تیم سازنده‌ی «رزیدنت اویل» روی واقعیت مجازی تمرکز کرده است

توسط فرشاد خرمی در ۲۴ مهر ۱۳۹۴ , ۰۰:۰۳

جای خالی یک رزیدنت اویل تمام‌عیار در نسل هشتم کنسول‌ها، به‌خوبی حس می‌شود. چندی پیش ما مطلبی نوشتیم که در آن، انتظارات خود را از رزیدنت اویل ۷ با شما مطرح کردیم؛ علت نوشتن آن مقاله هم این بود که می‌دانستیم حتا درصورتی‌که رزیدنت اویل با فرمول کنونی‌اش برای «کپ‌کام» یک فرانچایز سوخته (از نظر پول‌ساز بودن) تلقی شود، داستان این بازی هنوز به سرمنزل مشخصی نرسیده و دیر یا زود با رزیدنت اویل ۷ روبرو خواهیم شد.

اما آن‌طور که از اخبار جدید برمی‌آید، ممکن است تا رزیدنت اویل ۷ فاصله‌ی زیادی داشته باشیم؛ چون شعبه‌ی بازی‌سازی شماره‌ی ۱ کپ‌کام (شعبه‌ی مرکزی در بین تیم‌های داخلی این شرکت که توسط جون تاکیوچی رهبری می‌شود و ساخت قسمت‌های اصلی رزیدنت اویل را برعهده داشته است) در حال حاضر عمده‌ی تمرکز خود را روی پروژه‌هایی در ارتباط با واقعیت مجازی قرار داده است. کپ‌کام از زبان این بخش خود گفته است:

هم‌اکنون، ما انرژی خودمان را وقف مقابله با چالش‌های موجود در بازار بازی‌های واقعیت مجازی (VR) کرده‌ایم.

علت اصلی خط مشی جدیدی که کپ‌کام برای شعبه‌ی اول خود ترسیم کرده است را باید بازخوردهایی دانست که این شرکت، از دموی بازی Kitchen گرفته است. این بازی در E3 امسال نمایش بی‌سروصدایی پشت درهای بسته داشت که به‌گفته‌ی کپ‌کام، واکنش مردم نسبت به آن عالی بوده است. حالا شعبه‌ی شماره‌ی ۱، مشغول ساخت موتور بازی‌سازی اختصاصی برای واقعیت مجازی است که این شرکت آن را، «داغ‌ترین بازار حال حاضر» خطاب می‌کند.

البته شعبه‌ی شماره‌ی ۱ کپ‌کام، شعبه‌ی بزرگی است و اگرچه تمرکزش را روی واقعیت مجازی قرار داده، اما به‌گفته‌ی کپ‌کام بازی‌های دیگری نیز برای نسل جدید کنسول‌ها خواهد ساخت.

به آن‌هایی که هنوز سوار قطار هیجان‌انگیز واقعیت مجازی نشده‌اند، مژده می‌دهیم که شعبه‌ی شماره‌ی ۱ به‌طور هم‌زمان، مشغول ساخت بازی‌هایی برای کنسول‌های نسل حاضر است. ما تازه بادبان را برای جدیدترین سفرمان برافراشته‌ایم.

احتمالا یکی از این بازی‌هایی که کپ‌کام در مورد آن‌ها صحبت می‌کند Umbrella Corps بازی فرعی جدید و آنلاین معرفی‌شده در سری رزیدنت اویل باشد که اوایل ۲۰۱۶ برای PC و PS4 عرضه خواهد شد.

دیدگاه
۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

2 Replies to “تیم سازنده‌ی «رزیدنت اویل» روی واقعیت مجازی تمرکز کرده است”

  1. Farbod گفت:

    خوبه که سازنده ها از این واقعیت مجازی استقبال کردن باید در آینده منتظر بازی های خیلی قشنگی بود

    ۰ ۰
    1. منم همین انتظار رو داشتم؛ ولی امیدوارم خوب ظاهر بشه :-)

      ۰ ۰