
نفیس
دیدگاه
۲۹ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

29 Replies to “نقد بازی Assassin’s Creed Syndicate | قاتلین ویکتوریایی”

 1. Meysam.B گفت:

  ممنون پارسا جان نقد خوبی بود.
  تجربه ش نکردم همونطور که یونیتی و تجربه نکردم بنظرم نسخه ی اول دوم فوق العاده بود ضمنا نسخه ی دوم ولی متاسفانه اوبی سافت :27: گند زد بهش نه فقط این سری و بلکه فارکرایم داره همین بلا سرش میاد فقط امیدم به ghost recon هست.

  ۲ ۴
 2. AnGel Of Death گفت:

  مرسی پارسا بابت نقد و بررسی با این تفاسیر ارزش گرفتن نداره!

  ۰ ۶
 3. PSYCHO MANTIS گفت:

  تشکر از پارسای عزیز…

  کسانی که من رو می شناسن می دونن بشدت هیتر سری هستم!
  با اینحال بدون اینکه هیچ اطلاعاتی از بازی داشته باشم اونهم بشکلی کاملا تصادفی! بازی بدستم رسید و تونستم تجربه اش کنم!
  باید بگم واقعا راضیم!
  با اینکه گرافیک نسبت به یونیتی در سطح پایینتری قرار داره (در حد چند بافت و تکسچر و صدالبته مقدار کمبود پولی گان در مدلینگ چهره ها و شخصیت ها نسبت به یونیتی ) اما هنوز هم فوق العاده زیبا و نسل هشتمیست و راضیتون می کنه.
  طراحی لندن محشره!
  اگر یک دلیل برای تجربه ی بازی وجود داشته باشه همین لندن دوران ویکتوریاست!
  از این گذشته اکوسیستم بازیه که بسیار واقع گرایانه و جذابه.
  تعداد اکتیویتی هایی که مردم شهر در حال انجامشون هستن واقعا عالی و ستودنیه!
  هر قسمت شهر کاملا متفاوت از دیگریست و اصلا تکراری و خسته کننده نیست.
  دقیقا حس لندن قدیم رو القا می کنه و همچنین کاملا می تونید متوجه انقلاب صنعتی بشید!
  کرکتر ها واقعا خوب هستن!
  چارلز دیکنز و داروین و مابقی کرکتر های فرعی بسیار خوب پرداخت شدن و همچنین دوقلو های فرای که نسبت به آرنو قوی تر هستن و خوشبختانه از همون اول اسسین هستن!
  داستان بازی هم از نظر بنده تا اینجا درگیر کننده و جالب بوده.
  در مورد گیمپلی بازی باید بگم دیگه مثل قبل تکراری نیست!
  چندین راه برای رسیدن به هدفتون وجود داره!
  همچنین چرخیدن در سطح شهر!
  استفاده از گرپنل گان به هیچ وجه شبیه به بتمن و جاست کاز در نیومده و کاملا منحصر بفرد و جالبه!
  راندن کالسکه هیجانیه!انتظار نداشتم اینقدر خوب شبیه سازی کنن!
  پیاده روی در پیاده رو ها باوجود گرافیک عالی بازی حس دیگه ای به آدم میده و از اون گذشته استفاده از بام ها و سقف خونه ها مانند قبل لذت خاص خودشو داره…
  درکل راه های زیادی وجود داره برای پیشروی!
  قطار رو هم اضافه کنین!!!
  خوشبختانه این نسخه برخلاف تمام نسخ قبلی ماموریت های متنوع تری داره چه از لحاظ داستانی چه گیمپلی!
  مخفی کاری خیلی خوب شده!
  همچنین وجود سیستم مبارزات بتمنی شکل با اینکه کمی مسخره بنظر میاد اما نسبت به یونیتی در سطح بهتری قرار داره!
  هیجانش بیشتره و تنوع حرکات و فینیشر ها بالا ترن!
  با اینحال بازی بشدت راحته.
  و به طور کلی همون ساختار قبل رو داره !
  متاسفانه هنوز هم شاهد تعداد زیادی باگ هستیم…
  و البته تنوع نچندان زیاد دشمنان و همون مسیر همیشگی تسخیر قلعه ها و مناطق تحت سلطه ی تمپلار ها!
  و اینکه بازی همون اول کار خیلی چیز هارو رو می کنه برای مثال بنده با اینکه نسبتا اوایل بازی هستم ۷۰ درصد اسکیل ها رو دارم!
  کرفتینگ محدود تر شده ولی امکانات خوبی به ادم میده!
  شخصی سازی به چند دست اوت فیت زیبا و کمربند و شنل کوتاه محدود شده که تسبت به یونیتی عقب گرد هست!
  همچنین سلاح های سرد با اینکه تنوع زیادی دارن اما کلا سه دسته هستن!قمه یا Kukri، کین سورد و پنجه بکس!

  در عوض تعداد سلاح های گرم بیشتر شده اما خبری از سلاح دور برد و شاتگان ها و رایفل ها نیست! (باتوجه به زمان بازی )
  موسیقی و صداگذاری بازی حرف نداره و بسیار زیبا و شنیدنیه…
  و در نهایت تنها مشکلی که ممکنه در نمره ی آخرم تاثیر گذار باشه هوش مصنوعی عجیب غریب دشمنان و پلیسه!
  در کل بازی خیلی خوبه!
  تجربه اش برای کسانی که انتظاری ازش نداشتن واجبه!
  و لذت بخش!
  ۸.۵

  ۷ ۱
  1. only sony گفت:

   خوب خدا رو شکر برا منی که سطح انتظارم به شدت پایین هست لذت بخشه
   نسخه :pc: رو انشالله بازی میکنم :۲۴:
   ممنون بابت نظر :*:

   ۳ ۰
  2. silver knight گفت:

   علت لذت بردن شما اینکه بازی برات کاملا نویه و قابلا چنین تجربه ای نداشتی ولی برا ما که همه این کارا رو قبلن انجام دادیم یکم کنندس

   ۰ ۲
  3. Ashkan Gh گفت:

   دوستمون داره میگه قبلا بازی کردن نسخه های قبلیشو :|

   ۲ ۱
 4. the director گفت:

  ممنون از پارسا
  امیدوارم اساسین به دوران اوجش برگرده
  بازیش کردم ولی به شدت زده شدم
  به نظرم عقب گردهای زیادی تو بازی هست… مبارزات، داستان تکراری، باگ های مسخره، طراحی مسخره مراحل..
  با اینکه نکات محدود خوبی داشت ولی بازم ارزش نداره وقتتو بذاری
  حتی اگه مفت بیاد دستت

  ۰ ۴
  1. PSYCHO MANTIS گفت:

   چقدر اختلاف نظر :lol:

   ۱ ۰
  2. پارسا گفت:

   انقدرم دیگه ناجور نیستا :۲۴:
   ولی خب من ۳ و بلک فلگو بازی نکردم
   ولی ۲ اوج بازی بودو خواهد ماند واقعا فکر کنم اساسینز مرد دیگه
   ! من یکی امیدی به بعدیاش ندارم همینم البته اشکال خیلی داشت ولی خب خواستم منصفانه بنویسم
   ممنون :۱۵:

   ۰ ۱
 5. bookmak1 گفت:

  عکس ها رو که میبینم طراحی چهره زیاد هم خوب نیست

  ۰ ۳
 6. A.F.A گفت:

  تشکر از اقا پارسا بابت نقد قشنگشون برای جدیدترین نسخه بزرگترین خز دنیای گیم!
  این سری همونقدر که سریع که معروف شد و پله های موفقیت و جایزه ها رو یکی یکی درو کرد،همونقدر هم سریع اومد پایین. این موضوع درمورد خودم هم صدق میکنه.یه زمانی واقعا این سری رو دوست داشتم.بسی زیاد.و واقعا هم حقش بود.هم گیم پلی و داستان قشنگی داشت،و هم طراحی هنری فوق العاده ای.یه بازی بزرگ و بشدت زیا.تا نسخه چهارم هم همشون رو تجربه کردم.اولین نسخه با وجود تمام خوبی هاش مشکلاتی داشت که باید برطرف میشد.قسمت دوم دقیقا همین کار رو کرد بعلاوه ی کلی اضافات و چیزای خفن.نتیجه فوق العاده بود.برادری هم یه DLC بزرگ برای قسمت دوم بود که کارش رو بهترین شکل انجام داد.
  مشکل از مکاشفات شروع شد.سومین نسخه هم…،خیلی بی بخار،داستانش کم رمق،شخصیتاش ماست.از اینجا به بعد سری رو رها کردم.حتی نسخه خوب درفش سیاه رو هم نرفتم.تا دو سال بعد،وقتی مطمعن شدم که فاصله درست و حسابی بینش افتاده رفتم سراغش.اون دو سال نتیجه داد..محشر.همون چیزی بود که اگه یوبیسافت واقعا بخواد میتونه از عهدش بر بیاد و بسازتش.بعد از اون دیگه هیچکدوم.همون درفش سیاه هم دلیل اصلی موفقیتش اساسین نبودنش بود.بازی به هرچیزی شبیه بود غیر از AC.دریا نوردی و دزدی و عیاشی و غارت.
  فقط یه دیوی جونز کم داشت.ولی این نسخه های جدید،همون قدیمیان.بنظر من هیچ فرقی با HD شده قسمت دوم و برادری ندارن.همون گیم پلی،یه ذره به سر و روش دست کشیدن،ظاهرش رو بهتر کردن،سریع ترش کردن،داستانش رو ابکی تر کردن و شد یه نسخه تازه.البته،هنوز واقعا قابل احترامه.بسیار براش زحمت کشیده شده.فقط ای کاش که همه ی این هزینه ها روی یک چیز بهتر صرف میشد.یه چیز با ارزش تر.تازه تر…
  چیزی که حس تکراری بودن نده.سال پیش یه نسخه از بازی رو میری،سال بعد همون تو یه شهر دیگه و سال بعدش و سال بعدش…
  مثل این میمونه که هر سال یه قسمت از رمان ارباب حلقه هاعرضه و تو هر نسخه یه چیزی باید نابود بشه.یبار لوبیا،یبار دونه برنج،یبار بخاری اقا ساعورون و دفعه بعدم ریش کندالف!!معلومه که حال ملت از هرچی حلقه و سرزمین میانس بهم میخوره اون موقع…اساسین هم مشکل اصلیش همینه.از حلقه قدرت و پر ابهت ساعورون رسیده به شرت گالوم!!

  ۱ ۳
  1. Aa گفت:

   محشره حس خوبی به ادم میده حیف که بعد یه مدت تکراری میشه

   ۰ ۰
 7. scratcher گفت:

  من واقعا از دو نسخه ی اول بازی لذت بردم . یادش بخیر گرافیکش دیوانمون کرده بود . نسخه ی ۴ این بازی رو هم خیلی دوست داشتم اونم قشنگ بود و نمرات بالایی گرفت. اما یونیتی و این آخری سندیکارو دیگه بازی نکردم نخواستم خاطراتم خراب بشه

  ۱ ۳
  1. Meysam.B گفت:

   کشته مرده ی امتیازتم :lol:

   ۰ ۱
 8. Snake Fox گفت:

  بزودی اینم مثل prince of persia به فراموشی سپرده میشه :۱۲:

  ۰ ۱
 9. Very Big Daddy گفت:

  مرسی پیرمرد! :lol: :lol: من که فعلا سمتش نخواهم رفت.درآینده ایشالا.

  ۰ ۲
 10. Mondo گفت:

  خوب سه یا چهار ساله
  از شر این عنوان راحت شدم
  با توصیفاتی هم که نقد دارد
  مطمئنم زباله دیگری ساخته شده
  که نیازی به تجربه کردن ندارد

  ۰ ۴
  1. PSYCHO MANTIS گفت:

   بخوام صادق باشم
   فقط لندن می تونه سبب خرید بازی بشه!
   غیر از این مورد واقعا چیز خاصی از دست ندادی اگر بازی نکردی!

   ۱ ۲
  2. پارسا گفت:

   تایید میشه سعید :11: :11:

   ۰ ۰
 11. comoga گفت:

  بنظرم ارزش خریدن داره

  ۲ ۰
 12. CaVaLiEr_JoEy گفت:

  یک درصدم میخاستم بازی کنم با این نقد بیخیالش شدم :lol: :lol:

  مرسی :۱۵:

  ۰ ۳
 13. devillate گفت:

  همون مشکل های قدیمی رو داره … حرفی ندارم

  ۰ ۲
 14. Dead Shadow گفت:

  کوچیک همه گیمرا
  مستقیم میرم سر نقد این بازی و بازیای جدید دیگه که کلیتو گوشزد کنم و اینکه با این روند رو به سقوط و ضعیف سازندگان به همراه از بین بردن بازیای خاطره انگیز چندسال اخیر و دوران کودکیمون منتظرچه اتفاقی باید باشیم؟!!!
  EA که گندزده به سری NFS ، کونامی نمیدونه چیکارس با سری PES ، یوبی سافت هم طبق فرمایش دوستان این سریو نابود کرده که قطعی بود بخاطر اینهمه ورژن ، فارکرای هم داره دچارش میشه ، بتلفیلد ، مدال افتخار و کال آف هم که خب چندسالی میشه حرف آنچنانی ندارن .
  پس بااین اوضاع منتظر و دلخوش چی باشیم؟ ممکنه کرایسیسی برخیزد و لذت یک شوتر اول شخصو به ارمغان بیار برامون؟!!! ممکنه Dirt برگرده با یک گیم پلی زیبا و سبک ریسینگ -آرکیدو زنده کنه؟
  امیدوارم

  ۲ ۱
 15. daaanteee گفت:

  مرسی پارسا

  ۰ ۰
  1. پارسا گفت:

   نوکرم :۱۵: :۱۵:

   ۰ ۰
 16. mugivara گفت:

  من دیگه بعد از بلک فلگ بیخیاله این بازی شدم
  واقعا پول درآوردن انقد مهمه که به خاطرش آبروی خودمونم ببیریم
  واقعا نسخه های قبلی مخصوصا نسخه ۲ این بازیو روایت اتزیو شاهکار و آبروی این شرکته که داره با این نسخه های تکراری جدید از بین میره

  ۱ ۱
  1. پارسا گفت:

   فکر کنم دیگه یوبیسافت داره قیدشو میزنه
   چون امسال کم فروخت! به طور عجیبی زیره سایه ی کود و بتفرانتو فال اوت محو شد خوشبختانه احتمالا یوبیسافت دست بر میداره

   ۰ ۱
 17. بازی هاش در کل خوبه هم ماجراش هم خود اصلیت اساسین ولی خوب دیگه داره تکراری میشه بایدیه شخصیت جدید بسازن حد اقل ولی گرافیک عالی داره

  ۳ ۰
 18. Ashkan Gh گفت:

  به عنوان کسی که طرفدار پر و پا قرص AC ـه و تموم نسخه هاشو بازی کرده، این نسخه واقعا محشر بود. تونست یاد و خاطره (( افتضاح فنی یونیتی )) رو از یادم ببره. یه نسخه کاملا متفاوت و عالی از AC!!
  بعضی دوستان به نظرم اصلا به نکات ونو آوریهای بازی دقت نکردن و هنوز بازی نکرده نقد میکنن /:

  ۵ ۱